X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 17 lutego 2020, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Sysiaaaa a w jakim ośrodku robicie szkolenie ?
    Na Kredytowej w Warszawie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2020, 10:51

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 17 lutego 2020, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Było całkiem niezle w sumie... stres był ogromny, ale przeżyliśmy. Od marca zaczynamy spotkania i zobaczymy jak potoczy się dalej :) ważne, ze pierwszy krok zrobiony !

    Dla mnie generalnie spotkania, na których był poruszany temat pogodzenia się ze stratą były bardzo stresujące, pozostałe były całkiem w spoko. Wizyta w domu była chyba najprzyjemniejsza w tym wszystkim. Przyjechał pedagog w naszym wieku, pooglądał dom popytał o naszą wizję macierzyństwa i w zasadzie tyle, bardzo sympatyczny koleś :) Nawet mówiłam do M, że fajnie że to był facet bo nie miałam stresu, że okna były brudne i gdzieś wisiały pajęczyny ... ;)
    My też zaczynaliśmy w podobny czasie rok temu, a w październiku byliśmy już po szkoleniach.


    Trzymam mocne kciuki !! :*

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 17 lutego 2020, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Dla mnie generalnie spotkania, na których był poruszany temat pogodzenia się ze stratą były bardzo stresujące, pozostałe były całkiem w spoko. Wizyta w domu była chyba najprzyjemniejsza w tym wszystkim. Przyjechał pedagog w naszym wieku, pooglądał dom popytał o naszą wizję macierzyństwa i w zasadzie tyle, bardzo sympatyczny koleś :) Nawet mówiłam do M, że fajnie że to był facet bo nie miałam stresu, że okna były brudne i gdzieś wisiały pajęczyny ... ;)
    My też zaczynaliśmy w podobny czasie rok temu, a w październiku byliśmy już po szkoleniach.



    Trzymam mocne kciuki !! :*

    A Wy w jakim ośrodku?

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 17 lutego 2020, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    A Wy w jakim ośrodku?

    TPD w Krakowie

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 17 lutego 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    TPD w Krakowie
    Czyli filia naszego ośrodka. Dostaliście jakąś propozycje dziecka?

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 18 lutego 2020, 05:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Czyli filia naszego ośrodka. Dostaliście jakąś propozycje dziecka?

    Nieeee, to bardzo odległe bo w Krakowie czas oczekiwania na malucha w wieku do 3 lat to ok 3 lat od uzyskania głównej kwalifikacji.
    I tak jesteśmy zadowoleni ze nas nie odroczyli ani nie zawiesili w związku z ciąża. Mamy się zgłosić do nich po rozwiązaniu i zobaczymy co nam powiedzą wtedy.
    Do tego czasu jesteśmy normalnie wpisani na listę par oczekujących na adopcję z adnotacją że oczekujemy biologicznego dziecka.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 18 lutego 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Nieeee, to bardzo odległe bo w Krakowie czas oczekiwania na malucha w wieku do 3 lat to ok 3 lat od uzyskania głównej kwalifikacji.
    I tak jesteśmy zadowoleni ze nas nie odroczyli ani nie zawiesili w związku z ciąża. Mamy się zgłosić do nich po rozwiązaniu i zobaczymy co nam powiedzą wtedy.
    Do tego czasu jesteśmy normalnie wpisani na listę par oczekujących na adopcję z adnotacją że oczekujemy biologicznego dziecka.
    Czemu Ty nie śpisz o godzinie 5:40??? Szok! Fajnie, ze pozwolili Wam zostać i dali szanse... przeszliście dużo, wiec pewnie nie zrezygnujecie z perspektywy adopcji i w ten sposób dom wypełni się o dwie pociechy... mnie trochę przeraża czas jaki trzeba czekać, bo nie należy do osób ciepiliwych

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 18 lutego 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Czemu Ty nie śpisz o godzinie 5:40??? Szok! Fajnie, ze pozwolili Wam zostać i dali szanse... przeszliście dużo, wiec pewnie nie zrezygnujecie z perspektywy adopcji i w ten sposób dom wypełni się o dwie pociechy... mnie trochę przeraża czas jaki trzeba czekać, bo nie należy do osób ciepiliwych

    Mąż wychodzi do pracy o 5:30 i zazwyczaj od 5:10 do 5:50 mam przerwę w spaniu ;)
    Też jesteśmy zadowoleni, że nas nie skreślili bo marzy nam się więcej niż jedno dziecko :)
    No czekanie jest straszne, ale zapewne później będziesz zmuszona nauczyć się cierpliwości :D:D

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Staraczka_2018 Przyjaciółka
    Postów: 86 128

    Wysłany: 18 lutego 2020, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam pytanie czy faktycznie trzeba być 5 lat małżeństwem żeby rozpocząć formalności związane ze staraniem się o adopcje?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2020, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka_2018 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam pytanie czy faktycznie trzeba być 5 lat małżeństwem żeby rozpocząć formalności związane ze staraniem się o adopcje?

    To zalezy od osrodka do ktorego sie wybierzesz. Jedne oa wymagaja po prostu byc malzenstwem, nawet ze stazem jednodniowym :p, inne osrodki wymagaja 2letniego stazu, inne 3-letniego a jeszcze inne przyjmuja pary z min 5-letnim stazem.

    lipcowka86 lubi tę wiadomość

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 19 lutego 2020, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym Wam coś tylko zostawić do poczytania :) mi się tekst bardzo spodobał ❤️ https://themothermag.com/lepszych-sama-bym-sobie-nie-urodzila-adopcja-droga-do-macierzynstwa/

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Staraczka_2018 Przyjaciółka
    Postów: 86 128

    Wysłany: 19 lutego 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mroweczka wrote:
    To zalezy od osrodka do ktorego sie wybierzesz. Jedne oa wymagaja po prostu byc malzenstwem, nawet ze stazem jednodniowym :p, inne osrodki wymagaja 2letniego stazu, inne 3-letniego a jeszcze inne przyjmuja pary z min 5-letnim stazem.
    Dzięki wielkie za informacje, my będziemy się starac o adopcje najprawdopodobniej w Krakowie i właśnie na którejś stronie oa wyczytałam ze musi być minimum 5 lat stażu

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 19 lutego 2020, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka_2018 wrote:
    Dzięki wielkie za informacje, my będziemy się starac o adopcje najprawdopodobniej w Krakowie i właśnie na którejś stronie oa wyczytałam ze musi być minimum 5 lat stażu
    Jeżeli piszesz o TDP, to faktycznie jest wymóg 5 lat stażu

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 21 lutego 2020, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Chciałabym Wam coś tylko zostawić do poczytania :) mi się tekst bardzo spodobał ❤️ https://themothermag.com/lepszych-sama-bym-sobie-nie-urodzila-adopcja-droga-do-macierzynstwa/

    Fajnie się to czyta, choć trochę za różowo to wszystko wygląda. Może z perspektywy młodej kobiety, która dostała dwa noworodki jest inaczej. Z resztą sama pisała, że ona nie chciałaby starszego dziecka.
    A w praktyce takie przypadki niezwykle rzadko się zdarzają. U nas już nie ma szans na takie malutkie dziecko, ale nigdy też się na niemowlaka nie nastawiałam.

    Mroweczka, sylvuś lubią tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Mad lena Ekspertka
    Postów: 140 66

    Wysłany: 21 lutego 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Na Kredytowej w Warszawie
    Sysiaaaa będę czekać niecierpliwie na Twoje relacje! Myślimy nad adopcją... Jesteśmy z okolic Warszawy, więc pewnie też pomyślimy nad Kredytową.
    Napisz jak przebiegło pierwsze spotkanie, jak to wygląda, co jest najbardziej brane pod uwagę aby być zakwalifikowanym?

    Trzymam kciuki!!

    2015 - początek starań
    2019 - cykle z Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - cykle z Clo
    AMH - 3,35
    2021 marzec - I inseminacja nieudana :/
    2021 maj - II inseminacja :(

    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 21 lutego 2020, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Fajnie się to czyta, choć trochę za różowo to wszystko wygląda. Może z perspektywy młodej kobiety, która dostała dwa noworodki jest inaczej. Z resztą sama pisała, że ona nie chciałaby starszego dziecka.
    A w praktyce takie przypadki niezwykle rzadko się zdarzają. U nas już nie ma szans na takie malutkie dziecko, ale nigdy też się na niemowlaka nie nastawiałam.

    Mnie osobiście przeraża adopcja niemowlaka, zdecydowanie ważniejsze dla Nas jest aby dziecko było w miarę możliwości jak najlepiej zdiagnozowane a zatem "zdrowe i normalne" czyli w wieku 2-3 lata niż żeby to był niemowlak. Prawda jest też taka że z niemowlakiem prostsze będzie zbudowanie więzi i są spore szanse że choroba sieroca nie będzie jakoś bardzo rozwinięta ale niepewny stan zdrowia i możliwe nieujawnione obciążenia mnie jednak przekonują na stronę dziecka starszego.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 21 lutego 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mad lena wrote:
    Sysiaaaa będę czekać niecierpliwie na Twoje relacje! Myślimy nad adopcją... Jesteśmy z okolic Warszawy, więc pewnie też pomyślimy nad Kredytową.
    Napisz jak przebiegło pierwsze spotkanie, jak to wygląda, co jest najbardziej brane pod uwagę aby być zakwalifikowanym?

    Trzymam kciuki!!
    Witaj!
    Pierwsze spotkanie przebiegło dość dobrze, choć miałam mieszane uczucia.
    Mówiliśmy sporo o sobie, o pracy, braku dzieci biologicznych itd. Nie ciągnęła za język, a nerwy były okropne... Ośrodek wymaga min 5 lat stażu. Najczęściej zwracają uwagę na fakt, że pogodziliśmy się z brakiem dzieci biologicznych. Na naszym spotkaniu wspomniała coś o terami, ale chyba jej przeszło :)
    Od marca zaczynamy spotkania z psychologiem, więc jeszcze długa droga przed nami, ale pierwszy krok zrobiony.

    asiastokrota lubi tę wiadomość

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 21 lutego 2020, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Mnie osobiście przeraża adopcja niemowlaka, zdecydowanie ważniejsze dla Nas jest aby dziecko było w miarę możliwości jak najlepiej zdiagnozowane a zatem "zdrowe i normalne" czyli w wieku 2-3 lata niż żeby to był niemowlak. Prawda jest też taka że z niemowlakiem prostsze będzie zbudowanie więzi i są spore szanse że choroba sieroca nie będzie jakoś bardzo rozwinięta ale niepewny stan zdrowia i możliwe nieujawnione obciążenia mnie jednak przekonują na stronę dziecka starszego.
    Zgodzę się z Tobą... Dzieciom FAS wychodzi często później.
    My mamy granice wiekową 0-3 z zaznaczoną chęcią na rodzeństwo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2020, 13:19

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 21 lutego 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Zgodzę się z Tobą... Dzieciom FAS wychodzi często później.
    My mamy granice wiekową 0-3 z zaznaczoną chęcią na rodzeństwo.

    My dokładnie tak samo deklarowaliśmy, po tym jak poinformowaliśmy OA o ciąży dostaliśmy kwalifikacje na jedno dziecko w wieku 0-3 :)
    Więc biorąc pod uwagę czas oczekiwania mamy nadzieję że w domu za jakiś czas będą maluchy w podobnym wieku 😊

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 21 lutego 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope co tam u Was??

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
‹‹ 190 191 192 193 194 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ