X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Od listopadowego testowania do letniego rozwiązania ❤
Odpowiedz

Od listopadowego testowania do letniego rozwiązania ❤

Oceń ten wątek:
  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia, na usg też na pewno wszystko będzie dobrze, jestem pewna 😉. O której masz badanie? Zazdraszczam, ja muszę czekać do 8 lutego żeby się spotkać z Okruszkiem...
    Natchnęłaś mnie z tym rosołem, nastawiłam i ja. Może mała cokolwiek zje...

    A u mnie w brzuchu cisza...

    Za to kupiłam, choć nie planowalam, kojec z opuszczanym bokiem. Jestem bardzo zadowolona, nareszcie nie gniotę brzucha jak wkladam i wyjmuję małą po kilkanaście razy na dobę. Super sprawa. W nocy w razie potrzeby siedzę sobie wygodnie na dywanie i głaszcze ją po główce lub plecach jak się wierci, a nie wiszę na oparciu. No ale trochę grosza z kieszeni ubyło. Coś za coś.

    sandrina22 lubi tę wiadomość

  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O?? A jednak coś czuję? 😄😍🤗 Kopniaczki to absolutnie nie są ale takie łaskotanie nisko. Jakby rybka przepływała z jednej strony na drugą 🐟 😄. Moje Maleństwo ❤️

    Monika87, Endzi lubią tę wiadomość

  • Asia9031 Autorytet
    Postów: 316 113

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) jestem w 5 tyg ciazy. Chciałam zapytać czy pracujecie? Pracowalyscie do którego tygodnia? :)

  • Endzi Autorytet
    Postów: 1186 826

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia9031 wrote:
    Cześć dziewczyny :) jestem w 5 tyg ciazy. Chciałam zapytać czy pracujecie? Pracowalyscie do którego tygodnia? :)

    Ja poszłam na zwolnienie przed 5tc jeszcze bo od początku się źle czułam w pracy. Dostałam zwolnienie od rodzinnego bo ten gin co chodziłam na początku nie chciał mi wypisać zwolnienia a rodzinny nie miał z tym problemu i od razu dostałam ciążowe zwolnienie.

    💔05.2017
    💔04.2020r. 11tc
    ❤️ Listopad 2020 Cud
    relgdf9hd2smmklw.png
  • Endzi Autorytet
    Postów: 1186 826

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka wybacz za mój refleks. Cieszę się że wizyta dobrze przebiegła i że wyniki są dobre. To najważniejsze teraz już będziesz spokojniejsza. Jeszcze chwila i będziemy czekały na usg połówkowe😉

    Ten czas tak szybko leci..

    Jagodowa rybka niedługo będzie dawać jeszcze większe oznaki swojego istnienia tam.
    Fajnie ze juz czujecie ruchy ja też czekam z niecierpliwością na to ale jeszcze trochę.

    Jak na razie to bablowi przeszkadza jak leżę na brzuchu dziś rano mi doskonale to dało do zrozumienia w postaci bólu podbrzusza. A jak się przekręciłam to momentalnie przestało.
    Mąż mi dzisiaj zupkę ugotował co bym miała co jeść bo ostatnio to płatki, jogurt i rano śniadanie i tyle mojego jedzenia. Mam nadzieję że ten wstręt do zaglądania do lodówki niedługo minie.

    💔05.2017
    💔04.2020r. 11tc
    ❤️ Listopad 2020 Cud
    relgdf9hd2smmklw.png
  • Asia9031 Autorytet
    Postów: 316 113

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endzi wrote:
    Ja poszłam na zwolnienie przed 5tc jeszcze bo od początku się źle czułam w pracy. Dostałam zwolnienie od rodzinnego bo ten gin co chodziłam na początku nie chciał mi wypisać zwolnienia a rodzinny nie miał z tym problemu i od razu dostałam ciążowe zwolnienie.
    Ja chyba poczekam narazie do usg 9 lutego czy wszystko dobrze.. A tak jakoś może urlop czy coś. Trochę się kamufluje póki mogę. Boże co za czasy...

  • Endzi Autorytet
    Postów: 1186 826

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia9031 wrote:
    Ja chyba poczekam narazie do usg 9 lutego czy wszystko dobrze.. A tak jakoś może urlop czy coś. Trochę się kamufluje póki mogę. Boże co za czasy...

    Wszystko zależy od tego jak się czujesz i gdzie pracujesz. Do usg już niedaleko jak dasz radę poczekać to pracuj. Ja pracuje z moim mężem i on nie mógł tam na mnie patrzeć bo wyglądalam jak śmierć i się źle czułam. Dlatego zwolnił mnie u kierownika i zadzwoniłam do rodzinnego. A też chciałam poczekać na spokojnie do wizyty. No ale się nie dało. Zawsze możesz wziąć kilka dni urlopu lub zwolnienia zwykłego bez literki B w kodzie.

    💔05.2017
    💔04.2020r. 11tc
    ❤️ Listopad 2020 Cud
    relgdf9hd2smmklw.png
  • Monika87 Autorytet
    Postów: 514 406

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja już po badaniach. Dziecioszek mój kochany skakał w tym brzuszku że ojej 😁
    Wszystkie parametry bardzo dobre. Genetycznie żadnych zagrożeń ! Doktor powiedzial że badania wyszły super. Także spokojna jestem :)

    No i pan doktor powiedzial że na 80-90% chłopiec 😱 ❤️
    Kolejna wizyta za 3 tygodnie :)
    A i ciąża o tydzień starsza ptp to 5.08 :) czyli jestem 13+3.

    Jutro kolejny stres bo mówię mojej szefowej 🥴

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2021, 20:08

    Jagodowa Mama, sandrina22, Baśka 89, aliciaaa, Endzi lubią tę wiadomość

    thgfyx8dsqgcpg35.png
  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika87 wrote:
    Cześć dziewczyny, ja już po badaniach. Dziecioszek mój kochany skakał w tym brzuszku że ojej 😁
    Wszystkie parametry bardzo dobre. Genetycznie żadnych zagrożeń ! Doktor powiedzial że badania wyszły super. Także spokojna jestem :)

    No i pan doktor powiedzial że na 80-90% chłopiec 😱 ❤️
    Kolejna wizyta za 3 tygodnie :)
    A i ciąża o tydzień starsza ptp to 5.08 :) czyli jestem 13+3.

    Jutro kolejny stres bo mówię mojej szefowej 🥴

    O, a ja coś poplątałam w takim razie bo jakoś zakodowałam, że to Basia ma dziś usg 😱. Wybaczcie dziewczyny, czasem nie ogarniam 😳🙃.
    Monia, super. Chłopczyk? No i fajnie 😊.

    Monika87 lubi tę wiadomość

  • adu Autorytet
    Postów: 1516 1345

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 06:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodowa, na pewno będzie zci wygodniej z takim opuszczanym bokiem, jednak brzuch nie będzie malał tylko w drugą stronę.
    Endzi, te nasze dzieci to już w brzuchu nami rządzą 😁 nawet pozycje do spania wybierają 😂
    Monika, świetnie, że wszystko dobrze na badaniach! I geatuluje synka! Jak ja wam zazdroszczę tej wiedzy 😁😂


    Ale tak się zastanawiam, tylko moje dziecko nie wyprzedza nic z OM, tylko na odwrót, do tyłu, b rowno z owulacja.. mam nadzieję, że to nic złego nie oznacza.

    Endzi lubi tę wiadomość

    l22n9vvj7w8s7hd1.png
  • Baśka 89 Autorytet
    Postów: 393 400

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika87 wrote:
    Cześć dziewczyny, ja już po badaniach. Dziecioszek mój kochany skakał w tym brzuszku że ojej 😁
    Wszystkie parametry bardzo dobre. Genetycznie żadnych zagrożeń ! Doktor powiedzial że badania wyszły super. Także spokojna jestem :)

    No i pan doktor powiedzial że na 80-90% chłopiec 😱 ❤️
    Kolejna wizyta za 3 tygodnie :)
    A i ciąża o tydzień starsza ptp to 5.08 :) czyli jestem 13+3.

    Jutro kolejny stres bo mówię mojej szefowej 🥴

    Widzę że same chłopaki się u nas trafiają ☺️ u mnie też pow.ze chłopczyk i że wątpi że się coś zmieni jeszcze ale ...nigdy nic nie wiadomo.No to się pięknie wstrzelily nasze chłopy w owulację 🤣

    Monika87 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgrwd03fqx.png[/link]
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adu wrote:
    Jagodowa, na pewno będzie zci wygodniej z takim opuszczanym bokiem, jednak brzuch nie będzie malał tylko w drugą stronę.
    Endzi, te nasze dzieci to już w brzuchu nami rządzą 😁 nawet pozycje do spania wybierają 😂
    Monika, świetnie, że wszystko dobrze na badaniach! I geatuluje synka! Jak ja wam zazdroszczę tej wiedzy 😁😂


    Ale tak się zastanawiam, tylko moje dziecko nie wyprzedza nic z OM, tylko na odwrót, do tyłu, b rowno z owulacja.. mam nadzieję, że to nic złego nie oznacza.
    Najważniejsze, że dziecko nie wychodzi z wymiarów mniejsze o tydzień czy więcej.
    Jeżeli wszystko jest pokrywa z Om to super.
    A starsze dziecko? Nie wiem czy coś coś wnosi.
    Córka była przez całą ciążę starsza o 10 dni. Urodziła się trzy dni przed terminem z OM i wagowo była malutka, bo niecałe 3300. A straszyli na początku,, że jak tyle starsza to może być 3700-3900. Choć ja nie wiem ile bym ważyła gdybym była donoszona( wcześniak iugr z 30tc), a mąż nie ma książeczki zdrowia i nie wie ile ważył. Więc u nas nie dało się zupełnie przewidzieć po rodzicach ile może ważyć.
    Teraz kolejne dziecko idzie zgodnie z Om i jest ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2021, 08:57

    M&M
  • adu Autorytet
    Postów: 1516 1345

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka, mi się nie pokrywa z OM, ale ja miałam owulacje w 21dc. Wychodzi rowno tygodniami z dniem owulacji.

    l22n9vvj7w8s7hd1.png
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie za to owulacja przesunela się 5-7 dni i od poczĄtku była różnica między terminem z OM (06.07)a USG(13.07)- 7dni 😜
    Przy prenatalnych zaczął już nadrabiać te różnice, ostatecznie termin zostawił lekarz na 10.07😊
    Teraz przy USG wychodzi z USG termin 8.07 😀

    Baśka 89 lubi tę wiadomość

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • adu Autorytet
    Postów: 1516 1345

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na początku na usg serduszkowym termin byl na 24.07, a teraz na prenatalnym na 26.07.


    Przyszly mi nowe dresy od mamy ginekolog i ja tak lubię te ninje😂 i kocyk dla maluszka kupilam :)

    Endzi lubi tę wiadomość

    l22n9vvj7w8s7hd1.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adu wrote:
    Martoszka, mi się nie pokrywa z OM, ale ja miałam owulacje w 21dc. Wychodzi rowno tygodniami z dniem owulacji.
    Jeżeli jest zgodnie z owu to też ok.

    M&M
  • Endzi Autorytet
    Postów: 1186 826

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia super że wszystko dobrze najważniejsze że dzidzia zdrowa rośnie. Wszystkie wiercipietki widzę na tych naszych prenatalnych. I teraz już pewnie spokojniejsza jesteś że wszystko okej❤️

    Adu tak jeszcze się nie urodziły a już robią z nami co chcą😅 Najważniejsze że dzidzia zdrowo rośnie a tam że terminy się nie zgadzają to nic się nie dzieje. Jeszcze może być tak że nadrobi.

    Adu ja też dalej nie wiem kto tam siedzi może coś się okaże na następnym usg. Kiedy masz kolejną wizytę?

    Co do rzeczy od mamy ginekolog to zastanawiałam się czy by nie kupić od niej tych majtek poporodowych tylko nie wiem czy jest sens kupować 2 szt za 59zl🤔
    Doradźcie coś dziewczyny jakie majtki kupić? Czy to jest jakieś znaczenie?

    Monika87 lubi tę wiadomość

    💔05.2017
    💔04.2020r. 11tc
    ❤️ Listopad 2020 Cud
    relgdf9hd2smmklw.png
  • adu Autorytet
    Postów: 1516 1345

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endzi, ja myślę, że kupie te jej majtki. :) kocyk tez kupilam od niej. :p wizytę mam teraz 10.02, to będzie 16 tydzień, może się pokaże kim jest :)

    Endzi lubi tę wiadomość

    l22n9vvj7w8s7hd1.png
  • Endzi Autorytet
    Postów: 1186 826

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja właśnie to przemyśle jeszcze co do tych majtek. Dziewczyny niby polecają ale jeszcze to przemyśle. Teraz na pewno po wypłacie będę sobie kupować jakieś koszule do karmienia i pierdół typu butelki. Z ciuszkami jeszcze poczekam trochę. Zamówiłam na Ali skarpetki i czapeczki z niedrapkami też. A reszta to z czasem. Jeszcze jak mąż pojedzie do szwagierki po rzeczy od niej to będę wiedziała co nam dokładniej potrzeba jeszcze.

    Baśka 89 lubi tę wiadomość

    💔05.2017
    💔04.2020r. 11tc
    ❤️ Listopad 2020 Cud
    relgdf9hd2smmklw.png
  • adu Autorytet
    Postów: 1516 1345

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z koszulami poczekam, bo nie wiem jak duzy brzuch będę miała. Ale w lutym jeśli poznamy plec to chciałabym juz jhpic trochę pierdolek, może nianie i monitor oddechu.

    Endzi, Baśka 89 lubią tę wiadomość

    l22n9vvj7w8s7hd1.png
‹‹ 215 216 217 218 219 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ