Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 9 marca, 14:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Cześć 🙂 Ja też zamierzam wykonać ten pierwszy telefon do ośrodka adopcyjnego właśnie w Toruniu od stycznia jakoś nie możemy się za to zabrać boimy się że uznają że się nie nadajemy czy ta Twoja znajoma to ktoś z tego wątku? Jaki ma nick poczytalabym? Wiesz ile dokładnie czekała od kwalifikację i jak to wszystko w Toruniu wygląda ile trwają wszystkie formalności wizyty z psychologami, kurs ?🙂
    Napisz do mnie na priv

• Ewuszek Przyjaciółka

Wysłany: 9 marca, 15:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Napisz do mnie na priv
    Ok dodałam cię do przyjaciółek

Edit. chyba dopóki nie zaakceptujesz zaproszenia to nie mogę napisać chyba że nie potrafię 🙂

Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca, 18:15

Starania od 2013
    Ona '93 PCOS słabe komórki On '90 obniżone parametry nasienia
    Luty 2019 PICSI ☹️ 4 MII -- 0 blastek
    Grudzień 2019 PICSI ☹️ 7 MII-- 0 blastek
    Zarodki zatrzymują się w rozwoju w 4 dobie
    Zmiana kliniki
    Maj 2020 III ICSI
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 10 marca, 10:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    jesteśmy po kolejnej wizycie w OA i powiem, że spotkanie zupełne nie przypominało tego pierwszego.
    Atmosfera na luzie, możliwość zażartowania i spokojna ciepła rozmowa.
    Dużo mówiliśmy o matkach biologicznych i na jakie historie byśmy się nie zgodzili.
    Podkreśliliśmy, że naszym marzeniem jest rodzeństwo.
    30 marca kolejne spotkanie z testami i drzewem... Już mam pietra!
    Idziemy do przodu!!!!
    A co do podania, to wyszło piękne!

sylvuś lubi tę wiadomość

Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!
    PCO Upośledzona drożność jajowodów
    8 cykli stymulowanych 4 IUI
    1 procedura IVF wrzesień -
    2 procedura IVF grudzień -
    3 procedura ICSI transfer 2.05 2BB -
    Crio 06.08.2015 2BB- ciąża biochemiczna
    03.2017 AZ Invimed (-)
    10.02.2019 1 wizyta w OA TPD Warszawa
  • lipcowka86 Autorytet

Wysłany: 10 marca, 14:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Cześć,
    jesteśmy po kolejnej wizycie w OA i powiem, że spotkanie zupełne nie przypominało tego pierwszego.
    Atmosfera na luzie, możliwość zażartowania i spokojna ciepła rozmowa.
    Dużo mówiliśmy o matkach biologicznych i na jakie historie byśmy się nie zgodzili.
    Podkreśliliśmy, że naszym marzeniem jest rodzeństwo.
    30 marca kolejne spotkanie z testami i drzewem... Już mam pietra!
    Idziemy do przodu!!!!
    A co do podania, to wyszło piękne!

Przynajmniej u Nas pierwsze spotkanie było z Panią Dyrektor, było miło i sympatycznie ale no wiadomo, że lekko stresująco.
    Wszystkie kolejne spotkania były już z psychologiem prowadzącym i zależności od tematyki były mniej lub bardziej "stresujące" i na luzie. Dla Nas najtrudniejsze były te odnośnie "straty", po nim oboje z M mieliśmy wrażenie, że to koniec naszej przygody z OA.
    Mówiąc drzewo masz na myśli genogram?? U nas było to jedno z przyjemniejszych spotkań :)
    A testy są dziwne, napewno będziesz miała wrażenie że pytania się powtarzają ;)

Czekamy na dalsze dobre wieści :*:*

eas9upu.png
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 10 marca, 15:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Przynajmniej u Nas pierwsze spotkanie było z Panią Dyrektor, było miło i sympatycznie ale no wiadomo, że lekko stresująco.
    Wszystkie kolejne spotkania były już z psychologiem prowadzącym i zależności od tematyki były mniej lub bardziej "stresujące" i na luzie. Dla Nas najtrudniejsze były te odnośnie "straty", po nim oboje z M mieliśmy wrażenie, że to koniec naszej przygody z OA.
    Mówiąc drzewo masz na myśli genogram?? U nas było to jedno z przyjemniejszych spotkań :)
    A testy są dziwne, napewno będziesz miała wrażenie że pytania się powtarzają ;)

Czekamy na dalsze dobre wieści :*:*
    Chodzi o test Kocha, który polega na rysowaniu drzewa.
    Choć nie jestem pewna czy faktycznie tak będzie ;)
    Fajnie mieć myśl, że coś się dzieje i idziemy w dobrym kierunku.

03.2017 AZ Invimed (-)
  • lipcowka86 Autorytet

Wysłany: 10 marca, 17:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Chodzi o test Kocha, który polega na rysowaniu drzewa.
    Choć nie jestem pewna czy faktycznie tak będzie ;)
    Fajnie mieć myśl, że coś się dzieje i idziemy w dobrym kierunku.

To o tym teście Kocha nie słyszałam, widać każdy ośrodek ma swój program :)
    Odnośnie posuwania się na przód to faktycznie fajne uczucie, tym bardziej jak spotkania są w miarę często i wszytko się dzieje szybko. Powoli zaczynasz widzieć światełko w tunelu, że coś w końcu się zmieni w Waszym życiu pomimo tego co działo się wcześniej :)

Sysiaaaaa lubi tę wiadomość

eas9upu.png
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 14 marca, 17:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Jakie wrażenia??

jesteśmy bardzo zadowoleni ośrodka. ;) zajecia super, aczkolwiek przerwane przez koronawirusa ;) 2 kwietnia mały być ostatnie, a bedziemy wracać dopiero, bo w sumie zalezy od sytuacji. Mam nadzieje, ze ten wirus zginie.

Patt1002
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 18 marca, 13:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    7 dzień siedzenia w domu i dostaje szału! Człowiek, który na codzień spotyka się z ludźmi, a teraz jest jak w klatce :( chyba zle to wszytko znoszę! Praca zdalna, książki, netflix, a mimo to łażę po domu jak zmora. Jaki macie sposób na radzenie sobie z obecną sytuacja?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca, 13:09

03.2017 AZ Invimed (-)
  • lipcowka86 Autorytet

Wysłany: 18 marca, 18:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    7 dzień siedzenia w domu i dostaje szału! Człowiek, który na codzień spotyka się z ludźmi, a teraz jest jak w klatce :( chyba zle to wszytko znoszę! Praca zdalna, książki, netflix, a mimo to łażę po domu jak zmora. Jaki macie sposób na radzenie sobie z obecną sytuacja?

Ja codziennie wychodzę na spacer, niezależnie od pogody, nasze psy są zawsze chętne na wyjście.
    Dziś np. sprzątałam taras po zimie, żeby rozstawić już meble ogrodowe ;)
    Generalnie więcej odpoczynku i zaległe porządki ;)

eas9upu.png
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 18 marca, 22:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Ja codziennie wychodzę na spacer, niezależnie od pogody, nasze psy są zawsze chętne na wyjście.
    Dziś np. sprzątałam taras po zimie, żeby rozstawić już meble ogrodowe ;)
    Generalnie więcej odpoczynku i zaległe porządki ;)
    Ty kochana dbaj o siebie! Nie przemęczaj się zbytnio! Ja niestety jestem ciut przywiązana do kompa w godzinach pracy, bo a nóż się ktoś odezwie, więc na zewnątrz skacze po trochę wit D i znowu wracam.
    Chyba zrobię sobie jeden dzień właśnie na porządki, bo przez moje okna już coraz mniej widac

03.2017 AZ Invimed (-)
  • lipcowka86 Autorytet

Wysłany: 19 marca, 10:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Ty kochana dbaj o siebie! Nie przemęczaj się zbytnio! Ja niestety jestem ciut przywiązana do kompa w godzinach pracy, bo a nóż się ktoś odezwie, więc na zewnątrz skacze po trochę wit D i znowu wracam.
    Chyba zrobię sobie jeden dzień właśnie na porządki, bo przez moje okna już coraz mniej widac

Dzięki za troskę :*
    Oczywiście dbam o siebie ;) ale wiesz jak to jest jak się było przez ostatnie 10 lat na pełnych obrotach po 12h na dobę to teraz ciężko usiąść na dupie i nic nie robić ;) Niby jestem od października w domu ale zlecenia robię cały czas, w przeciwnym razie z mojego mózgu zrobiłby się kalafior :) :)
    Przez Nasze okna przez większość roku mało widać ale już do tego przywykłam, teraz M przejął większość obowiązków więc ja się nie wtrącam ;)

eas9upu.png
  • KR Znajoma

Wysłany: 23 marca, 14:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) wiem, że teraz wirus szaleje i wszystko pozamykane ale chcemy się rozeznać w temacie adopcji dziecka. Jesteśmy z Krakowa, 30+, mamy 2,5 roczny staż małżeński, oboje pracujemy no i jesteśmy bezdzietni. Wiem, że cały proces trwa dosyć długo dlatego nie czekamy aż osiągniemy staż 5 letni tak jak czytałam, że to koniecznie. Ale od czego tak naprawdę zacząć? Który ośrodek wybrać? Jak długo proces adopcyjny może trwać? Czy wszędzie konieczny jest staż 5 lat? Na co zwrócić uwagę? Podzielcie się proszę swoim doświadczeniem :*

09.09.2017r. ❤
    - plamienie kontaktowe i w 2 fazie cyklu
    - HSK 09.18 - polipowate fragmenty endometrium z cechami wydzielania w gruczołach
    - plamienie kontaktowe i w 2 fazie cyklu
    - ELCO 03.19 - biopsja szyjki macicy - przewlekłe zapalenie szyjki macicy
    - Bakteria ecoli w szyjce
    - HSG 09.19 - ok
    - plamienie w 2 fazie cyklu
    - inseminacja 03.20
    - progesteron
    - Mąż - 1% prawidłowych ale duża liczebność plemników
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 24 marca, 10:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    KR wrote:
    Cześć :) wiem, że teraz wirus szaleje i wszystko pozamykane ale chcemy się rozeznać w temacie adopcji dziecka. Jesteśmy z Krakowa, 30+, mamy 2,5 roczny staż małżeński, oboje pracujemy no i jesteśmy bezdzietni. Wiem, że cały proces trwa dosyć długo dlatego nie czekamy aż osiągniemy staż 5 letni tak jak czytałam, że to koniecznie. Ale od czego tak naprawdę zacząć? Który ośrodek wybrać? Jak długo proces adopcyjny może trwać? Czy wszędzie konieczny jest staż 5 lat? Na co zwrócić uwagę? Podzielcie się proszę swoim doświadczeniem :*

Cześć ;) Nie wiem jak ośrodki w okolicach Krakowa, ale nasz ośrodek nie wymaga stażu małżeńskiego. My sie staramy w Kaliszu ;)

Patt1002
  • lipcowka86 Autorytet

Wysłany: 25 marca, 07:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    KR wrote:

Hej, my w zeszłym roku przeszliśmy procedurę w TPD w Krakowie. Odnośnie stażu małżeńskiego nie pomogę bo my mieliśmy już 5 lat. Na pierwszym informacyjnym spotkaniu byliśmy w lutym, w marcu złożyliśmy teczkę z dokumentami. Wszystko ruszyło końcem kwietnia, wizyta domowa a później spotkania z psychologiem. Przerwę wakacyjna mieliśmy od lipca do września a w październiku zaczęliśmy warsztaty. Początkiem grudnia dostaliśmy kwalifikacje. Dodam że spotkania z psychologiem mieliśmy w godzinach popołudniowych więc może w godzinach rannych szybciej by to poszło.
    Uważam że całość idzie dość sprawnie, atmosfera jest miła a pracownicy TPD bardzo pomocni :)
    Jak masz jakieś pytania to pisz tutaj bądź na priv :)

eas9upu.png
  • Ewa89_89 Autorytet

Wysłany: 25 marca, 17:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ktoś korzystał z ośrodka we Wrocławiu?

Polip, czekam na histero
    12.19 II IMSI długi protokół: 17 komórek/ 8 dojrzałych/ 4 zaplodnione/1❄️8B transfer odroczony
    06.2019 IMSI krótki 12 komórek/7 dojrzałych/5 zapłodnionych/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb, zero mrozaków :(
    1 IUI 03.04.19 :(
    4 x stymulacja clo :(

Ja: HSG ok, AMH ok 3; Nad. tarczycy, Choroba Gravesa Basedowa, Łuszczyca, Endometrioza II, zrosty, MTHFR hetero, PAI homo, kir AA brak wszystkich implantacyjnych.

Mąż: Mała ilość, słabe upłynnienie i ruchliwość, morfologia 4%, FDNA 18%; HBA 86%, wszystkie parametry poniżej normy

Starania od 01.2016
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 25 kwietnia, 17:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo!!! Czy ktoś tu jeszcze zagłada? Jesteście dziewczyny?

lipcowka86 lubi tę wiadomość

03.2017 AZ Invimed (-)
  • 83HOPE Autorytet

Wysłany: 25 kwietnia, 23:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem i cały czas Was czytam, choć faktycznie forum trochę umarlo...
    U nas w OA ze względu na pandemię wszystko wstrzymane, dowiedziałam się, że mają dzieci, ale nie mogą im na razie zrobić testów psychologicznych i badań, więc dzieciaczki czekają na wzowienie pracy OA... Może w maju... Straszne to, bo dla nich każdy dzień takiego czekania jest krokiem w tył 😞

Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow,Adopcja-kwalifikacja IV 2018...będę mamą - jak nie z brzucha to z serducha :)
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 26 kwietnia, 13:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Ja jestem i cały czas Was czytam, choć faktycznie forum trochę umarlo...
    U nas w OA ze względu na pandemię wszystko wstrzymane, dowiedziałam się, że mają dzieci, ale nie mogą im na razie zrobić testów psychologicznych i badań, więc dzieciaczki czekają na wzowienie pracy OA... Może w maju... Straszne to, bo dla nich każdy dzień takiego czekania jest krokiem w tył 😞
    Z tego co się dowiedziałam, to ośrodki piszą pisma do misterstwa o rozwiązanie problemu. Bocian wystosował pismo w tej sprawie. Nasz ośrodek ruszył ze spotkaniami online i wcale to nie jest zły pomysł. Jesteśmy po jednym takim spotkaniu i cieszę się, ze coś w końcu drgnęło. Mamy do napisania życiorysy i nie wiem jak zacząć :( jakaś podpowiedz ?

03.2017 AZ Invimed (-)
  • lipcowka86 Autorytet

Wysłany: 26 kwietnia, 14:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Z tego co się dowiedziałam, to ośrodki piszą pisma do misterstwa o rozwiązanie problemu. Bocian wystosował pismo w tej sprawie. Nasz ośrodek ruszył ze spotkaniami online i wcale to nie jest zły pomysł. Jesteśmy po jednym takim spotkaniu i cieszę się, ze coś w końcu drgnęło. Mamy do napisania życiorysy i nie wiem jak zacząć :( jakaś podpowiedz ?

Sysia ja pisałam etapami:
    - pierwsze o ogólnej sytuacji obecnej i kolejno
    - wczesne dzieciństwo, rodzice, rodzeństwo, kuzynowstwo i dziadkowie, jakie zabawy i jak spędzaliśmy czas
    - okres przedszkolny i sposoby spedzania czasu z rodzicami
    - okres szkolny, studia - jakie zainteresowania, wybór kierunku i drogi zawodowej
    - czas kiedy poznałam M i zaczęliśmy wspólną historię, dlaczego się pobraliśmy i takie tam, wspólne zainteresowania i pasje
    - czas po ślubie, jak mieszkamy no i oczywiście droga do macierzyństwa...

Nie ukrywam, że w pisaniu tych formalnych rzeczy bardzo pomogła mi dobra duszyczka z forum :*:* ;)
    Jak byś miała jakieś pytania to pisz śmiało :*

eas9upu.png
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 26 kwietnia, 14:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Sysia ja pisałam etapami:
    - pierwsze o ogólnej sytuacji obecnej i kolejno
    - wczesne dzieciństwo, rodzice, rodzeństwo, kuzynowstwo i dziadkowie, jakie zabawy i jak spędzaliśmy czas
    - okres przedszkolny i sposoby spedzania czasu z rodzicami
    - okres szkolny, studia - jakie zainteresowania, wybór kierunku i drogi zawodowej
    - czas kiedy poznałam M i zaczęliśmy wspólną historię, dlaczego się pobraliśmy i takie tam, wspólne zainteresowania i pasje
    - czas po ślubie, jak mieszkamy no i oczywiście droga do macierzyństwa...

Nie ukrywam, że w pisaniu tych formalnych rzeczy bardzo pomogła mi dobra duszyczka z forum :*:* ;)
    Jak byś miała jakieś pytania to pisz śmiało :*
    Nie mam niestety lekkiego pióra i każde takie zadanie przysparza mi zmartwień :( zastanawiam się jak zacząć i to wszystko połączyć w jedna całość. Poszukam jakiś wzorów w internecie i chociaż zarys złapie

03.2017 AZ Invimed (-)
‹‹ 193 194 195 196 197
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niepłodność męska a stres oksydacyjny w plemnikach

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.