X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2485 3342

    Wysłany: 22 lipca 2020, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cara a w jakim wieku był maluszek w momencie adopcji i ile już jesteście razem ?:-) Chodzicie na jakąś terapie w związku z tymi problemami ?

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • cara Przyjaciółka
    Postów: 115 48

    Wysłany: 22 lipca 2020, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Synek miał 19 miesiecy jak z nami zamieszkał, jesteśmy razem 1,5 roku. Zauważyłam że chodzi na palcach, na początku myślałam, że to stopa się kształtuje, ale to nie ustępowało a wręcz się pogłebiało więc poszliśmy na diagnozę do gabinetu terapii sensorycznej, a tam w profesjonalnej diagnozie wyszły różne rzeczy i w związku z tym już w pażdzierniku zaczęliśmy terapię i chodzimy nadal. Po niecałym roku jest duza poprawa, ale jeszcze nie wsyztsko jest wypracowane.
    Byliśmy też u psychologa - ok
    I logopedy - nie zdazylismy przez koronawirusa i nie mamy diagnozy ale w miedzyczasie synus sie mega rozgadał :)

    Długo nie mówil.

    W ogóle na to żeby powiedział mama czekałam 3,5 miesiąca.

  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 22 lipca 2020, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Asia jak Adaś? Jak sobie radzisz z nim i że sobą w nowej roli?

    Adaś super, rozwija się prawidłowo, nie mamy większych problemów. Ma mega pamięć, dopiero zaczyna mówić, co sprawia pewne komplikacje w naszym porozumiewaniu się. Od września idzie do żłobka, jestem ciekawa opinii pedagogów na jego rozwój i zachowanie.To ja jestem tym rodzicem trzymającym go krótko. Ja zakazuje, ja karze ja jestem konsekwentna. Za to, to mnie kocha najbardziej ;-D przynajmniej tak pokazuje :-D :-D :-D Jestem krytyczna wobec siebie i uważam że jestem średnią matką. Mam za mało cierpliwości i powinnam czasem mu odpuszczać.

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 22 lipca 2020, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    To prawda...🙂 A jak to było u Was ? Wasz synek jest zdrowy ? Czy po adopcji pojawiły się jakieś dodatkowe problemy zdrowotne o których wcześniej nie wiedzieliscie?

    Adam trafił do nas jak miał 11 m-cy, nie raczkował a pełzał po podłodze. Wyglądał jak dziecko niepełnosprawne ruchowo. Rozpoczęliśmy rehabilitację i po 3 m-cach Adam chodził. Rehabilitacja bardzo nam pomogła w nawiązaniu więzi i wszystkich sensorycznych sprawach. Nie pojawił się żaden zdrowotny problem o którym byśmy nie wiedzieli. Stan na dzisiaj - zdrowy. Jest z nami 1,5 roku. Wszyscy twierdzą że to zupełnie inne dziecko.Sami widzimy ogromną różnicę. Nie lubimy zdjęć z początku naszej rodziny. Pani z domu dziecka po niespełna roku nie poznała Adama.

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2485 3342

    Wysłany: 22 lipca 2020, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia to super że Adaś tak pięknie się rozwija duży kawaler już z niego 😊 Bardzo mi przykro z powodu ostatniego wydarzenia które was spotkało czytałam na innym forum mam nadzieję że wspólnie z mężem przejdziecie przez ten trudny czas a Adaś na pewno Wam w tym pomoże❤️


    Cara wiem że nie można porównywać dzieci biologicznych od adopcyjnych bo adopciaki są bardziej obciążeni i rodzice muszą być bardzo czujni ale powiem Ci że moja kuzynka miała podobne problemy ze swoim biologicznym synkiem a zaczął mówić dopiero w wieku 5 lat życzę wytrwałości dla rodziców i synka 😉

    Utrzymujecie jakieś kontakty z placówką w której przebywało wasze dziecko przed adopcja ? ostatnio dużo czytałam na temat pielęgnowania historii dziecka adopcyjnego odwiedzania miejsca w którym przebywał i spotykania z ludźmi którzy się nim opiekowali sama nie wiem co o tym myśleć

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 22 lipca 2020, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek dziękuję za ciepłe słowa, nie jest lekko ale Adam bardzo pomaga 😁
    My nie utrzymujemy kontaktów z domem dziecka. Kilka razy wysłałam zdjęcie dla opiekunki Adama. Za to odnaleźliśmy grób biologicznej mamy Adama i jeździmy na cmentarz opowiadając mu kim była dla niego. Mamy nadzieję że będzie to dla niego kiedyś ważne.

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2485 3342

    Wysłany: 23 lipca 2020, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiastokrota wrote:
    Ewuszek dziękuję za ciepłe słowa, nie jest lekko ale Adam bardzo pomaga 😁
    My nie utrzymujemy kontaktów z domem dziecka. Kilka razy wysłałam zdjęcie dla opiekunki Adama. Za to odnaleźliśmy grób biologicznej mamy Adama i jeździmy na cmentarz opowiadając mu kim była dla niego. Mamy nadzieję że będzie to dla niego kiedyś ważne.

    Myślę że będzie kiedyś bardzo wdzięczny za to ❤️
    Czy Adaś od urodzenia przebywał w domu dziecka ? od czego to zależy czy dziecko jest umieszczane w placówce czy rodzinie zastępczej?

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • cara Przyjaciółka
    Postów: 115 48

    Wysłany: 24 lipca 2020, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiastokrota wrote:
    Nie lubimy zdjęć z początku naszej rodziny. Pani z domu dziecka po niespełna roku nie poznała Adama.

    My też nie lubimy zdjęć z początku. Dziecko w oczach miało tyle bólu mimo że na twarzy uśmiech. Teraz po 1,5 roku to całkiem inne dziecko, mysle ze niczym się nie rozniące od dzieci wychowywanych w rodzinach biologicznych.

    Jeśli chodzi o kontakt z OA - nie mamy. Rodziny zastępczej nie odwiedzamy. Uważam, że to dziwne i na ten moment byłoby to robienie wody z mozgu dziecku.

    Powoli się zastanawiam jak mowic o adopcji, ale doszłam do wniosku ze wprowadzanie w tej chwili pojecia "inna mama" albo "pani" narobiłoby więcej szkody niż pozytku bo dziecko nie zrozumie. Ma się nauczyc ze mama jest jedna.

    Mysle ze jak sam zacznie pytac skad sie dzial to wtedy jakos naturalnie pojdzie. Nic na sile.
    Czasami chce zeby mu pokazac zdjecia jak byl dzidziusiem, więc pokazuję zdjęcia z początku naszej rodziny. Innych nie mam.

  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 24 lipca 2020, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powoli się zastanawiam jak mowic o adopcji, ale doszłam do wniosku ze wprowadzanie w tej chwili pojecia "inna mama" albo "pani" narobiłoby więcej szkody niż pozytku bo dziecko nie zrozumie. Ma się nauczyc ze mama jest jedna.

    Ja mam inne zdanie, uważam że powinniśmy naszym dzieciom mówić od początku o adopcji. Naszym obowiązkiem jest zaakceptowanie ich przeszłości. Ich życie nie zaczęło się od nas. Miały inną mamę i tatę i powinny o tym wiedzieć. Nie jesteśmy ich jedynymi rodzicami. Nasza akceptacja ich przeszłości pomoże im odnaleźć się w życiu i w akceptacji siebie oraz odnalezieniu spokoju.
    My np przy różnych okazjach i sytuacjach wspominamy Adamowi że jest adoptowany, był w dd i miał innych rodziców. Wszystko dostosowane do jego wieku. Nie jest to codzienny temat ale adopcja nie jest u nas tematem tabu. Kiedyś pewnie zapyta co to jest Adopcja i wtedy powiemy mu naszą i jego historię.

    Ewuszek, Koniczynka28 lubią tę wiadomość

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 24 lipca 2020, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Myślę że będzie kiedyś bardzo wdzięczny za to ❤️
    Czy Adaś od urodzenia przebywał w domu dziecka ? od czego to zależy czy dziecko jest umieszczane w placówce czy rodzinie zastępczej?

    Tak Adam prosto ze szpitala trafił do dd. Nie znam warunków umieszczania dzieci w dd lub w rz.

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8432 7331

    Wysłany: 24 lipca 2020, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te tematy wszystkie takie trudne... Chyba każdy ma też inne podejście. Myślę, że najzdrowsze jest tak jak mówi Asia, że dziecku powinno się mówić od początku... Ale jesteśmy tylko ludźmi, chcemy być jedynymi mamami. Ciężko wyzbyć się strachu w rozmowie na ten temat czy jakiejś naturalnej... Hmmm... Zazdrości? Nie wiem jakie uczucia wtedy rządzą człowiekiem ale wyobrażam sobie jakie to musi być trudne.
    Jesteście dla mnie mega inspiracją. Sama jestem na początku drogi. Ciężko to nazwać początkiem po 1 wizycie ale mam w sobie tyle samo chęci co i zwątpienia. Jeden wielki kocioł w głowie.
    Podziwiam Was 😘

    12.2023 FET 3BB ❌

    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb, 4ab, ❄️4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 24 lipca 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 my wątpliwości mieliśmy do samego końca więc twoje są normalne. Z przyjemnością będę śledzić Twoje starania. Pozdrawiam

    Mam nadzieję że nikogo nie uraziłam nie to było moją intencją, po prostu mam inne zdanie. Każdy ma prawo robić jak uważa.

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2485 3342

    Wysłany: 25 lipca 2020, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia ja też w stu procentach się z tobą zgodzę. Adoptując dziecko adoptujemy również jego historię zabieramy go do domu z całym bagażem doświadczeń często trudnych ale trzeba pamiętać że właśnie dzięki tym doświadczenia możemy być razem 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2020, 08:25

    asiastokrota, Koniczynka28 lubią tę wiadomość

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • cara Przyjaciółka
    Postów: 115 48

    Wysłany: 25 lipca 2020, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ja nie powiedzialam ze nie powiem, ze cos bedziemy ukrywac... uwazam tylko ze teraz nie jest dobry moment na to. Poprostu.
    Tez chcialam tak jak wy od razu mowic ale dlaczego mam to robic kiedy trwa adaptacja synka w naszej rodzinie ? Znam moje dziecko najlepiej i mysle ze robie dobrze.

    Moze wam jakos naturalniej to przychodzi bo idziecie na cmentarz ... a my takiego punktu zaczepienia nie mamy i narazie jest jak jest.

    Teoria swoje a zycie swoje.

  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 25 lipca 2020, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cara ja nie krytykuję i nie osądzam, każdy robi jak uważa i jak czuję że będzie najlepiej. U nas na szkoleniu dużo czasu poświęciliśmy historii dziecka akceptacji tego wszystkiego. Bardzo bym chciała by Adam wiedział że wszystko co się wiąże z jego adopcją akceptujemy w 100 % i będziemy o niego walczyć bez względu na to co nam los jeszcze przyniesie.

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2485 3342

    Wysłany: 25 lipca 2020, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cara przyjdzie moment gdy synek sam zacznie pytać i może to będzie ten właściwy czas 🙂 teraz najważniejsze żeby się dobrze rozwijał i żebyście jak najszybciej wypracowali istniejące problemy o których pisałaś 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2020, 22:44

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 26 lipca 2020, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chciałabym podzielić się z Wami i moim szczęściem 😊 nasza córeczka ma przeszło 1.5 roku, jest śliczna, mądra i bardzo wesoła. Nie myślałam, że tak pozytywnie się to u nas skończy, po przeszło 3.5 roku od zgłoszenia do OA, ale było warto i wiem, że czekaliśmy właśnie na nią, nie mogłabym wymarzyć sobie lepszego dziecka, 3mam kciuki za każdą z Was, nam świat obrócił się o 180 stopni, jeszcze to do nas nie dociera, bo jesteśmy razem od 2 tyg, na razie bardzo przyssala się do mnie, tylko ja mogę nosić, brać za rączkę, prowadzić wózek, przebierać itd., ale chętnie bawi się z Tatą, Dziadkami czy innymi dziećmi, jest otwarta i pogodna. Szybko się zaklimatyzowala, a na wszystko inne przyjdzie czas, jak poczuje się już pewnie.

    Koniczynka28, asiastokrota, Sysiaaaaa, zizia_a, sylvuś, Ewa89_89, Berbeć.., Asiula86, strawberry lubią tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 26 lipca 2020, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Czy ktoś z Was starał się o adopcje bez związku małżeńskiego?
    Ile zwykle trwa procedura adopcji? Poczytałam kilka wpisów i zauważyłam, ze nawet prawie 4 lata?
    Czy to standardowy czas?

  • cara Przyjaciółka
    Postów: 115 48

    Wysłany: 26 lipca 2020, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Dziewczyny chciałabym podzielić się z Wami i moim szczęściem 😊 nasza córeczka ma przeszło 1.5 roku, jest śliczna, mądra i bardzo wesoła. Nie myślałam, że tak pozytywnie się to u nas skończy, po przeszło 3.5 roku od zgłoszenia do OA, ale było warto i wiem, że czekaliśmy właśnie na nią, nie mogłabym wymarzyć sobie lepszego dziecka, 3mam kciuki za każdą z Was, nam świat obrócił się o 180 stopni, jeszcze to do nas nie dociera, bo jesteśmy razem od 2 tyg, na razie bardzo przyssala się do mnie, tylko ja mogę nosić, brać za rączkę, prowadzić wózek, przebierać itd., ale chętnie bawi się z Tatą, Dziadkami czy innymi dziećmi, jest otwarta i pogodna. Szybko się zaklimatyzowala, a na wszystko inne przyjdzie czas, jak poczuje się już pewnie.

    Hope ale cudowanie !!! U nas to samo - lepszego dziecka nie moglismy sobie wymarzyc :))
    Hope, a ty masz swoje dziecko biologiczne jeszcze? Cos kojarze, że byłaś w ciąży ?

    83HOPE lubi tę wiadomość

  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 26 lipca 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Dziewczyny chciałabym podzielić się z Wami i moim szczęściem 😊 nasza córeczka ma przeszło 1.5 roku, jest śliczna, mądra i bardzo wesoła. Nie myślałam, że tak pozytywnie się to u nas skończy, po przeszło 3.5 roku od zgłoszenia do OA, ale było warto i wiem, że czekaliśmy właśnie na nią, nie mogłabym wymarzyć sobie lepszego dziecka, 3mam kciuki za każdą z Was, nam świat obrócił się o 180 stopni, jeszcze to do nas nie dociera, bo jesteśmy razem od 2 tyg, na razie bardzo przyssala się do mnie, tylko ja mogę nosić, brać za rączkę, prowadzić wózek, przebierać itd., ale chętnie bawi się z Tatą, Dziadkami czy innymi dziećmi, jest otwarta i pogodna. Szybko się zaklimatyzowala, a na wszystko inne przyjdzie czas, jak poczuje się już pewnie.

    Moje GRATULACJE!!!! Wasza cierpliwość została nagrodzona. Ogromu miłości siły i cierpliwości.

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
‹‹ 195 196 197 198 199 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ