X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 19 lutego 2017, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie będzie porównanie Ty tez z sosnowca?? Ja w Poznaniu się staram ale wczoraj czytałam na naszym bocianie ze laski które się zglosily w ubiegłym roku do ośrodka dopiero maja zaczynać szkolenia to jestem załamana jakiś obłęd wychodzi na to ze same procedury trwają bardzo długo. My jedziemy juz na 8rano...

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 19 lutego 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    O dzięki za info:) ja gdybym sie zdecydowala to pewnie też tylko raz - już mniej sie boję zwyklej adopcji niz AZ.
    A powiedz mi jeszcze czy to są gotowe zarodki czy np mają komórki i nasienie i łączą specjalnie?

    Już gotowe ;) Jak np. komuś zostało ze stymulacji ;)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 19 lutego 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa wrote:
    Fajnie będzie porównanie Ty tez z sosnowca?? Ja w Poznaniu się staram ale wczoraj czytałam na naszym bocianie ze laski które się zglosily w ubiegłym roku do ośrodka dopiero maja zaczynać szkolenia to jestem załamana jakiś obłęd wychodzi na to ze same procedury trwają bardzo długo. My jedziemy juz na 8rano...

    Ja się zgłosiłam w zeszłym roku w lutym. Wtedy była nasza pierwsza wizyta, a teraz w czwartek zaczynamy szkolenie :)
    To wszystko trwa, ale szybko leci ten czas. Do wakacji się bedzie dłużyć, po wakacjach już będziesz mówić, że nowy rok blisko, a jak będzie nowy rok to już praktycznie szkolenie :)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 19 lutego 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa wrote:
    Fajnie będzie porównanie Ty tez z sosnowca?? Ja w Poznaniu się staram ale wczoraj czytałam na naszym bocianie ze laski które się zglosily w ubiegłym roku do ośrodka dopiero maja zaczynać szkolenia to jestem załamana jakiś obłęd wychodzi na to ze same procedury trwają bardzo długo. My jedziemy juz na 8rano...
    Tak z Sosnowca :) mam jutro ostatnia wizyte z psychologiem, potem wizyta domowa i czekanie na kwalifikacje. Jesli sie uda to kurs dopiero na poczatku przyszlego roku.

    7pqmag4.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 19 lutego 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine zlecialo to, w czwartek masz pierwsze szkolenie. Czekam z niecierpliwoscia na relacje :)

    My jutro juz dajemy pozostale dokumenty. Dzis mi sie snilo, ze przyszedl do nas starszy pan z wizyta z OA a ja mialam totalny balagan w domu, doslownie sajgon. Chcialam to posprzatac szybko ale mi nie wychodzilo. Masakra. Nigdy nie mam tak w domu, lubie porzadek :)

    7pqmag4.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 19 lutego 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Justine zlecialo to, w czwartek masz pierwsze szkolenie. Czekam z niecierpliwoscia na relacje :)

    My jutro juz dajemy pozostale dokumenty. Dzis mi sie snilo, ze przyszedl do nas starszy pan z wizyta z OA a ja mialam totalny balagan w domu, doslownie sajgon. Chcialam to posprzatac szybko ale mi nie wychodzilo. Masakra. Nigdy nie mam tak w domu, lubie porzadek :)

    He he - gdzieś podswiadomie stres jest. Powodzenia na jutrzejszym spotkaniu :)

    Daria czekanie na szkolenie to jedno, a potem jeszcze czekanie po szkoleniu na dziecko- zapytaj o to na jutrzejszym spotkaniu - jak to będzie wyglądało w Twoim OA. Z tego co wiem wszędzie czeka się ok 2 lat - w niektórych ośrodkach jak w Scu czeka sie dłużej na szkolenie, ale krócej na dziecko, a w innych jest odwrotnie.
    Justine ma rację- potem szybko zleci- najważniejsze żeby zrobić ten pierwszy krok i zacząć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2017, 11:01

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 19 lutego 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie czy na jutrzejsza wizytę musimy z,mężem,cos ustalić chciałabym usiąść i żeby nie bylo jakiś dziwnych nie domowien wiadomo ze faceci czasem,cos inaczej spostrzegają.

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 19 lutego 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde z tym czekaniem mnie nie pocieszyłyście nie wiem co gorsze czekać na szkolenia czy na dziecko i to i to,niepewność a ja jestem z tych niecierpliwych :(

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 19 lutego 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa wrote:
    A powiedzcie czy na jutrzejsza wizytę musimy z,mężem,cos ustalić chciałabym usiąść i żeby nie bylo jakiś dziwnych nie domowien wiadomo ze faceci czasem,cos inaczej spostrzegają.

    Przede wszystkim to czy jesteście zgodni co do samej adopcji np może mąż chciałby jeszcze spróbować innych rozwiązań lub nir jest na 100 % pewny - tu chyba rzadko sie zdarza, zeby para w 100 % byla przekonana- jednak to co myślicie to jedno, a to co powiecie to drugie.
    Na pewno będą się Was pytali o ilość dzieci, wiek, płeć, choroby itd - tu również powinniście byc zgodni tzn miec przegadany temat, bo obraz dziecka z czasem się zmienia i oni nawet sami to sugerują, na kazdym spotkaniu sie będą o to pytać, ale Wasza ostateczna decyzja zapadnie dopiero po szkoleniu i ostatecznej kwalifikacji

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2017, 13:38

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 19 lutego 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa wrote:
    Kurde z tym czekaniem mnie nie pocieszyłyście nie wiem co gorsze czekać na szkolenia czy na dziecko i to i to,niepewność a ja jestem z tych niecierpliwych :(

    To niestety obecnie dluga droga, dlatego cześć Dziewczyn w tym czasie dalej próbuje zajść w ciążę, choć wiadomo, ze oficjalnie o tym sie nie mówi w OA

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 19 lutego 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Przede wszystkim to czy jesteście zgodni co do samej adopcji np może mąż chciałby jeszcze spróbować innych rozwiązań lub nir jest na 100 % pewny - tu chyba rzadko sie zdarza, zeby para w 100 % byla przekonana- jednak to co myślicie to jedno, a to co powiecie to drugie.
    Na pewno będą się Was pytali o ilość dzieci, wiek, płeć, choroby itd - tu również powinniście byc zgodni tzn miec przegadany temat, bo obraz dziecka z czasem się zmienia i oni nawet sami to sugerują, na kazdym spotkaniu sie będą o to pytać, ale Wasza ostateczna decyzja zapadnie dopiero po szkoleniu i ostatecznej kwalifikacji
    Mój mąż chce adopcji mówi że nie chce żebym się trula hormonami i innymi rzeczami bo potem chodzę rozstrojona. Poza tym boi się trochę że kolejne porażki mnie zalamia widział przez te wszystkie lata co się działo co rusz coś wymyśliłam wyszukiwalam nowych lekarzy badania leczenie itp. On teraz wie to co ja zrozumiałam że ta droga jest jedyną słuszną aby zostać rodzicami. Mąż chce dziecko do dwóch lat płeć bez znaczenia. Dziś wieczorem usiadziemy i wszystko omowimy.
    Któraś z was wspomniała ze są jakieś test razem i osobno powiecie mniej więcej na czym polegają boję się trochę bo moj mąż jest strasznie skryty wiele trzeba od niego wyciagac co myśli co czuje mimo że wiem że bardzo tego chce ją go znam Panie z ośrodka mogą to potraktować jakbym go siła zaciągnęła do tej adopcji. Staram się mu to wytłumaczyć żeby sobie przemyślał to spokojnie i mi wszystko powiedział czego naprawdę chce to wspólnie ustalimy jakiś plan.

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 19 lutego 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na bocianie para się doczekała telefonu, ale odmówili dziecko :( Chłopczyk urodzony w maju w 31tc, do ciągłej rehabilitacji i z fas :(

    Zatłukłabym taką pijaczkę matkę co zmarnowała dziecku nie dość, że zdrowie to jeszcze szansę na rodziców :(

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 19 lutego 2017, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Na bocianie para się doczekała telefonu, ale odmówili dziecko :( Chłopczyk urodzony w maju w 31tc, do ciągłej rehabilitacji i z fas :(

    Zatłukłabym taką pijaczkę matkę co zmarnowała dziecku nie dość, że zdrowie to jeszcze szansę na rodziców :(
    Ja uwazam, ze to powinno byc karalne. To jest narazenie czlowieka na utrate zdrowia i zycia.

    7pqmag4.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 19 lutego 2017, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Ja uwazam, ze to powinno byc karalne. To jest narazenie czlowieka na utrate zdrowia i zycia.

    Tez tdk uważam. To chore jest wszystko:(

    Oglądam teraz Lion droga do domu

    Dariaa lubi tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 19 lutego 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda, te kobiety co piją w ciąży powinni zamykać w więzieniu. Na szkoleniu mówili nam ostatnio, że tylko 1% kobiet w ciąży chodzi do ginekologa i to tylko dlatego, żeby dostać becikowe po urodzeniu. Teraz z tym becikowe podobno się coś zmieniło więc patologia wcale do ginekologa nie pójdzie, no bo po co :( Im w ogóle nie zależy na tych dzieciach, które noszą, to jest koszmar jakiś!

    PS. Obejrzałam Niebo między oceanami, ale się poryczałam na koniec, masakra... ale fim ładny. Nie ma jakiś komedii o adopcji? ;)


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 19 lutego 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    To prawda, te kobiety co piją w ciąży powinni zamykać w więzieniu. Na szkoleniu mówili nam ostatnio, że tylko 1% kobiet w ciąży chodzi do ginekologa i to tylko dlatego, żeby dostać becikowe po urodzeniu. Teraz z tym becikowe podobno się coś zmieniło więc patologia wcale do ginekologa nie pójdzie, no bo po co :( Im w ogóle nie zależy na tych dzieciach, które noszą, to jest koszmar jakiś!

    PS. Obejrzałam Niebo między oceanami, ale się poryczałam na koniec, masakra... ale fim ładny. Nie ma jakiś komedii o adopcji? ;)

    He he Amygdala ja płakałam jyz chyba od polowy filmu. Niestety Lion droga do domu tez jest wyciskaczem lez - choć wątkiem przewodnim jest poszukiwanie własnej tożsamości, to są tez ukazane 2 oblicza adopcji - tej jasnej i ciemnej strony ... i okrucieństwo, które spotyka dzieci ..

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 19 lutego 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amygdala... Moze nie o adopcji ale komedia.... "I kto to mówi" :)
    Cieszę sie ze filmy sie wam podobają :)

    amygdala lubi tę wiadomość

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 19 lutego 2017, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    Amygdala... Moze nie o adopcji ale komedia.... "I kto to mówi" :)
    Cieszę sie ze filmy sie wam podobają :)

    No dzięki Agi :) a tak w ogóle to kiedy zaczynasz?

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daria, które OA wybraliście ? w jakim mieście ?

    Dariaa lubi tę wiadomość

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 19 lutego 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    No dzięki Agi :) a tak w ogóle to kiedy zaczynasz?
    Marzec? Na razie maż ma dużo wyjazdów z pracy, będzie cieżko sie umówić... W ogóle jakoś cieżko sie zbieram...

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
‹‹ 67 68 69 70 71 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ