X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    My dostaliśmy kwalifikacje do szkoleń. Startujemy w październiku.
    Jak zapytałam Panią o czas oczekiwania na propozycję od momentu kwalifikacji to mi powiedziała że teraz maksymalnie 3 lata ale że może się to jeszcze zmienić z uwagi na coraz mniejsza liczbę dzieci do adopcji i coraz większą liczbę chętnych.
    Jak często są te szkolenia i w jakich godzinach i w jakie dni? Domyslam sie ze roznie i.zastanawiam się jak to pogodzić z pracą, chociaż u nas to jeszcze dluga droga, mamy krótki staż😢

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 13 września 2019, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Jak często są te szkolenia i w jakich godzinach i w jakie dni? Domyslam sie ze roznie i.zastanawiam się jak to pogodzić z pracą, chociaż u nas to jeszcze dluga droga, mamy krótki staż😢

    Wszystko zależy od ośrodka. My zdecydowaliśmy się na 3.5 dnia chyba po 8h. Spotkania są w ten sam dzień tygodnia, co tydzień. Chyba od 8.30 do 16.30.

    Ale do wyboru była też druga opcja chyba 8 spotkań po 4 h popoludniami tak samo jeden dzień tygodnia przez 8 tygodni.

    Berbeć. lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 18 września 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    u nas cala nasza grupa ma juz dzieci, od kwalifikacji to byl rok :) wszyscy maja chlopcow :)

    To super. My ciągle czekamy.

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • OlaSmile Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 18 września 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE Kiedy otrzymaliście kwalifikację? My też czekamy w ośrodku w S-cu.

    "Kiedy się modlisz - musisz zaczekać wszystko ma czas swój"
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 19 września 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaSmile wrote:
    83HOPE Kiedy otrzymaliście kwalifikację? My też czekamy w ośrodku w S-cu.

    W kwietniu 2018 r. Ogólnie to z mojej grupy tylko 1 para ma już dzieci, bo od początku zdecydowani byli na większą gromadkę i dostali 3 maluszki.

    Ja średnio co miesiąc dzwonię i pytam, bo szczerze, to nie rozumiem co się dzieje. W pazdzierniku będą równe 3 lata od złożenia wniosku.

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • OlaSmile Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 19 września 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach☹️ tzn. że jeszcze dużo par przed nami. U nas w grupie też jedynie jedna para dostała dziecko. A powiedz, na dziecko w jakim wieku czekacie?

    "Kiedy się modlisz - musisz zaczekać wszystko ma czas swój"
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 19 września 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaSmile wrote:
    Ach☹️ tzn. że jeszcze dużo par przed nami. U nas w grupie też jedynie jedna para dostała dziecko. A powiedz, na dziecko w jakim wieku czekacie?

    A Wy kiedy dostaliście kwalifikacje? Niestety kolejność nie ma znaczenia, bo Grupa Yoselyn82 kończyła po nas i jak pisała wszyscy już mają dzieci.

    Chcemy chyba jak większość dziecko do lat 3 lub dzieci - starsze do lat 6 i taką mamy kwalifikację.

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • OlaSmile Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 19 września 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W grudniu 2018r. Nie rozumiem jakimi kryteriami kieruje się ośrodek w doborze...

    "Kiedy się modlisz - musisz zaczekać wszystko ma czas swój"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak rozmawiam z ludzmi to ogolnie wiekszosc narzeka na Sosnowiec. Mam na mysli procedure.
    Jesli chodzi o dobory to faktycznie Sosnowiec bardzo zwolnil, niektorzy czekaja juz 3 lata... :(

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 20 września 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodzianka891 wrote:
    Jak rozmawiam z ludzmi to ogolnie wiekszosc narzeka na Sosnowiec. Mam na mysli procedure.
    Jesli chodzi o dobory to faktycznie Sosnowiec bardzo zwolnil, niektorzy czekaja juz 3 lata... :(

    Moim zdaniem to efekt 500+ ...
    Niestety polityka prorodzinna odbija się na liczbie dzieci do adopcji...

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Moim zdaniem to efekt 500+ ...
    Niestety polityka prorodzinna odbija się na liczbie dzieci do adopcji...
    Nie do konca sie zgodze. W moim oa cala grupa zostala rodzicami w troche ponad pol roku od kwalifikacji.

  • OlaSmile Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 21 września 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaodzianka891 więc co może być przyczyną tych zmian w Sosnowcu?
    W jakim ośrodku Ty przechodziłaś procedurę?
    Pozdrawiam🙂

    "Kiedy się modlisz - musisz zaczekać wszystko ma czas swój"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaSmile wrote:
    Jaodzianka891 więc co może być przyczyną tych zmian w Sosnowcu?
    W jakim ośrodku Ty przechodziłaś procedurę?
    Pozdrawiam🙂
    Nie mam pojecia, ale prawda jest taka ze wiele zalezy od pracownikow osrodka. Ja bylam w Wodzislawiu.

    Dla przykladu- w Wodzislawiu do roku czeka sie na propozycje dziecka, w Sosnowcu pojedyncze przypadki czekaja juz prawie 3 lata, w Bielsku Bialej czeka sie nawet 6 lat. To sa wszystko miasta lezace obok siebie wiec zaskakujacym sa takie roznice. Tak samo w Wodzislawiu- jest kilkadziesiat adopcji rocznie, w Bielsku jest ich tylko kilka..
    Skad takie roznice? Nie wiem...

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 25 września 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodzianka891 wrote:
    Nie do konca sie zgodze. W moim oa cala grupa zostala rodzicami w troche ponad pol roku od kwalifikacji.

    U NAS TEZ NASZA GRUPA W CIAGU ROKU DOSTALA DZIECI :P tzn 3 pary bo ja i Meg bylysmy w ciazy Sosnowiec ;)

    ale to prawda Wodzislaw tez szybko dziala :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2019, 19:51

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 25 września 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    U NAS TEZ NASZA GRUPA W CIAGU ROKU DOSTALA DZIECI :P tzn 3 pary bo ja i Meg bylysmy w ciazy Sosnowiec ;)

    ale to prawda Wodzislaw tez szybko dziala :D

    Yos tylko napisz tu dziewczynom ile czasu minęło od złożenia dokumentów po samą kwalifikację, bo można zrozumieć, że w Scu wszystko zajęło Waszej grupie rok, a przecież tak nie było. My czekamy 3 lata i nie jesteśmy odosobnionym przypadkiem. Od pracownika OA wiem, że na dzieci czeka jeszcze sporo par, które skończyły kurs jeszcze przed nami i 2pary u mnie w grupie.
    Zasady nie są jasne, więc OA nic nie można zarzucić, bo przecież szukają rodziców dla dziecka, a nie odwrotnie... O ile zakładamy, że pamiętają każdą parę, nawet te sprzed 3lat... Komentarz chyba zbędny...

    Co do poszczególnych OA to może być tak, że jest boom na jakiś ośrodek, co skutkuje tym, że po roku, dwóch widać dopiero efekty przepełnienia.
    3 lata temu wszyscy na Śląsku polecali S-ec, w Wodzisławiu był totalny zastój ... Teraz jest odwrotnie, a nie wiemy czy znowu za rok Wodzisław nie będzie przepełniony.. Wiem jedno, żałuję, że nie złożyliśmy dokumentów w 2 ośrodkach, teraz jest już za późno, ale każdemu to polecam - jak nie zawalczycie, to będzie tylko kolejną pozycją w smutnych statystykach.... Poza tym pamiętajcie Dziewczyny, ze w OA zmieniają zasady, takie swoje wew., które nie wynikają z ustawy i naprawdę nic nie można już zrobić, tylko się temu poddać - smutne, ale prawdziwe np 3 lata temu, żeby zostać rodzicem dziecka do 1 roku życia żaden z małżonków nie mógł przekroczyć 40 roku życia, a na dzień dzisiejszy przyjęli, że 35 roku życia. Szkoda tylko, że warunki zmieniają się w trakcie i dla starych i nowych par, bo składając dokumenty powinno się wiedzieć jak wygląda procedura i tym się kierować przy wyborze OA

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Yos tylko napisz tu dziewczynom ile czasu minęło od złożenia dokumentów po samą kwalifikację, bo można zrozumieć, że w Scu wszystko zajęło Waszej grupie rok, a przecież tak nie było. My czekamy 3 lata i nie jesteśmy odosobnionym przypadkiem. Od pracownika OA wiem, że na dzieci czeka jeszcze sporo par, które skończyły kurs jeszcze przed nami i 2pary u mnie w grupie.
    Zasady nie są jasne, więc OA nic nie można zarzucić, bo przecież szukają rodziców dla dziecka, a nie odwrotnie... O ile zakładamy, że pamiętają każdą parę, nawet te sprzed 3lat... Komentarz chyba zbędny...

    Co do poszczególnych OA to może być tak, że jest boom na jakiś ośrodek, co skutkuje tym, że po roku, dwóch widać dopiero efekty przepełnienia.
    3 lata temu wszyscy na Śląsku polecali S-ec, w Wodzisławiu był totalny zastój ... Teraz jest odwrotnie, a nie wiemy czy znowu za rok Wodzisław nie będzie przepełniony.. Wiem jedno, żałuję, że nie złożyliśmy dokumentów w 2 ośrodkach, teraz jest już za późno, ale każdemu to polecam - jak nie zawalczycie, to będzie tylko kolejną pozycją w smutnych statystykach.... Poza tym pamiętajcie Dziewczyny, ze w OA zmieniają zasady, takie swoje wew., które nie wynikają z ustawy i naprawdę nic nie można już zrobić, tylko się temu poddać - smutne, ale prawdziwe np 3 lata temu, żeby zostać rodzicem dziecka do 1 roku życia żaden z małżonków nie mógł przekroczyć 40 roku życia, a na dzień dzisiejszy przyjęli, że 35 roku życia. Szkoda tylko, że warunki zmieniają się w trakcie i dla starych i nowych par, bo składając dokumenty powinno się wiedzieć jak wygląda procedura i tym się kierować przy wyborze OA

    To prawda. Osrodki zmieniaja swoje wewnetrzne wymagania przez co niczego nie mozna byc pewnym. Do Wodzislawia jest mnostwo chetnych dlatego na chwile obecna osrodek przyjmuje tylko bezdzietne pary ze stazem malzenskim min 5 letnim. Kiedys tak nie bylo... Osrodek coraz mocniej zniecheca nowe pary, przez co sporo malzenstw juz po pierwszej wizycie rezygnuje.

    W Wodzislawiu teoretycznie krotko sie czeka ale znam pojedyncze pary, ktore czekaja ponad 2 lata? Dlaczego? Twierdza, ze same nie wiedza.
    Charakterystycznym dla Wodzislawia jest narzucanie wysokosci wieku kwalifikacji. Nie ma czegos takiego, ze "chcialabym dziecko do 3 lat". Z miejsca padaja uwagi, ze to nie koncert zyczen, ze to nie sklep, i czy pani kierownik cytuje "starsze dzieci ma powystrzelac bo nikt ich nie chce".
    Coz. Pozostawie to bez komentarza.
    W dniu przyjscia do oa mialam 27 lat a zasugerowano nam adopcje dziecka do lat 6, bo nasz staz malzenski byl dosyc wysoki.
    Na szczescie wszystko jednak ulozylo sie po naszej mysli, a w zasadzie nawet jeszcze lepiej :)

  • ata88 Ekspertka
    Postów: 140 57

    Wysłany: 26 września 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodzianka891 wrote:
    To prawda. Osrodki zmieniaja swoje wewnetrzne wymagania przez co niczego nie mozna byc pewnym. Do Wodzislawia jest mnostwo chetnych dlatego na chwile obecna osrodek przyjmuje tylko bezdzietne pary ze stazem malzenskim min 5 letnim. Kiedys tak nie bylo... Osrodek coraz mocniej zniecheca nowe pary, przez co sporo malzenstw juz po pierwszej wizycie rezygnuje.

    W Wodzislawiu teoretycznie krotko sie czeka ale znam pojedyncze pary, ktore czekaja ponad 2 lata? Dlaczego? Twierdza, ze same nie wiedza.
    Charakterystycznym dla Wodzislawia jest narzucanie wysokosci wieku kwalifikacji. Nie ma czegos takiego, ze "chcialabym dziecko do 3 lat". Z miejsca padaja uwagi, ze to nie koncert zyczen, ze to nie sklep, i czy pani kierownik cytuje "starsze dzieci ma powystrzelac bo nikt ich nie chce".
    Coz. Pozostawie to bez komentarza.
    W dniu przyjscia do oa mialam 27 lat a zasugerowano nam adopcje dziecka do lat 6, bo nasz staz malzenski byl dosyc wysoki.
    Na szczescie wszystko jednak ulozylo sie po naszej mysli, a w zasadzie nawet jeszcze lepiej :)

    Cześć Jagodzianka, wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciółek. Chciałabym porozmawiać o ośrodkach na śląsku , bo widzę, że masz dużą wiedzę w temacie

    Jagodzianka891 lubi tę wiadomość

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 26 września 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Home racja. Nie uwzględnilam czasu od złożenia dokumentów do chwili adopcji.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 2 października 2019, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba mieć anielska cierpliwość do tego wszystkiego... ;)

    Patt1002
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 4 października 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest telefon! Mamy testy psychologiczne 14 października :D

    asiastokrota, OlaSmile lubią tę wiadomość

    Patt1002
‹‹ 184 185 186 187 188 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ