Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 14 października 2019, 16:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po testach. W czwartek spotkanie z psychologiem ;)

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • lipcowka86 Autorytet

Wysłany: 15 października 2019, 09:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt1002 wrote:
    Po testach. W czwartek spotkanie z psychologiem ;)

I jak wrażenia ?

• nick nieaktualny

Wysłany: 15 października 2019, 10:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt pisze na priv :)

Patt1002 lubi tę wiadomość

• Patt1002 Autorytet

Wysłany: 15 października 2019, 11:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    I jak wrażenia ?
    Nie bylo źle, ale nie lubie zaznaczania w skali od 1 do 5.... Niektóre pytania były dziwne i niejednoznaczne przez co trudno odpowiedzieć jednoznacznie.

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 15 października 2019, 11:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodzianka891 wrote:
    Patt pisze na priv :)
    zapraszam ;)

Jagodzianka891 lubi tę wiadomość

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 17 października 2019, 20:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję że jesteśmy po spotkaniu z psychologiem i 28 mamy z pedagogiem. ;)

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 18 października 2019, 20:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luzia wrote:
    Cześć, dołączam do Was. Chociaż jestem dopiero na początku drogi. Tydzień temu byliśmy w ośrodku we Wrocławiu i teraz czekamy na warsztaty. Oj długa droga przed nami, pani z ośrodka zaznaczyła, że zadzwonia pewnie dopiero jesienią 2020.
    To.i.tak dobrze. My jeszcze półtora roku musimy czekać, żeby staż mieć odpowiedni. Powodzenia!

• nick nieaktualny

Wysłany: 20 października 2019, 12:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2020, 20:12

• Patt1002 Autorytet

Wysłany: 21 października 2019, 12:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Stay wrote:
    Witajcie dziewczyny , są tutaj mamusie ktore maja biologiczne dziecko i chcą adoptować ? Czy wyłącznie osoby chcące adoptować ?

Ja ze względów zdrowotnych nie moge miec juz dzieci i chcielibyśmy z mezem adoptować ale nie wiemy czego się spodziewać jak to wszytsko wygkada.... czy mogę dołączyć i liczyć na waszą wiedzę i wsparcie ?
    Cześć ;) co prawda my nie mamy wcale dzieci i staramy sie o adopcje. Wiem, ze mozna starać sie o adopcje mając juz biologiczne dzieci, ale to zalezy od ośrodka, niektóre przyjmują tylko osoby bezdzietne, albo stawiają je pierwsze w kolejce ale nie ma reguły. Musicie najlepiej umówić sie na wizyte w ośrodku, powiedzieć ze juz macie dziecko biologiczne ale chcielibyście adoptować. Wtedy ośrodek przez telefon juz poinformuje gdyby mieli jakieś inne wytyczne.

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 21 października 2019, 15:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie dostałam telefon. 4 listopada mamy wizytacje w domu! ;)

_Stay, zizia_a lubią tę wiadomość

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • Fisia Autorytet

Wysłany: 21 października 2019, 15:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Chciałabym się dowiedzieć, czy jest tu ktoś z Poznania? Dopiero zaczynam myśleć o adopcji, więc chciałabym wstępnie poradzić się kogoś, kto już przeszedł lub przechodzi przez te wszystkie procedury :) Będę wdzięczna za pomoc :)

04.2018 początek starań
    12.2018 ciąża naturalna, poronienie zatrzymane 8tc [*]
    03.2020 ciąża naturalna, poronienie zatrzymane 6tc [*]
    AMH: 1.45 (09.2018), 1.11 (08.2019), 2.64 (11.2019), 1.8 (08.2020)
    ANA, ASA, AOA, ANCA - ujemne
    MTHFR 677C-T homo
    Wiek 33
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 21 października 2019, 19:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    Cześć Dziewczyny! Chciałabym się dowiedzieć, czy jest tu ktoś z Poznania? Dopiero zaczynam myśleć o adopcji, więc chciałabym wstępnie poradzić się kogoś, kto już przeszedł lub przechodzi przez te wszystkie procedury :) Będę wdzięczna za pomoc :)

Nie jestem z Poznania, ale jestem w trakcie procedury ;)

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • Fisia Autorytet

Wysłany: 22 października 2019, 12:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Patt! Wiem, że to może głupio zabrzmi, ale czy mogłabyś po krótce opisać tę procedurę?
    Dopiero zaczynam myśleć o adopcji i do końca nie wiem, jak wygląda to od strony praktycznej, z punktu widzenia osoby starającej się.
    Z tego co Was podczytałam, to co miasto, to zupełnie inaczej to wygląda. Ależ to dziwne :)

Adry lubi tę wiadomość

04.2018 początek starań
    12.2018 ciąża naturalna, poronienie zatrzymane 8tc [*]
    03.2020 ciąża naturalna, poronienie zatrzymane 6tc [*]
    AMH: 1.45 (09.2018), 1.11 (08.2019), 2.64 (11.2019), 1.8 (08.2020)
    ANA, ASA, AOA, ANCA - ujemne
    MTHFR 677C-T homo
    Wiek 33
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 22 października 2019, 18:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia to prawda.... Co miasto to sa różnice...

My wybraliśmy ośrodek w Kaliszu.
    Najpierw zadzwoniłam i umówiliśmy sie na spotkanie. W ośrodku dostaliśmy kartkę z lista dokumentów jakie musimy załatwić. Czyli deklaracje z pracy o zarobkach (jak do kredytu), zaswiadczenie o niekaralności, całkowity odpis aktu małżeństwa, który w urzędzie dostaniesz bezpłatnie, ze względu na to, ze ten dokument jest potrzebny do adopcji, zaświadczenie od lekarza rodzinnego, ze jestescie zdrowi i możecie przysposobic dziecko.
    Kiedy zebraliśmy dokumentacje, umówiliśmy sie na kolejne spotkanie i wtedy założono nam juz teczkę, chwile pogadali i dostaliśmy informacje kiedy mozemy mniej wiecej spodziewać sie telefonu z rozpoczęciem badań i szkoleń. Minęło 8 miesięcy od tego czasu i teraz mieliśmy testy psychologiczne, nastepnie spotkanie z psychologiem. Przed nami jeszcze spotkanie z pedagogiem i wizytacja w domu.
    Po tym wszystkim musi zapaść decyzja czy mozemy przystąpić w styczniu do szkolenia.
    U nas nie było wymogu co do stażu małżeństwa. ;)
    Wydaje się to trochę przerażające, kiedy sie przeczyta, ze tyle trzeba czekać... Ale to przeleciało... Niepłodność uczy cierpliwości...

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • Dzik Przyjaciółka

Wysłany: 23 października 2019, 09:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!
    No i ja zaglądam tu nieśmiało. Może na początek się przedstawię. Wraz z M jesteśmy już 3 lata po ślubie co daje taki sam wynik lat starania się o dziecko. W tym mamy 2 lata w napro, co niestety nie dało nam większych rezultatów. I tu moje pytanie.
    Czy któraś z Was przechodziła procedurę adopcji na terenie Podlasia? Który ośrodek by poleciła?
    Od ponad 3 miesięcy już tak intensywnie myślę o OA. Muszę przyznać że to cudowne uczucie zluzowania typowych starań o dziecko. Jestem w sumie gotowa już zadzwonić do ośrodka lecz czekam na męża. On niewątpliwie potrzebuje więcej czasu. Chcę się jeszcze wstrzymać tak do stycznia 2020 a później jednak nie tracić czasu. - jak tu czytałam procedury trwają bardzo długo...
    Jak to u Was było? Czy zawsze razem czuliście że to już ten moment? Czy któreś z Was musiało na drugie czekać albo namawiać?
    W sumie jestem w kropce bo nie chcę wywierać presji na M lecz chyba nie zniosłabym świadomości że kiedyś by mi powiedział. "żałuję że nie poszliśmy wcześniej, nie wiem po co tyle czekałem" chyba to by mnie już przerosło w tym wszystkim. Hmm to chyba dość egoistycznie brzmi, lecz gdzie jak nie tu mogę napisać swoje rozkiny ;) Wasze historie są inspirujące, dziękuję!

starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

• Patt1002 Autorytet

Wysłany: 23 października 2019, 09:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzik wrote:
    Cześć Dziewczyny!
    No i ja zaglądam tu nieśmiało. Może na początek się przedstawię. Wraz z M jesteśmy już 3 lata po ślubie co daje taki sam wynik lat starania się o dziecko. W tym mamy 2 lata w napro, co niestety nie dało nam większych rezultatów. I tu moje pytanie.
    Czy któraś z Was przechodziła procedurę adopcji na terenie Podlasia? Który ośrodek by poleciła?
    Od ponad 3 miesięcy już tak intensywnie myślę o OA. Muszę przyznać że to cudowne uczucie zluzowania typowych starań o dziecko. Jestem w sumie gotowa już zadzwonić do ośrodka lecz czekam na męża. On niewątpliwie potrzebuje więcej czasu. Chcę się jeszcze wstrzymać tak do stycznia 2020 a później jednak nie tracić czasu. - jak tu czytałam procedury trwają bardzo długo...
    Jak to u Was było? Czy zawsze razem czuliście że to już ten moment? Czy któreś z Was musiało na drugie czekać albo namawiać?
    W sumie jestem w kropce bo nie chcę wywierać presji na M lecz chyba nie zniosłabym świadomości że kiedyś by mi powiedział. "żałuję że nie poszliśmy wcześniej, nie wiem po co tyle czekałem" chyba to by mnie już przerosło w tym wszystkim. Hmm to chyba dość egoistycznie brzmi, lecz gdzie jak nie tu mogę napisać swoje rozkiny ;) Wasze historie są inspirujące, dziękuję!

hej ;) ja wyszłam z inicjatywą adopcji, mąż potrzebował chwili zastanowienia, był za tym, ale jeszcze nie w tym momencie... Ale dużo czasu tez nie bylo.mu potrzeba by jednak się zdecydował... Każdy musi sobie w głowie sam poukładać i poczuć, ze jest gotowy... A i podczas juz rozpoczęcia wizyt w ośrodku sa wątpliwości, czy damy na pewno rade...

Dzik lubi tę wiadomość

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • asiastokrota Autorytet

Wysłany: 25 października 2019, 21:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dzik, mój mąż potrzebował bardzo dużo czasu. Nie ma co zmuszać tego się nie ukryje przed OA, ale też nie można się oszukiwać i robić coś wbrew sobie . Pamiętajcie że staranie o dziecko powinno Was łączyć byście byli silni razem, nic nie powinno Was dzielić. Ja i nasz syn usłyszeliśmy od męża że żałuję tak długo podejmowanej decyzji. Dziś usłyszałam że kocha syna bardziej niż mnie....warto było czekać. Powodzenia i dużo cierpliwości

lipcowka86, Dzik, golonat lubią tę wiadomość

Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Dzik Przyjaciółka

Wysłany: 28 października 2019, 12:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękne słowa usłyszałaś. ;)
    U mnie jest tak że M wie że jak się nie uda biologicznie to idziemy do ośrodka, no i co do idei adopcji nie ma nic przeciwko. Nawet sam mówił " najwyżej zaadoptujemy" lecz myślę że tu chodzi o to że to już ten czas decyzji. Że nie ma "może kiedyś zaadoptujemy" tylko - teraz zgłaszam się do ośrodka i sprawdzam czy to dla mnie. Myślę że to go przerasta. Dodatkowo nie wiem jak u Was lecz faceci mniej o tym chyba myślą i to też nie jest temat nr 1 czy nawet nr 2 w wolnej chwili do zastanowienia się. I te decyzje pewnie podejmowane byłyby wcześniej gdyby poświecili czas na zastanowienie się nad nią a nie odkładanie tego na później. Ja bynajmniej mam takie wrażenie.

Podbijam pytanie. ;)

CZY JEST TU KTOŚ KTO PRZECHODZIŁ PROCEDURĘ NA PODLASIU? POLECICIE JAKIEŚ OŚRODKI ?

starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

• Patt1002 Autorytet

Wysłany: 29 października 2019, 09:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzik nie sadze zeby aż tak mezczyzni spychali temat na dalszy plan. Fakt, kobieta jest większa inicjatorka w tym temacie, ale mężczyzna tez to przezywa i jest to dla niego trudne. Myślę, ze rozmowa szczera na ten temat jest najważniejsza bo mozemy sobie uświadomić pewne kwestie. A ten krok do ośrodka jest przełomowym momentem....

Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2019, 09:42

asiastokrota lubi tę wiadomość

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 30 października 2019, 19:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2020, 20:12

‹‹ 187 188 189 190 191 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego