Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Staraczka_2018 Przyjaciółka

Wysłany: 18 lutego, 21:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam pytanie czy faktycznie trzeba być 5 lat małżeństwem żeby rozpocząć formalności związane ze staraniem się o adopcje?

• Mroweczka Nowa

Wysłany: 18 lutego, 22:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka_2018 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam pytanie czy faktycznie trzeba być 5 lat małżeństwem żeby rozpocząć formalności związane ze staraniem się o adopcje?

To zalezy od osrodka do ktorego sie wybierzesz. Jedne oa wymagaja po prostu byc malzenstwem, nawet ze stazem jednodniowym :p, inne osrodki wymagaja 2letniego stazu, inne 3-letniego a jeszcze inne przyjmuja pary z min 5-letnim stazem.

lipcowka86 lubi tę wiadomość

• Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 19 lutego, 09:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym Wam coś tylko zostawić do poczytania :) mi się tekst bardzo spodobał ❤️ https://themothermag.com/lepszych-sama-bym-sobie-nie-urodzila-adopcja-droga-do-macierzynstwa/

Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!
    PCO Upośledzona drożność jajowodów
    8 cykli stymulowanych 4 IUI
    1 procedura IVF wrzesień -
    2 procedura IVF grudzień -
    3 procedura ICSI transfer 2.05 2BB -
    Crio 06.08.2015 2BB- ciąża biochemiczna
    03.2017 AZ Invimed (-)
    10.02.2019 1 wizyta w OA TPD Warszawa
  • Staraczka_2018 Przyjaciółka

Wysłany: 19 lutego, 13:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mroweczka wrote:
    To zalezy od osrodka do ktorego sie wybierzesz. Jedne oa wymagaja po prostu byc malzenstwem, nawet ze stazem jednodniowym :p, inne osrodki wymagaja 2letniego stazu, inne 3-letniego a jeszcze inne przyjmuja pary z min 5-letnim stazem.
    Dzięki wielkie za informacje, my będziemy się starac o adopcje najprawdopodobniej w Krakowie i właśnie na którejś stronie oa wyczytałam ze musi być minimum 5 lat stażu

• Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 19 lutego, 14:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka_2018 wrote:
    Dzięki wielkie za informacje, my będziemy się starac o adopcje najprawdopodobniej w Krakowie i właśnie na którejś stronie oa wyczytałam ze musi być minimum 5 lat stażu
    Jeżeli piszesz o TDP, to faktycznie jest wymóg 5 lat stażu

03.2017 AZ Invimed (-)
  • 83HOPE Autorytet

Wysłany: 21 lutego, 08:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Chciałabym Wam coś tylko zostawić do poczytania :) mi się tekst bardzo spodobał ❤️ https://themothermag.com/lepszych-sama-bym-sobie-nie-urodzila-adopcja-droga-do-macierzynstwa/

Fajnie się to czyta, choć trochę za różowo to wszystko wygląda. Może z perspektywy młodej kobiety, która dostała dwa noworodki jest inaczej. Z resztą sama pisała, że ona nie chciałaby starszego dziecka.
    A w praktyce takie przypadki niezwykle rzadko się zdarzają. U nas już nie ma szans na takie malutkie dziecko, ale nigdy też się na niemowlaka nie nastawiałam.

Mroweczka, sylvuś lubią tę wiadomość

Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow,Adopcja-kwalifikacja IV 2018...będę mamą - jak nie z brzucha to z serducha :)
  • Mad lena Koleżanka

Wysłany: 21 lutego, 11:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Na Kredytowej w Warszawie
    Sysiaaaa będę czekać niecierpliwie na Twoje relacje! Myślimy nad adopcją... Jesteśmy z okolic Warszawy, więc pewnie też pomyślimy nad Kredytową.
    Napisz jak przebiegło pierwsze spotkanie, jak to wygląda, co jest najbardziej brane pod uwagę aby być zakwalifikowanym?

Trzymam kciuki!!

2015 - usuwanie nadżerki
    2016 - początek starań
    2016 - 2018 - torbiele endometrialne "pojawiają się i znikają"
    2019 - 2 cykle Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - I cykl z clo
    AMH - 3,35
  • lipcowka86 Autorytet

Wysłany: 21 lutego, 12:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Fajnie się to czyta, choć trochę za różowo to wszystko wygląda. Może z perspektywy młodej kobiety, która dostała dwa noworodki jest inaczej. Z resztą sama pisała, że ona nie chciałaby starszego dziecka.
    A w praktyce takie przypadki niezwykle rzadko się zdarzają. U nas już nie ma szans na takie malutkie dziecko, ale nigdy też się na niemowlaka nie nastawiałam.

Mnie osobiście przeraża adopcja niemowlaka, zdecydowanie ważniejsze dla Nas jest aby dziecko było w miarę możliwości jak najlepiej zdiagnozowane a zatem "zdrowe i normalne" czyli w wieku 2-3 lata niż żeby to był niemowlak. Prawda jest też taka że z niemowlakiem prostsze będzie zbudowanie więzi i są spore szanse że choroba sieroca nie będzie jakoś bardzo rozwinięta ale niepewny stan zdrowia i możliwe nieujawnione obciążenia mnie jednak przekonują na stronę dziecka starszego.

eas9upu.png
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 21 lutego, 13:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mad lena wrote:
    Sysiaaaa będę czekać niecierpliwie na Twoje relacje! Myślimy nad adopcją... Jesteśmy z okolic Warszawy, więc pewnie też pomyślimy nad Kredytową.
    Napisz jak przebiegło pierwsze spotkanie, jak to wygląda, co jest najbardziej brane pod uwagę aby być zakwalifikowanym?

Trzymam kciuki!!
    Witaj!
    Pierwsze spotkanie przebiegło dość dobrze, choć miałam mieszane uczucia.
    Mówiliśmy sporo o sobie, o pracy, braku dzieci biologicznych itd. Nie ciągnęła za język, a nerwy były okropne... Ośrodek wymaga min 5 lat stażu. Najczęściej zwracają uwagę na fakt, że pogodziliśmy się z brakiem dzieci biologicznych. Na naszym spotkaniu wspomniała coś o terami, ale chyba jej przeszło :)
    Od marca zaczynamy spotkania z psychologiem, więc jeszcze długa droga przed nami, ale pierwszy krok zrobiony.

asiastokrota lubi tę wiadomość

03.2017 AZ Invimed (-)
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 21 lutego, 13:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Mnie osobiście przeraża adopcja niemowlaka, zdecydowanie ważniejsze dla Nas jest aby dziecko było w miarę możliwości jak najlepiej zdiagnozowane a zatem "zdrowe i normalne" czyli w wieku 2-3 lata niż żeby to był niemowlak. Prawda jest też taka że z niemowlakiem prostsze będzie zbudowanie więzi i są spore szanse że choroba sieroca nie będzie jakoś bardzo rozwinięta ale niepewny stan zdrowia i możliwe nieujawnione obciążenia mnie jednak przekonują na stronę dziecka starszego.
    Zgodzę się z Tobą... Dzieciom FAS wychodzi często później.
    My mamy granice wiekową 0-3 z zaznaczoną chęcią na rodzeństwo.

Wiadomość wyedytowana przez autora 21 lutego, 13:19

03.2017 AZ Invimed (-)
  • lipcowka86 Autorytet

Wysłany: 21 lutego, 14:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Zgodzę się z Tobą... Dzieciom FAS wychodzi często później.
    My mamy granice wiekową 0-3 z zaznaczoną chęcią na rodzeństwo.

My dokładnie tak samo deklarowaliśmy, po tym jak poinformowaliśmy OA o ciąży dostaliśmy kwalifikacje na jedno dziecko w wieku 0-3 :)
    Więc biorąc pod uwagę czas oczekiwania mamy nadzieję że w domu za jakiś czas będą maluchy w podobnym wieku 😊

eas9upu.png
  • zizia_a Autorytet

Wysłany: 21 lutego, 19:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope co tam u Was??

n59yk6nl5kbmpqtr.png

8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • 83HOPE Autorytet

Wysłany: 26 lutego, 23:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizia_a wrote:
    Hope co tam u Was??
    Nic nowego Ziziu, ciągle czekamy. Za to jak patrzę na Twój suwaczek to uwierzyć nie mogę, że już roczek macie za sobą 😊

Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow,Adopcja-kwalifikacja IV 2018...będę mamą - jak nie z brzucha to z serducha :)
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 27 lutego, 16:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    potrzebuję pomocy :)
    Muszę napisać podanie do ośrodka i mam kompletną pustkę w głowie.
    Jak powinno ono wyglądać? Co zawierać? Wlać trochę uczucie?

03.2017 AZ Invimed (-)
  • zizia_a Autorytet

Wysłany: 27 lutego, 20:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Nic nowego Ziziu, ciągle czekamy. Za to jak patrzę na Twój suwaczek to uwierzyć nie mogę, że już roczek macie za sobą 😊
    Też nie mogę w to uwierzyć.. Za szybko to wszystko się dzieje..!! Nieustannie trzymam za Was kciuki!!

n59yk6nl5kbmpqtr.png

8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • zizia_a Autorytet

Wysłany: 27 lutego, 20:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Dziewczyny,
    potrzebuję pomocy :)
    Muszę napisać podanie do ośrodka i mam kompletną pustkę w głowie.
    Jak powinno ono wyglądać? Co zawierać? Wlać trochę uczucie?
    My pisaliśmy troszkę o sobie, troszkę dlaczego chcemy adoptować..

n59yk6nl5kbmpqtr.png

8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 28 lutego, 10:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizia_a wrote:
    My pisaliśmy troszkę o sobie, troszkę dlaczego chcemy adoptować..
    Trzeba się za wziąć za podanie :) nie jest to łatwe, ale cóż

zizia_a, lipcowka86 lubią tę wiadomość

03.2017 AZ Invimed (-)
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 3 marca, 14:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy w połowie kursu :) Coraz bliżej <3

lipcowka86, Sysiaaaaa, Ewa89_89 lubią tę wiadomość

Patt1002
  • lipcowka86 Autorytet

Wysłany: 4 marca, 18:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt1002 wrote:
    Jesteśmy w połowie kursu :) Coraz bliżej <3

Jakie wrażenia??

eas9upu.png
  • Ewuszek Przyjaciółka

Wysłany: 9 marca, 11:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Myślałam, że u Ciebie się udalo ivf.
    Dzwonilam tam, wymagany jest staż 3 lata, ale my będziemy uderzać wcześniej. Ponoć nie czeka się aż tak długo za dzieckiem. Moja znajoma(a byc moze nasza wspólna stąd) właśnie adoptowala rodzeństwo😊
    Czemu sie wahasz? Ogolnie czy chodzi o wybór OA?
    Jak chcesz to zapraszam na priv.

Cześć 🙂 Ja też zamierzam wykonać ten pierwszy telefon do ośrodka adopcyjnego właśnie w Toruniu od stycznia jakoś nie możemy się za to zabrać boimy się że uznają że się nie nadajemy czy ta Twoja znajoma to ktoś z tego wątku? Jaki ma nick poczytalabym? Wiesz ile dokładnie czekała od kwalifikację i jak to wszystko w Toruniu wygląda ile trwają wszystkie formalności wizyty z psychologami, kurs ?🙂

Wiadomość wyedytowana przez autora 9 marca, 11:28

Starania od 2013
    Ona 27 lat PCOS słabe komórki On 30 lat
    Obniżone parametry nasienia
    Luty 2019 PICSI ☹️ 4 MII -- 0 blastek
    Grudzień 2019 PICSI ☹️ 7 MII-- 0 blastek
    Zarodki zatrzymują się w rozwoju w 4 dobie
    Zmiana kliniki
    III ICSI i koronawirus czekamy☹️
‹‹ 191 192 193 194 195
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak obliczyć dni płodne?

Czy starając się zajść w ciążę powinnaś wiedzieć kiedy występuje owulacja i kiedy są dni płodne? Czy nie wystarczy zadbać o to, żeby kochać się regularnie przez cały cykl i prędzej czy później i tak zajdziesz w ciążę? Nie zawsze. Każdego cyklu masz zaledwie 20% szans na zajście w ciążę, a pary z obniżoną płodnością mają ich dużo mniej. Warto wiedzieć jak obliczyć dni płodne i poznać wady i zalety każdej z metod.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)