X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Październikowe II kreski
Odpowiedz

Październikowe II kreski

Oceń ten wątek:
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 22 października 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Na spiralach się nie znam i nie wiem jak długo organizm się regeneruje po usunięciu. Myślę, że w Twojej sytuacji nie czekałabym długo tylko faktycznie przeszła na monitoring. A przyjmowanie metylowanego kwasu przy wysokim kwasie foliowym jest jak najbardziej uzasadnione i wskazane. Witamina D też nie zaszkodzi w takiej dawce, zwłaszcza że teraz jesienna aura i mniej słońca.
    no I chyba tak zrobie monitorowanie kosztuje tu kolo50 funtow tak ze znosnie. I moze zapytam o ten prog lekarza rodzinnego. dzieki za doradzenie:)

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • tęczova Autorytet
    Postów: 2231 4717

    Wysłany: 22 października 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 11:47

    “I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.”
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tęczova wrote:
    Myślę, że warto w takim razie pokierować Twojego gina na ten tor. Uda się nam nawet jak wyjdzie endometrioza! :)
    Jak powiedziałam ginowi (ordynator odziału ginekologii), że wszyscy jego poprzednicy zwalali bolesne miesiączki na tyłozgięcie to to wyśmiał, powiedział, że skrzepy owszem ale nie bolesność. Idę teraz do kolejnego z jeszcze lepszymi opiniami, zobaczymy co powie.
    No widzisz to ja mam bardzo bolesne ale takie mega i tez tyłozgiecie

  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 22 października 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moment moment

    A te "skrzepy" to faktycznie skrzepy, czyli jakby Wam fragment wątrobki (doslownie) drobiowej wypadł, czy raczej taki glut co się ciągnie jak śluz plodny,tylko ze czerwony i się z łatwością rozmazuje na papierze? Nie twierdzę, że nie wiecie co mówicie, ale czasami kobiety mówią "skrzep" właśnie na to drugie, a myślę, że w endometriozie jak juz to ta wątróbka występuje.

    Endometrioza to akurat taka wredna menda, że jak już kobieta wie, co to jest, to chyba najbardziej się boi, że właśnie to ma. A tymczasem kobiety z endometrioza również zachodzą w ciążę. Ale rozumiem Was, ja również ją sobie wkrecałam mimo raczej skąpych miesiączek, przy najbliższej wizycie u lekarza na pewno o to zapytam, bo dlaczego nie? I jak najbardziej uważam, że każda, która chociaż raz to sobie zdiagnozowała powinna zapytać o to gina. Oni mogą nas wyśmiać, ale jeśli dzięki temu będziemy spokojniejsze,to już połowa sukcesu :D

    Tęczova - ciężko zrezygnować z forum? Patrz na mnie, zawieszone starania a nadal tu nos wtykam i jeszcze swoje trzy grosze dorzucam :D to jest dopiero psychol

    przedszkolanka:), Anhydra, tęczova lubią tę wiadomość

  • Ola454 Ekspertka
    Postów: 231 62

    Wysłany: 22 października 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, ze nieraz tez mam taki okres ze jestem przerazona tym co widze O.O
    Tez sobie dignozowalam endometrioze. Czesto mam problem podczas stosunku, okres potrafi trwac nawet 8 dni, duze skrzepy, czasem mam jeszcze tak, w okolicach owulacji jak i po niej ale juz blizej okresu, ze czuje takie 'parcie w dół w szyjce macicy'normalnie jakbym w ciazy była! I jakby szyjka sie opuszczała. No i do twgo to moje tylozgiecie i 2,5 roku starań ://

  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 22 października 2018, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka2 wrote:
    Moment moment

    A te "skrzepy" to faktycznie skrzepy, czyli jakby Wam fragment wątrobki (doslownie) drobiowej wypadł, czy raczej taki glut co się ciągnie jak śluz plodny,tylko ze czerwony i się z łatwością rozmazuje na papierze? Nie twierdzę, że nie wiecie co mówicie, ale czasami kobiety mówią "skrzep" właśnie na to drugie, a myślę, że w endometriozie jak juz to ta wątróbka występuje.

    Endometrioza to akurat taka wredna menda, że jak już kobieta wie, co to jest, to chyba najbardziej się boi, że właśnie to ma. A tymczasem kobiety z endometrioza również zachodzą w ciążę. Ale rozumiem Was, ja również ją sobie wkrecałam mimo raczej skąpych miesiączek, przy najbliższej wizycie u lekarza na pewno o to zapytam, bo dlaczego nie? I jak najbardziej uważam, że każda, która chociaż raz to sobie zdiagnozowała powinna zapytać o to gina. Oni mogą nas wyśmiać, ale jeśli dzięki temu będziemy spokojniejsze,to już połowa sukcesu :D

    Tęczova - ciężko zrezygnować z forum? Patrz na mnie, zawieszone starania a nadal tu nos wtykam i jeszcze swoje trzy grosze dorzucam :D to jest dopiero psychol

    No bo to takie psychforum! :D

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 22 października 2018, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny poczytajcie o diecie na edometriozę :) wydaje mi się,że nawet jak któraś ma (oby nie!) to jest to łagodny etap jeszcze a dieta na prawdę cuda może zrobić ;)

    kark lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    Ale ja mówię poważnie .. mam mega obfite i długie miesiączki, ogromne skrzepy krwi .. czasem ból przy stosunku. Ogólnie dużo się zgadza

    Jakie to są mega obfite? Bo ja się po latach dowiedziałam, że moje to w miarę lajtowe są. Zdaje się, że zbyt obfite to jak w ciągu godziny przecieka Ci podpaska.
    Mi przy najmocniejszym krwawieniu tampon normal zrobi kropkę na wkładce po jakiś 4-5h.


    A macie pomysł skąd nagle cienki okres? Pierwszy dzień normalny, potem właściwie plamienie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka2 wrote:
    Moment moment

    A te "skrzepy" to faktycznie skrzepy, czyli jakby Wam fragment wątrobki (doslownie) drobiowej wypadł, czy raczej taki glut co się ciągnie jak śluz plodny,tylko ze czerwony i się z łatwością rozmazuje na papierze? Nie twierdzę, że nie wiecie co mówicie, ale czasami kobiety mówią "skrzep" właśnie na to drugie, a myślę, że w endometriozie jak juz to ta wątróbka występuje.

    Dokładnie. Ja niedawno się dowiedziałam co to skrzep ;) myślałam, że mam, a okazało się, że nie. Podobnież jak się rozmazuje na papierze to nie skrzep. Moje się rozmazują.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Jakie to są mega obfite? Bo ja się po latach dowiedziałam, że moje to w miarę lajtowe są. Zdaje się, że zbyt obfite to jak w ciągu godziny przecieka Ci podpaska.
    Mi przy najmocniejszym krwawieniu tampon normal zrobi kropkę na wkładce po jakiś 4-5h.


    A macie pomysł skąd nagle cienki okres? Pierwszy dzień normalny, potem właściwie plamienie...
    Moze cienkie endometrium?

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 22 października 2018, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaa88 wrote:
    Moze cienkie endometrium?
    To samo chciałam napisac.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Menka888 Autorytet
    Postów: 987 1166

    Wysłany: 22 października 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Dziewczyny, ja tez mam podejrzenie endometriozy. Mam wszystkie objawy o ktorych napisala Najmlodsza i dwa ogniska endometriozy na szyjce macicy (co jeszcze nie swiadczy o tym, ze jest tez gdzie indziej). Na razie odwlekam laparoskopie, ale jesli nie uda sie z ciaza do stycznia to ide. Moja lekarka pytala mnie czy mam bole podobne do tych przed miesiaczka we wszystkich etapach cyklu, bo to tez podobno charakterystyczny objaw, ale tego nie mam...
    No i mam tez tylozgiecie, wiec poki co zwalam wszystkie symptomy na to.
    Nabyte tylkozgięcie macicy często jest skutkiem i objawem endometriozy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2018, 23:07

    3jvzbd3mxm57un6k.png
    5dpo - 189
    17dpo - 575
    19dpo - 1598
    22dpo - 5652
    25dpo - 17570
    03.2010 - córeczka
    11.2016 - 6tc (*)
    05.2017 - 11tc (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2018, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 11:35

    przedszkolanka:), Majaaa, RudaAnna lubią tę wiadomość

  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 22 października 2018, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka2 wrote:
    Moment moment

    A te "skrzepy" to faktycznie skrzepy, czyli jakby Wam fragment wątrobki (doslownie) drobiowej wypadł, czy raczej taki glut co się ciągnie jak śluz plodny,tylko ze czerwony i się z łatwością rozmazuje na papierze? Nie twierdzę, że nie wiecie co mówicie, ale czasami kobiety mówią "skrzep" właśnie na to drugie, a myślę, że w endometriozie jak juz to ta wątróbka występuje.

    Endometrioza to akurat taka wredna menda, że jak już kobieta wie, co to jest, to chyba najbardziej się boi, że właśnie to ma. A tymczasem kobiety z endometrioza również zachodzą w ciążę. Ale rozumiem Was, ja również ją sobie wkrecałam mimo raczej skąpych miesiączek, przy najbliższej wizycie u lekarza na pewno o to zapytam, bo dlaczego nie? I jak najbardziej uważam, że każda, która chociaż raz to sobie zdiagnozowała powinna zapytać o to gina. Oni mogą nas wyśmiać, ale jeśli dzięki temu będziemy spokojniejsze,to już połowa sukcesu :D

    Tęczova - ciężko zrezygnować z forum? Patrz na mnie, zawieszone starania a nadal tu nos wtykam i jeszcze swoje trzy grosze dorzucam :D to jest dopiero psychol

    Kochana skrzepy, kawałek wątróbki, tego się na papierze rozmnażać nie da, sprawdzalam

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 22 października 2018, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Jakie to są mega obfite? Bo ja się po latach dowiedziałam, że moje to w miarę lajtowe są. Zdaje się, że zbyt obfite to jak w ciągu godziny przecieka Ci podpaska.
    Mi przy najmocniejszym krwawieniu tampon normal zrobi kropkę na wkładce po jakiś 4-5h.


    A macie pomysł skąd nagle cienki okres? Pierwszy dzień normalny, potem właściwie plamienie...[/

    Ja przez pierwsze 2 dni gdybym używała tamponów normal nie mogłabym sie z domu ruszyć :p

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • tęczova Autorytet
    Postów: 2231 4717

    Wysłany: 23 października 2018, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 11:47

    Nona, Ania95 lubią tę wiadomość

    “I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.”
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2018, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 11:35

    Majaaa lubi tę wiadomość

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 23 października 2018, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej;)
    U mnie też 6dpo i póko co ćmi czasem ból na @ i cisza..

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2018, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez nic malo.tego spadek temperatury z 37 do 36 :D wiec life is brutal :/ wiec chyba to progesteton nie podwyzszyl mi tempki bo chyba by sie utrzymywala podwyzszona

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2018, 07:21

  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 23 października 2018, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej Dziewczyny :)
    Czy jest sens mierzyć tempki przy stymulacji? Zastanawiam się, bo w końcu w drugiej fazie będę brała proga i ta temp będzie sztucznie podniesiona.... :/

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
‹‹ 181 182 183 184 185 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ