X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Październikowe II kreski
Odpowiedz

Październikowe II kreski

Oceń ten wątek:
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 11 października 2018, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko jak teagujesz na domownikow , rodzine ktorzy wprost bez pomyslenia czasem zapytaja o 2gie dziecko ? Wiadomo ze nie chce sie byc wrednym w odpowiedzi bo wiadomi rodzina.. Mnie tydzien temu zwalilo z nog bezposrednie pytanie o dziecko.

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 11 października 2018, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czym dłużej się nie udaje to dopiero flustracja rośnie ale całe szczęście mąż mnie bardzo wspiera a takie gesty jak leży po albo się interesuje dodają mi sił do walki, jeździ ze mną do doktorka ,razem się modlimy trzeba przetrwać ten ciężki okres..

    Izaw lubi tę wiadomość

    15.08.19r. Wojciech ❤️
  • Izaw Autorytet
    Postów: 500 344

    Wysłany: 11 października 2018, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też strasznie irytują pytania 'A kiedy dziecko?'. Myślę że jest to bardzo niestosowne. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy tyle par ma problem, i nigdy nie jest to łatwe, albo po prostu świadomie ludzie nie decydują się na dziecko i innym nic do tego, nie trzeba przy każdej możliwej okazji poruszać tematu dziecka.

    Ale wierzę że każdej tutaj prędzej czy później (z naciskiem na prędzej) się uda :)

    przedszkolanka:), Meggs lubią tę wiadomość

    27 lat
    9cs
  • Majaaa Autorytet
    Postów: 1050 773

    Wysłany: 11 października 2018, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanka całkowicie się z Tobą zgadzam. Mam jedno dziecko, o które starałam się ze spokojem. Nie liczyłam, nie mierzyłem, nie testowałam. Byłam tutaj na forum dla towarzystwa i zabawy. Natomiast teraz panikuje, przeżywam...nie rozumiem dlaczego tak się dzieje. Skąd te wszystkie problemy. Dopiero teraz czuje naprawdę, co znaczy walka o dziecko. Oczywiście doceniam, ze mam cudna córkę, ale chce by miała rodzeństwo. Szczególnie, ze ja jestem jedynaczka i nie chce, by i ona była sama. Znam ten ból, kiedy rodziców już nie ma, i nie ma nawet do kogo zadzwonić, pożalić się, czy po prostu pogadać. Z czystym sumieniem przyznaje, ze walczę dla niej. Walczymy, bo mąż tez się stara jak może:)

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    010ipc0zeibgq4gv.png

    Naturalny Cud - 2015 rok ❤

    Starania o rodzeństwo
    Słabe nasienie
    AMH 1,24
    Kir AA

    W planach in vitro - lipiec/sierpień 2021 - tylko dwie komórki, obie nie przetrwały doby.

    Decyzja o AZ💚
    Transfer 21 sierpnia: 5dpt 32hcg, 7dpt 92hcg, 9dpt 192hcg, 12 dpt 820hcg🍀
    Wierzę, że będzie dobrze...

    Każdy dzień przybliża nas do spełnienia marzenia.
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 12 października 2018, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti82 wrote:
    Tyłozgiecia nie mam chyba ,bo znalazlam kiedys stare usg i tam bylo opisane trzon macicy przodozgiety.Wiec to sie chyba nie zmienilo.Ale ,ze taka moja uroda to juz ,,uwielbiam'' to powiedzenie jak również odwieczna diagnoza na wszystko-NERWY heh
    A slyszalas moze o takim badaniu C-125 ? to jest antygen nowotworowy .Podobno jak ma sie podwyzszony to moze swiadczyc o endometriozie.Ale to slyszalam od kolezanki-kolezanki wiec nie chce mącić.Mam to zanotowane ,zeby zapytac nowej gin.Nikodemka a to przed ta laparoskopia sie nie robi zadnych badan? Bo z tego co wiem to chyba nie widac endometriozy na usg i ciezka ta franca do wykrycia ,ale ,zeby od razu laparo :(


    Miałam badane C-125 zaraz po tym jak wykryto u mnie mięśniaka, ale było w normie. Muszę poczytać o tym czy ma jakis zwiazek z ewentualna endometrioza :)

    Z tego co wiem od mojej lekarki, nie da sie tej choroby zdiagnozowac inaczej. Mowila mi jedynie, ze oprocz bolesnych miesiaczek bardzo czestym objawem jest bol pojawiajacy sie niezaleznie od fazy cyklu, czego ja nie mam. Mam za to dwa małe ogniska endometriozy na szyjce macicy, ale one tez nie musza swiadczyc o tym, ze jest ich wiecej "w srodku". Taka mam nadzieje :)

    Czytałam kiedys jakies zagraniczne badania o przyczynach bolu menstruacyjnego i bylo tam napisane, ze moze byc on zwiazany z budowa macicy, nieprawidlowa kurczliwoscia i nadmiernym ukrwieniem tkanek... Pytalam o to moja ginekolog i stwierdzila, ze jest to mozliwe, więc moze o to chodzi z tą "urodą" :D

    Ania95 - nie slyszalam o dexaku, ale już sobie zapisałam i przy najblizszej @ na pewno sprobuje, to by bylo wybawienie :D

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • megiiiii Koleżanka
    Postów: 54 21

    Wysłany: 12 października 2018, 05:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to moje październikowe
    kreski https://zapodaj.net/e46e8e6983136.jpg.html

    Ann.ann, Nona, Robaczek123, Ariette1983, moyeu lubią tę wiadomość

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 12 października 2018, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XxMoniaXx wrote:
    Przedszkolanko jak teagujesz na domownikow , rodzine ktorzy wprost bez pomyslenia czasem zapytaja o 2gie dziecko ? Wiadomo ze nie chce sie byc wrednym w odpowiedzi bo wiadomi rodzina.. Mnie tydzien temu zwalilo z nog bezposrednie pytanie o dziecko.
    Wcześniej odpowiadałam,że będzie kiedyś. Teraz milcze i się uśmiecham. Jak jest ze mną mama to odpowiada za mnie,ze bedzie o swoim czasie,czasem doda,ze teraz firme musze splacic (dostalam dofinansowanie i warunkiem jest rok utrzymania jej).

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 12 października 2018, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majaaa wrote:
    Przedszkolanka całkowicie się z Tobą zgadzam. Mam jedno dziecko, o które starałam się ze spokojem. Nie liczyłam, nie mierzyłem, nie testowałam. Byłam tutaj na forum dla towarzystwa i zabawy. Natomiast teraz panikuje, przeżywam...nie rozumiem dlaczego tak się dzieje. Skąd te wszystkie problemy. Dopiero teraz czuje naprawdę, co znaczy walka o dziecko. Oczywiście doceniam, ze mam cudna córkę, ale chce by miała rodzeństwo. Szczególnie, ze ja jestem jedynaczka i nie chce, by i ona była sama. Znam ten ból, kiedy rodziców już nie ma, i nie ma nawet do kogo zadzwonić, pożalić się, czy po prostu pogadać. Z czystym sumieniem przyznaje, ze walczę dla niej. Walczymy, bo mąż tez się stara jak może:)
    Ja za to mam siostrę i chce by ona miała. Zwłaszcza ze chce,nie chodzi do przedszkola i teraz żałuję ze tyle czekała bo jak widze jak się bawi z rok mlodszym kuzynem to aż mi serce fika koziollki taki fajny widok..mam cichą nadzieję ze szybko zajde zanim pojdzie do przedszkola i nacieszy sie rodzenstwem jeszcze by nawiązac więz..

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 12 października 2018, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawo, gratulacje ;) to nie są kreski tylko krechy :D to będzie dla Ciebie chyba bardzo przyjemny dzień :)

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 12 października 2018, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megiiiii wrote:
    A to moje październikowe
    kreski https://zapodaj.net/e46e8e6983136.jpg.html
    To z dzisiaj? Gratuluję!! Opowidz coś wiecej o sobie,staraniach;)

    U mnie kolejny dzień spadku tempki :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2018, 06:37

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 12 października 2018, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 9 dni po i brzuch troche zaczal bolec jak na @

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 12 października 2018, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie megiiiii, co tak enigmatycznie ;) tutaj się wszyscy cieszą z każdej ciąży ale też czekają na info, co mogło się przyczynić do tych pięknych kresek :) po prostu się udało od razu czy mieliście jakąś tajną broń w tym cyklu ;)

    Dziewczyny jutro mam 8 dpo, chce znowu zbadać progesteron i przy okazji prolaktynę bo juz dawno miałam to zrobić. Tak mi się kojarzy, że można prolaktyne w takim dniu badać, będzie miarodajna? Chce się tylko upewnić.

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 12 października 2018, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój gin mówił że prolaktyna 2-5dc :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • megiiiii Koleżanka
    Postów: 54 21

    Wysłany: 12 października 2018, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane moje starałam sie rok prawie w listopadzie by minął zrobiłam badania wszytsko w normie prolaktyne miałam w normie według lekarza ale według dziewczyn na ovu była troche za wysoka postanoiwłma brac niepokalanek mnisi tak mnie po nim bolał dół pleców ze brałam ko tylko pół miesiąca ale widać to wystarczyło bo zobaczyłam dwie kreski:) wczesniej brałam witaminę D Magnez piłam inofolic i inne suplementy i nic nie pomogło w szczesliwym cyklu brałam tylko tego niepokalanka i oczom nie wierze do tej pory :)

    przedszkolanka:), Meggs, Nona, Ariette1983 lubią tę wiadomość

  • megiiiii Koleżanka
    Postów: 54 21

    Wysłany: 12 października 2018, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak prolaktyna najlepiej w 3 dc :)

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 12 października 2018, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka ja teź robilam i czytałam,że najlepiej 2-5 dc.;)

    Megiii czyli potwierdzasz zasadę,że im mniej tym lepiej ;D ja obecnie inofolic na dlugie cykle-zobaczymy.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • megiiiii Koleżanka
    Postów: 54 21

    Wysłany: 12 października 2018, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Niezapominajka ja teź robilam i czytałam,że najlepiej 2-5 dc.;)

    Megiii czyli potwierdzasz zasadę,że im mniej tym lepiej ;D ja obecnie inofolic na dlugie cykle-zobaczymy.
    Dokładnie kochana nie ma co sie faszerować tym wszystkim ja juz miałam dosyc schowałam wszystko głęboko zostawiłam tylko kwas foliowy i niepokalanek i powiedziałam bedzie co ma byc :)

  • Lucy2323 Autorytet
    Postów: 1354 1030

    Wysłany: 12 października 2018, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was. Mi wprawdzie nie wyszły 2 kreseczki na teście ale beta wynosi 16,2. W sobote sprawdzam przyrost.

    przedszkolanka:), Ann.ann, Majaaa, Niezapominajka2, Nona, Nuch, Beata81, Izaw, Ariette1983, Ola454 lubią tę wiadomość

    34bws65gwd3m3jlj.png
    Oboje 36 lat
    2014 - synek na świecie ♥️
    2017 - córcia w niebie*
    2018-2020 - 4x nieudane IUI :(
    11.2018 - laparo, oba drożne, pcos, Hashimoto, AMH 5, niepłodność wtórna, 2xbiochemiczna,
    On morfologia 2% i mała ruchliwość, lepkość

    in vitro Kraków Macierzyństwo
    21.09.2020 - stymulacja
    30.09.2020 - punkcja, 21 pobranych ➡️12 zapłodniono ➡️mamy 5x❄️5.1.1 oraz 1x❄️4.1.1
    12.12.2020 - transfer ❄️5.1.1
    7dpt: beta 77, 9dpt: beta 189, 11dpt: beta 503,2
    20.04.2021- połówkowe: córeczka 🥰
  • jolciaa171 Autorytet
    Postów: 288 261

    Wysłany: 12 października 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzis biel wizira. Czekam juz spokojnie na @. Juz niczego nie dobieram sobie do glowy. Ide sobie cos kupic na poprawe humoru :) czuje ze beda to buty :D

    przedszkolanka:), Beata81, Beti82, Izaw, Ariette1983 lubią tę wiadomość

    uwo99jcga48s16g3.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 12 października 2018, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy to zaciskam kciuki! Ale wieści z rana!!<3

    Jolcia przykro mi..ale te buty brzmią też fajnie :D

    jolciaa171 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
‹‹ 94 95 96 97 98 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ