X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Odstawienie tabletek - jak to jest/było u Was dziewczyny
Odpowiedz

Odstawienie tabletek - jak to jest/było u Was dziewczyny

Oceń ten wątek:
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1489 419

    Wysłany: 5 stycznia, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj u tego gin i tak właściwie to nic mi nie powiedział zrobił na szybko USG dopochwowe stwierdził że wszystko jest w porządku i że mam czekać aż @ przyjdzie wkoncu się pojawi

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 500 486

    Wysłany: 6 stycznia, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia97 wrote:
    u mnie po odstawieniu tabletek okres pojawił się po 35 dniach, i jedynym skutkiem ubocznym jest wydłużenie się cykli. podczas tabletek zawsze było 28 dni, teraz ok 35 🫣

    ale organizm potrzebuje czasu na dojście do siebie, także spokojnie 🤞


    no czekam sobie bo co mi zostało.... :D
    nie czuje presji, mam już dwójkę, niech zdecyduje za mnie los po prostu :D

    też tak czuję, że cykl się wydłuży....

    🇮🇪
    IO, stan przedcukrzycowy, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    2.5 roku starań
    29.05.2018 Nikodem 3090g 51 cm 🥰
    22.09.2019 Lena 3730g 56 cm 🥰
    Starania o trzecie ❤ 3cs
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1489 419

    Wysłany: 7 stycznia, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 24 dzień jak nie brałam tabletki i zaczyna się jakieś krwawienie mam nadzieję że się rozkręci bo narazie zauważyłam tylko przy siusianiu ale może wkoncu @ przyjdzie

    PaulaG lubi tę wiadomość

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 500 486

    Wysłany: 7 stycznia, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    U mnie 24 dzień jak nie brałam tabletki i zaczyna się jakieś krwawienie mam nadzieję że się rozkręci bo narazie zauważyłam tylko przy siusianiu ale może wkoncu @ przyjdzie

    u mnie nadal pusto.... brzuuch pobolewa ale mam dziwne wrażenie że miałam owu ze 2 dni temu... może uda mi się wejść do gina 5-7 luty

    🇮🇪
    IO, stan przedcukrzycowy, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    2.5 roku starań
    29.05.2018 Nikodem 3090g 51 cm 🥰
    22.09.2019 Lena 3730g 56 cm 🥰
    Starania o trzecie ❤ 3cs
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1489 419

    Wysłany: 7 stycznia, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulaG wrote:
    u mnie nadal pusto.... brzuuch pobolewa ale mam dziwne wrażenie że miałam owu ze 2 dni temu... może uda mi się wejść do gina 5-7 luty
    U mnie @ się rozkręciła na całego ale dobrze że już jest… a próbowałaś testów owulacyjnych? Ja zamówiłam ostatnio hurtowo na allegro 50szt ale robiłam i były negatywne tylko że nie robiłam ich od początku ciekawe czy owulacja wogule wróci po @ bo ponoć też nie jest to tak oczywiste u jednych wraca odrazu u innych na początku są cykle bezowulacyjne tak przynajmniej czytałam nie wiem jak to jest w praktyce

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Depeche89 Koleżanka
    Postów: 51 55

    Wysłany: 8 stycznia, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podłącze się do tematu. We wrześniu odstawiłam Novynette po jakichś 14 latach brania. W trakcie miałam krótka przerwę, 11 lat temu. Dziś jestem na początku 4 cyklu po odstawieniu. W zeszłym cyklu miałam USG i endometrium mam bardzo cienkie, 2mm, na jajnikach kilka pęcherzyków, ale bez dominującego w dniu cyklu 12 i 16. Cykle mam ok 33-dniowe. Testy owulacyjne wychodzą pozytywne ok 20 dc. Ale chyba nie mam owulacji póki co. Śluz skąpy, tak samo jak miesiączki (ale przy takim endometrium nic dziwnego). Pomimo prawie codziennego współżycia ciąży póki co brak. Od tego cyklu będę stosować Fertistim, NAC, olej z wiesiołka i Wit D3. W lutym chciałabym zrobić monitoring owulacji i badania hormonalne. Tarczyca na szczęście w porządku.
    Skutków ubocznych odstawienia za bardzo nie mam. Trochę PMS dokucza, ale staram się z tym walczyć.

    🙋🏼‍♀️34l. 🙋🏻‍♂️34l.
    09.2023 AH odstawiona po 15 latach 🙈
    6 cykl starań
    1 CS stymulowany letrozolem
    Lekkie IO i niedoczynność tarczycy.
    Leki: letrozol, metformina, lewotyroksyna, bromokryptyna, jodid, sorbifer durules.
    Obecnie z suplementów Fertistim, Wit D, olej z wiesiołka, NAC, omega, Se+Zn, B Complex, CoQ10, resweratrol.

    AMH 4.52 NG/ml

    59054b66662e5c3ae459f56390dc6c99.png
  • Depeche89 Koleżanka
    Postów: 51 55

    Wysłany: 8 stycznia, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    U mnie @ się rozkręciła na całego ale dobrze że już jest… a próbowałaś testów owulacyjnych? Ja zamówiłam ostatnio hurtowo na allegro 50szt ale robiłam i były negatywne tylko że nie robiłam ich od początku ciekawe czy owulacja wogule wróci po @ bo ponoć też nie jest to tak oczywiste u jednych wraca odrazu u innych na początku są cykle bezowulacyjne tak przynajmniej czytałam nie wiem jak to jest w praktyce
    Niestety nie zawsze pomimo pozytywnego testu owulacyjnego owulacja występuje.

    🙋🏼‍♀️34l. 🙋🏻‍♂️34l.
    09.2023 AH odstawiona po 15 latach 🙈
    6 cykl starań
    1 CS stymulowany letrozolem
    Lekkie IO i niedoczynność tarczycy.
    Leki: letrozol, metformina, lewotyroksyna, bromokryptyna, jodid, sorbifer durules.
    Obecnie z suplementów Fertistim, Wit D, olej z wiesiołka, NAC, omega, Se+Zn, B Complex, CoQ10, resweratrol.

    AMH 4.52 NG/ml

    59054b66662e5c3ae459f56390dc6c99.png
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1489 419

    Wysłany: 8 stycznia, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Depeche89 wrote:
    Niestety nie zawsze pomimo pozytywnego testu owulacyjnego owulacja występuje.
    Może dodatkowo mierzenie temperatury by pomogło w obserwacji? Ja kiedyś prowadziłam pomiary temperatury ale później odpuściłam

    Depeche89 lubi tę wiadomość

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Escarola_ Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 17 stycznia, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Odstawilam tabletki po 14 latach. Pierwsza miesiączka pojawiła się elegancko w terminie. Kolejna tak samo więc postanowiliśmy spróbować i za pierwszym razem zaszłam w ciąże.
    Niestety, nasza radość nie trwała długo bo 15tc się wszystko skończyło.

    Odczekaliśmy 3 miesiące, no i w tym cyklu już się zaczęliśmy starać, lecz dziś dostałam @ czyli wszystko przepadło.
    Czy może być tak ze tabletki "pomogły" mi w jakimś sensie zająć poprzednim razem w ciąże?

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1489 419

    Wysłany: 18 stycznia, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby w pierwszych trzech miesiącach (dlatego nie raz tyle właśnie po odstawieniu tabletek lekarze zalecają odczekać ) zwiększa się płodność ale czy naprawdę tak jest ja wątpię moja siostra brała tabletki kilka lat odstawiła i ciąży jak nie było tak nie ma więc to chyba nie ma aż takiego znaczenia tyle że każdy organizm jest inny i inaczej reaguje

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Nattix Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 27 lutego, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej, pytanie do dziewczyn,które odstawiły tabletki anty kilka ładnych miesięcy temu, jak było u Was z trądzikiem i przetłuszczającymi się włosami? Czy to mija ? Jak tak to po jakim czasie ? I kiedy się u Was zaczęło ?

  • Depeche89 Koleżanka
    Postów: 51 55

    Wysłany: 28 lutego, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nattix wrote:
    Hej hej, pytanie do dziewczyn,które odstawiły tabletki anty kilka ładnych miesięcy temu, jak było u Was z trądzikiem i przetłuszczającymi się włosami? Czy to mija ? Jak tak to po jakim czasie ? I kiedy się u Was zaczęło ?
    U mnie tak na prawdę problem przetłuszczania się włosów zaczął zaraz po odstawieniu. Cerę też mam bardziej tłustą, zaczęły mi się robić "pandy" pod oczami od tuszu. 🐼 Natomiast w obecnym cyklu (5) zaczęło mnie trochę też wysypywać.

    🙋🏼‍♀️34l. 🙋🏻‍♂️34l.
    09.2023 AH odstawiona po 15 latach 🙈
    6 cykl starań
    1 CS stymulowany letrozolem
    Lekkie IO i niedoczynność tarczycy.
    Leki: letrozol, metformina, lewotyroksyna, bromokryptyna, jodid, sorbifer durules.
    Obecnie z suplementów Fertistim, Wit D, olej z wiesiołka, NAC, omega, Se+Zn, B Complex, CoQ10, resweratrol.

    AMH 4.52 NG/ml

    59054b66662e5c3ae459f56390dc6c99.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 500 486

    Wysłany: 28 lutego, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Escarola_ wrote:
    Hej dziewczyny!

    Odstawilam tabletki po 14 latach. Pierwsza miesiączka pojawiła się elegancko w terminie. Kolejna tak samo więc postanowiliśmy spróbować i za pierwszym razem zaszłam w ciąże.
    Niestety, nasza radość nie trwała długo bo 15tc się wszystko skończyło.

    Odczekaliśmy 3 miesiące, no i w tym cyklu już się zaczęliśmy starać, lecz dziś dostałam @ czyli wszystko przepadło.
    Czy może być tak ze tabletki "pomogły" mi w jakimś sensie zająć poprzednim razem w ciąże?
    Ja po anty starałam się 2.5 roku...

    🇮🇪
    IO, stan przedcukrzycowy, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    2.5 roku starań
    29.05.2018 Nikodem 3090g 51 cm 🥰
    22.09.2019 Lena 3730g 56 cm 🥰
    Starania o trzecie ❤ 3cs
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 500 486

    Wysłany: 28 lutego, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nattix wrote:
    Hej hej, pytanie do dziewczyn,które odstawiły tabletki anty kilka ładnych miesięcy temu, jak było u Was z trądzikiem i przetłuszczającymi się włosami? Czy to mija ? Jak tak to po jakim czasie ? I kiedy się u Was zaczęło ?
    Odstawiłam w grudniu. Dopiero kończe 1 cs nie licząc tego po odstawieniu.
    Tłuste włosy skórę trądzik mam przez niedoczynność tarczycy bardziej.

    🇮🇪
    IO, stan przedcukrzycowy, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    2.5 roku starań
    29.05.2018 Nikodem 3090g 51 cm 🥰
    22.09.2019 Lena 3730g 56 cm 🥰
    Starania o trzecie ❤ 3cs
  • patzap1 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 11 marca, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nattix wrote:
    Hej hej, pytanie do dziewczyn,które odstawiły tabletki anty kilka ładnych miesięcy temu, jak było u Was z trądzikiem i przetłuszczającymi się włosami? Czy to mija ? Jak tak to po jakim czasie ? I kiedy się u Was zaczęło ?

    U mnie do tej pory pojawiają się jakieś wypryski, anty odstawione w sierpniu (7 miesięcy temu).
    Włosy na szczęście mi się nie przetłuszczają, albo tego nie widzę bo i tak myję codziennie 😅

  • Majlen Autorytet
    Postów: 601 1166

    Wysłany: 15 marca, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 💚
    A ze mną to było tak, że nie miałam żadnych skutków ubocznych. Pierwszy cykl w dniu odstawienia normalny, wtedy miałam ostatnią tabletkę z blistra, była również owulacja. Kolejny okres nastąpił po 30 dniach z tym, że był on tak skąpy, że tylko rano miałam lekkie ślady przez 5 dni, a później już czysto. Kolejny cykl nastąpił bardzo szybko, bo w 17dc. Ten już prawdziwy, mocni obfity przez 2 dni, następnie się już zmniejszał i trwał 6 dni. Teraz aktualnie mam 12dc i nie wiem co z owulacją, ovu niby wylicza mi na jutro, a nie widzę u siebie przezroczystego śluzu .
    Mam z nim klopot, niby był przez 3 dni wodnisty, ale mleczny, a nie przezroczysty , a wczoraj rozciągał się na pół centymetra ,ale był również mleczny ..
    Miałyście taki problem ze śluzem?
    Testy owulacyjne, negatywne

    Po odstawieniu AH po 5 latach - 18.01.2024 🤗
    Starania o pierwszego maluszka - marzec 2024 🩷❤️
    🙋‍♀️28 lat 👋
    🙋‍♂️33 lata 👋
    Badania nasienia ✅️

    Owulacja 🥚 - 15.04
    Testowanie 🤰 - 30.04

    witamina B12, magnez+B6, cynk pikolinian, Omega 3 , witamina D3, witamina C, folian z "Naturell "

    Zaczynamy 2cs o maleństwo 🩷
    ______________________________

    " Przyszłość należy do tych, którzy potrafią ją sobie wyobrazić, zaprojektować i zrealizować. Nie jest czymś, na co czekamy - musimy ją sami stworzyć." 🦋
  • KasiaZag Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 17 marca, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Ja odstawilam tabletki po 10 latach i odrazu okres wrócił jak kiedyś po 28 dniach. Okresy jednak krótkie z bardzo ciemna krwią. Po miesiącu masakra na twarzy w strefie t. Włosy u mnie natomiast bardzo suche ale to może przez fakt farbowania na bląd.
    Zaczęliśmy starania na poważnie w styczniu.
    W marcu zrobiłam testy owulacyjne, wyszedł piękny pik.
    Biorę suplementy kwas foliowy metylowany, ashwaganda, cynk, D3, jod, omegę.
    Dziś 27 dzień cyklu zrobiłam test.....negatywny :-(
    Początkiem kwietnia idę na badania :-(

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ