Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Berbeć. Autorytet

Wysłany: 13 grudnia 2019, 16:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania12 wrote:
    Witajcie dziewczyny :) czy mogę do Was dołączyć? Przeczytałam wątek o od deski do deski. My też podjęliśmy z mężem decyzję o adopcji. W zeszłym roku straciliśmy synka, z powodu wady genetycznej, bardzo to przeżyliśmy. Dlatego chcemy dać miłość, dom i rodzinę innemu dziecku. Podejmujemy jeszcze próby leczenia w klinice, ale czuje, że moje dziecko czeka na mnie właśnie w OA. Rozważamy ośrodek w Kaliszu lub we Wrocławiu, z uwagi na bliskość od miejsca zamieszkania, ale nie wiem który ośrodek wybrać - czy możecie coś doradzić? jak najlepiej wybrać ośrodek?
    Hej, w Kaliszu ponoć się długo czeka, my będziemy startować do Torunia.

-MedArt Poznań
    -wiek 37 lat
    -AMH -2,22
    -dwie laparotomie
    -niedroznosc jajowodów
    -endometriozy brak???
    -kariotypy+trombofilia -ok
    -mutacja MTHFR
    -I procedura - wrzesień 2018 - 4 zarodki
    -problem z endometrium
    -I transfer dwóch blastek - marzec 2019 - cb
    -II transfer sierpień 2019 - nieudany
    -III transfer luty 2020 - nieudany
    -II procedura-kwiecień?
    -operacja?😕-lipiec
  • Bruised Autorytet

Wysłany: 15 grudnia 2019, 16:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Macie już jakieś głębsze rozeznanie jak to wygląda w Toruniu? Też byśmy w ten ośrodek celowali, ale ciągle się waham :(

Starania od marca 2016, oligoasthenoteratozoospermia; wysokie NK
    PICSI nr 1 - 3 zarodki, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 2 - 6 śnieżynek, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 3 - ❄❄❄
  • Berbeć. Autorytet

Wysłany: 16 grudnia 2019, 20:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bruised wrote:
    Macie już jakieś głębsze rozeznanie jak to wygląda w Toruniu? Też byśmy w ten ośrodek celowali, ale ciągle się waham :(
    Myślałam, że u Ciebie się udalo ivf.
    Dzwonilam tam, wymagany jest staż 3 lata, ale my będziemy uderzać wcześniej. Ponoć nie czeka się aż tak długo za dzieckiem. Moja znajoma(a byc moze nasza wspólna stąd) właśnie adoptowala rodzeństwo😊
    Czemu sie wahasz? Ogolnie czy chodzi o wybór OA?
    Jak chcesz to zapraszam na priv.

Wiadomość wyedytowana przez autora 16 grudnia 2019, 20:37

-MedArt Poznań
    -wiek 37 lat
    -AMH -2,22
    -dwie laparotomie
    -niedroznosc jajowodów
    -endometriozy brak???
    -mutacja MTHFR
    -problem z endometrium
    -II procedura-kwiecień?
    -operacja?😕-lipiec
  • Bruised Autorytet

Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Myślałam, że u Ciebie się udalo ivf.
    Dzwonilam tam, wymagany jest staż 3 lata, ale my będziemy uderzać wcześniej. Ponoć nie czeka się aż tak długo za dzieckiem. Moja znajoma(a byc moze nasza wspólna stąd) właśnie adoptowala rodzeństwo😊
    Czemu sie wahasz? Ogolnie czy chodzi o wybór OA?
    Jak chcesz to zapraszam na priv.
    Ogólnie. Czy przejdziemy testy i kurs. Czy spełnimy wymagania. Nie obawiam się "obcego dziecka", tylko tych wszystkich procedur i formalności. Nie wiem na ile to prawda, że ośrodki krzywo patrzą na wynajmowane mieszkanie na przykład, na stosunkowo niskie zarobki itp. Ogólnie obawiam się też wywnętrzania przed psychologiem, bo ja na trudne tematy reaguję płaczem, a mąż kompletnie zamyka się w sobie ;) A co do ośrodka, to to był pierwszy, o którym w ogóle pomyślałam, bo mieszkamy raptem dwie ulice dalej.

Starania od marca 2016, oligoasthenoteratozoospermia; wysokie NK
    PICSI nr 1 - 3 zarodki, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 2 - 6 śnieżynek, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 3 - ❄❄❄
  • Berbeć. Autorytet

Wysłany: 17 grudnia 2019, 16:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bruised wrote:
    Ogólnie. Czy przejdziemy testy i kurs. Czy spełnimy wymagania. Nie obawiam się "obcego dziecka", tylko tych wszystkich procedur i formalności. Nie wiem na ile to prawda, że ośrodki krzywo patrzą na wynajmowane mieszkanie na przykład, na stosunkowo niskie zarobki itp. Ogólnie obawiam się też wywnętrzania przed psychologiem, bo ja na trudne tematy reaguję płaczem, a mąż kompletnie zamyka się w sobie ;) A co do ośrodka, to to był pierwszy, o którym w ogóle pomyślałam, bo mieszkamy raptem dwie ulice dalej.
    O to ale super macie.
    Ja tez właśnie w obawie o to wszystko i ze wzgledu na przejścia z ivf " zafundowalam" sobie terapie. Jestem w trakcie, ale już czuje się silniejsza.

-MedArt Poznań
    -wiek 37 lat
    -AMH -2,22
    -dwie laparotomie
    -niedroznosc jajowodów
    -endometriozy brak???
    -mutacja MTHFR
    -problem z endometrium
    -II procedura-kwiecień?
    -operacja?😕-lipiec
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 19 grudnia 2019, 15:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    12 grudnia dostałam telefon z informacją, ze mozemy przystąpić do szkolenia w styczniu :D udało sie! :D czekam na telefon z dokładną data :)

Berbeć., asiastokrota, lipcowka86, Yoselyn82 lubią tę wiadomość

Patt1002
  • asiastokrota Autorytet

Wysłany: 23 grudnia 2019, 12:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt 1002 wspaniała wiadomość,gratulacje.

Życzę wszystkim Wesołych Świąt! Niezdecydowanym życzę podjęcia słusznej decyzji. Oczekujacym na kurs wytrwałości. Oczekujacym na telefon cierpliwości. Wszystkim byście podąrzały właściwą drogą i jak najszybciej odnalazły swoje dzieci.

Pia88, Yoselyn82, Berbeć., Patt1002 lubią tę wiadomość

Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Yoselyn82 Autorytet

Wysłany: 23 grudnia 2019, 18:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny :)

1adc162f185b.jpg

WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WAS! :)

Oczekujacym na kurs wiele wytrwałości, na telefon wiele cierpliwości. Oby w nowym Roku spelnily sie wasze Wszystkie marzenia! Te duze i te maleńkie! :)

Wszystkiego dobrego! :)

Berbeć., zizia_a, 83HOPE lubią tę wiadomość

Mój kochany Michałek ❤️❤️❤️

Wkrótce starania o drugiego maluszka 💕🥰

Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️

6.04.2018 Główna kwalifikacja w OA. 🍒
  • nick nieaktualny

Wysłany: 6 stycznia, 12:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) jak u was postępy ?? Komuś się już udało ? Pozdrowionka i wszystkiego dobrego w Nowym roku ❤

• Patt1002 Autorytet

Wysłany: 13 stycznia, 13:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy za gratulacje :)
    23 stycznia rozpoczynamy szkolenie :D

Patt1002
  • Aniasas Nowa

Wysłany: 17 stycznia, 11:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Właśnie dojrzeliśmy z mężem do decyzji o adopcji...jesteśmy 7 lat malzenstwem i niestety w 2015 r. Musiałam usunac jajniki w wyniku odnawiających się torbieli... W obawie przed zezłośliwieniem...jestem obciążona genetycznie.
    Koleżanka poleciła nam Osrodek Adopcyjny w Sosnowcu na Skautów. Macie jakieś doświadczenia z tym ośrodkiem?

• mirabelkamala Nowa

Wysłany: 19 stycznia, 14:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny,
    Zdecydowaliśmy się na adopcje. Możecie doradzić gdzie sprawnie ogarniemy psychiatrę? Warszawa,Siedlce,Lublin?

• Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 27 stycznia, 12:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część z Was może mnie kojarzyć z innych wątków, a dla części będę nowa :) także WITAM!!! Długo dojrzewaliśmy do decyzji, ale juz oficjalnie i ostatecznie zwykła podjęta. Dwa spotkania umówione w warszawskich ośrodkach. Jest dziewczyna z Nowego Zjadu lub Kredytowej? Jakie opinie? Może jest dziewczyna, która zaczyna i jest w podobnym momencie?

Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!
    PCO Upośledzona drożność jajowodów
    8 cykli stymulowanych 4 IUI
    1 procedura IVF wrzesień -
    2 procedura IVF grudzień -
    3 procedura ICSI transfer 2.05 2BB -
    Crio 06.08.2015 2BB- ciąża biochemiczna
    03.2017 AZ Invimed (-)
    10.02.2019 1 wizyta w OA TPD Warszawa
  • lipcowka86 Autorytet

Wysłany: 27 stycznia, 13:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaa ja Cię kojarzę😊
    Trzymam za Was mocne kciuki i mam nadzieję że procedura pójdzie Wam szybko i sprawnie 😃 odnośnie ośrodków w Wawie nie pomogę bo my z KRK.

Sysiaaaaa lubi tę wiadomość

eas9upu.png
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 27 stycznia, 13:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Sysiaaa ja Cię kojarzę😊
    Trzymam za Was mocne kciuki i mam nadzieję że procedura pójdzie Wam szybko i sprawnie 😃 odnośnie ośrodków w Wawie nie pomogę bo my z KRK.
    I ja Ciebie kojarzę :) na stary wątek zupełnie już nie zaglądam i chyba trochę umarł, co?

03.2017 AZ Invimed (-)
  • Mania12 Autorytet

Wysłany: 27 stycznia, 14:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    A jaki jest czas oczekiwania w Toruniu? czy to ośrodek katolicki czy świecki - możesz napisać coś bliżej?

Dzieli nas tylko czas...
    37 l.
    09.2012 - córcia ❤️
    01.2018 -początek starań o rodzeństwo
    09.2018 -synuś -nasz aniołek (17tc*)
    10.2019 - Invimed Wrocław
    10.2019 - AMH 1,69
    12.2019 - drożność - ok
    20.12.2019 - 1 IUI - beta 0,2 :-(
    18. 01.2020 - 2 IUI -beta 1,2 :-(
    02.2020 - I IVF - protokół krótki: punkcja 14.02.2020- 3 komórki, 2 zarodki; transfer 17.02.2020 3dniowca 🙏🤞🍀 11dpt - 104,16 mlU/ml; 14 dpt - 409,40 mlU/ml, prog. 26,24 ng/ml; 17 dpt - 1089,78, 23 dpt- 2265,55, prog.28,85, 31dpt -❤️ , 38 dpt -💔 7/8 tc
    ...w poczekalni jeden 3dniowy ❄️
  • lipcowka86 Autorytet

Wysłany: 27 stycznia, 16:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    I ja Ciebie kojarzę :) na stary wątek zupełnie już nie zaglądam i chyba trochę umarł, co?

Wątek "IVF" odżywa jak udaje się, którejś z "weteranek" i wpadnie się pochwalić, bądź jak pojawiają się pytania od nowych Dziewczyn.
    Na wątku "In vitro strat w 2017" też bardzo mało się dzieje i ja też zaglądam sporadycznie żeby poczytać co u Dziewczyn słychać ale to też raz na ruski rok.

eas9upu.png
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 27 stycznia, 20:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Wątek "IVF" odżywa jak udaje się, którejś z "weteranek" i wpadnie się pochwalić, bądź jak pojawiają się pytania od nowych Dziewczyn.
    Na wątku "In vitro strat w 2017" też bardzo mało się dzieje i ja też zaglądam sporadycznie żeby poczytać co u Dziewczyn słychać ale to też raz na ruski rok.
    Kochana, a u Ciebie dopiero zauważyłam suwak :) o ja głupia! Gratuluję :*

03.2017 AZ Invimed (-)
  • lipcowka86 Autorytet

Wysłany: 29 stycznia, 09:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Kochana, a u Ciebie dopiero zauważyłam suwak :) o ja głupia! Gratuluję :*

Dziękuję :*:*
    U Nas zeszły rok przyniósł bardzo dużo zmian.
    Jak dostaliśmy kwalifikację do szkoleń grupowych w OA to dowiedziałam się, że się udało. O głównej kwalifikacji dowiedzieliśmy się zaraz po pierwszych prenatalnych, a później dostaliśmy informację z OA ze pomimo ciąży ciągle jesteśmy na liście oczekującej na adopcję :):) Więc do maja czekamy na synka a później na kolejnego malucha :)

eas9upu.png
  • Nuriko Debiutantka

Wysłany: 3 lutego, 19:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, podpowiedzcie jak to jest. Wiele z Was pisze, że nadal się staracie o biologiczne dzieci, a mimo to przystępujecie do procedur i szkoleń związanych z adopcją. A ja dzisiaj zadzwoniłam do ośrodka w Warszawie, gdzie po krótkim wywiadzie bardzo miła pani poinformowała mnie, że skoro się nadal staramy, to nie możemy umówić się na spotkanie w oa. Z jednej strony to rozumiem, bo powiedziała, że trzeba zakończyć jeden wątek, aby w pełni wejść w drugi. Ale z drugiej strony jestem załamana, bo wiem jak długo trwają szkolenia i czas oczekiwania na telefon i chcieliśmy już teraz do tego podejść, bo jeśli nam się nie uda naturalnie, to szkoda mi czasu po prostu. Poza tym podkreśliłam, że tak czy inaczej rozważaliśmy adopcję, nawet jeśli będziemy mieć "nasze" dzieci. A jednak pani pozostała przy stanowisku, że dopiero gdy pogodzimy się z myślą o tym, że nie będziemy mieli swoich dzieci, to dopiero wtedy możemy umówić się na wizytę.
    Czy to tylko ja tak trafiłam i warto próbować gdzie indziej, czy lepiej się nie przyznawać, że nadal ma się nadzieję na naturalne poczęcie. Podpowiedzcie, proszę.

‹‹ 190 191 192 193 194 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)