Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 14 października, 16:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po testach. W czwartek spotkanie z psychologiem ;)

Patt1002
  • lipcowka86 Autorytet

Wysłany: 15 października, 09:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt1002 wrote:
    Po testach. W czwartek spotkanie z psychologiem ;)

I jak wrażenia ?

eas9upu.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 15 października, 10:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt pisze na priv :)

Patt1002 lubi tę wiadomość

• Patt1002 Autorytet

Wysłany: 15 października, 11:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    I jak wrażenia ?
    Nie bylo źle, ale nie lubie zaznaczania w skali od 1 do 5.... Niektóre pytania były dziwne i niejednoznaczne przez co trudno odpowiedzieć jednoznacznie.

Patt1002
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 15 października, 11:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodzianka891 wrote:
    Patt pisze na priv :)
    zapraszam ;)

Jagodzianka891 lubi tę wiadomość

Patt1002
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 17 października, 20:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję że jesteśmy po spotkaniu z psychologiem i 28 mamy z pedagogiem. ;)

Patt1002
  • Berbeć. Autorytet

Wysłany: 18 października, 20:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luzia wrote:
    Cześć, dołączam do Was. Chociaż jestem dopiero na początku drogi. Tydzień temu byliśmy w ośrodku we Wrocławiu i teraz czekamy na warsztaty. Oj długa droga przed nami, pani z ośrodka zaznaczyła, że zadzwonia pewnie dopiero jesienią 2020.
    To.i.tak dobrze. My jeszcze półtora roku musimy czekać, żeby staż mieć odpowiedni. Powodzenia!

-wiek 37 lat
    -dwie laparotomie
    -niedroznosc jajowodów
    -endometriozy brak???
    -kariotypy+trombofilia -ok
    -mutacja MTHFR
    -I procedura - punkcja wrzesień 2018 - 4 zarodki
    -problem z endometrium
    -I transfer dwóch blastek - marzec 2019 - cb
    -wodniaki jajowodów - zabieg niebezpieczny dla zdrowia
    -II transfer 4.1.1 - 9.08 - nieudany
    -brak kasy i chęci, żeby dalej się leczyć
    -adopcja?😊
    -wizyta u prof =zagwozdka🙄
  • _Stay Znajoma

Wysłany: 20 października, 12:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny , są tutaj mamusie ktore maja biologiczne dziecko i chcą adoptować ? Czy wyłącznie osoby chcące adoptować ?

Ja ze względów zdrowotnych nie moge miec juz dzieci i chcielibyśmy z mezem adoptować ale nie wiemy czego się spodziewać jak to wszytsko wygkada.... czy mogę dołączyć i liczyć na waszą wiedzę i wsparcie ?

• Patt1002 Autorytet

Wysłany: 21 października, 12:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Stay wrote:
    Witajcie dziewczyny , są tutaj mamusie ktore maja biologiczne dziecko i chcą adoptować ? Czy wyłącznie osoby chcące adoptować ?

Ja ze względów zdrowotnych nie moge miec juz dzieci i chcielibyśmy z mezem adoptować ale nie wiemy czego się spodziewać jak to wszytsko wygkada.... czy mogę dołączyć i liczyć na waszą wiedzę i wsparcie ?
    Cześć ;) co prawda my nie mamy wcale dzieci i staramy sie o adopcje. Wiem, ze mozna starać sie o adopcje mając juz biologiczne dzieci, ale to zalezy od ośrodka, niektóre przyjmują tylko osoby bezdzietne, albo stawiają je pierwsze w kolejce ale nie ma reguły. Musicie najlepiej umówić sie na wizyte w ośrodku, powiedzieć ze juz macie dziecko biologiczne ale chcielibyście adoptować. Wtedy ośrodek przez telefon juz poinformuje gdyby mieli jakieś inne wytyczne.

Patt1002
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 21 października, 15:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie dostałam telefon. 4 listopada mamy wizytacje w domu! ;)

_Stay, zizia_a lubią tę wiadomość

Patt1002
  • Fisia Ekspertka

Wysłany: 21 października, 15:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Chciałabym się dowiedzieć, czy jest tu ktoś z Poznania? Dopiero zaczynam myśleć o adopcji, więc chciałabym wstępnie poradzić się kogoś, kto już przeszedł lub przechodzi przez te wszystkie procedury :) Będę wdzięczna za pomoc :)

04.2018 początek starań
    09.2018 rozpoczęcie leczenia w Invimed Poznań
    12.2018 ciąża naturalna, 8tc [*]
    07-09. 2019 lametta + ovitrelle - NIC
    AMH: 1.45 (09.2018), 1.11 (08.2019)
    ANA, ASA, AOA - ujemne
    MTHFR 677C-T homo
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 21 października, 19:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    Cześć Dziewczyny! Chciałabym się dowiedzieć, czy jest tu ktoś z Poznania? Dopiero zaczynam myśleć o adopcji, więc chciałabym wstępnie poradzić się kogoś, kto już przeszedł lub przechodzi przez te wszystkie procedury :) Będę wdzięczna za pomoc :)

Nie jestem z Poznania, ale jestem w trakcie procedury ;)

Patt1002
  • Fisia Ekspertka

Wysłany: 22 października, 12:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Patt! Wiem, że to może głupio zabrzmi, ale czy mogłabyś po krótce opisać tę procedurę?
    Dopiero zaczynam myśleć o adopcji i do końca nie wiem, jak wygląda to od strony praktycznej, z punktu widzenia osoby starającej się.
    Z tego co Was podczytałam, to co miasto, to zupełnie inaczej to wygląda. Ależ to dziwne :)

Adry lubi tę wiadomość

04.2018 początek starań
    09.2018 rozpoczęcie leczenia w Invimed Poznań
    12.2018 ciąża naturalna, 8tc [*]
    07-09. 2019 lametta + ovitrelle - NIC
    AMH: 1.45 (09.2018), 1.11 (08.2019)
    ANA, ASA, AOA - ujemne
    MTHFR 677C-T homo
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 22 października, 18:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia to prawda.... Co miasto to sa różnice...

My wybraliśmy ośrodek w Kaliszu.
    Najpierw zadzwoniłam i umówiliśmy sie na spotkanie. W ośrodku dostaliśmy kartkę z lista dokumentów jakie musimy załatwić. Czyli deklaracje z pracy o zarobkach (jak do kredytu), zaswiadczenie o niekaralności, całkowity odpis aktu małżeństwa, który w urzędzie dostaniesz bezpłatnie, ze względu na to, ze ten dokument jest potrzebny do adopcji, zaświadczenie od lekarza rodzinnego, ze jestescie zdrowi i możecie przysposobic dziecko.
    Kiedy zebraliśmy dokumentacje, umówiliśmy sie na kolejne spotkanie i wtedy założono nam juz teczkę, chwile pogadali i dostaliśmy informacje kiedy mozemy mniej wiecej spodziewać sie telefonu z rozpoczęciem badań i szkoleń. Minęło 8 miesięcy od tego czasu i teraz mieliśmy testy psychologiczne, nastepnie spotkanie z psychologiem. Przed nami jeszcze spotkanie z pedagogiem i wizytacja w domu.
    Po tym wszystkim musi zapaść decyzja czy mozemy przystąpić w styczniu do szkolenia.
    U nas nie było wymogu co do stażu małżeństwa. ;)
    Wydaje się to trochę przerażające, kiedy sie przeczyta, ze tyle trzeba czekać... Ale to przeleciało... Niepłodność uczy cierpliwości...

Patt1002
  • Dzik Przyjaciółka

Wysłany: 23 października, 09:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!
    No i ja zaglądam tu nieśmiało. Może na początek się przedstawię. Wraz z M jesteśmy już 3 lata po ślubie co daje taki sam wynik lat starania się o dziecko. W tym mamy 2 lata w napro, co niestety nie dało nam większych rezultatów. I tu moje pytanie.
    Czy któraś z Was przechodziła procedurę adopcji na terenie Podlasia? Który ośrodek by poleciła?
    Od ponad 3 miesięcy już tak intensywnie myślę o OA. Muszę przyznać że to cudowne uczucie zluzowania typowych starań o dziecko. Jestem w sumie gotowa już zadzwonić do ośrodka lecz czekam na męża. On niewątpliwie potrzebuje więcej czasu. Chcę się jeszcze wstrzymać tak do stycznia 2020 a później jednak nie tracić czasu. - jak tu czytałam procedury trwają bardzo długo...
    Jak to u Was było? Czy zawsze razem czuliście że to już ten moment? Czy któreś z Was musiało na drugie czekać albo namawiać?
    W sumie jestem w kropce bo nie chcę wywierać presji na M lecz chyba nie zniosłabym świadomości że kiedyś by mi powiedział. "żałuję że nie poszliśmy wcześniej, nie wiem po co tyle czekałem" chyba to by mnie już przerosło w tym wszystkim. Hmm to chyba dość egoistycznie brzmi, lecz gdzie jak nie tu mogę napisać swoje rozkiny ;) Wasze historie są inspirujące, dziękuję!

starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

• Patt1002 Autorytet

Wysłany: 23 października, 09:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzik wrote:
    Cześć Dziewczyny!
    No i ja zaglądam tu nieśmiało. Może na początek się przedstawię. Wraz z M jesteśmy już 3 lata po ślubie co daje taki sam wynik lat starania się o dziecko. W tym mamy 2 lata w napro, co niestety nie dało nam większych rezultatów. I tu moje pytanie.
    Czy któraś z Was przechodziła procedurę adopcji na terenie Podlasia? Który ośrodek by poleciła?
    Od ponad 3 miesięcy już tak intensywnie myślę o OA. Muszę przyznać że to cudowne uczucie zluzowania typowych starań o dziecko. Jestem w sumie gotowa już zadzwonić do ośrodka lecz czekam na męża. On niewątpliwie potrzebuje więcej czasu. Chcę się jeszcze wstrzymać tak do stycznia 2020 a później jednak nie tracić czasu. - jak tu czytałam procedury trwają bardzo długo...
    Jak to u Was było? Czy zawsze razem czuliście że to już ten moment? Czy któreś z Was musiało na drugie czekać albo namawiać?
    W sumie jestem w kropce bo nie chcę wywierać presji na M lecz chyba nie zniosłabym świadomości że kiedyś by mi powiedział. "żałuję że nie poszliśmy wcześniej, nie wiem po co tyle czekałem" chyba to by mnie już przerosło w tym wszystkim. Hmm to chyba dość egoistycznie brzmi, lecz gdzie jak nie tu mogę napisać swoje rozkiny ;) Wasze historie są inspirujące, dziękuję!

hej ;) ja wyszłam z inicjatywą adopcji, mąż potrzebował chwili zastanowienia, był za tym, ale jeszcze nie w tym momencie... Ale dużo czasu tez nie bylo.mu potrzeba by jednak się zdecydował... Każdy musi sobie w głowie sam poukładać i poczuć, ze jest gotowy... A i podczas juz rozpoczęcia wizyt w ośrodku sa wątpliwości, czy damy na pewno rade...

Dzik lubi tę wiadomość

Patt1002
  • asiastokrota Autorytet

Wysłany: 25 października, 21:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dzik, mój mąż potrzebował bardzo dużo czasu. Nie ma co zmuszać tego się nie ukryje przed OA, ale też nie można się oszukiwać i robić coś wbrew sobie . Pamiętajcie że staranie o dziecko powinno Was łączyć byście byli silni razem, nic nie powinno Was dzielić. Ja i nasz syn usłyszeliśmy od męża że żałuję tak długo podejmowanej decyzji. Dziś usłyszałam że kocha syna bardziej niż mnie....warto było czekać. Powodzenia i dużo cierpliwości

lipcowka86, Dzik, golonat lubią tę wiadomość

Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Dzik Przyjaciółka

Wysłany: 28 października, 12:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękne słowa usłyszałaś. ;)
    U mnie jest tak że M wie że jak się nie uda biologicznie to idziemy do ośrodka, no i co do idei adopcji nie ma nic przeciwko. Nawet sam mówił " najwyżej zaadoptujemy" lecz myślę że tu chodzi o to że to już ten czas decyzji. Że nie ma "może kiedyś zaadoptujemy" tylko - teraz zgłaszam się do ośrodka i sprawdzam czy to dla mnie. Myślę że to go przerasta. Dodatkowo nie wiem jak u Was lecz faceci mniej o tym chyba myślą i to też nie jest temat nr 1 czy nawet nr 2 w wolnej chwili do zastanowienia się. I te decyzje pewnie podejmowane byłyby wcześniej gdyby poświecili czas na zastanowienie się nad nią a nie odkładanie tego na później. Ja bynajmniej mam takie wrażenie.

Podbijam pytanie. ;)

CZY JEST TU KTOŚ KTO PRZECHODZIŁ PROCEDURĘ NA PODLASIU? POLECICIE JAKIEŚ OŚRODKI ?

starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

• Patt1002 Autorytet

Wysłany: 29 października, 09:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzik nie sadze zeby aż tak mezczyzni spychali temat na dalszy plan. Fakt, kobieta jest większa inicjatorka w tym temacie, ale mężczyzna tez to przezywa i jest to dla niego trudne. Myślę, ze rozmowa szczera na ten temat jest najważniejsza bo mozemy sobie uświadomić pewne kwestie. A ten krok do ośrodka jest przełomowym momentem....

Wiadomość wyedytowana przez autora 29 października, 09:42

asiastokrota lubi tę wiadomość

Patt1002
  • _Stay Znajoma

Wysłany: 30 października, 19:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ,dziekuje za odpowiedz ,a to kozna wybrwc dowolny OA gdxie sie chce ?

Mój mąż powiedział ze jeśli ja będę szczesliwa to i on będzie A dziecko będziemy kochać jak swoje i to mnie mega podbudowalo ,jestem przerażona ta cała procedura ale pewnie po zaznajomieniu się z tym tematem nie jest tak źle ? 🤔🤔

‹‹ 187 188 189 190 191

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)