X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 24 marca 2020, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KR wrote:
    Cześć :) wiem, że teraz wirus szaleje i wszystko pozamykane ale chcemy się rozeznać w temacie adopcji dziecka. Jesteśmy z Krakowa, 30+, mamy 2,5 roczny staż małżeński, oboje pracujemy no i jesteśmy bezdzietni. Wiem, że cały proces trwa dosyć długo dlatego nie czekamy aż osiągniemy staż 5 letni tak jak czytałam, że to koniecznie. Ale od czego tak naprawdę zacząć? Który ośrodek wybrać? Jak długo proces adopcyjny może trwać? Czy wszędzie konieczny jest staż 5 lat? Na co zwrócić uwagę? Podzielcie się proszę swoim doświadczeniem :*

    Cześć ;) Nie wiem jak ośrodki w okolicach Krakowa, ale nasz ośrodek nie wymaga stażu małżeńskiego. My sie staramy w Kaliszu ;)

    Patt1002
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 25 marca 2020, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KR wrote:
    Cześć :) wiem, że teraz wirus szaleje i wszystko pozamykane ale chcemy się rozeznać w temacie adopcji dziecka. Jesteśmy z Krakowa, 30+, mamy 2,5 roczny staż małżeński, oboje pracujemy no i jesteśmy bezdzietni. Wiem, że cały proces trwa dosyć długo dlatego nie czekamy aż osiągniemy staż 5 letni tak jak czytałam, że to koniecznie. Ale od czego tak naprawdę zacząć? Który ośrodek wybrać? Jak długo proces adopcyjny może trwać? Czy wszędzie konieczny jest staż 5 lat? Na co zwrócić uwagę? Podzielcie się proszę swoim doświadczeniem :*

    Hej, my w zeszłym roku przeszliśmy procedurę w TPD w Krakowie. Odnośnie stażu małżeńskiego nie pomogę bo my mieliśmy już 5 lat. Na pierwszym informacyjnym spotkaniu byliśmy w lutym, w marcu złożyliśmy teczkę z dokumentami. Wszystko ruszyło końcem kwietnia, wizyta domowa a później spotkania z psychologiem. Przerwę wakacyjna mieliśmy od lipca do września a w październiku zaczęliśmy warsztaty. Początkiem grudnia dostaliśmy kwalifikacje. Dodam że spotkania z psychologiem mieliśmy w godzinach popołudniowych więc może w godzinach rannych szybciej by to poszło.
    Uważam że całość idzie dość sprawnie, atmosfera jest miła a pracownicy TPD bardzo pomocni :)
    Jak masz jakieś pytania to pisz tutaj bądź na priv :)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8523 7416

    Wysłany: 25 marca 2020, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ktoś korzystał z ośrodka we Wrocławiu?

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 25 kwietnia 2020, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo!!! Czy ktoś tu jeszcze zagłada? Jesteście dziewczyny?

    lipcowka86 lubi tę wiadomość

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 25 kwietnia 2020, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem i cały czas Was czytam, choć faktycznie forum trochę umarlo...
    U nas w OA ze względu na pandemię wszystko wstrzymane, dowiedziałam się, że mają dzieci, ale nie mogą im na razie zrobić testów psychologicznych i badań, więc dzieciaczki czekają na wzowienie pracy OA... Może w maju... Straszne to, bo dla nich każdy dzień takiego czekania jest krokiem w tył 😞

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Ja jestem i cały czas Was czytam, choć faktycznie forum trochę umarlo...
    U nas w OA ze względu na pandemię wszystko wstrzymane, dowiedziałam się, że mają dzieci, ale nie mogą im na razie zrobić testów psychologicznych i badań, więc dzieciaczki czekają na wzowienie pracy OA... Może w maju... Straszne to, bo dla nich każdy dzień takiego czekania jest krokiem w tył 😞
    Z tego co się dowiedziałam, to ośrodki piszą pisma do misterstwa o rozwiązanie problemu. Bocian wystosował pismo w tej sprawie. Nasz ośrodek ruszył ze spotkaniami online i wcale to nie jest zły pomysł. Jesteśmy po jednym takim spotkaniu i cieszę się, ze coś w końcu drgnęło. Mamy do napisania życiorysy i nie wiem jak zacząć :( jakaś podpowiedz ?

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Z tego co się dowiedziałam, to ośrodki piszą pisma do misterstwa o rozwiązanie problemu. Bocian wystosował pismo w tej sprawie. Nasz ośrodek ruszył ze spotkaniami online i wcale to nie jest zły pomysł. Jesteśmy po jednym takim spotkaniu i cieszę się, ze coś w końcu drgnęło. Mamy do napisania życiorysy i nie wiem jak zacząć :( jakaś podpowiedz ?

    Sysia ja pisałam etapami:
    - pierwsze o ogólnej sytuacji obecnej i kolejno
    - wczesne dzieciństwo, rodzice, rodzeństwo, kuzynowstwo i dziadkowie, jakie zabawy i jak spędzaliśmy czas
    - okres przedszkolny i sposoby spedzania czasu z rodzicami
    - okres szkolny, studia - jakie zainteresowania, wybór kierunku i drogi zawodowej
    - czas kiedy poznałam M i zaczęliśmy wspólną historię, dlaczego się pobraliśmy i takie tam, wspólne zainteresowania i pasje
    - czas po ślubie, jak mieszkamy no i oczywiście droga do macierzyństwa...

    Nie ukrywam, że w pisaniu tych formalnych rzeczy bardzo pomogła mi dobra duszyczka z forum :*:* ;)
    Jak byś miała jakieś pytania to pisz śmiało :*

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Sysia ja pisałam etapami:
    - pierwsze o ogólnej sytuacji obecnej i kolejno
    - wczesne dzieciństwo, rodzice, rodzeństwo, kuzynowstwo i dziadkowie, jakie zabawy i jak spędzaliśmy czas
    - okres przedszkolny i sposoby spedzania czasu z rodzicami
    - okres szkolny, studia - jakie zainteresowania, wybór kierunku i drogi zawodowej
    - czas kiedy poznałam M i zaczęliśmy wspólną historię, dlaczego się pobraliśmy i takie tam, wspólne zainteresowania i pasje
    - czas po ślubie, jak mieszkamy no i oczywiście droga do macierzyństwa...

    Nie ukrywam, że w pisaniu tych formalnych rzeczy bardzo pomogła mi dobra duszyczka z forum :*:* ;)
    Jak byś miała jakieś pytania to pisz śmiało :*
    Nie mam niestety lekkiego pióra i każde takie zadanie przysparza mi zmartwień :( zastanawiam się jak zacząć i to wszystko połączyć w jedna całość. Poszukam jakiś wzorów w internecie i chociaż zarys złapie

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Nie mam niestety lekkiego pióra i każde takie zadanie przysparza mi zmartwień :( zastanawiam się jak zacząć i to wszystko połączyć w jedna całość. Poszukam jakiś wzorów w internecie i chociaż zarys złapie

    Ja też w pisaniu jestem mega kiepska więc rozumiem doskonale. Mam nadzieję, że jakoś pójdzie...

    U Nas trzeba było wszystkie te dokumenty złożyć w teczce przed rozpoczęciem spotkań indywidualnych, myślałam, że w TPD mają te same reguły niezależnie od miasta

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Ja też w pisaniu jestem mega kiepska więc rozumiem doskonale. Mam nadzieję, że jakoś pójdzie...

    U Nas trzeba było wszystkie te dokumenty złożyć w teczce przed rozpoczęciem spotkań indywidualnych, myślałam, że w TPD mają te same reguły niezależnie od miasta
    No właśnie byłam trochę zdziwiona, bo u nas dokumenty takie jak np. KRK czy zaswiadczenia od lekarzy będziemy składać dopiero przed szkoleniami i w naszym przypadku ma to być przed wakacjami. Cześć dokumentów traci ważność i w sumie, to dobre rozwiązanie :) a Ty jak się czujesz?

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Luzia Autorytet
    Postów: 333 131

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś korzysta z ośrodka we Wrocławiu? Niedługo minie rok od złożenia naszych papierów, Pani wspominała o kursie na jesień 2020.. Ale ten koronowirus.. Czy w ogóle wiosenne kursu się odbyły? Boję się, że to wszystko przesuwa się w czasie przez to wszystko o kolejne długie miesiące.

  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wszystko wstrzymane w Kaliszu. Zostały nam 3 spotkania. Od 26 marca stoimy i nie wracamy do odwołania.

    Patt1002
  • Luzia Autorytet
    Postów: 333 131

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt1002 wrote:
    U mnie wszystko wstrzymane w Kaliszu. Zostały nam 3 spotkania. Od 26 marca stoimy i nie wracamy do odwołania.
    Tego właśnie się obawiałam... Pewnie mogę myśleć o przyszłej wiośnie dopiero.

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bocian pisał do Ministerstwa o odblokowanie procesów, nie wczytywalam się dokładnie, ale może coś się zaraz ruszy. Nasz ośrodek chce terminowo ruszyć ze szkoleniem jesiennym, wiec jest światełko w tunelu

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    No właśnie byłam trochę zdziwiona, bo u nas dokumenty takie jak np. KRK czy zaswiadczenia od lekarzy będziemy składać dopiero przed szkoleniami i w naszym przypadku ma to być przed wakacjami. Cześć dokumentów traci ważność i w sumie, to dobre rozwiązanie :) a Ty jak się czujesz?

    Ciekawe jaki będziecie mieć program szkoleń. Nam mówili że TPD ma autorski program rekrutacji i warsztatów, ale warsztaty jakoś mnie nie powaliły ... Pozostał niedosyt a niektóre tematy były wałkowane po kilka razy.

    Jak się czuje ? Nie chcę zapeszać bo do CC zostały 3 tyg ale poza zgagą to naprawdę jest całkiem dobrze.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Luzia Autorytet
    Postów: 333 131

    Wysłany: 7 maja 2020, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodzwoniliśmy się do dopsu i niestety wszystko jest przesunięte w czasie. Wielce prawdopodobne, że szkolenie dopiero na wiosnę 2021..

  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 7 maja 2020, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety ale teraz wszyscy musimy się zaopatrzyć w dodatkowe pokłady cierpliwości... Nie dość, że to ogólnie długi proces to jeszcze nam się przymusowo wydłużył... Im byliśmy bliżej, tym jesteśmy dalej...
    Mam nadzieje, że to za chwilę ruszy...

    Patt1002
  • Luzia Autorytet
    Postów: 333 131

    Wysłany: 12 maja 2020, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt1002 wrote:
    Niestety ale teraz wszyscy musimy się zaopatrzyć w dodatkowe pokłady cierpliwości... Nie dość, że to ogólnie długi proces to jeszcze nam się przymusowo wydłużył... Im byliśmy bliżej, tym jesteśmy dalej...
    Mam nadzieje, że to za chwilę ruszy...
    Też mam taką nadzieję, ale niestety coraz ciężej mi to wszystko przychodzi..

  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 12 maja 2020, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luzia wrote:
    Też mam taką nadzieję, ale niestety coraz ciężej mi to wszystko przychodzi..

    Doskonale rozumiem, są lepsze i gorsze chwile... Też czasem już mam dosyć totalnie tego czekania... Jednakże wszyscy stoimy, razem raźniej. Będzie dobrze :*

    Patt1002
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 12 maja 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Nie wszystkie ośrodki stoją w miejscu. Nasz np. organizuje spotkania online i bardzo się pręży żeby ruszyć z kursem jesiennym. Nie wiem czy się na niego załapiemy, ale jest szansa.
    Po ostatnim spotkaniu właśnie online, został nam zadany do napisania życiorys! Jednym słowem MASAKRA! Podchodziłam do niego jak pies do jeża chyba ze dwa tygodnie, aż dziś wielki sukces!!! Łyknięty i ładnie napisany.
    A zmieniając temat... Jaką lekturę zgłębiłyście w temacie adopcji? Szukam czegoś z rozdziałem o tożsamości. Trafiłyście na cos takiego?

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
‹‹ 192 193 194 195 196 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ