Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 31 października, 08:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozna wybrac dowolny oa, ale wezcie pod uwage ze bedziecie musieli tam czesto jezdzic wiec moze niekoniecznie wybierajcie oa znajdujace sie 200km od Was ;p

_Stay lubi tę wiadomość

• Patt1002 Autorytet

Wysłany: 2 listopada, 15:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy w poniedziałek juz ta wizytacje w domu... I sie juz stresuje.... Dom posprzatany jak na Boże Narodzenie.... W tym wszystkim popsulam firankę.... Próbuje wyluzować ale mam tysiąc myśl co się moze jej nie spodobać... Itd..

Yoselyn82 lubi tę wiadomość

Patt1002
  • lipcowka86 Autorytet

Wysłany: 2 listopada, 17:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas było odwrotnie, to od Męża wyszła inicjatywa i to on był gotowy i czekał na mnie. Za to w trakcie rozmów z psychologiem i szkoleń przyznał że nie zdawał sobie sprawy z tego jak bardzo rodzicielstwo adopcyjne różni się od biologicznego, nie zdawał sobie sprawy z powagi choroby sierocej i deficytów rozwojowych u dzieci adopcyjnych. Ja za to przez te spotkania utwierdziłam się w przekonaniu że podjęliśmy słuszną decyzję :)
    Patt wizyta w domu u nas była najprzyjemniejszym etapem. Przyjechał miły Pan poogladał dom, pogadał z nami i w zasadzie tyle. Dzięki Bogu był Pan bo okna miałam brudne a on zapewne nigdy w zwrócił uwagi 😂

Wiadomość wyedytowana przez autora 2 listopada, 17:02

zizia_a lubi tę wiadomość

eas9upu.png
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 3 listopada, 23:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    U nas było odwrotnie, to od Męża wyszła inicjatywa i to on był gotowy i czekał na mnie. Za to w trakcie rozmów z psychologiem i szkoleń przyznał że nie zdawał sobie sprawy z tego jak bardzo rodzicielstwo adopcyjne różni się od biologicznego, nie zdawał sobie sprawy z powagi choroby sierocej i deficytów rozwojowych u dzieci adopcyjnych. Ja za to przez te spotkania utwierdziłam się w przekonaniu że podjęliśmy słuszną decyzję :)
    Patt wizyta w domu u nas była najprzyjemniejszym etapem. Przyjechał miły Pan poogladał dom, pogadał z nami i w zasadzie tyle. Dzięki Bogu był Pan bo okna miałam brudne a on zapewne nigdy w zwrócił uwagi 😂
    ha ha ;) u nas będzie pani, ale na szczęście użyłam okna :D Jakoś mnie lęk ogarnia przed tym wszystkim....

Patt1002
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 4 listopada, 21:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, my juz jesteśmy po testach, badaniach, wizytacji. Wszystko fajnie, milo ;)
    w grudniu zbiera sie komisja i dostaniemy znać, czy mozemy przystąpić do kursu od stycznia ;)

Dzik, Yoselyn82 lubią tę wiadomość

Patt1002
  • zaprogramowana Ekspertka

Wysłany: 7 listopada, 17:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Stay wrote:
    Witajcie dziewczyny , są tutaj mamusie ktore maja biologiczne dziecko i chcą adoptować ? Czy wyłącznie osoby chcące adoptować ?

Ja ze względów zdrowotnych nie moge miec juz dzieci i chcielibyśmy z mezem adoptować ale nie wiemy czego się spodziewać jak to wszytsko wygkada.... czy mogę dołączyć i liczyć na waszą wiedzę i wsparcie ?

My z mężem mamy już swojego biologicznego synka i chcemy adoptować drugie dziecko. Katowice przyjmują pary z dziećmi. Nasz proces adopcyjny trwa już rok aktualnie po nowym roku zaczynamy szkolenie

Wiadomość wyedytowana przez autora 7 listopada, 17:18

Patt1002 lubi tę wiadomość

02.2014 - Jestem w ciąży (Pierwszy Złoty Strzał)
    11.2014 - Nasz synek :)
    10.2015 - Starania o drugie dziecko
    12.2018 - Kierunek Ośrodek Adopcyjny
    Wiem że gdzieś na Nas czekasz - Znajdziemy Cię....
    >>>Lukas Graham - Love Someone <<<
  • Melisandra Ekspertka

Wysłany: 8 listopada, 09:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy możecie mi coś powiedzieć o Krakowie? Palnujemy wybrać się do ośrodka i zastanawiam się od czego zacząć. Może w okolicach Krakowa jest jakaś miejscowość, gdzie warto się wybrać? Czy możecie mi doradzić?

Tymuś (*) - 26 stycznia 2017, 10 tc
    Bliźniaki (*) - 30 sierpnia 2017, 11 tc
    Ciąża biochemiczna - wrzesień 2019

• nick nieaktualny

Wysłany: 8 listopada, 12:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melisandra- sam Krakow odradzam. Obecnie czeka sie tam kilka lat. Omijaj szerokim lukiem. Szukaj czegos w okolicach ;)

• Nona Autorytet

Wysłany: 8 listopada, 12:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja koleżanka z poprzedniej pracy dostała małą córeczkę w Nowym Sączu, jezdzili tam z Krakowa wlasnie.
    Śląsk lub Nowy Sącz.

• _Stay Znajoma

Wysłany: 8 listopada, 22:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaprogramowana wrote:
    My z mężem mamy już swojego biologicznego synka i chcemy adoptować drugie dziecko. Katowice przyjmują pary z dziećmi. Nasz proces adopcyjny trwa już rok aktualnie po nowym roku zaczynamy szkolenie

O super,a czy mogła byś opowiedzieć mi coś więcej ? Od czego zacząć ,czy jest jakaś lista ośrodków ludzi biologicznym dzieckiem itd ? Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź :)

• nick nieaktualny

Wysłany: 8 listopada, 23:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Stay wrote:
    O super,a czy mogła byś opowiedzieć mi coś więcej ? Od czego zacząć ,czy jest jakaś lista ośrodków ludzi biologicznym dzieckiem itd ? Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź :)
    Trzeba dzwonic i pytac osrodki czy przyjma pare z biologicznym dzieckiem bo to co chwila sie zmienia...

• Patt1002 Autorytet

Wysłany: 13 listopada, 11:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak długo czekałyście ma decyzje czy możecie przystąpić do kursu? Jak długo trwał i was kurs? ;)

Migotka lubi tę wiadomość

Patt1002
  • asiastokrota Autorytet

Wysłany: 15 listopada, 19:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    My czekaliśmy miesiąc, kurs trwał 10 tygodni, spotkania raz w tygodniu. Ja jestem z północy kraju i u nas wszystko jest inaczej niż na południu jak czytam.

Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Berbeć. Autorytet

Wysłany: 15 listopada, 20:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czemu zdecydowałyscie sie na adopcje? Brak szans na biologiczne dziecko? My byliśmy u pewnego profesora, potrzebny jest zabieg dość ryzykowny w moim przypadku i nikt 100% szansy mi nie daje ze sie powiedzie, pozniej.oczywiście ivf i kolejna stymulacja, będę miala wtedy 38 z kawałkiem....
    I mam dylemat.spory bo.bylismy zdecydowani na adopcje juz, ale boje sie trochę tej procedury. I.co tu robić

-wiek 37 lat
    -dwie laparotomie
    -niedroznosc jajowodów
    -endometriozy brak???
    -kariotypy+trombofilia -ok
    -mutacja MTHFR
    -I procedura - punkcja wrzesień 2018 - 4 zarodki
    -problem z endometrium
    -I transfer dwóch blastek - marzec 2019 - cb
    -wodniaki jajowodów - zabieg niebezpieczny dla zdrowia
    -II transfer 4.1.1 - 9.08 - nieudany
    -brak kasy i chęci, żeby dalej się leczyć
    -adopcja?😊
    -wizyta u prof =zagwozdka🙄
  • Adus16 Debiutantka

Wysłany: 15 listopada, 22:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Dziewczyny czemu zdecydowałyscie sie na adopcje? Brak szans na biologiczne dziecko? My byliśmy u pewnego profesora, potrzebny jest zabieg dość ryzykowny w moim przypadku i nikt 100% szansy mi nie daje ze sie powiedzie, pozniej.oczywiście ivf i kolejna stymulacja, będę miala wtedy 38 z kawałkiem....
    I mam dylemat.spory bo.bylismy zdecydowani na adopcje juz, ale boje sie trochę tej procedury. I.co tu robić
    Hej, czytam że masz mieć zabieg na wodniaki na jajowodach? Ja miałam, mogę Ci udzielić więcej informacji.. nie ma się czego bać..dzięki temu że mi je całkiem usunięto kolejne IVF się udało...

• Berbeć. Autorytet

Wysłany: 15 listopada, 23:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adus16 wrote:
    Hej, czytam że masz mieć zabieg na wodniaki na jajowodach? Ja miałam, mogę Ci udzielić więcej informacji.. nie ma się czego bać..dzięki temu że mi je całkiem usunięto kolejne IVF się udało...
    U mnie nie jest to takie proste, bo mam zrosty. Powiedz mi robilas stymulacje po zabiegu?

-wiek 37 lat
    -dwie laparotomie
    -niedroznosc jajowodów
    -endometriozy brak???
    -mutacja MTHFR
    -problem z endometrium
    -adopcja?😊
  • asiastokrota Autorytet

Wysłany: 16 listopada, 09:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:

Ja doszłam już do momentu w którym zrobiłam wszystko co mogłam by mieć biologiczne dziecko. Poczułam że mam dość, że nie dam rady przechodzić tego wszystkiego po raz kolejny. Czułam się wyczerpana psychicznie i fizycznie. Wiedziałam że nie dam rady by ktoś coś mi tam robił..... Jak u ciebie znalazł się ktoś kto dawał nam nadzieję, jednak nie pewność, nie zniosłabym kolejnej porażki. Podjeliśmy decyzję o zmianie naszej drogi. Od 10 m-c jestem mamą adopcyjną i wiem że podjęłam słuszną decyzję. Niestety decyzję musicie podjąć sami.... dodam jeszcze że czasem nachodzą mnie myśli że może trzeba było jednak spróbować, jednak wiem że nie dałabym rady po raz kolejny. Życzę Wam podjęcia mądrej decyzji najlepszej dla Was >3

Berbeć., lipcowka86 lubią tę wiadomość

Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Adus16 Debiutantka

Wysłany: 16 listopada, 11:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    U mnie nie jest to takie proste, bo mam zrosty. Powiedz mi robilas stymulacje po zabiegu?
    Jajowody miałam laparaskowo najpierw udrazniane i też były proste, wodniak i pokręcone jak to lekarz powiedział jak kiełbaski! Jajowody tylko przeszkadzaly przy IVF, pierwsza próba zakończona ciąża pozamacziczna i wycieli mi wtedy te jajowody też bo wodniakis się odnosiły. po ich usunięciu miałam 2 stymulacje z lepszymi efektami i druga zakończona ciąża donoszona.. To naprawdę nie jest takie straszne. Drugie dziecko to teraz schody po starsza jestem...i może kiedy właśnie adopcja..nie wiem jeszcze

• Yoselyn82 Autorytet

Wysłany: 16 listopada, 21:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:

no ja poszlam do Oa ze wzgledu na to ze tyle lat sie nie udawalo. tzn ciaze byly ale..

W koncu po 9 latach udalo sie! :)

Mój kochany Michałek ❤️❤️❤️

Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️

6.04.2018 Główna kwalifikacja w OA. 🍒
  • Berbeć. Autorytet

Wysłany: 17 listopada, 10:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiastokrota wrote:
    Ja doszłam już do momentu w którym zrobiłam wszystko co mogłam by mieć biologiczne dziecko. Poczułam że mam dość, że nie dam rady przechodzić tego wszystkiego po raz kolejny. Czułam się wyczerpana psychicznie i fizycznie. Wiedziałam że nie dam rady by ktoś coś mi tam robił..... Jak u ciebie znalazł się ktoś kto dawał nam nadzieję, jednak nie pewność, nie zniosłabym kolejnej porażki. Podjeliśmy decyzję o zmianie naszej drogi. Od 10 m-c jestem mamą adopcyjną i wiem że podjęłam słuszną decyzję. Niestety decyzję musicie podjąć sami.... dodam jeszcze że czasem nachodzą mnie myśli że może trzeba było jednak spróbować, jednak wiem że nie dałabym rady po raz kolejny. Życzę Wam podjęcia mądrej decyzji najlepszej dla Was >3
    Moje starania nie są jakies kilkuletnie , bo zaledwie rok i jedna procedura i dwa transfery, ale tak mi to dalo popalic.. 5 miesięcy jeździliśmy zeby wyhodowac endo, skonczylo sie terapią. Do tego bledy lekarza w moim leczeniu, masa lekow, antybiotykow, zastrzykow , pieniędzy i wizyt.
    I teraz mimo, iz minelo juz pare miesięcy wciaz nie mam sil na podjęcie dalszej walki 😟 z drugiej strony adopcji tez sie boje, tzn.procedury.

Wiadomość wyedytowana przez autora 17 listopada, 10:22

-wiek 37 lat
    -dwie laparotomie
    -niedroznosc jajowodów
    -endometriozy brak???
    -mutacja MTHFR
    -problem z endometrium
    -adopcja?😊
‹‹ 187 188 189 190 191

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)