X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Od listopadowego testowania do letniego rozwiązania ❤
Odpowiedz

Od listopadowego testowania do letniego rozwiązania ❤

Oceń ten wątek:
  • Endzi Autorytet
    Postów: 1186 826

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już się nie mogę doczekać żeby zobaczyć co tam będziemy mieli od szwagierki😊 Ale to zanim to mąż przywiezie to jeszcze ze dwa miesiące pewnie 😳 Niby dużo i niedużo bo to pewnie zleci moment ale człowiek w gorącej wodzie kąpany chciałby mieć na już 😁😎

    Sandrina Ty masz już tą pewność że wiesz kto na 100% siedzi w brzuszku ❤️
    Ja dalej żyje w niewiadomej 🤷‍♀️

    Jagodowa no też jestem w szoku przecież to nie prywatne wizyty tylko NFZ kurła...

    Kredka pewnie odpoczywa w weekend od nas 😁

    Ja w tym tygodniu muszę zrobić badania krwi i moczu na czczo 🤢🙊 dla Endo i gin na wizytę. Najgorzej to wypić tą wodę przed pobraniem tak żeby jej nie zwymiotować zaraz🙄

    Baśka 89 lubi tę wiadomość

    💔05.2017
    💔04.2020r. 11tc
    ❤️ Listopad 2020 Cud
    relgdf9hd2smmklw.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4753 3892

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny widzę, że u Was leci - wszystkim zdrówka i Waszym dzieciom, bo to jednak najważniejsze a już w ogóle w tych czasach 😐 Przez to jak wygląda sytuacja w Pl z dosteniem się do lekarza, to nie wrócę chyba na razie do Polski🙄
    U mnie po staremu - codziennie źle się czuję. Czasem z rana jest dobrze, to po południu zaczynam się źle czuć, mdłości i bóle głowy a nawet omdlenia - strach robić zakupy, bo przy kasie zaczynam zjeżdżać... Usg miałam do tej pory jedno i teraz będę mieć 9lutego.Powinien się ujawnić już śliczny dzidziuś ale to jest jeszcze taki etap, że wszystko możliwe i tego się boję. Objawy mówią, że chyba wszystko gra ale wiecie też, że różnie może być. No oby do 9lutego.Wy już jesteście tak daleko 😊😊😊 tylko się cieszyć i na ruchy czekać 😍 Buziaki dla Was😘

    Jagodowa Mama, sandrina22, Baśka 89, Endzi lubią tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endzi ja też nie wiem, kto u mnie mieszka, też czekamy bardzo na tą informację. Podświadomie czekamy na chłopaka, mąż cały czas mowi do brzucha "synuś" he he.
    Rzeczy po małej mamy spakowane i wywiezione do kawalerki, u nas w domu nie ma nawet gdzie trzymać tego wszystkiego. Może i dobrze, bo już bym to wszystko chciała przeglądać, prać i prasować 😛. Te małe słodkie ciuszki 😍.

    Endzi lubi tę wiadomość

  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Dior, w Pl system opieki zdrowotnej to porażka. Mam siostrę w Irlandii i sporo znajomych w GB i oni po prostu łapią się za głowę....
    Z drugiej strony opieka prenatalna na wyspach też nie zachwyca. Współczuję złego samopoczucia, mam nadzieję że szybko minie 😊. Z dzieciątkiem na pewno wszystko jest dobrze. U Ciebie też niebawem tygodnie zaczną szybciej lecieć, chyba każdej najbardziej się dłuży początek ciąży. No i końcówka, ale to zupełnie inny temat 😉. Pozdrawiam

  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry 😊

    A u nas dziś taka piękna zima! Słoneczko i lekki mróz, dużo śniegu... Pięknie po prostu 😄. Tylko wyjść z dzieckiem dziś jeszcze nie mogę....😔. To nic. Jutro!

    Ale mnie natchnęłyście z tą wyprawką. Usiadłam i zrobiłam wstępną listę. Dużo tego ale większość na szczęście mam. Dokupię na pewno ubranka letnie w początkowych rozmiarach bo mała rodziła się jesienią a tak to wszystko jest😉. Znów poczułam ten dreszczyk emocji i niecierpliwości.... Oj będzie się działo, będzie 😄.

    Miłego dnia!

    Endzi lubi tę wiadomość

  • Monika87 Autorytet
    Postów: 514 405

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej

    Jagodowa prawda, piekna u nas pogoda :) słońce aż razi :) po południu pewnie wybierzemy się na spacer.

    Endzi właśnie to przeoczyłam wyślij tę listę o której pisałaś :) chętnie się przyjrzę bo nie wiem jak do to wszystko ugryźć . Oczywiście w internetach pierdyliard stron, podpowiedzi .. ja nie wiem już na co patrzeć ;) co jest ok a co nie jest.
    Muszę zerknąć do książki która kupiłam na początku ciąży, chyba też jest coś tam na temat wyprawki ale Wasze listy też się przydadzą :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2021, 10:35

    thgfyx8dsqgcpg35.png
  • adu Autorytet
    Postów: 1516 1345

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez dzis pięknie, słońce świeci, śnieżek leży, mrozi.. cudnie jest!

    My wczoraj byliśmy w sklepie pooglądać wózki:) Nooo i na 99% mamy wybrany 😂 juz żaden inny nam się nie podobał:P

    Monika87 lubi tę wiadomość

    l22n9vvj7w8s7hd1.png
  • Endzi Autorytet
    Postów: 1186 826

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady na pewno będzie wszystko dobrze zobaczysz. Od tego są leki żeby było dobrze. Wizyta już tuż tuż jeszcze tylko tydzień z małym haczykiem. Uważaj tam na siebie z tymi omdleniami. Ja już mam dość tych zastrzyków ale co zrobić dzidzia najważniejsza.
    Co do opieki zdrowotnej to u mnie zostają tylko wizyty prywatne bo na NFZ już nie liczę. Ale plusem jest to że mamy w ciąży darmowe leki. A na zastrzykach to jest mega oszczędność.

    Jagodowa u nas śnieg już ze dwa tygodnie leży non stop. Dzisiaj faktycznie piękna pogoda i piękne słońce.

    Monia później listę wyślę jak wrócimy z zakupów. Bo w lodówce pustki i trzeba uzupełnić 🤷‍♀️

    Adu i jaki wózek wybraliście?

    Monika87, Lady_Dior lubią tę wiadomość

    💔05.2017
    💔04.2020r. 11tc
    ❤️ Listopad 2020 Cud
    relgdf9hd2smmklw.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też piękne słońce. Od rana rozkmina czy iść na spacer czy robić porządek w starej sypialni ( trzeba było łóżko rozebrać, a sama bez starego nie dałabym rady w tygodniu). No i skończyło się na tym, że ja robiłam chłopakom obiad, stary rozkładał łóżko a mały się pakował w tarapaty 🙈
    Mniej by ten spacer mnie zmęczył 🤷

    Adu też jestem wózka ciekawa 😆

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Asia9031 Autorytet
    Postów: 316 113

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mialyscie mdłości na początku ciazy czy nic?

  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandrina22 wrote:
    No i skończyło się na tym, że ja robiłam chłopakom obiad, stary rozkładał łóżko a mały się pakował w tarapaty 🙈
    Mniej by ten spacer mnie zmęczył 🤷

    Adu też jestem wózka ciekawa 😆

    Też jestem ciekawa, Adu powiedziała A ale żeby powiedzieć B to się już dziewczyna nie spieszy 🤣😂. Buduje napięcie ha ha!

    Sandrina, wierzę że mały Cię zmęczył oj wierzę.

    Listy Endzi też jestem bardzo ciekawa, może będzie coś o czym ja nie pomyślałam a się przyda? Czekam🙂.

  • adu Autorytet
    Postów: 1516 1345

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki, najlepsze ze napisałam i nie wiem czemu nie ma 😂 ABC design salsa 4 air :) ten co pisałam, że mój faworyt. Espiro only 9kazal się totalnym szajsem, a baby design mężowi nie podszedł, jak już zobaczyl lekkość składania, rozkładania Abc😅

    Jagodowa Mama, sandrina22, Endzi, Monika87, Baśka 89 lubią tę wiadomość

    l22n9vvj7w8s7hd1.png
  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adu, no to super, bryka wybrana 👌👍👏.

    Endzi lubi tę wiadomość

  • Endzi Autorytet
    Postów: 1186 826

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia9031 wrote:
    Kochane mialyscie mdłości na początku ciazy czy nic?
    Ja miałam mdłości jakoś od 10dpo i byłam pewna że to moja psychika szwankuje i robi sobie ze mnie jaja bo testy wychodzily negatywne dopiero cień cienia zobaczyłam 13dpo. No i w pracy dokuczały mi bardzo a później jak poszłam na zwolnienie to było tego mniej. Największą jazda zaczęła się przed 9tc aż do teraz a dziś już 14tc się zaczął. 🤷‍♀️

    Adu zaraz sobie pooglądam waszą bryczkę jak wejdę na kompa.

    Co do mojej listy to sama jeszcze nie wiem co do końca z niej kupię i pewnie cześć rzeczy będzie nieprzydatna ale tak jak mówiłam na sierpniowej grupie dziewczyna mi wysłała a to zawsze jakiś podgląd bo faktycznie jest tego tyle że nie wiadomo za co się zabrać. Zaraz wejdę na kompa to Wam wstawię tu.

    💔05.2017
    💔04.2020r. 11tc
    ❤️ Listopad 2020 Cud
    relgdf9hd2smmklw.png
  • Endzi Autorytet
    Postów: 1186 826

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyprawka letnia:

    https://zapodaj.net/a43a68474e3dc.png.html
    https://zapodaj.net/48cdc13ff687d.png.html
    https://zapodaj.net/c5eaa11989382.png.html
    https://zapodaj.net/1799c13f41d84.png.html
    https://zapodaj.net/13122300c42cc.png.html
    https://zapodaj.net/101aa773f1636.png.html
    https://zapodaj.net/6549dd57eb6c5.png.html







    Jagodowa Mama, Baśka 89, Lady_Dior, sandrina22 lubią tę wiadomość

    💔05.2017
    💔04.2020r. 11tc
    ❤️ Listopad 2020 Cud
    relgdf9hd2smmklw.png
  • Asia9031 Autorytet
    Postów: 316 113

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jeszxze wszystko przede mną

    Endzi lubi tę wiadomość

  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endzi, na telefonie nie otworzę, muszę przesiąść się do kompa. Chwilowo nie mogę a szkoda bo z chęcią zobaczę. Ech... Pewnie dopiero jutro, na razie jestem sama z małą, ogarniam podwieczorek potem kąpiel...

    Asia, niekoniecznie 🙂. Nie ma dwóch takich samych ciąż. Może się okazać, że wcale nie będziesz miała ani nudności ani wymiotów. Są takie szczęściary 😄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2021, 16:23

    Endzi lubi tę wiadomość

  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endzi dobra lista moim zdaniem.
    Soli fizjo na pewno jak największe opakowanie. Dobra jest do przepłukania buzi czy oczek na początek.
    Podkładów do przewijania ja zamawiam na kartony nie sztuki 🙈, ale za to nie miałam ochraniacza na przewijak. Tylko właśnie podkład kładłam a po kupce wywalałam. Albo jak na szczepienia czy do lekarza szliśmy, to też podkład i do kosza, żeby syfu z przychodni do domu nie nosić.

    Jagodowa Mama, Baśka 89, Endzi lubią tę wiadomość

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Monika87 Autorytet
    Postów: 514 405

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    😱😱😱 powinni na zajście w ciążę w gabinecie lekarskim dodawać jakieś instrukcje jak prawidłowo kompletować wyprawkę a po porodzie jakąś instrukcje dziecka 😁😁 Endzi jest tego trochę i stwierdzam że jestem bardzo zielona ... Czy to przyjdzie z czasem? Czy nauczę się wszystkiego ??? Jakieś 18 lat temu jescze znałam się na noworodkach ;) bo moje siostry miały małe dzidzi a teraz to zero jakiegokolwiek doświadczenia w bliskiej rodzinie :)

    Baśka 89 lubi tę wiadomość

    thgfyx8dsqgcpg35.png
  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo bardzo bardzo przyzwoita lista. Brawo! Całkiem zgrabna i nie taka długa wbrew pozorom.

    Dorzucam od siebie, może komuś coś się przyda a na liście nie zauważyłam (jeśli było to po prostu zignorujcie)😄.

    Nakładki na pogryzione sutki jeśli lanolina nie zadziała, pomagają.

    Herbatka laktacyjna

    Chusta/ nosidełko

    Mydełko i mydelniczka. Często myłam pupę małej w ciągu dnia, żel dobry ale do wanienki.

    Dwie miseczki zamiast jednej. Mniejsza do buzi, większa do pupy

    Siatka do prania malutkich rzeczy np skarpetek, żeby pralka ich nie zeżarła

    Zaciemniacze/ rolety na szyby do auta

    Zegar z dobrze widocznym w nocy wyświetlaczem. Warto wiedzieć ile czasu minęło od ostatniego karmienia a komórka nie zawsze pod ręką

    Golarka do ubrań - bezcenna jak już maluch się żwawo rusza a ubranka niszczą

    Body na ramiączkach na naprawdę upalne lato, wątpię że takie będzie

    Poduszka klin dla dzieci mocno ulewających i dudzących się pokarmem. U nas niestety była konieczna

    Szampon lub inny preparat na ciemieniuche

    Krople na kolki np Esputicon - u nas też niestety niezbędne

    Jako alternatywa dla czopków paracetamol w kroplach/ płynie który w przypadku karmienia butlą po prostu wkrapla się do pakarmu i już

    Po kąpieli suszarka - szumi więc koi płacz no i jest przyjemnie cieplutko ale latem raczej zbędna. U nas jesienią okazała się wybawieniem od płaczu po wyjęciu z wanienki.

    To chyba tyle ode mnie 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2021, 20:47

    Endzi, Baśka 89 lubią tę wiadomość

‹‹ 217 218 219 220 221 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ