X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Od listopadowego testowania do letniego rozwiązania ❤
Odpowiedz

Od listopadowego testowania do letniego rozwiązania ❤

Oceń ten wątek:
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endzi wrote:
    https://zapodaj.net/313aeea4955aa.jpg.html
    U nas taka zima😅

    Alicja wszystko wyjdzie w czasie z informacjami.
    Ja jestem na clexane do tego acard, euthyrox 50 i luteina. To moja 3 ciąża i czekam na moją pierwszą dzidzię. Rocznikowo mam 27 lat a mój mąż 26 😉 To tak w skrócie 😁

    Na prenatalnych jak byłam to nóżki były po lewej stronie i czasem czuje jakby mi ktoś przywalił w coś w środku po tej lewej stronie. Takie dziwne uczucie...

    Widzę,że leki mniej więcej te same mamy 😜
    Ja czuje w podbrzuszu takie hmmm delikatne wypychanie, dotykania czasami dosłownie wywracanie😅 na początku to było takie muskanie haha teraz już typowy dotyk. W pierwszej ciąży poczułam pierwsze ruchy kolo15tc ale po czasie się zorientowałam,że to to 😂 teraz udało szybciej je rozpoznać
    Jagodowa Mama wrote:
    Alicja, cześć!

    No spokojnie u nas, ale ja myślę, że z czasem to się też może zmienić, w pewnym sensie my też się dopiero poznajemy 😊. Ja późno dołączyłam do wątku, w zasadzie namierzyłam tu Adę bo znamy się z innego wątku i już zostałam. Dziewczyny bardzo sympatyczne więc warto było😍😘. Pytaj o co chcesz!

    Uff, to nie jestem sama, która dołączyła po jakimś czasie 😅
    Ja właśnie tak zorientowałam się ostatnio, że listopadowy wątek przewija się cały czas. Weszłam z ciekawości co tu słychać. A tutaj widzę, w zasadzie moje tygodnie ciążowe i kilka dziewczyn kojarzyłam z wątku lipcowego 😀 no i napisałam haha
    Mam nadzieję,że wam też przypasuje moja osoba 😜

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika87 niestety trochę mam za sobą. Ale udało się na szczęście i to w najmniej oczekiwanym momencie 😊 teraz już Wierzę w szczęśliwy finał ❤

    Monika87 lubi tę wiadomość

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • Endzi Autorytet
    Postów: 1186 826

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodowa z tego co kojarzę to musisz napisać wniosek o skrócenie wychowawczego. W ten dzień co będziesz wracać do pracy możesz wziąć sobie urlop na żądanie i kolejnego dnia już L4. Musisz dokładnie się dowiedzieć bo ja wiem tyle co pisały dziewczyny na grupie. Szefowej to i tak nie powinno robic różnicy bo to będzie ZUS płacił. Także porozmawiaj z nią i się dowiedz dokładnie bo nie ma sensu żebyś się męczyła bez kasy jak ona Ci się należy.

    Alicja tak leki mamy podobne ale teraz i ja jestem dobrej myśli że w końcu będzie dobrze.

    Monika nie wiem czy to ruchy tak naprawdę tylko właśnie czuje taki ból jakby mnie tam coś uwierało. Pewnie dopiero za jakiś czas będą takie prawdziwe ruchy.

    💔05.2017
    💔04.2020r. 11tc
    ❤️ Listopad 2020 Cud
    relgdf9hd2smmklw.png
  • kredka Autorytet
    Postów: 975 1015

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Jak tak dziś się macie? ☺️

    Ja dalej bez szału, brzucha nie ma za to znów mi urosły cycki 😳 i bolą jak cholera!

    Z dobrych wieści to zaczęłam czuć ruchy! 😍 od kilku dni wieczorem jak się położyłam to czułam takie smyranie a wczoraj to już był konkretny fikołek i jestem pewno, że to właśnie było to! 😍

    Endzi, aliciaaa, Monika87 lubią tę wiadomość

    klz9jw4z9obz7e1d.png
  • Endzi Autorytet
    Postów: 1186 826

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka super że już czujesz ruchy pewnie niesamowite uczucie. Dzidzia już jest pewnie spora i wszystko wyraźniej czuć. Co do cyckow i ich wielkości to znam ten ból🙄

    Ja mam to szczęście że mój mąż ma teraz 2 zmiany i robi śniadania. Ale mdłości i tak mnie męczą 🙈 No ale ból jest w tym że zostaje sama popołudniami i nie mam co ze sobą zrobić.. Źle się z tym czuje że zostaje sama. Jeszcze trochę i faktycznie wyląduje u psychiatry bo mnie depresja dopadnie 🤷‍♀️

    💔05.2017
    💔04.2020r. 11tc
    ❤️ Listopad 2020 Cud
    relgdf9hd2smmklw.png
  • kredka Autorytet
    Postów: 975 1015

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endzi No te ruchy to czaaad! Tyle że na razie na ich regularność i tak nie ma co liczyć. 😁

    Może staraj się jakoś zająć sobie czas żeby zredukować możliwość wpadania w przykry nastrój. Może jakieś seriale, książki, sprzątanie, gotowanie... zależy co lubisz robić i na co pozwala Ci samopoczucie. Nie dawaj się depresji chociaż niestety teraz nie jest to łatwe. Sytuacja i pogoda tylko pogarsza sprawę. :/

    Ja teraz korzystam z ciszy bo mąż w pracy, młody w przedszkolu i dużo czasu spędzam na czytaniu książek. Strasznie mi tego brakowało wcześniej z powodu braku czasu ale teraz sobie nie żałuje. 😅

    Endzi lubi tę wiadomość

    klz9jw4z9obz7e1d.png
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się witam w równym 16 tc :)

    Ból z piersiami też znam. wczoraj na wieczór zaczęły znowu mnie boleć jak na początku ciąży i zrobiły się mega ciężkie i duże. Mam wrażenie, że mleko w nich zaczęło się tworzyć już tak na poważnie 🙄

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • Monika87 Autorytet
    Postów: 514 406

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny , ja dziś mam młyn w robo 😭 normalnie jakieś popierdzielone rzeczy na którym trzeba się skupić jak nie wiem 😭 a.ja najchętniej bym wskoczyła do łóżka.

    Kredka super że wyczułas ruchy 😍 ależ to musi być uczucie ❤️ nie mogę się go doczekać.

    Endzi domyślam się że jest Ci ciężko samej :( nie wiem co.moflaby pomoc ale tak jak pisze kredka spróbuj się zająć tym co lubisz choć ile razy w kółko można to robić ;)
    Mogłaby być już wiosną człowiek by trochę ożył.

    Apropo cycków, ja i tak miqlam przed ciążą duże a teraz to już są chyba giganty 🤦 sutki takie wrażliwe że hej! Lekko dotknę i już bolą..
    Jakie macie staniki nie wiem ciążowe / do karmienia ? Gdzie to kupować na takie cyce 🤣

    thgfyx8dsqgcpg35.png
  • Endzi Autorytet
    Postów: 1186 826

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia właśnie o to chodzi że ileż można oglądać tv, czytać książki i siedzieć przeglądając telefon.
    Ja nie lubię siedzieć w zamknięciu wole spędzać czas z ludźmi. Mąż się mnie pytał czy zawieźć mnie do jego siostry ale dzwoniła i mówiła że Gaba ma ospę. Niby przechodziłam w dzieciństwie już ospę ale wolę nie ryzykować. Chociaż wczoraj się widziałyśmy no ale jeszcze nikt nie wiedział że jest chora tylko dzisiaj dzwonili z przedszkola.

    Ale mam jeszcze jedną pracę domową do napisania na zajęcia więc się zaraz tym zajmę. Już po wszystkich egzaminach a ona wymyśliła jeszcze prace domową...

    Kredka będę musiała sobie zrobić jakąś listę filmów co bym chciała obejrzeć jeszcze no i może w końcu doczytam "After" 3 część bo jakoś ją męczę i skończyć nie mogę..
    Mam nadzieje że jak się pogoda poprawi to będzie mi lepiej...

    💔05.2017
    💔04.2020r. 11tc
    ❤️ Listopad 2020 Cud
    relgdf9hd2smmklw.png
  • adu Autorytet
    Postów: 1516 1345

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zaglądałam tu wczoraj, bo mialam zły dzień w pracy i cały dzień bylam wściekła jak osa. Splakalam się z tych nerwów, maz juz pytał czy aby na pewno nie chcr iść juz na zwolenienie za tydzień. A ja po prostu nienawidzę jak ktoś mi coś wmawia. Suma summarum, dzis rano wyszło na moje, bo się okazało, że tak jak mówiłam, zawinił sekretariat;)

    Endzi, rozumiem Cie doskonale, bo mnie tez nudzi to siedzenie. Żeby spotkać się z przyjaciółka przyjaciółka musze jechać 15 km, bo tu gdzie mieszkamy nie mam nikogo.. i mam lenia na jeżdżenie. :p No a poza tym jak po pravy ide spać to wstaje o 16-17, a wtedy z kolei ona jest w pracy. 🤷‍♀️ byle do końca marca!

    Ja w piątek pobranie, a w środę wizyta u gin, w sensie tylko wizyta bez usg. Usg za dwa tygodnie! Mam nadzieję, że dowiem się kto tam siedzi, bo już nie mogę się doczekać 😁 wczoraj zamowjlam kocyk, bo stwierdziłam, że bezowy może być i dla dziewczynki i dla chłopca. ;p

    Baśka 89 lubi tę wiadomość

    l22n9vvj7w8s7hd1.png
  • kredka Autorytet
    Postów: 975 1015

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co mają używaną poofi mam pytanie - prałyście tylko pokrowiec czy samą poduchę też można wrzucić do pralki i jest po tym ok?

    Ja właśnie czekam na wizytę u gina i już przebieram nogami żeby zobaczyć jak tam maluch się ma! 😁

    Baśka 89 lubi tę wiadomość

    klz9jw4z9obz7e1d.png
  • Annamaria Autorytet
    Postów: 2329 3342

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kredko, kliknęłam nie ten wątek, ale jak już jestem to te poduchy i ciążowe i do karmienia jak masz już prać, to wrzuć z takimi piłeczkami z Rossmana, kiedys były piłeczki gumowe do zbierania kłaczków (one przy okazji rozbijają ładnie regularnie to wypełnienie) albo pierz na programie "puchowe". Niestety te poduchy mogą różnie znosić pranie, to wypełnienie lubi się rozrzedzić, lub pozbijać w kłęby..

    Jak nie musisz, to bym samej poduchy nie prałam tylko wywietrzyła na balkonie dobę, popsikała czymś antybakteryjnym. No chyba, że poducha po prostu wymaga prania, no to wiadomo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2021, 09:31

    kredka lubi tę wiadomość

    2007 synek
    2008 (* 9 tc)
    2010 synek
    2015 synek
    2018 synek
    2020 (* 11tc i *13tc)
    2021 córeczka

    MTHFR_677C T i PAI-1 4G hetero

    :) wegemama :)

    NHRLp2.png
  • adu Autorytet
    Postów: 1516 1345

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka, ja pralam tylko pokrowiec, babeczka przy mnie wyjmowała poduszkę i pokrowiec z suszarki, więc wrzuciłam tylko na krótkie pranie ;)

    kredka lubi tę wiadomość

    l22n9vvj7w8s7hd1.png
  • kredka Autorytet
    Postów: 975 1015

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za info! ☺️ Muszę kupić bo zwariuje, już nie wiem jak spać (zawsze spałam na brzuchu) i już na starego zakładam nogi i się chłop po połowie nocy wkurzać zaczyna. 😂 Mam możliwość kupić za 80 zł plus wysyłka wiec cena spoko w porównaniu do nowej i się głowie.

    Ja już po wizycie, wszystko ok (badał mi podwozie- dobrze, że się wczoraj zaopiekowałam swoją Bożenką i nogami bo byłby wstyd 😅😅) usg ogólnie takie szybkie (dopochwowe) bo on ma słaby sprzęt i nie wiadomo nadal co dzidzi ma pomiędzy nogami. Za to chyba się trochę rozjuszyło bo dostaje właśnie coraz to mocniejsze kopy. 😂 Za tydzień mam wizytę u prywatnego gina, on ma dobry sprzęt i może wtedy coś więcej będzie widać. Poza tym wszystko ok ☺️☺️

    Aaaaa i wczoraj dostałam wreszcie wyniki z pappy z opisem i ryzyka wyszły bardzo niskie także super. ☺️

    Trzymam kciuki za resztę wizyt!

    Jagodowa Mama, Endzi lubią tę wiadomość

    klz9jw4z9obz7e1d.png
  • adu Autorytet
    Postów: 1516 1345

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka, ja uwielbiam z ta poduszka spać, ale nadal w dużej mierze kładę się na brzuchu choć na chwilę 😂 to na boko brzuchu :P super, ze wyniki i wizyta okej!

    Ja też chcę już kopniaczków kurcze 😁😂 czasem mi coś bulgocze tak w środku, pomizia mnie jakoś, ale wątpię, żeby to już dzidzia była.

    l22n9vvj7w8s7hd1.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka super, że wizyta udana.

    Jagodowa jak gorączka u małej?

    Ja poduchę mam z superMami czy jakoś tak i nie odważyłam się jej wyprać. Wywaliłam na balkon jak były te duże mrozy i teraz jest jak nowa.

    Ja ledwo żyje, mały tak daje popalić w nocy, że szok. Jakbym znowu noworodka miała w domu 🥴
    Dodatkowo od kiedy biorę luteinę, to rano mam niskie cukry. Nie wiem czy to przypadek czy co, ale trochę mnie to zaczyna martwić 🤔

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny

    Kredka, przepraszam, że ja tak oszczędnie w słowach po Twojej wizycie, kliknełam tylko Lubię to 🙄 ale ledwo żyję. Super, że czujesz już kopniaczki 😊.

    Sandrina, gorączka jest wieczorem i w nocy, w dzień ok. Brak innych objawów. Wręcz powiedziałabym, że małą w dzień roznosi energia. Wczoraj rozmawialiśmy z lekarzem, mamy na razie obserwować, nawadniać, dawać leki przeciwgorączkowe i pilnować czy moczy prawidłowo pieluszki. Tyle to i ja wiem ale mój naciskał żeby dzwonić. Jeśli będzie nadal wysoko gorączkowała to wtedy normalna wizyta.

    Kurcze, co jest z tymi nocami, mam to samo. Ładnie spała sama a teraz wybudza się, marudzi, płacze i chce na ręce. Pomijam fakt że teraz jest chora, wiadomo że ma prawo. Ale jak byla malutka spała pięknie a czym starsza tym gorzej 😥. Nie wiem, może to ten osławiony skok rozwojowy? Tak czy siak gorączkę udaje się opanować, co nie zmienia faktu że noce są koszmarne. Stary zaspał dziś przez to wszystko do roboty 😱.

  • Baśka 89 Autorytet
    Postów: 393 400

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo ☺️
    Dzisiaj się mecze z mdlosciami 🙄więc nie ryzykuje i gotuję rosół na obiad dla siebie.Moj zje wątróbkę ☺️

    Ja nic jeszcze nie czuje,nawet bulgotanie ustało 🙄
    Jutro mam badania krwi a w przyszłym czwartek 4.02 wizytę u ginekologa.
    I pomyśleć że gdybym nie straciła maleństwa w lipcu to termin by był na 14.02 i ledwo co bym się kulała.
    Ale cieszę się że tęczowe maleństwo do nas szybki wróciło ☺️❤️💋😍🥰😘

    Dzwoniłam do kliniki zapytać jak test PAPPA który miałam robiony pow.ze wszystko jest w porządku 🥰

    Zaś mam problem z jedzeniem 🙄ci zjem to mu nie pasuje...sok jabłkowy i rosół i makaron i owoce to tak reszta jest beeeee 🤣

    Jakoś dożyje do końca ciąży ☺️ i jak tak będzie zabraniał jesc to za dużo nie przytyje 🤣 bo z czego ☺️

    Monika87 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgrwd03fqx.png[/link]
  • Monika87 Autorytet
    Postów: 514 406

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wam,
    Adu współczuję tych nerwów :( nie powinni Cię tak denerwować ale wiadomo jak jest z sekretarkami mnie też czasem nasze wkurzają 😤 mam wrażenie że we wszystkich sekretariatach panuje jakiś nieład 🤣

    Ja dziś miałam szkolenie ale w międzyczasie obrabiałam i tak maile 🤦

    Kredka co do poofi to mi mówili że prali ale i tak uparałam sama jeszcze. Pierwsza noc to ja wywaliłam ale nie poddałam, śpię już 2 noc z nią ❤️ i chyba się polubimy :)
    Super, że badanie dobrze i dzidzia też ❤️ masz już spokój ducha ☺️

    Ja pobranie Białko PAPPa i wolna Beta w poniedziałek i mam już wynik ale co tam jest to dopiero chyba w połączeniu z USG będzie wiadomo ?
    Jutro USG nie mogę się doczekać aż szkraba zobaczę i czy wszystko z nim dobrze ❤️

    Baśka współczuję mdłości, mi o dziwo przechodzą i coraz lepiej się czuję. Jedyny minus cały czas czuje się zmęczona i śpiąca ...

    Endzi lubi tę wiadomość

    thgfyx8dsqgcpg35.png
  • adu Autorytet
    Postów: 1516 1345

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodowa, zdrówka dla córki!
    Baśka, super, ze dobry wynik pappy😊 a mdlosci nieustannie bardzo współczuję!
    Monika, dla mnie te sekretarki to pomyłka 😂 rzadko kiedy jest taka, która faktycznie chce pracować, a nie ylko ploteczki jej w głowie. I bardzo nie lubię jak ktoś osadza innych, a nie sprawdzi najpierw u siebie. Co do wyników, to tqk, musisz czekać na usg :) to już zaraz!


    Hej.

    Jagodowa Mama, Monika87 lubią tę wiadomość

    l22n9vvj7w8s7hd1.png
‹‹ 214 215 216 217 218 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ