X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Październikowe II kreski
Odpowiedz

Październikowe II kreski

Oceń ten wątek:
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 22 października 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady jestem tez spokojna że jest ok ;)

    Najmlodsza,Ania ja tez tak mam a i mam tyłozgiecie. Póki co nie wkręcałam jeszcze tego :D moja kolezanka ma zaawansowane stadium tej choroby,to dopiero masakra :/

    Nona jakies objawy?

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • tęczova Autorytet
    Postów: 2231 4717

    Wysłany: 22 października 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 11:46

    “I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.”
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 22 października 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tęczova wrote:
    A jak u Ciebie ze śluzem płodnym? Jak poskarżyłam się na bolesne, obfite miesiączki, skrzepy, ból przy stosunku i brak śluzu płodnego to gin stwierdził, że to kwintesencja objawów endometriozy.

    Praktycznie brak :(

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4822 3961

    Wysłany: 22 października 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    USG nie jest szkodliwe. Istnieją tylkodoniesienia,że słuchanie bicia serca może zaszkodzić zarodkowi, ale te badania nie są jednoznaczne i kontrowersyjne. Niemniej jednak lekarze nie chcą ryzykować i tylko "obrazują" przepływ krwi w serduszku na monitorze, bez efektów dźwiękowych.
    Jeżeli chodzi o efekt po stymulacji to mogłaby się pojawić (podobnie jak u mnie) torbiel krwotoczna ale to jak piszesz na jajniku...Tak sobie gdybam, że 3 cm to dosc sporo jak na cp...? Przy takim rozmiarze cp nie czuć objawów bólu? Mam nadzieje jednak że to jakiś zrost lub inny artefakt. Ja bym chyba jednak skontrolowala u innego specjalisty, albo przejechała się na izbę przyjęć.

    A wiesz,że też mnie to zastanawia? 3cm na tak wczesnym etapie? Hmmm daje do myślenia.Jeszcze brak bólu przy tym rozmiarze-gdzie jajowód jest dość cieniutki.Mam nadzieję,że przyjemnie mnie lekarka jutro i powie coś więcej...

    Macicę mam twardą nawet sama czuję,że jest twarda-to chyba dobrze ?

    Dobra już Wam nie smęcę dziewczyny..

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 22 października 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Kalcia razem z TSH zwyczajowo robi się antyTPO i antyTG. Można też zrobić homocysteina, witaminę D. Poza tym LH i FSH- z tego co kolarzę ok 3-5 dnia cyklu aby określić stosunek tych hormonów, można też zrobić prolaktynę z obciążeniem, krzywą cukrową, przeciwciała antykardiolipinowe, przeciwjadrowe, antygen tocznia, badania na trombofilie, warianty MTHFR i wiele wiele innych. Pytanie tylko czy potrzebujesz tych wsystkich badań no i oczywiście ile $ możesz na to przeznaczyć. Część tych badań (jak kariotypy) jest bardzo droga...i zasadniczo zaleca się je prży nawracaacych niepowodzeniach.
    Chciala bym wykonac podstawowe hormonalne. Ze wzgledu moze na wiek chciala bym wiedziec czy wszystko jest ok mam 38 lat I chciala bym miec ostatnie bobo przed 40. mam juz 4ke ostatnie ma 4 lata. moze panikuje nie wiem :(

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Andii Autorytet
    Postów: 1371 345

    Wysłany: 22 października 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Anhydra dziękuję za pocieszenie.No beta jest ładna,wysoka,nie mam plamień,bóli.Ostanie usg miałam w sierpniu i wszystko było dobrze.Musze się liczyć z najgorszym,straszne to :( Lekarz jeszcze nie wyrokuje ale ja nie potrafię już pozytywnie myśleć :(

    Trzymam kciuki żeby wszystko było w porządku, odpoczywaj dużo i staraj się zająć czymś myśli choć to nie będzie łatwe

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko
  • Andii Autorytet
    Postów: 1371 345

    Wysłany: 22 października 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia64 wrote:
    Chciala bym wykonac podstawowe hormonalne. Ze wzgledu moze na wiek chciala bym wiedziec czy wszystko jest ok mam 38 lat I chciala bym miec ostatnie bobo przed 40. mam juz 4ke ostatnie ma 4 lata. moze panikuje nie wiem :(


    Starasz się o 5 dziecko? Szacun :) <3 <3

    Starania o drugie dziecko
  • speakyourmind93 Autorytet
    Postów: 461 353

    Wysłany: 22 października 2018, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wkurwi** sie, myslalam ze wczoraj to jednorazowy wyskok, ale dzis znow bola mnie plecy i podbrzusze. Podbrzusze delikatnie, ale plecy mocniej. Zazwyczaj boli tak dzien 1 dzien przed okresem, dzis 7/8 dpo wiec za wczesnie... Mam nadzieje, ze II faza sie nie skróci, bo kolejny problem sie narobi. :-/

    eikts65gz0i70ci6.png
  • Andii Autorytet
    Postów: 1371 345

    Wysłany: 22 października 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    speakyourmind93 wrote:
    Wkurwi** sie, myslalam ze wczoraj to jednorazowy wyskok, ale dzis znow bola mnie plecy i podbrzusze. Podbrzusze delikatnie, ale plecy mocniej. Zazwyczaj boli tak dzien 1 dzien przed okresem, dzis 7/8 dpo wiec za wczesnie... Mam nadzieje, ze II faza sie nie skróci, bo kolejny problem sie narobi. :-/

    To że boli nie znaczy że okres już przyjdzie, możesz odczuwac wcześniej napięcie przedmiesiączkowe a może to co innego :)

    Starania o drugie dziecko
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 22 października 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja tez mam podejrzenie endometriozy. Mam wszystkie objawy o ktorych napisala Najmlodsza i dwa ogniska endometriozy na szyjce macicy (co jeszcze nie swiadczy o tym, ze jest tez gdzie indziej). Na razie odwlekam laparoskopie, ale jesli nie uda sie z ciaza do stycznia to ide. Moja lekarka pytala mnie czy mam bole podobne do tych przed miesiaczka we wszystkich etapach cyklu, bo to tez podobno charakterystyczny objaw, ale tego nie mam...
    No i mam tez tylozgiecie, wiec poki co zwalam wszystkie symptomy na to.

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 22 października 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andii wrote:
    Starasz się o 5 dziecko? Szacun :) <3 <3
    no o piate:) mam czterech chlopakow:)

    Andii, Anhydra, kark lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Andii Autorytet
    Postów: 1371 345

    Wysłany: 22 października 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia64 wrote:
    no o piate:) mam czterech chlopakow:)

    Podziwiam i szacuneczek <3 Pięknie <3
    Choć pewnie marzy się córeczka?

    Starania o drugie dziecko
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 22 października 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Speaky dobrze,nich boli byle nie na @ ;)
    u mnie szyjka ,śluz podejrzane ale cycki już przestały ,tempka niska więc lipa. na grudzień sie zapisuje po clo i dupka.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 22 października 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andii wrote:
    Podziwiam i szacuneczek <3 Pięknie <3
    Choć pewnie marzy się córeczka?
    bylo by milo. Ale szczerze zeby udalo mi sie zajsc to bedzie juz szczescie:)

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 22 października 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia64 wrote:
    Chciala bym wykonac podstawowe hormonalne. Ze wzgledu moze na wiek chciala bym wiedziec czy wszystko jest ok mam 38 lat I chciala bym miec ostatnie bobo przed 40. mam juz 4ke ostatnie ma 4 lata. moze panikuje nie wiem :(

    A byłaś może na monitoringu w tym ostatnim czasie? Ja bym od tego zaczęła, zobaczyła jak grube jet endometrium w okolicy owulacji, i po potwierdzeniu owulacji sprawdziła proga w 7 dpo. Od tego bym zaczęła. Dobrze byłoby jeszcze sprawdzić witaminę D i homocysteina (jej wysokość pośrednio wskaże Ci czy powinnaś przejść na metylowane wersje kwasu foliowego i B12). ProlaktynA wysoka hamuje owulację, wiec nie wiem czy jest sens abyś ją badała. A długo już się starasz o kolejnego potomka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2018, 20:07

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 22 października 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    A byłaś może na monitoringu w tym ostatnim czasie? Ja bym od tego zaczęła, zobaczyła jak grube jet endometrium w okolicy owulacji, i po potwierdzeniu owulacji sprawdziła proga w 7 dpo. Od tego bym zaczęła. Dobrze byłoby jeszcze sprawdzić witaminę D i homocysteina (jej wysokość pośrednio wskaże Ci czy powinnaś przejść na metylowane wersje kwasu foliowego i B12). ProlaktynA wysoka hamuje owulację, wiec nie wiem czy jest sens abyś ją badała. A długo już się starasz o kolejnego potomka?
    miesiac temu robilam badania na vitamine b12 I kwas foliowy. dzis zamowilam ta metylowa wersje kwasu foliowego I biore od miesiace witamine d 4000. nie bylam jeszcze na badaniu owulacji wlasnie myslalam zeby isc na prywatna wizyte.a staram od 3 miesiecy to moj czwarty cykl po usunieciu spirali miedzianej. a z badan krwi wyszlo ze mam nadwyszke kwasu foliowego I witaminy b.

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 22 października 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia64 wrote:
    miesiac temu robilam badania na vitamine b12 I kwas foliowy. dzis zamowilam ta metylowa wersje kwasu foliowego I biore od miesiace witamine d 4000. nie bylam jeszcze na badaniu owulacji wlasnie myslalam zeby isc na prywatna wizyte.a staram od 3 miesiecy to moj czwarty cykl po usunieciu spirali miedzianej. a z badan krwi wyszlo ze mam nadwyszke kwasu foliowego I witaminy b.
    co to jest ta homoceina.

    Anhydra lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 22 października 2018, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia64 wrote:
    co to jest ta homoceina.
    Homocysteina to taki aminokwas- normalnie jest przeksztalcana do metioniny (innego aminokwasu) po przyłączenia grupy metylowej (dawcą grupy metylowej jest kwas foliowy i wit B12). Jak ta reakcja metylacji nie zachodzi "sprawnie" to nie tworzy siè metionina i homocysteina się gromandzi (mamy wtedy jej wysoki poziom we krwi). Czasami powodem wzrostu poziomu homocysteiny jest mutacja enzymu, który przmienia ja do cysterny (to ten właśnie enzym MTHFR, który siè ostatnio często bada). W każdym razie jak mamy za dużo homocysteiny, wtedy najczesciej kwas foliowy się gromadzi (mamy wysoki poziom) bo nie jest on wykorzystywany jako "dawca" grupy metylowej do przemiany tej homocysteiny do metioniny. Dlatego jak ktos ma wysoką homocysteinę to zaleca sie metylowane wersje kw foliowego i B12, aby "wspómoc" tę reakcje metylacji homocysteiny do metioniny.Tak w skrócie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2018, 20:33

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam identycznie jak wy, ale ginka stwierdziła, że to na 100% przez tyłozgięcie ;)
    A ze śluzem mam różnie, raz jest jak w tym miesiącu - ledwo co, a raz mnie zalewa i muszę wkładki mieć. Nie wiem od czego to zależy :/

    Kalcia, u mnie teściowa miała 5 chłopaków, za każdym razem była pewna, że będzie dziewczynka, bo sama ma 4 siostry :P

  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 22 października 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia64 wrote:
    co to jest ta homoceina.

    Na spiralach się nie znam i nie wiem jak długo organizm się regeneruje po usunięciu. Myślę, że w Twojej sytuacji nie czekałabym długo tylko faktycznie przeszła na monitoring. A przyjmowanie metylowanego kwasu przy wysokim kwasie foliowym jest jak najbardziej uzasadnione i wskazane. Witamina D też nie zaszkodzi w takiej dawce, zwłaszcza że teraz jesienna aura i mniej słońca.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2018, 20:41

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
‹‹ 180 181 182 183 184 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ