Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Asiula86 Autorytet

Wysłany: 7 września 2019, 21:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć, przyjmij proszę zaproszenie do przyjaciółek - przegadamy temat na priv ;)

6x69m84.png
    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 10 transferów, 12 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
  • nick nieaktualny

Wysłany: 9 września 2019, 13:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt1002 wrote:
    ile musisz czekać na rozpoczęcie kwalifikacji?
    Ja jestem w Kaliszu i czekam juz dość długo na rozpoczęcie w ogóle kursu, badan itd. Do wakacji mieliśmy sie nie spodziewać nawet telefonu...
    U nas nie ma wymaganego stażu małżeńskiego... Ale czeka sie średnio 3 lata... Wiec za trzy lata to juz bede 6 lat po ślubie...
    Hej, nie wymagaja stażu??

• nick nieaktualny

Wysłany: 9 września 2019, 13:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie w mozna w dwóch ośrodkach sie starać?? Tzn zlozyc papiery i czekac na kwalifikacje i szkolenie i.ktory pierwszy sie odezwie to tam startować

• Asiula86 Autorytet

Wysłany: 9 września 2019, 14:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam ogłoszenie o książkach. W dalszym ciągu aktualne są:

1 . Nie podejmujcie pochopnej adopcji! Kazimierz Flak, 15 zł
    2. Adopcyjne rodzicielstwo. Ewa Kozdrowicz, 12 zł
    3. Niepłodność w ujęciu bio-psycho-spolecznym. Mariola Bidzan, 22 zł

6x69m84.png
    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 10 transferów, 12 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
  • zizia_a Autorytet

Wysłany: 9 września 2019, 19:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Słuchajcie w mozna w dwóch ośrodkach sie starać?? Tzn zlozyc papiery i czekac na kwalifikacje i szkolenie i.ktory pierwszy sie odezwie to tam startować

Jeśli tylko Masz siły to można.. Ale chyba nie możesz mówić że czekasz tu i tu..

n59yk6nl5kbmpqtr.png

8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 9 września 2019, 20:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie mogą byc przyczyny odmowy kwalifikacji??

• lipcowka86 Autorytet

Wysłany: 10 września 2019, 06:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Dziewczyny jakie mogą byc przyczyny odmowy kwalifikacji??

Brak gotowości i stabilności emocjonalnej.
    Nie uporanie się z żałobą i nie pogodzenie się z niepłodnością.
    Brak okazywania uczuć co może skutkować tym, że nie pozwolisz dziecku wyrażać uczucia.

To co zaobserwowałam na spotkaniach z psychologiem, Dziewczyny napiszą napewno coś więcej.

Berbeć. lubi tę wiadomość

eas9upu.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 10 września 2019, 23:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Brak gotowości i stabilności emocjonalnej.
    Nie uporanie się z żałobą i nie pogodzenie się z niepłodnością.
    Brak okazywania uczuć co może skutkować tym, że nie pozwolisz dziecku wyrażać uczucia.

To co zaobserwowałam na spotkaniach z psychologiem, Dziewczyny napiszą napewno coś więcej.

No właśnie mało piszą tu. Znacie może jakies aktywne forum odnośnie adopcji?

• Patt1002 Autorytet

Wysłany: 11 września 2019, 23:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć, w Kaliszu nikt nie wymaga określonej liczby lat w małżeństwie.... Ale nadal czekamy na rozpoczęcie szkolenia. Niestety nikt we wrześniu sie nie odezwał... Mam nadzieje chociaz na grudzień-styczeń....

Patt1002
  • Yoselyn82 Autorytet

Wysłany: 12 września 2019, 12:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Problemik strasznie długo się u Was czeka na malutkie dzieci. Rozumiem decyzję całkowicie bo rozpoczynanie po 40 tak trudnego rodzicielstwa również dla mnie jest trudne do wyobrażenia.

U Nas czas oczekiwania jest krótszy bo ok 2-3 lata ale sama nie wiem czy dobrniemy do końca tego procesu.
    Masz rację, że znajomość innych bezdzietnych par jest pomocna.

Mam nadzieję, że jak uporasz się z toxo to zawalczycie jeszcze trochę ;)

Najważniejsze, że masz poczucie, że w tym wszystkim nie jesteś sama i masz wokół najbliższych :)
    Ja mam plan, że jeśli za 5 lat nic się u Nas nie zmieni to otworzymy gospodarstwo agroturystyczne, które będę prowadzić i będę hodować psy <3

u nas cala nasza grupa ma juz dzieci, od kwalifikacji to byl rok :) wszyscy maja chlopcow :)

Mój kochany Michałek ❤️❤️❤️

Wkrótce starania o drugiego maluszka 💕🥰

Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️

6.04.2018 Główna kwalifikacja w OA. 🍒
  • Yoselyn82 Autorytet

Wysłany: 12 września 2019, 12:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Efak strasznie się cieszę ☺

a co u ciebie? dalej czekasz na telefon? :)

u nas w grupie juz wszyscy maja maluszki :)

Mój kochany Michałek ❤️❤️❤️

Wkrótce starania o drugiego maluszka 💕🥰

Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️

6.04.2018 Główna kwalifikacja w OA. 🍒
  • lipcowka86 Autorytet

Wysłany: 12 września 2019, 13:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    u nas cala nasza grupa ma juz dzieci, od kwalifikacji to byl rok :) wszyscy maja chlopcow :)

My dostaliśmy kwalifikacje do szkoleń. Startujemy w październiku.
    Jak zapytałam Panią o czas oczekiwania na propozycję od momentu kwalifikacji to mi powiedziała że teraz maksymalnie 3 lata ale że może się to jeszcze zmienić z uwagi na coraz mniejsza liczbę dzieci do adopcji i coraz większą liczbę chętnych.

Yoselyn82 lubi tę wiadomość

eas9upu.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 12 września 2019, 20:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    My dostaliśmy kwalifikacje do szkoleń. Startujemy w październiku.
    Jak zapytałam Panią o czas oczekiwania na propozycję od momentu kwalifikacji to mi powiedziała że teraz maksymalnie 3 lata ale że może się to jeszcze zmienić z uwagi na coraz mniejsza liczbę dzieci do adopcji i coraz większą liczbę chętnych.
    Jak często są te szkolenia i w jakich godzinach i w jakie dni? Domyslam sie ze roznie i.zastanawiam się jak to pogodzić z pracą, chociaż u nas to jeszcze dluga droga, mamy krótki staż😢

• lipcowka86 Autorytet

Wysłany: 13 września 2019, 06:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Jak często są te szkolenia i w jakich godzinach i w jakie dni? Domyslam sie ze roznie i.zastanawiam się jak to pogodzić z pracą, chociaż u nas to jeszcze dluga droga, mamy krótki staż😢

Wszystko zależy od ośrodka. My zdecydowaliśmy się na 3.5 dnia chyba po 8h. Spotkania są w ten sam dzień tygodnia, co tydzień. Chyba od 8.30 do 16.30.

Ale do wyboru była też druga opcja chyba 8 spotkań po 4 h popoludniami tak samo jeden dzień tygodnia przez 8 tygodni.

eas9upu.png
  • 83HOPE Autorytet

Wysłany: 18 września 2019, 13:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:

To super. My ciągle czekamy.

Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow,Adopcja-kwalifikacja IV 2018...będę mamą - jak nie z brzucha to z serducha :)
  • OlaSmile Debiutantka

Wysłany: 18 września 2019, 21:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE Kiedy otrzymaliście kwalifikację? My też czekamy w ośrodku w S-cu.

"Kiedy się modlisz - musisz zaczekać wszystko ma czas swój"
  • 83HOPE Autorytet

Wysłany: 19 września 2019, 10:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaSmile wrote:
    83HOPE Kiedy otrzymaliście kwalifikację? My też czekamy w ośrodku w S-cu.

W kwietniu 2018 r. Ogólnie to z mojej grupy tylko 1 para ma już dzieci, bo od początku zdecydowani byli na większą gromadkę i dostali 3 maluszki.

Ja średnio co miesiąc dzwonię i pytam, bo szczerze, to nie rozumiem co się dzieje. W pazdzierniku będą równe 3 lata od złożenia wniosku.

2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow,Adopcja-kwalifikacja IV 2018...będę mamą - jak nie z brzucha to z serducha :)
  • OlaSmile Debiutantka

Wysłany: 19 września 2019, 11:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach☹️ tzn. że jeszcze dużo par przed nami. U nas w grupie też jedynie jedna para dostała dziecko. A powiedz, na dziecko w jakim wieku czekacie?

• 83HOPE Autorytet

Wysłany: 19 września 2019, 12:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaSmile wrote:
    Ach☹️ tzn. że jeszcze dużo par przed nami. U nas w grupie też jedynie jedna para dostała dziecko. A powiedz, na dziecko w jakim wieku czekacie?

A Wy kiedy dostaliście kwalifikacje? Niestety kolejność nie ma znaczenia, bo Grupa Yoselyn82 kończyła po nas i jak pisała wszyscy już mają dzieci.

Chcemy chyba jak większość dziecko do lat 3 lub dzieci - starsze do lat 6 i taką mamy kwalifikację.

• OlaSmile Debiutantka

Wysłany: 19 września 2019, 15:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    W grudniu 2018r. Nie rozumiem jakimi kryteriami kieruje się ośrodek w doborze...

‹‹ 185 186 187 188 189 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy - czy może zwiększać szanse na zajście w ciążę?

Kwas foliowy jest bardzo ważnym elementem w czasie starania o dziecko i na wczesnym etapie ciąży. Odpowiednie stężenie folianów w organizmie nie tylko zapewnia ochronę dla rozwijającego się dziecka w pierwszych tygodniach ciąży, ale również... zwiększa płodność zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn! Jak to się dzieje? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze i tym samym zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.