X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy możecie powiedzieć mi czy ośrodek weryfikuje pracę? Trzeba dać zaświadczenie o zarobkach ale nie chciałabym żeby w pracy wiedzieli jakie mamy plany życiowe i zastanawiam się czy ośrodek kontaktuje się z pracodawcą?

    Jeśli jest tu ktoś z Warszawy/okolic i to będę wdzięczna za rozmowę

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 10 sierpnia 2021, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Dziewczyny, czy możecie powiedzieć mi czy ośrodek weryfikuje pracę? Trzeba dać zaświadczenie o zarobkach ale nie chciałabym żeby w pracy wiedzieli jakie mamy plany życiowe i zastanawiam się czy ośrodek kontaktuje się z pracodawcą?

    Jeśli jest tu ktoś z Warszawy/okolic i to będę wdzięczna za rozmowę

    Ośrodek nie kontaktuje się z pracodawcą.
    Jeżeli pracujesz z dziećmi w przedszkolu czy żłobku, to ośrodek może poprosić o opinie z miejsca pracy.

    Agnes92 lubi tę wiadomość

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Czek93 Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 22 sierpnia 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneli wrote:
    Dzień dobry 😊

    Czy jest tutaj ktoś z dolnośląskiego? Z tego co udało mi się ustalić to ośrodek adopcyjny jest tylko we Wrocławiu. Czy ktoś ma może więcej informacji jak przebiega tam proces?

    Hej. Ja jestem z dolnośląskiego.
    My zgłosiliśmy się we Wrocławiu.

    Jesteśmy po pierwszej rozmowie, która odbyła się w maju. Obecnie czekamy na telefon z ośrodka w sprawie szkolenia.

    Zagadka919 lubi tę wiadomość

  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam nie nadrobię Was dokładnie... Ale wtrącę swoje 3 grosze do tego co wzrokiem przewertowałam :D
    Nie każdy ośrodek wymaga ileś lat małżeństwa. U nas w ogóle o takim czymś nie było mowy. Trzeba pytać w innych ośrodkach jeśli w tym co pytaliście jest wymagany a takiego nie macie...

    Patt1002
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melasa domyślam się kim jesteś, to z Tobą rozmawiałam na messenger? Szukałam Cię tam i nie mogłam znaleźć... Odezwij się jak mnie tam jeszcze gdzieś masz <3 biziaki!

    Patt1002
  • Aneli Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czek93 wrote:
    Hej. Ja jestem z dolnośląskiego.
    My zgłosiliśmy się we Wrocławiu.

    Jesteśmy po pierwszej rozmowie, która odbyła się w maju. Obecnie czekamy na telefon z ośrodka w sprawie szkolenia.

    To miło, że jest ktoś z okolic 😊 czyli rozumiem że od pierwszego spotkania w maju już przeszliście wszystkie rozmowy i testy? Teraz tylko szkolenie?

  • Aneli Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czek93 wrote:
    Hej. Ja jestem z dolnośląskiego.
    My zgłosiliśmy się we Wrocławiu.

    Jesteśmy po pierwszej rozmowie, która odbyła się w maju. Obecnie czekamy na telefon z ośrodka w sprawie szkolenia.

    Jak na tę chwilę oceniasz ten ośrodek? W sumie na Dolnym Śląsku nie mamy zbyt wyboru... Czy wiesz może w jakich godzinach/ dniach prowadzą teraz szkolenia? Odbywają się stacjonarnie? Mnie chyba najbardziej to martwi, czy uda się pogodzić to wszystko z pracą 😔

  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 1876 1366

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czek93 wrote:
    Hej. Ja jestem z dolnośląskiego.
    My zgłosiliśmy się we Wrocławiu.

    Jesteśmy po pierwszej rozmowie, która odbyła się w maju. Obecnie czekamy na telefon z ośrodka w sprawie szkolenia.
    Hej, czy chciałabyś porozmawiać na priv :)? Mam kilka pytań odnośnie wizyty w ośrodku we Wrocławiu :)

    July lubi tę wiadomość

    08.03.2024 63 cykl starań

    02.04.2024 ⏸️ beta 30.33
    03.04.2024 beta 69.14
    05.04.2024 beta 248.10
    11.04.2024 beta 4003
    13.04.2024 beta 9148
    15.04.2024 beta 19983
    15.04.2024 pęcherzyk ciążowy 🥹
    24.04.2024 maleństwo z ♥️ 😳

    Cudzie trwaj 😭♥️

    👩‍💼33 lata
    🔸03/2024 -19kg 💪
    🔸16 miesiąc bez alko i słodyczy 🥹
    5cykl - Stymulacja aromkiem

    👨‍💼32 lat
    ▪️03/23 - zabieg usunięcia żpn ☑️
    ▪️02/24 - nasienie: ruch poprawa, liczba spadła 👿
  • Czek93 Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zagadka919 wrote:
    Hej, czy chciałabyś porozmawiać na priv :)? Mam kilka pytań odnośnie wizyty w ośrodku we Wrocławiu :)
    Tak, pewnie. Możemy porozmawiać. 🙂

    Zagadka919 lubi tę wiadomość

  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 1876 1366

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czek93 wrote:
    Tak, pewnie. Możemy porozmawiać. 🙂
    Dziękuję, zaprosiłam Cię do przyjaciółek 🙂

    08.03.2024 63 cykl starań

    02.04.2024 ⏸️ beta 30.33
    03.04.2024 beta 69.14
    05.04.2024 beta 248.10
    11.04.2024 beta 4003
    13.04.2024 beta 9148
    15.04.2024 beta 19983
    15.04.2024 pęcherzyk ciążowy 🥹
    24.04.2024 maleństwo z ♥️ 😳

    Cudzie trwaj 😭♥️

    👩‍💼33 lata
    🔸03/2024 -19kg 💪
    🔸16 miesiąc bez alko i słodyczy 🥹
    5cykl - Stymulacja aromkiem

    👨‍💼32 lat
    ▪️03/23 - zabieg usunięcia żpn ☑️
    ▪️02/24 - nasienie: ruch poprawa, liczba spadła 👿
  • Aneli Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czek93 wrote:
    Tak, pewnie. Możemy porozmawiać. 🙂

    Również chętnie porozmawiam jeżeli nie masz nic przeciwko 😊

  • Czek93 Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 29 sierpnia 2021, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneli wrote:
    Również chętnie porozmawiam jeżeli nie masz nic przeciwko 😊

    Oczywiście, że nie mam.

    Zapraszam 🙂

  • Aneli Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 29 sierpnia 2021, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czek93 wrote:
    Oczywiście, że nie mam.

    Zapraszam 🙂

    Dziękuję 😊 Zaprosiłam Cię do przyjaciółek 😊

  • Melasa Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 1 września 2021, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt1002 wrote:
    Melasa domyślam się kim jesteś, to z Tobą rozmawiałam na messenger? Szukałam Cię tam i nie mogłam znaleźć... Odezwij się jak mnie tam jeszcze gdzieś masz <3 biziaki!
    Tak, to ja ale nie mam już kontaktu do Ciebie. Zaprosiłam Cie do przyjaciółek:)

  • ania_maria Koleżanka
    Postów: 44 4

    Wysłany: 2 października 2021, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny i chłopaki :)mam pytanie do bardziej doswiadczonych osób.
    Jestem z mezemm w trakcie procedury /szkolenie/ adopcyjnej. Juz dawno zdecydowalismy sie na adopcje dziecka. jestesmy juz po 4 spotkaniach i własnie .....okazało sie ze jestem w ciązy, tzn. nie jest to takie na 100 %, beta jest owszem pozytywna ale po tylu latach staran wiem jak może byc. Rozmawialismy z mezem wsłasciwie codzinnie rozmawiamy o tym....bardzo bysmy chcieli ukonczyc szkolenie i nie rezygnowac absolutni ez adopcji. Tylko teraz nie wiem czy osrodek nas nie skresli.....nawet jak jestem w ciązy chcemy adoptowac dziecko....pomóżcie poradzcie....

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 3 października 2021, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania_maria wrote:
    czesc dziewczyny i chłopaki :)mam pytanie do bardziej doswiadczonych osób.
    Jestem z mezemm w trakcie procedury /szkolenie/ adopcyjnej. Juz dawno zdecydowalismy sie na adopcje dziecka. jestesmy juz po 4 spotkaniach i własnie .....okazało sie ze jestem w ciązy, tzn. nie jest to takie na 100 %, beta jest owszem pozytywna ale po tylu latach staran wiem jak może byc. Rozmawialismy z mezem wsłasciwie codzinnie rozmawiamy o tym....bardzo bysmy chcieli ukonczyc szkolenie i nie rezygnowac absolutni ez adopcji. Tylko teraz nie wiem czy osrodek nas nie skresli.....nawet jak jestem w ciązy chcemy adoptowac dziecko....pomóżcie poradzcie....

    Pewnie każdy ośrodek postąpiłby inaczej, także najlepiej porozmawiać o ciąży z osobą prowadzącą. Najczęściej zawieszają procedurę w przypadku ciąży i radzą wrócić mniej więcej rok po porodzie. Z racji tego, ze już jesteście na szkoleniu, to może pozwolą Wam je skończyć. Nam w ośrodku powiedziano , ze nie można łączyć ciąży i procedury w jednym czasie.

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 3 października 2021, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania_maria wrote:
    czesc dziewczyny i chłopaki :)mam pytanie do bardziej doswiadczonych osób.
    Jestem z mezemm w trakcie procedury /szkolenie/ adopcyjnej. Juz dawno zdecydowalismy sie na adopcje dziecka. jestesmy juz po 4 spotkaniach i własnie .....okazało sie ze jestem w ciązy, tzn. nie jest to takie na 100 %, beta jest owszem pozytywna ale po tylu latach staran wiem jak może byc. Rozmawialismy z mezem wsłasciwie codzinnie rozmawiamy o tym....bardzo bysmy chcieli ukonczyc szkolenie i nie rezygnowac absolutni ez adopcji. Tylko teraz nie wiem czy osrodek nas nie skresli.....nawet jak jestem w ciązy chcemy adoptowac dziecko....pomóżcie poradzcie....
    My wprawdzie zakończyliśmy procedurę, i okazało się że jestem w ciąży, ale ośrodek nam podziękował.

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 12 października 2021, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania_maria wrote:
    czesc dziewczyny i chłopaki :)mam pytanie do bardziej doswiadczonych osób.
    Jestem z mezemm w trakcie procedury /szkolenie/ adopcyjnej. Juz dawno zdecydowalismy sie na adopcje dziecka. jestesmy juz po 4 spotkaniach i własnie .....okazało sie ze jestem w ciązy, tzn. nie jest to takie na 100 %, beta jest owszem pozytywna ale po tylu latach staran wiem jak może byc. Rozmawialismy z mezem wsłasciwie codzinnie rozmawiamy o tym....bardzo bysmy chcieli ukonczyc szkolenie i nie rezygnowac absolutni ez adopcji. Tylko teraz nie wiem czy osrodek nas nie skresli.....nawet jak jestem w ciązy chcemy adoptowac dziecko....pomóżcie poradzcie....

    Wszystko zależy od OA, w którym jesteście zgłoszeni.
    U Nas sytuacja była podobna w trakcie szkolenia okazało się, że jestem w ciąży, dostaliśmy główną kwalifikację do adopcji po szkoleniu a później poinformowaliśmy OA o ciąży. Zostaliśmy zawieszeni do czasu aż nasze dziecko skończy rok.
    Wszytko zależy jak długo u Was będzie trwała procedura do momentu uzyskania kwalifikacji, jeśli jest to kwestia 2-3 mc to ja bym przemilczała kwestię ciąży do czasu aż otrzymacie główną kwalifikację i dopiero po jakimś czasie poinformowała ośrodek o ciąży, jeśli Was nie skreślą to po powitaniu dziecka na świecie będziecie mieli czas na ponowne przemyślenie chęci adopcji i podjęcie ostatecznej decyzji.
    U Nas decyzja uległa zmianie, o ile całą ciążę i kilka pierwszych miesięcy byliśmy z mężem zgodni co do dalszej chęci adopcji tak teraz już wiemy, że będziemy rezygnować. Oboje mamy poczucie, że mając już w domu jednego malucha, który Nas pochłania w 100% nie bylibyśmy w stanie poświęcić dziecku adopcyjnemu odpowiedniej ilości czasu i uwagi a dodatkowo obawiamy się, że pojawiły by się wyrzuty sumienia, że zaniedbujemy biologiczne dziecko.

    Sysiaaaa gratuluję <3
    Napiszesz coś więcej??

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 17 października 2021, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz mogę napisać :) emocje się uspokoiły, wszystko jest na dobrej drodze.
    2,5 miesiąca po kwalifikacji zadzwonił do nas ten magiczny telefon, poznaliśmy prawie trzyletnie dziewczynki. Odwiedzamy je codziennie i z każdym dniem jest coraz lepiej. Jutro jedziemy składać wniosek do sądu o styczność i oby dziewczynki jak najszybciej mogły z nami zamieszkać. Emocji jakie nam towarzyszyły nie da się opisać… strach, radość! Wszystko się mieszało, ale teraz możemy powiedzieć, ze to są nasze dzieci. Już słyszeliśmy pierwsze mama i tata :) dobrze nam z tym! Trzymajcie za nas kciuki

    lipcowka86, Belie, asiastokrota, sylvuś, golonat, Ayayanee lubią tę wiadomość

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 1876 1366

    Wysłany: 17 października 2021, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Teraz mogę napisać :) emocje się uspokoiły, wszystko jest na dobrej drodze.
    2,5 miesiąca po kwalifikacji zadzwonił do nas ten magiczny telefon, poznaliśmy prawie trzyletnie dziewczynki. Odwiedzamy je codziennie i z każdym dniem jest coraz lepiej. Jutro jedziemy składać wniosek do sądu o styczność i oby dziewczynki jak najszybciej mogły z nami zamieszkać. Emocji jakie nam towarzyszyły nie da się opisać… strach, radość! Wszystko się mieszało, ale teraz możemy powiedzieć, ze to są nasze dzieci. Już słyszeliśmy pierwsze mama i tata :) dobrze nam z tym! Trzymajcie za nas kciuki
    Piękne wiadomości, będziecie najlepszymi rodzicami 🙂🙂

    08.03.2024 63 cykl starań

    02.04.2024 ⏸️ beta 30.33
    03.04.2024 beta 69.14
    05.04.2024 beta 248.10
    11.04.2024 beta 4003
    13.04.2024 beta 9148
    15.04.2024 beta 19983
    15.04.2024 pęcherzyk ciążowy 🥹
    24.04.2024 maleństwo z ♥️ 😳

    Cudzie trwaj 😭♥️

    👩‍💼33 lata
    🔸03/2024 -19kg 💪
    🔸16 miesiąc bez alko i słodyczy 🥹
    5cykl - Stymulacja aromkiem

    👨‍💼32 lat
    ▪️03/23 - zabieg usunięcia żpn ☑️
    ▪️02/24 - nasienie: ruch poprawa, liczba spadła 👿
‹‹ 208 209 210 211 212 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ