X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Od listopadowego testowania do letniego rozwiązania ❤
Odpowiedz

Od listopadowego testowania do letniego rozwiązania ❤

Oceń ten wątek:
  • Endzi Autorytet
    Postów: 1186 826

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monitor oddechu też chcę kupić ale jeszcze zastanawiam się jaki wybrać. A nianie też chyba będziemy kupować ale też jeszcze nie wiem jaką 🤔 Wszystko wyjdzie w praniu 😁

    Baśka 89 lubi tę wiadomość

    💔05.2017
    💔04.2020r. 11tc
    ❤️ Listopad 2020 Cud
    relgdf9hd2smmklw.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co jest w tych majtkach, że wy takie chętne na nie?
    Ja osobiście kupię jak poprzednio zwykle siatkowane w większej ilości - do szpitala, na jeden raz. A w domu normalne swoje figi.
    Za 60 zł to już lepiej jakiś super stanik kupić.
    No ale to moje osobiste zdanie, bo ja za mg nie przepadam za bardzo 😅

    U mnie mała jest kilka dni mniejsza niż ovu czy om. Ale dr nic nie komentuje, to spokojna jestem.

    My monitor i nianię mamy z babysense. Monitor się sprawdził, tylko on ma takie dwa talerze podkladane pod materac, i trzeba je dobrze ustawić żeby było wygodnie.
    Nianię wzięliśmy bez kamery - lepszą opcja jest z 🤦 No ale mądrzy po jesteśmy.

    Jak szukałam poprzednio monitora, to jeszcze Angelcare były polecane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2021, 12:31

    Baśka 89 lubi tę wiadomość

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • adu Autorytet
    Postów: 1516 1345

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrina, za 60 zł to raczej nie super stanik :P

    Ja lubię produkty mamy ginekolog, a te majtki są dla mnie spoko bo mają wysoki stan, więc dla mnie ideolo.

    O właśnie tez bym chciała nianie z kamerą. A ten monitor dużo osób poleca z babysense właśnie:)

    l22n9vvj7w8s7hd1.png
  • Endzi Autorytet
    Postów: 1186 826

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrina ja za mm też nie przepadam i nie jest jakimś wzorem. Co mi się w nich podoba to jedynie to że mają właśnie ten wysoki stan. Ale szukałam jeszcze na allegro innych właśnie. Dla mnie 60zl za dwie pary majtek to sporo bo trzeba by było kupić ich więcej par zdecydowanie. Dlatego też szukam pomysłów i rad jak najbardziej na inne. Tym bardziej że Wy już niektóre macie dzieci i wierzę że coś podpowiecie.

    Co do monitora to właśnie ten babysense też mi wpadł w oko tylko zastanawiam się jaka jest różnica między 5 a 7? A co do niani to nie wiem właśnie będę coś szukać 🤔

    💔05.2017
    💔04.2020r. 11tc
    ❤️ Listopad 2020 Cud
    relgdf9hd2smmklw.png
  • adu Autorytet
    Postów: 1516 1345

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endzi właśnie ja nie patrzyłam jaka różnica jest pomiędzy nimi, ale najczęściej piszą o tym 7.
    Wlasnie dla mnie te majtki mają ta przewagę, ze mają wysoki stan. Potem wsadze je na wyższa temp w suszarce będą dobre jak już brzuch trochę zejdzie 😂 ale zobaczymy jak przyjdzie co do kupowania.

    l22n9vvj7w8s7hd1.png
  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noooooo a my bawimy się na całego. Prawdopodobnie mała ma ospę lub rumień nagły 😱😱😱😱😱😱. Jutro wizyta ☹️.

  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodowa to widzę grubo u was. Trzymam kciuki za wizytę!

    Jagodowa Mama lubi tę wiadomość

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • adu Autorytet
    Postów: 1516 1345

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodowa, o kurcze! Oby to nie było jednak to, a jeśli jednak, to żeby łagodnie przeszła.

    Powinnam sprzątać, ale zaległam na kanapie i tak leżę 😂 maz wróci z pracy i mamy pojechać do mojej przyjaciółki, bo pisali, żebyśmy wpadli, wcale mi się nie chce, mam lenia 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2021, 18:27

    Jagodowa Mama lubi tę wiadomość

    l22n9vvj7w8s7hd1.png
  • Baśka 89 Autorytet
    Postów: 393 400

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka ☺️
    Dzisiaj późno Was odwiedzam ale ból głowy nie pozwolił mi normalnie funkcjonować 🙄😢🙄

    Co do monitoru oddechu to moja siostra kupiła dla syna ale mlody przestał spać w łóżeczku j tak naprawdę już go nie używa.Znalazla zastępczy monitor który podpina się do pieluszki 😉 mówi że lepsza sprawa bo wszędzie go może mieć.

    Monitor również chce mieć ale niani nie potrzebuje 😉 za mały metraż heheh

    Endzi lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgrwd03fqx.png[/link]
  • Monika87 Autorytet
    Postów: 514 405

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Wczoraj miałam taki dzień że nawet nie udało mi się zajrzeć do Was.

    Baśka, prawda ! wstrzelili się te nasze chłopy idealnie !
    Mój jaka duma - normalnie oszalał ze szczęścia 🤣🤣🤣 choć gdyby była dziewczyna również cieszył by się tak bardzo.
    Okazuje się że u siostry mojego męża też będzie chłopak 😁 będą psotowac nieźle razem ;)

    Adu myślę że nie masz się co martwić bo tutaj może się wszytsko pewnie zmienić w każdym tygodniu. Najważniejsze, że dzidziuś zdrowy i ma się dobrze 😘 ale wiem jak to my kobiety matki już sobie conieco myślimy - ja miałam ostatnio to samo.

    Jagodowa zdrowka dla córy ! Oby szybko i bezbolesnie przeszło , ściskam ! 😘

    Co do zakupów to jeszcze nie ogarniam - nie wiem czy będziemy coś kupować jak będę jeszcze pracować czy dopiero jak pójdę na zwolnienie.
    Kompletnie nie wiem od czego zacząć 😱😱

    Wczoraj powiedziałam też szefowej - zaregowala miło i pogratulowała i powiedziała,że żal jej że przez dłuższy czas nie będzie jej dobrego pracownika 😁😁 miło :)
    Także nie miałam się czym martwić i mam już z głowy, uffff!!!

    Miłego weekendu dziewczyny.
    Do nas dziś wpadają znajomi także miły wieczór nas czeka choć ja nie wiem ile wytrzymam 🤣🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2021, 09:12

    Baśka 89, Jagodowa Mama lubią tę wiadomość

    thgfyx8dsqgcpg35.png
  • Endzi Autorytet
    Postów: 1186 826

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodowa jak tam miałaś już tą wizytę?
    Moja chrześnica teraz też podłapała ospę wietrzną i jest cała w krostkach. Także trzymam kciuki za zdrówko dla malutkiej. A tak po za tematem choroby i Twoich wątpliwości co do pójścia na L4. Domyślam się że już pracujesz x lat. I odłożyłaś kupę składek na ten niewdzięczny NFZ. Także nie powinnaś się tym przejmować ze znowu pójdziesz na L4. Tylko myśleć o sobie i przynajmniej mieć z tego jakaś korzyść. Bo oni później i tak robią co chcą z naszymi pieniędzmi. A myślę że szefowej to będzie bez różnicy bo to i tak będzie Ci ZUS płacił. A jak macie więcej niż 20 pracowników to będzie ona płacić a ZUS jej będzie oddawał. Także ja jestem tego zdania że nie powinnaś dalej tracić tego co Ci się należy.

    Basiu współczuję bólu głowy to okropna rzecz jest niestety. Ten monitor na nóżkę też widziałam ale boję się że w nocy będzie się zsuwal chociaż to jest dobra sprawa na wyjazdy gdzieś i spacery wózkiem. Może i ja o tym pomyślę.

    Monia myślę że co by nie było to i tak byłby pełen szczęścia mąż 😉 Zrób sobie listę rzeczy wyprawkowych co będzie potrzebne. Ja mogę podesłać zdjęcia na grupę co do wyprawki letniej jaką wysłała mi dziewczyna z grupy sierpniowych. No ale wiadomo że nie jest powiedziane że wszystko nam się z niej przyda ale jakiś taki podgląd w razie co jest.

    A jeszcze co do monitora oddechu to ja chce go mieć bo moja przyrodnia siostra była w szpitalu z powodu bezdechu. Co prawda moje młodsze siostry nigdy takiej sytuacji nie miały ale ja jestem zdania że lepiej mieć niż nie mieć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2021, 10:27

    Baśka 89, Monika87, Jagodowa Mama lubią tę wiadomość

    💔05.2017
    💔04.2020r. 11tc
    ❤️ Listopad 2020 Cud
    relgdf9hd2smmklw.png
  • adu Autorytet
    Postów: 1516 1345

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, super, ze szefowa fajnie przyjęła:) A do kiedy chcesz pracować? Miłego wieczoru!
    Endzi, zgadzam się w 100% jeśli chodzi o Jagodowa :)

    Ja posprzątałam mieszkanie, ale szlo mi to jak krew z nosa i sprzatalam na raty od 9 do 12 🤦‍♀️ masakra. Mąż wróci z pravy przed 15 to zjemy obiad i prwnie pojedziemy na zakupy. Wieczorem będziemy w domy mam nadzieję. Po południu może go jeszcze wyciągnę do sklepu z wózkami sobie pooglądać. :P

    Endzi, Monika87, Jagodowa Mama lubią tę wiadomość

    l22n9vvj7w8s7hd1.png
  • Monika87 Autorytet
    Postów: 514 405

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endzi takie lekkie uzupełnienie dla Jagodowej. Jak po wychowawczym wróci do pracy i pójdzie na zwolnienie to pierwsze 33 dni w roku kalendarzowym płaci pracodawca że środków własnych a potem jest ze środków ZUSu. Ja tak samo bym zrobiła na miejscu Jagodowej poszłabym na zwonienie.

    Adu do końca marca. Jeszcze oficjalnie o tym nie powiedziałam ale jak będę jeszcze z nią rozmawiać to powiem jej żeby nie było zdziwienia ;) Pytała się czy będę pracować jeszcze a ja mówię że na razie się dobrze czuje to tak.

    My z mężem skończyliśmy przed chwilą przygotowania do przyjścia znajomych i teraz prysznic i luz ;)

    Miłego wieczorku 😘😘

    Endzi, Jagodowa Mama lubią tę wiadomość

    thgfyx8dsqgcpg35.png
  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za wszystkie rady dotyczące pójścia na L4, też już doszłam do wniosku że pójdę, tylko jak mialam rozmawiać z szefową to się mała pochorowała. Szefowa przywiozła mi pita i widziałam się z nią pod bramą dosłownie 5 min więc nie było czasu ani głowy do tego.

    Właśnie wyszedł od nas lekarz, bo oczywiście w przychodni najpierw teleporada a potem JEŚLI lekarz się zgodzi i uzna za konieczne - normalna wizyta, co uważam za skandal w przypadku tak małych dzieci. Teleporada, też mi coś. Diagnoza wysypki przez telefon. A i oczywiście nie na NFZ - w weekend liczony już w piątek po 11.00 teleporada kosztuje 99 zł plus ewentualnie wizyta ok 150 - 200. To tak a propo składek na ubezpieczenie zdrowotne. Granda. Wku**iłam się i skoro i tak mam płacić, wezwalam lekarza z ogłoszenia do domu. 140 zł i z głowy. Nie będę czekać do poniedziałku przecież żeby łaskawie nam panujący system mnie objął bezpłatną opieką medyczną.

    Co do diagnozy. Rumień nagły, czyli popularna trzydniówka. Trzy dni wysokiej gorączki, potem osłabienie a na końcu wysypka. Wszystko się zgadza. Nie trzeba leczyć na szczęście i nie swędzi. Organizm musi po prostu się zregenerować i za 2 - 3 dni wszystko wrócił do normy. Całe szczęście... Mogę odetchnąć z ulgą.

    Monika87 lubi tę wiadomość

  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj dyskusja o majtkach była a dziś o wyprawce.

    Majtki - sprawdziły się zwykle z siateczki, jednorazowe i do kosza. W szpitalu byłam tydzień i zużyłam ich trochę, myślę że w okolicach 8 - 10 sztuk. Dziewczyny, uwierzcie, KAŻDE po kilku godzinach nadają się tylko do kosza. Nie wiem jak po porodzie SN ale po cesarce jest masakra jeśli chodzi o krwawienie. Nie wiem co to za gatki od mamy ginekolog ale piszecie o wysokim stanie - ja nie cierpię mieć czegokolwiek "pod pachami". Po porodzie już w domu na etapie gojenia się szwów miałam zwykle bawełniane tylko takie żeby nie obcierały szwa właśnie.

    A jeśli chodzi o wyprawkę. Ja uwielbiam robić listy i spisy, na codzień często pomagam sobie ogarnąć domowy chaos lub budżet w ten sposób. Więc TAK, nie mogę się DOCZEKAĆ. 😊 Była wyprawka jesienno-zimowa, teraz będzie letnia.

    Tylko co dziewczyna to inna lista. Ja mogę chętnie powiedzieć co mi się przydało ale jak już ktoś to zauważył - dla jednej must have dla drugiej zbędny gadżet. Ale ogólny pogląd na sprawę oczywiście trzeba mieć. Ja byłam zielona i nawet nie wiedzialabym o połowie rzeczy gdyby nie Internet.

    Baśka 89 lubi tę wiadomość

  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie podziewa się Kredka? Halo Kredka żyjesz? Co u Ciebie?

    Baśka 89 lubi tę wiadomość

  • Endzi Autorytet
    Postów: 1186 826

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodowa ja to się też zdecyduje na te zwykle majtki poporodowe bo to widzę że nie ma sensu niewiadomo co kupować. Tak to właśnie jest z tymi teleporadami chociaż w szoku jestem że mają taki cennik w piątek popołudniu. U nas nie ma czegoś takiego. 😮 No i dlatego jak oni Cię robią w bambuko to i Ty powinnaś robić ich. Cieszę się że malutka już powoli wraca do zdrowia.

    Co do wyprawki to racja każdemu się przyda co innego. Także jednym sprawdzi się np podgrzewacz do butelek a innym wcale. Wiadomo we wszystkim indiwidualna sprawa.

    A mnie ciekawi co tam u Lady_Dior się dzieje.

    Jagodowa Mama, Baśka 89 lubią tę wiadomość

    💔05.2017
    💔04.2020r. 11tc
    ❤️ Listopad 2020 Cud
    relgdf9hd2smmklw.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodowa dobrze, że tylko trzydniówka!!
    Też bym prywatną wizytę wzięła, bo użerać się na NFZ to strata czasu z chorym dzieckiem.

    Ja już bym chciała kupować ciuszki. Mimo, że mam sporo po synku to kupię jakąś pakę na olx typowo dla dziewczynki 😍

    Kosmetyczno- higieniczne rzeczy kupię na sam koniec. Robię zamówienia w Gemini więc edytuję te co mam.
    Jakbyście chciały mogę kiedyś wrzucić co zamówię, że sprawdzonych rzeczy.

    Endzi najgorsze właśnie jest to, że nigdy nie wiadomo co się przyda. Ja na pewno nie nastawiam się, że u córki to co u syna się sprawdzi. Ale fajnie by było 😁

    Lady mam nadzieję się odezwie do nas po kolejnej wizycie 🤔

    Miłego wieczoru wszystkim 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2021, 19:45

    Jagodowa Mama, Endzi lubią tę wiadomość

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandrina22 wrote:
    Miłego wieczoru wszystkim 😘

    Wzajemnie😘☺️

  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endzi, ja też byłam w szoku, że każdą mi wogole cokolwiek płacić 😲 😡. No bez jaj!

    U nas wspomniany podgrzewacz chodzi non stop kolor 😊. Grzeję butlę z odmierzoną wodą a jak potrzeba sypie mleczko i gotowe w 3 sekundy. W nocy - bezcenne. Podgrzewacz mamy od znajomych, co użyli go dosłownie kilka razy.

    Endzi lubi tę wiadomość

‹‹ 216 217 218 219 220 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ