X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 17 lutego 2017, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Dariaa droga do adopcji jest trudna, a jednocześnie szczęśliwa, z pewnością będziesz miała wiele takich dni, ze będzie przepełniala Cie radość, ale pojawią się też te gorsze- przepełnione strachem i na nie tez trzeba sobie pozwolić. Ja ostatnio tez mam takie dni szczęśliwości jak Ty :) tez wyobrazam sobie dziecko, a nawet dzieci w naszym życiu, jak bawia sue z psem, jak wspólnie sie bawimy i śmiejemy... oczywiście mam świadomość, ze może byc różnie, ale zaakceptowalam to decydujac sie na adopcje i nie chcę sie dodatkowo nakręcać, teraz czytam wreszcie Wychowanie zranionego dziecka, choc przez takie książki- poradniki jakoś trudno mi przebrnąć. Jeszcze raz polecam książkę "Chłopiec którego nikt nie kochał" ja czyta sie jednym tchem...
    Tez chce kupic jakas książkę ale zrobię to dopiero po,pierwszym spotkaniu w OA.
    Na początek pójdzie "jesli bocian nie przyleci skąd się biorą dzieci" agnieszki Fraczek polecam. Czytałam fragment.
    Co do tych momentów to powiem tak cala walka prawie 5letnia o dziecko ti jedna wielka porażka praktycznie nie bylo żadnych szczęśliwych momentów wciąż słyszałam że jestem młoda mam czas i jestem zdrowa uparcie wierzyłam że coś musi byc nie tak bo niby czemu nigdy nawet cienia nadzieji nie bylo. Dowiedziałam się i na początku bardzo chciałam odrazu iść na in vitro, ale przeanalizwalam sobie to na spokojnie i doszłam do wniosku ze zawsze chciałam byc,mama od Kąd pamiętam. Kolejnej porażki nie,przeżyje zwyczajnie wiem ze to,in vitro nie koniecznie musi mi dać upragnione dziecko a z moimi,schorzeniami i tak,istnieje wiele możliwości ze cos moze się wydarzyć. A ciąża będzie,obarczona,wielkim ryzykiem a ja nie darowałabym sobie,jak by cos dziecku sie stalo. Adopcja to droga dluga i wiem ze nie uslana różami ale ma jeden,plus w końcu będziemy rodzicami. W tym,roku koncze 28 lat nie wiem czy to Malo czy dużo marzy mi sie do 30 lat miec swoja pelna rodzinę i z nimi świętować. :-)

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 17 lutego 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daria młodziutka jeszcze jesteś!!! Zazdroszczę :))) A na 30 urodziny na pewno będziesz miała prezent o jakim marzysz :) Ważne, że zrobiliście pierwszy krok i idziecie do OA później już z górki ;)


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 17 lutego 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    Daria młodziutka jeszcze jesteś!!! Zazdroszczę :))) A na 30 urodziny na pewno będziesz miała prezent o jakim marzysz :) Ważne, że zrobiliście pierwszy krok i idziecie do OA później już z górki ;)
    Proszę Cie nie na widzę tego stwierdzenia :P
    Młoda nie znaczy ze nie mam,prawa do macierzyństwa szczęścia i rodziny w tym roku mamy 6 lat po ślubie najwyższy czas na dzieci :-) mamy juz wszystko mieszkanie,prace wszystko czego potrzeba zostaje tylko wypełnić je dziećmi :)

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 17 lutego 2017, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa wrote:
    Proszę Cie nie na widzę tego stwierdzenia :P
    Młoda nie znaczy ze nie mam,prawa do macierzyństwa szczęścia i rodziny w tym roku mamy 6 lat po ślubie najwyższy czas na dzieci :-) mamy juz wszystko mieszkanie,prace wszystko czego potrzeba zostaje tylko wypełnić je dziećmi :)

    Daria, ale ja nie napisałam, że nie masz prawa do macierzyństwa itp.
    Pewnie, że masz i fajnie, że z decyzją o adopcji nie czekaliscie dłużej. Szybciej po prostu zostaniecie rodzicami :)
    Ps. A jak będziesz miała moje latka czyli 35 to też będziesz wspominała z nostalgią czasy gdy miałaś 28 :)
    Daria tylko się cieszyć z takiego wieku :)


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 17 lutego 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to na pewno w każdym wieku sie cofamy wstecz i wspominamy stare czasy.
    Nam pytanie pisałyście podanie o adopcję co oprócz przyczyny zgłoszenia się do ośrodka musi się znaleźć? Ciężko mi jest znaleźć słowa aby takie podanie zacząć? Proszę o pomoc.

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 17 lutego 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    Daria, ale ja nie napisałam, że nie masz prawa do macierzyństwa itp.
    Pewnie, że masz i fajnie, że z decyzją o adopcji nie czekaliscie dłużej. Szybciej po prostu zostaniecie rodzicami :)
    Ps. A jak będziesz miała moje latka czyli 35 to też będziesz wspominała z nostalgią czasy gdy miałaś 28 :)
    Daria tylko się cieszyć z takiego wieku :)

    He he Amygdala ja tez stanęłam na 28 :)

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 17 lutego 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widze nowe dziewczyny :) super, ze do nas dolaczylyscie,bardzo sie ciesze ;) razem razniej.

    Yoselen jak tam kwestia AZ? Decydujesz sie, mialas napisac co i jak.... Kiedy masz w ogole wizyte w OA? Ja ide w poniedzialek. Zlecialo to.

    7pqmag4.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 17 lutego 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa wrote:
    No to na pewno w każdym wieku sie cofamy wstecz i wspominamy stare czasy.
    Nam pytanie pisałyście podanie o adopcję co oprócz przyczyny zgłoszenia się do ośrodka musi się znaleźć? Ciężko mi jest znaleźć słowa aby takie podanie zacząć? Proszę o pomoc.
    Ja napisalam po co zglaszamy sie do osrodka, od kiedy jestesmy malzenstwem, od kiedy sie staramy i troche o leczeniu. Kiedy postanowilismy, ze chcemy adoptowac i dlaczego. Pare slow, o tym jakie mamy warunki.

    7pqmag4.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 17 lutego 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie moge sie zebrac do napisania, wiecznie cos.. zakupy, obiad, sprzatanie i padlam, kimnelo mi sie, nie dawno wstalam i normalnie nie umiem sie wybudzic..
    Ostatnio na glowie mam prace i kurs oraz staze w placowkach, dobrze ze mialam dzis wolne i moglam isc na wizyte.

    Wizyte w OA mam dopiero 27 lutego. Myslalam ze wczesniej bede miec ale teraz jak tak patrze na grafik stazu to dobrze bo moglabym miec problem w tyg zeby isc na rozmowe.

    Decydujemy sie na AZ i juz dzis wypelnialismy taka ankiete : kolor oczu, wlosu, ile mamy kg, cm, rasa itp.

    Cdn :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 17 lutego 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A więc wizyte mialam na 9 w ogole jak weszlam do tej kliniki to bylam zaskoczona, nr dostajesz i idziesz na pietro. Czekasz az twój nr się wyswietli. No więc weszlam, pani zaczela przeprowadzac zemna wywiad szczegolowy.. od kiedy się staramy, czy były ciaze, czy były poronienia i w ktorym tyg. Jakie zazywalam leki do punkcji, po punkcji i do crio. Czy mialam iui , Ile mialam cykli stymulowanych na refundowanych lekach. Jakie mialam leki do kazdej procedury i jak reagowalam. Chciala widziec ile mi wystymulowali pecherzykow i jakie były jakosci oraz ile mialam transferow, ile zamrozonych. Pytala czy bylam w szpitalu, kiedy i na co i jakie wyniki mam. Rozmawiala o moim leczeniu czyli genetyk i immunolog. Pokazywalam jej wyniki badan , pytala o cytologie kiedy była oraz wymazy na trojce i wymaz bakteriologiczny. Czy robilam badania immunologiczne i jakie wyniki. Pokazalam ten problem u meza ze ma ta mutacje która może powodowac poronienia, więc zatrzymala się na tym przez chwile. Spytala się mnie czy chcialabym się na nowo stymulowac czy podchodzic do AZ. Zbadala mnie ginekologicznie, zrobila usg. na usg wyszlo ze mam pecherzyk, czeka mnie owulacja ale endo mam zamazane a powinnam mieć trojlinijne w 2 fazie mimo ze mi się strasznie cykl przedluzyl. Podejrzewa ze moge mieć jakas infekcje i zalecila mi biopsje endo z pobraniem wycinka. Mowie jej ze ja nigdy nie mialam problemow z endo więc mi mowi ze mozliwe ze to jest takie jedno razowe ale zeby zbadac. Mam się pojawic u niej po owulacji jakos w 7 dniu. Pytala nas o grupe krwi jaka mama. Moiwla ze akurat moja i meza nie stanowi duzego problemu w doborze zarodka. Pytala się o sprawy immunologiczne gdzie się leczylam i jakie bralam leki.. mowila mi ze mam porozmawiac z dr pasnikiem odnosnie wlewu z accofil domacicznym jak dobrze przeczytalam z kartki oraz lekki immunosupresyjne. Bo ponoc inaczej podchodzi się do swoich zarodkow a inaczej do AZ ze troche inne mechanizmy dzialaja. Oczywiscie tez wspomniala o szczepieniach – mowilam jej ze na ta chwile się troche ich boje.. Ona może mi wypisac recepte tez na ten wlew domaciczny. Lek nie jest refundowany. Musze do niego zadzwonic i dowiedziec się co i jak. Mowila o intralipidzie i nawet wypisala mi recepte zebym sobie kupila oraz zlecenie na podanie tego czyli – 20% intralipid 200 ml+ sterofundin 2x 500 ml Mowilam ze w pracy mi podadza na oddziale bo mam taka mozliwosc.

    W gyn biopcja kosztuje 500 zl a w Provicie 400 zl.. i na koniec poszlam zaplacic a tam nie maja terminala, wiec dostalam fakture do domu zeby zrobic przelew.

    Mowila ze w zaleznosci od wskazan podaje sie ten accofil domacicznie oraz podskornie..

    Zdecydowalismy sie na AZ i juz dzis wypelnialismy taka ankiete : kolor oczu, wlosu, ile mamy kg, cm, rasa itp. mowila ze przy immunologii mojej najlepiej podac 1 zarodek a nie dwa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2017, 18:18

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 17 lutego 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przypomnialo mi sie ze pytala jeszcze czy mialam po transferach skurcze, czy bralam kroplowki atosiban i jakas inna nazwa nie pamietam jej czy tylko bralam leki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2017, 18:29

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 17 lutego 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widze, ze lekarka bardzo profesjonalna. Szuka przyczyn niepowodzen a nie dziala schematycznie. Szkoda, ze w provi nie ma jakiegos atrakcyjnego programu in vitro.

    7pqmag4.png
  • strawberry Autorytet
    Postów: 516 1093

    Wysłany: 17 lutego 2017, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2018, 20:56

    „Cierpliwy do czasu dozna przykrości,
    ale później radość dla niego zakwitnie.” Syr 1,23
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 17 lutego 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I właśnie dlatego należę do fanklubu Marty P. :)

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 17 lutego 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    I właśnie dlatego należę do fanklubu Marty P. :)

    To prawda Pani doktor jest super...pyta o wszystko i notuje

    Dzieki ze mi ja polecilas :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2017, 20:20

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 17 lutego 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine a kiedy zaczynasz warsztaty?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 17 lutego 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    To prawda Pani doktor jest super...pyta o wszystko i notuje

    Dzieki ze mi ja polecilas :)

    O kurcze - czyli zaczynasz AZ w marcu tak ? Justine a Ty tez miałaś i masz miec te wszystkie wlewy?
    Zdziwilo mnie ho pytanie o wagę- ja bym wolała zeby przy doborze nie sugerowali się ani moją wagą, ani męża:) bo chyba ze po diecie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2017, 21:40

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 17 lutego 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    O kurcze - czyli zaczynasz AZ w marcu tak ? Justine a Ty tez miałaś i masz miec te wszystkie wlewy?
    Zdziwilo mnie ho pytanie o wagę- ja bym wolała zeby przy doborze nie sugerowali się ani moją wagą, ani męża:) bo chyba ze po djecie

    Musze sie jeszcze porozumiec z doktorem Pasnikiem, zrobic biopsje endo a przede wszystkim musze miec zarodki, poki co jeszcze ich nie mam...czekam na telefon :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2017, 21:36

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 18 lutego 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam za głupie pytanie co to AZ?adopcja zarodków??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2017, 15:14

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 18 lutego 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa wrote:
    Przepraszam za głupie pytanie co to AZ?adopcja zarodków??

    Tak Daria. A jak tam podanie- napisałaś?

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
‹‹ 65 66 67 68 69 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ