X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część z Was może mnie kojarzyć z innych wątków, a dla części będę nowa :) także WITAM!!! Długo dojrzewaliśmy do decyzji, ale juz oficjalnie i ostatecznie zwykła podjęta. Dwa spotkania umówione w warszawskich ośrodkach. Jest dziewczyna z Nowego Zjadu lub Kredytowej? Jakie opinie? Może jest dziewczyna, która zaczyna i jest w podobnym momencie?

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaa ja Cię kojarzę😊
    Trzymam za Was mocne kciuki i mam nadzieję że procedura pójdzie Wam szybko i sprawnie 😃 odnośnie ośrodków w Wawie nie pomogę bo my z KRK.

    Sysiaaaaa lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Sysiaaa ja Cię kojarzę😊
    Trzymam za Was mocne kciuki i mam nadzieję że procedura pójdzie Wam szybko i sprawnie 😃 odnośnie ośrodków w Wawie nie pomogę bo my z KRK.
    I ja Ciebie kojarzę :) na stary wątek zupełnie już nie zaglądam i chyba trochę umarł, co?

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Mania12 Autorytet
    Postów: 1343 1262

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Hej, w Kaliszu ponoć się długo czeka, my będziemy startować do Torunia.
    A jaki jest czas oczekiwania w Toruniu? czy to ośrodek katolicki czy świecki - możesz napisać coś bliżej?

    Dzieli nas tylko czas...
    40 l.
    09.2012 - córcia ❤️
    01.2018 - początek starań o rodzeństwo
    09.2018 -synuś -nasz aniołek (17tc*)
    10.2019 - Invimed Wrocław, AMH 1,69, 2x IUI :-(
    02.2020 - I IVF - ❄️❄️ 3dniowe:
    1 Transfer ET- 17.02.2020 💔 7/8 tc
    2 Transfer FET- 24.07.2020 ❄️- córcia❤️ ️ur.08.04.2021
    ...niespodzianka od matki natury: 28.12.2022 - pozytywny test, 19.01.2023 - 7 tc - 1cm człowieka❤️, 09.02.2023 - 10 tc - 3 cm, 27.02.2023 - 13 tc - 7 cm, 27.04.2023 - 21 tc -456 g, 26.05.2023 - 25t - 987 g, 38 tc - 3300g, ...❤️synek ur. CC 02.09.2023, 3kg, 50 cm
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    I ja Ciebie kojarzę :) na stary wątek zupełnie już nie zaglądam i chyba trochę umarł, co?

    Wątek "IVF" odżywa jak udaje się, którejś z "weteranek" i wpadnie się pochwalić, bądź jak pojawiają się pytania od nowych Dziewczyn.
    Na wątku "In vitro strat w 2017" też bardzo mało się dzieje i ja też zaglądam sporadycznie żeby poczytać co u Dziewczyn słychać ale to też raz na ruski rok.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Wątek "IVF" odżywa jak udaje się, którejś z "weteranek" i wpadnie się pochwalić, bądź jak pojawiają się pytania od nowych Dziewczyn.
    Na wątku "In vitro strat w 2017" też bardzo mało się dzieje i ja też zaglądam sporadycznie żeby poczytać co u Dziewczyn słychać ale to też raz na ruski rok.
    Kochana, a u Ciebie dopiero zauważyłam suwak :) o ja głupia! Gratuluję :*

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Kochana, a u Ciebie dopiero zauważyłam suwak :) o ja głupia! Gratuluję :*

    Dziękuję :*:*
    U Nas zeszły rok przyniósł bardzo dużo zmian.
    Jak dostaliśmy kwalifikację do szkoleń grupowych w OA to dowiedziałam się, że się udało. O głównej kwalifikacji dowiedzieliśmy się zaraz po pierwszych prenatalnych, a później dostaliśmy informację z OA ze pomimo ciąży ciągle jesteśmy na liście oczekującej na adopcję :):) Więc do maja czekamy na synka a później na kolejnego malucha :)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Nuriko Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 3 lutego 2020, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, podpowiedzcie jak to jest. Wiele z Was pisze, że nadal się staracie o biologiczne dzieci, a mimo to przystępujecie do procedur i szkoleń związanych z adopcją. A ja dzisiaj zadzwoniłam do ośrodka w Warszawie, gdzie po krótkim wywiadzie bardzo miła pani poinformowała mnie, że skoro się nadal staramy, to nie możemy umówić się na spotkanie w oa. Z jednej strony to rozumiem, bo powiedziała, że trzeba zakończyć jeden wątek, aby w pełni wejść w drugi. Ale z drugiej strony jestem załamana, bo wiem jak długo trwają szkolenia i czas oczekiwania na telefon i chcieliśmy już teraz do tego podejść, bo jeśli nam się nie uda naturalnie, to szkoda mi czasu po prostu. Poza tym podkreśliłam, że tak czy inaczej rozważaliśmy adopcję, nawet jeśli będziemy mieć "nasze" dzieci. A jednak pani pozostała przy stanowisku, że dopiero gdy pogodzimy się z myślą o tym, że nie będziemy mieli swoich dzieci, to dopiero wtedy możemy umówić się na wizytę.
    Czy to tylko ja tak trafiłam i warto próbować gdzie indziej, czy lepiej się nie przyznawać, że nadal ma się nadzieję na naturalne poczęcie. Podpowiedzcie, proszę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przyznawać się . Zawsze się może trafić naturalnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2020, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania12 wrote:
    A jaki jest czas oczekiwania w Toruniu? czy to ośrodek katolicki czy świecki - możesz napisać coś bliżej?

    Świecki z tego co się orientuje. Nie czeka się bardzo długo, ale w tym momencie szczegółów nie znam. Odstraszylo mnie maglowanie na temat dzieciństwa itp itd i zawiesilismy starania w OA. Leczymy się znów.

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 6 lutego 2020, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuriko wrote:
    Dziewczyny, podpowiedzcie jak to jest. Wiele z Was pisze, że nadal się staracie o biologiczne dzieci, a mimo to przystępujecie do procedur i szkoleń związanych z adopcją. A ja dzisiaj zadzwoniłam do ośrodka w Warszawie, gdzie po krótkim wywiadzie bardzo miła pani poinformowała mnie, że skoro się nadal staramy, to nie możemy umówić się na spotkanie w oa. Z jednej strony to rozumiem, bo powiedziała, że trzeba zakończyć jeden wątek, aby w pełni wejść w drugi. Ale z drugiej strony jestem załamana, bo wiem jak długo trwają szkolenia i czas oczekiwania na telefon i chcieliśmy już teraz do tego podejść, bo jeśli nam się nie uda naturalnie, to szkoda mi czasu po prostu. Poza tym podkreśliłam, że tak czy inaczej rozważaliśmy adopcję, nawet jeśli będziemy mieć "nasze" dzieci. A jednak pani pozostała przy stanowisku, że dopiero gdy pogodzimy się z myślą o tym, że nie będziemy mieli swoich dzieci, to dopiero wtedy możemy umówić się na wizytę.
    Czy to tylko ja tak trafiłam i warto próbować gdzie indziej, czy lepiej się nie przyznawać, że nadal ma się nadzieję na naturalne poczęcie. Podpowiedzcie, proszę.


    Generalnie trzeba mówić, że zakończyło się starania o biologiczne dziecko. Dla psychologów bardzo ważne jest czy pogodziłaś się ze stratą po biologicznym dziecku. Nie można im powiedzieć, że ciągle masz nadzieję, że się uda bo to znaczy, że nie przeszłaś przez etap żałoby. U nas na pierwszym spotkaniu mąż powiedział, że ciężko jest mówić o żałobie jeśli się czegoś nie straciło... To było powodem dodatkowych spotkań i wałkowaniem tematu...
    Trzeba bardzo uważać co i w jakim kontekście się mówi ;)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Nuriko Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 6 lutego 2020, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź! To dla mnie bardzo zaskakujące. Wydawało mi się, że jeśli ktoś jest zdecydowany na adopcję dziecka, to trzeba się tylko cieszyć i otworzyć przed nim szeroko drzwi. A nie skreślać go tylko dlatego, że chce mieć dzieci i biologiczne i adoptowane, przecież jest wiele takich rodzin, co to za problem?
    Tak szczerze mówiąc to wydaje mi się, że ja się nigdy nie pogodzę ze "stratą" biologicznego dziecka, zawsze będę mieć nadzieję. Przecież nie zacznę nagle stosować antykoncepcji, żeby się przypadkiem nie zdarzyło zajść naturalnie.

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 6 lutego 2020, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuriko wrote:
    Dziękuję za odpowiedź! To dla mnie bardzo zaskakujące. Wydawało mi się, że jeśli ktoś jest zdecydowany na adopcję dziecka, to trzeba się tylko cieszyć i otworzyć przed nim szeroko drzwi. A nie skreślać go tylko dlatego, że chce mieć dzieci i biologiczne i adoptowane, przecież jest wiele takich rodzin, co to za problem?
    Tak szczerze mówiąc to wydaje mi się, że ja się nigdy nie pogodzę ze "stratą" biologicznego dziecka, zawsze będę mieć nadzieję. Przecież nie zacznę nagle stosować antykoncepcji, żeby się przypadkiem nie zdarzyło zajść naturalnie.

    Mamy z M takie samo zdanie jak Ty, niestety tak to wygląda i żeby przejść pozytywnie przez procedurę adopcyjną niestety nie wolno mówić całej prawdy ;)

    asiastokrota lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 9 lutego 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro pierwsza wizyta w OA!!! Stres mnie ogarnia! Czego się spodziewać? Będę już zadawać trudne pytania?

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Jutro pierwsza wizyta w OA!!! Stres mnie ogarnia! Czego się spodziewać? Będę już zadawać trudne pytania?

    Chetnie Ci opowiem ale na priv ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2020, 12:45

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 10 lutego 2020, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mroweczka wrote:
    Chetnie Ci opowiem ale na priv ;)
    Wysłałam zaproszenie

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 14 lutego 2020, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    czy ta grupa umiera śmiercią naturalną?
    Straszna szkoda! Zawsze te grupy mi towarzyszyły w trudnych chwilach,a teraz cisza....

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 15 lutego 2020, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Cześć,
    czy ta grupa umiera śmiercią naturalną?
    Straszna szkoda! Zawsze te grupy mi towarzyszyły w trudnych chwilach,a teraz cisza....

    Ja jestem!! Co 2-3 zaglądam.
    Chyba że Wam przeszkadza moja ciąża to nie będę pisać...
    Opowiadaj jak było 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 14:59

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 17 lutego 2020, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Ja jestem!! Co 2-3 zaglądam.
    Chyba że Wam przeszkadza moja ciąża to nie będę pisać...
    Opowiadaj jak było 🙂
    Było całkiem niezle w sumie... stres był ogromny, ale przeżyliśmy. Od marca zaczynamy spotkania i zobaczymy jak potoczy się dalej :) ważne, ze pierwszy krok zrobiony !

    asiastokrota, sylvuś lubią tę wiadomość

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2525 3384

    Wysłany: 17 lutego 2020, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Było całkiem niezle w sumie... stres był ogromny, ale przeżyliśmy. Od marca zaczynamy spotkania i zobaczymy jak potoczy się dalej :) ważne, ze pierwszy krok zrobiony !
    Sysiaaaa a w jakim ośrodku robicie szkolenie ?

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
‹‹ 189 190 191 192 193 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ