X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Oczekując na dwupak 🤰
Odpowiedz

Oczekując na dwupak 🤰

Oceń ten wątek:
  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 29 maja 2020, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lollipop i wlasnie dlatego to miejsce aby ta frustracje bylo gdzie wyrzucic i w razie czego dostac pozytywnego kopa do nastepnego dzialania 😜.
    Anamaya pozytywnego zapylania 🐝🐝🐝.
    Emka96 czekamy na wiadomości niech beda rewelacyjne☺️.
    Natka95 rozgosc sie mam nadzieje ze bedzie Ci u nas dobrze☺️
    Poki co weekend przed nami wiec trzeba sie nastroić jakos pozytywnie 🐱

    lollipop lubi tę wiadomość

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2020, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak któraś się zna troszkę na wynikach, to możecie zerknąć na moją stopkę? Pójdę skonsultować jeszcze z lekarzem ale dopiero na koniec cyklu bo jeszcze czekam na proga. Ta prolaktyna tak na granicy bardzo już, myślicie że to może być przyczyną niepowodzeń?

  • Sane Koleżanka
    Postów: 33 10

    Wysłany: 29 maja 2020, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny to ja też się dołączę :)
    Dopiero zaczynamy starania o pierwsze dziecko. Ja mam 25 lat A mój 26 :) teoretycznie u nas niby jest wszystko w porządku ale dla własnej wiedzy i dla pewności za miesiąc robię hormony

    .meggi. lubi tę wiadomość

  • Emka96 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 29 maja 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 wrote:
    Cześć dziewczyn :)

    Również chętnie dołączę. Mam 25 lat, mąż 28.
    4 lata po ślubie. Starania od lutego, więc obecnie 4 cykl... i chyba szykuję się na piąty...
    W tym miesiącu zrobiłam podstawowe badania takie jak w stopce, kontrola u gina pokazała znów 2 torbiele na janiniku :( (pół roku temu mialam już jeden, który sie wchłonął po 3 msc tabsow anty).
    Te podobno nie groźne i mam się nimi nie przejmować 😶
    Od tego miesiąca mierzę też temperature i wydaje mi się z owulki nie było... skok pojawil się dopiero teraz, ale to raczej z powodu przyjmowania Luttagenu - dostałam na te torbiele. Także znów pewnie nici z tego, być może prolaktyna blokuje mi też owulke, ale endo nie chce mi wdrażać na razie nic silniejszego, biorę więc ziołowy Castagnus.

    W przyszłym cyku, albo kolejnym mój też pójdzie się przebadac..

    A ile dni później zobaczylas skok temperatury ? Może tez ci sie owulka przesuneła ? :)

  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 29 maja 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Sane 🤝. W grupie sila takze przysiadz na dluzej u nas 🐱.
    Lollipop no jest taka na granicy - ta prolaktyna. Ciezko powiedziec czy to napewno to ale moze akurat jak troszke ja zbijesz okaze sie to pomocne.
    Ja biore Bromergon na zbicie pol tabletki codziennie na noc wynik mialam cos okolo 37 wlasnie przy normie 26ng. Po dej dawce spadlo do 12ng. W sumie badalam to w lutym wiec musze powtorzyc co teraz tam ciekawego.
    Moj maz dzisiaj zrobil seminogram plus posiew, wyniki seminogramu maja byc jutro posiewu za tydzień. A ja mam wizyte za 2 tygodnie. Owulke - a raczej jej objawy widze ze mam z tym ze tak miedzy 17 a nawet 20 dniem cyklu takze nie wiem czy to dobrze czy zle ale lekarz nie widzi w tym problemu takze tak no, czołgamy sie z tym dalej 😜

    Sane, lollipop lubią tę wiadomość

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • Sane Koleżanka
    Postów: 33 10

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lollipop wrote:
    Dziewczyny, jak któraś się zna troszkę na wynikach, to możecie zerknąć na moją stopkę? Pójdę skonsultować jeszcze z lekarzem ale dopiero na koniec cyklu bo jeszcze czekam na proga. Ta prolaktyna tak na granicy bardzo już, myślicie że to może być przyczyną niepowodzeń?

    Prolaktyna to taka zolza gorsza od @. Z przymruzeniem oka czasem się na nią spojrzy A ona dokazuje 😉
    Głównie lekarze często jeśli reszta jest ok to zajmują się obnizeniem prolaktyny. Mi się wydaje że to zależy też od organizmu. Może np. U jednej osoby 27 być ok i żadnych negatywnych efektów dawać A u innej już 15 być za dużo 😩

  • Sane Koleżanka
    Postów: 33 10

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .meggi. wrote:
    Hej Sane 🤝. W grupie sila takze przysiadz na dluzej u nas 🐱.

    I zawsze raźniej ❤

    .meggi. lubi tę wiadomość

  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emka96 wrote:
    A ile dni później zobaczylas skok temperatury ? Może tez ci sie owulka przesuneła ? :)


    W 19 dc, a na 17dc ovu wyznaczył owulke... zwykle cykle mam 29/30 dniowe...

    Natomiast najlepsze jest to że właśnie w 16dc byłam u ginki i stwierdziła, że owu juz CHYBA była bo widzi płyn za macicą.. to się wszystko totalnie nie pokrywa :(
    Byłam u niej pierwszy raz bo nie mogę coś trafić na dobrego ginekologa... generalnie nie ufam tej babce w kwestii tej owulki bo powiedziała mi też np, że TSH mam idealne... A no nie mam 🤷‍♀️ kazała brać progesteron nie wiedząc nawet jaki mam jego poziom bo nie badalam .. szkoda gadać 😶

    Chyba muszę poszukać kolejnego gina.

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lollipop wrote:
    Dziewczyny, jak któraś się zna troszkę na wynikach, to możecie zerknąć na moją stopkę? Pójdę skonsultować jeszcze z lekarzem ale dopiero na koniec cyklu bo jeszcze czekam na proga. Ta prolaktyna tak na granicy bardzo już, myślicie że to może być przyczyną niepowodzeń?

    Na innych wątkach dziewczyny podają, ze najlepsza prolaktyna do starań to tak ok. 15.

    Ja też mam podwyższoną, ale w moim lab jakieś wysokie są te normy..endo kazała się na razie nią nie przejmować i jak chce to ewentualnie wziąć coś ziolowego, dlatego biorę Castagnus.
    Mam powtórzyć badanie za 2 msc. Generalnie dużo czynników wpływa na podwyższona prolaktyne m.in stres, spora aktywność fizyczna...dlatego te wyniki zawsze mega zależą od sytuacji.. niestety

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • Sane Koleżanka
    Postów: 33 10

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja to się też spotkałam już z tym że doktorzy przypisują przy staraniach progesteron, ale nie wiem czemu. Nie którym to pomogło ale no pewnie też zależy od problemu A tak w ciemno dawać to można od razu dac zastrzyki 🙄

  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sane wrote:
    A ja to się też spotkałam już z tym że doktorzy przypisują przy staraniach progesteron, ale nie wiem czemu. Nie którym to pomogło ale no pewnie też zależy od problemu A tak w ciemno dawać to można od razu dac zastrzyki 🙄

    A wyczytałam też, ze czysty progesteron blokuje owulke... więc wychodzi na to że gdyby Ci się przesunela, a założysz że już była to możesz sobie ją niechcący zablokować 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • Sane Koleżanka
    Postów: 33 10

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 wrote:
    A wyczytałam też, ze czysty progesteron blokuje owulke... więc wychodzi na to że gdyby Ci się przesunela, a założysz że już była to możesz sobie ją niechcący zablokować 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

    I jednym słowem wtedy klops xD można się starać i nie wiadomo o co biega

  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dokladnie dobrze napisane - zalezy jak organizm reaguje. U jednych wysoki wynik nie szkodzi u drugich wrecz tak. U mnie szkodzil 😜 w sensie bylam senna ( tsh tez bylo wysokie wiec raczej i dlatego) napuchnieta jak balon nadmuchany helem no i wypryski - pelno wypryskow. Na twarzy, na plecach, na czterech literach😜 no armagedon totalny.
    Natka95 rzeczywiscie dziwne to wszystko, a moze tempke cos zaburzylo? 😯
    Progesteron to chyba na druga faze jak jest za niski, tak mi sie wydaje. Ja proga badalam zawsze 7 dni po owulce 🙈.

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sane wrote:
    I zawsze raźniej ❤

    Zdecydowanie razniej 🤎🤎🤎

    Sane lubi tę wiadomość

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • Emka96 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 wrote:
    W 19 dc, a na 17dc ovu wyznaczył owulke... zwykle cykle mam 29/30 dniowe...

    Natomiast najlepsze jest to że właśnie w 16dc byłam u ginki i stwierdziła, że owu juz CHYBA była bo widzi płyn za macicą.. to się wszystko totalnie nie pokrywa :(
    Byłam u niej pierwszy raz bo nie mogę coś trafić na dobrego ginekologa... generalnie nie ufam tej babce w kwestii tej owulki bo powiedziała mi też np, że TSH mam idealne... A no nie mam 🤷‍♀️ kazała brać progesteron nie wiedząc nawet jaki mam jego poziom bo nie badalam .. szkoda gadać 😶

    Chyba muszę poszukać kolejnego gina.

    wiesz.. ja rok temu mialam pęknięty torbiel skończyło się czyszczeniem operacyjnym.
    Cykle zazwyczaj mialam 30-33 dni jednak teraz na 99% mialam owulka 24 dc.. organizm jest nieprzewidywalny

  • Emka96 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przepraszam.. pęknietą* torbiel ;)

  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emka96 wrote:
    przepraszam.. pęknietą* torbiel ;)


    Pękła torbiel? 😯😯😯
    Szok. To jakas wielka musiala juz byc czy jak?
    Dobrze ze dobrze sie to skończyło

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lillipop co do tej prolaktyny to wiem ze dziewczyny czasem probowaly z castangusem - takie tabletki ziolowe bez recepty. Ale to tak z 3 miechy chybs trzeba połykac zeby cos daly ☺️

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • Emka96 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .meggi. wrote:
    Pękła torbiel? 😯😯😯
    Szok. To jakas wielka musiala juz byc czy jak?
    Dobrze ze dobrze sie to skończyło

    Czy wielka tego ci nie powiem, bardzo bolał mnie prawy jajnik i pojechałam na SOR. Tam zostalam z podejrzeniem zapalenia wyroska robaczkowego- żeby bylo śmieszniej usg wskazywało na wyrostek, a badanie krwi nie... jednak ból pozostawał 1.5 dnia przelerzałam w szpitalu w końcu wzieli mnie na stół jak sie obudzilam lekarz powiedział ze przyczyną bóli byla pekanieta torbiel płyn przedostał sie do otrzewnej... chwila moment doszłoby do zapalenia i ...
    Tego czasu nie wspominam dobrze, dodam, że ze szpitala wyszlam z półpaścem. Nie dość że doskwieraly mnie rany pooperacyjne to jeszcze półpasiec:)

  • Emka96 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eh, szybkie pisanie oczywiscie przeleżałam*🙄

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ