X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 3 listopada 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zagadka919 wrote:
    Piękne wiadomości, będziecie najlepszymi rodzicami 🙂🙂
    GRATULACJE <3

    Patt1002
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 3 listopada 2021, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie, czy dotarła do Was już informacja dotycząca zamykania wszystkich niepublicznych ośrodków w Polsce? TO BEDZIE ISTNY ARMAGEDON przecież.....

    Patt1002
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 3 listopada 2021, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W związku z zaistniałą sytuacją moja przyjaciółka, która obecnie odbywa szkolenie w ośrodku niepubliczny, po otrzymaniu kwalifikacji musi przenieść dokumenty do ośrodka publicznego. Do wyboru ma Piłę, Poznań i Leszno. Może któraś z Was zna te ośrodki i mogłaby któryś z nich polecić....

    Patt1002
  • Melasa Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 5 listopada 2021, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt1002 zapraszałam Cie do znajomych juz dosyc dawno, nie mam jak inaczej się z Toba skontaktowac;)

  • Tiffany Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 12 listopada 2021, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, mam pytanie ponieważ dopiero zaczyna podróż przez adopcję i nie wiem, który ośrodek wybrać :( staż małżeński 4,5 roku, wiek męża 38 mój 33. Jesteśmy ze Śląska rozważamy oa rybnik, Katowice, diecezalny w Sosnowcu, Sosnowiec ( w Wodzislawiu już niestety nie istnieje :( ). Czy ktoś ma doświadczenie jakieś z tymi ośrodkami? Nie wiemy gdzie i ile się czeka, gdzie najszybciej by było bo wiek męża powoli zacznie być przeszkodą do możliwości adoptowania mlodszego dziecka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2021, 22:07

  • Melasa Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 15 listopada 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiffany wrote:
    Hejka, mam pytanie ponieważ dopiero zaczyna podróż przez adopcję i nie wiem, który ośrodek wybrać :( staż małżeński 4,5 roku, wiek męża 38 mój 33. Jesteśmy ze Śląska rozważamy oa rybnik, Katowice, diecezalny w Sosnowcu, Sosnowiec ( w Wodzislawiu już niestety nie istnieje :( ). Czy ktoś ma doświadczenie jakieś z tymi ośrodkami? Nie wiemy gdzie i ile się czeka, gdzie najszybciej by było bo wiek męża powoli zacznie być przeszkodą do możliwości adoptowania mlodszego dziecka.
    Zaprosiłam ie do przyjaciółek. Przyjmij zaproszenie abym mogła napisać na priv.

  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1128 980

    Wysłany: 20 listopada 2021, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Macie jakieś opinie o osrodku w Rybniku? Czy tam pytają o leczenie i chca zaświadczenie o zakończeniu leczenia ?
    Czy ktoras z Was starała się o adopcje jednocześnie będac 2mw trakcie in vitro?

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 21 listopada 2021, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izaz123 wrote:
    Czy ktoras z Was starała się o adopcje jednocześnie będac 2mw trakcie in vitro?

    Tak, my prawie równocześnie zaczęliśmy procedurę adopcyjna i 2 procedurę invitro.
    Kończąc kurs w OA byłam na początku ciąży.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1128 980

    Wysłany: 21 listopada 2021, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Tak, my prawie równocześnie zaczęliśmy procedurę adopcyjna i 2 procedurę invitro.
    Kończąc kurs w OA byłam na początku ciąży.
    Dzięki za odpowdz. Czy w ośrodku zadawali pytania o leczenie ?

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 21 listopada 2021, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izaz123 wrote:
    Dzięki za odpowdz. Czy w ośrodku zadawali pytania o leczenie ?

    Tylko raz Pani psycholog zapytała, w trakcie spotkania dotyczącego naszej drogi do adopcji, z tym, że my mieliśmy już temat przepracowany i mówienie o "zakończeniu" leczenia nie wywoływało u Nas nerwowych reakcji. Powiedzieliśmy zgodnie z prawdą, że pierwszą procedurę zakończyliśmy nie całe 2 lata temu i po pogłębieniu diagnostyki nie udało się nam znaleźć przyczyny niepłodności i zrezygnowaliśmy z dalszych procedur...
    Nie było jakiegoś wracania do tematu co spotkanie, były pytania o uczucia i relacje między nami w trakcie leczenia ale w żadnym wypadku nie było to maglowanie tematu.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • kręcona Przyjaciółka
    Postów: 92 127

    Wysłany: 7 grudnia 2021, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy zagląda tu może ktoś z okolic krk ? Chcieliśmy z mężem zgłosić się do OA . Dopiero " zapoznajemy się z tematem " . Czytałam już tyle skrajnych opinii o krakowskich ośrodkach , że ciężko się zdecydować który ośrodek wybrać. Macie jakieś doświadczenia ? 😊 Czytamy z mężem wątek od początku , ale zanim przebrniemy do końca to minie sporo czasu 😁😛

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 01:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kręcona wrote:
    Cześć, czy zagląda tu może ktoś z okolic krk ? Chcieliśmy z mężem zgłosić się do OA . Dopiero " zapoznajemy się z tematem " . Czytałam już tyle skrajnych opinii o krakowskich ośrodkach , że ciężko się zdecydować który ośrodek wybrać. Macie jakieś doświadczenia ? 😊 Czytamy z mężem wątek od początku , ale zanim przebrniemy do końca to minie sporo czasu 😁😛

    Mogę pomóc odnośnie TPD ;)
    Jak masz pytania zapraszam na priv :)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • kręcona Przyjaciółka
    Postów: 92 127

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Mogę pomóc odnośnie TPD ;)
    Jak masz pytania zapraszam na priv :)

    Hej , dzięki ! Wysłałam zaproszenie 😉

    lipcowka86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2021, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej pomóżcie jesli chodzi o podkarpackie. Czy szukac ośrodka gdzies dalej ? Nie wiem od czego zacząć....gdzie szukać odpowiedniego miejsca.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 grudnia 2021, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powiedzcie od czego zacząć... jaki ośrodek adopcyjny w Warszawie lub okolicach +/- 50 km polecicie?

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 27 grudnia 2021, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam na wątku , swego czasu udzielalam się tutaj dużo 🥰
    Trzymam kciuki za Was 😘

    Durkapa lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    📝

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2022, 21:11

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Dziewczyny, powiedzcie od czego zacząć... jaki ośrodek adopcyjny w Warszawie lub okolicach +/- 50 km polecicie?
    W Warszawie z czystym sumieniem mogę polecić ośrodek TPD! Pracują tam fantastycznie ludzie. Jeżeli będziesz miała jakieś pytania to pisz pw :)

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaLuny wrote:
    Cześć 🙋🏼‍♀️ Przepraszam że wbijam się w wątek, ale chciałabym was o coś zapytać w imieniu koleżanki, która jest nie internetowa / komputerowa.
    Otóż zaczęła ona swoją przygodę w warszawskim ośrodku adopcyjnym gdzie musiała przynieść zaświadczenie z kliniki że zakończyła leczenie IVF, a na forum piszecie że można łączyć jedno z drugim🕵🏼‍♀️
    Mam też pytanie do osób którym udało się adoptować dziecko w Warszawie? Ile trwała cała procedura i czy rzeczywiście wszystkie dzieci tam są ciężko niepełnosprawne czy oni tak zastraszają kandydatów żeby przesiać tych którzy nie są gotowi na odopcję?
    W imieniu koleżanki dziękuję za szczere odpowiedzi ludzi, którzy adoptowali dzieci w Warszawie i mają informacje z pierwszej ręki🙋🏼‍♀️

    Moim skromnym zdaniem nie da się ciągnąć dwóch srok za ogon (leczenie i adopcja). Bardzo ważne w całym procesie jest pogodzenie się brakiem dzieci bilo i przyjście tak zwanej żałoby. Dla psychiki sam proces adopcji jest bardzo trudny i nie wyobrażam sobie jeszcze do tego brać na siebie tematu leczeni.

    Do adopcji faktycznie trafią dzieci z obciążeniami i niekiedy z dużą niesprawnością, ale podczas rozmów z ośrodkiem określamy na jakie obciążenia jesteśmy gotowi. Nikt nie zmusi nas do adopcji dzieci, na które nie jesteśmy gotowi. Należy jednak pamiętać, ze bardzo dużo dzieci ma traumę, ale z tego da się dziecko wyciągnąć praca, miłością.

    W naszym przypadku proces w warszawiakom ośrodku zajął trochę ponad półtora roku od złożenia dokumentów do poznani dzieci.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2022, 09:35

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaLuny wrote:
    Cześć 🙋🏼‍♀️ Przepraszam że wbijam się w wątek, ale chciałabym was o coś zapytać w imieniu koleżanki, która jest nie internetowa / komputerowa.
    Otóż zaczęła ona swoją przygodę w warszawskim ośrodku adopcyjnym gdzie musiała przynieść zaświadczenie z kliniki że zakończyła leczenie IVF, a na forum piszecie że można łączyć jedno z drugim🕵🏼‍♀️
    Mam też pytanie do osób którym udało się adoptować dziecko w Warszawie? Ile trwała cała procedura i czy rzeczywiście wszystkie dzieci tam są ciężko niepełnosprawne czy oni tak zastraszają kandydatów żeby przesiać tych którzy nie są gotowi na odopcję?
    W imieniu koleżanki dziękuję za szczere odpowiedzi ludzi, którzy adoptowali dzieci w Warszawie i mają informacje z pierwszej ręki🙋🏼‍♀️

    Od Nas nikt takiego zaświadczenia nie wymagał, gdyby takowe było wymagane pewno załatwiłabym w starej klinice i przedłożyła...

    Proces adopcyjny jest trudny i to jak się go przejdzie przede wszystkim zależy od "przepracowania" swojej sytuacji i umiejętności rozmawiania o tym oraz kontrolowania się w rozmowie. Do tej pory uważam, że trzeba mocno ważyć słowa, żeby nie zostały one opatrznie potraktowane i wyrwane z kontekstu całej rozmowy.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
‹‹ 209 210 211 212 213 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ