X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne PAŹDZIERNIKOWE TESTOWANIE 2017
Odpowiedz

PAŹDZIERNIKOWE TESTOWANIE 2017

Oceń ten wątek:
  • WNK Przyjaciółka
    Postów: 61 63

    Wysłany: 20 października 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaaa wrote:
    No właśnie.. niektórzy mówią żeby nie robić tak że starania bo trzeba, presja itp. To gdyby tak nie robić, to my mamy ochotę średnio 1 raz w tygodniu... jak mamy spokój od pracy... no to przecież wiadomo że się nie wstrzelimy.. i ta aura starań chyba musi być. Mam nadzieję że te 8 dni po było za szybko :D i że się uda...
    Ty jeszcze czekasz na ten cykl :)?

    Pati - wydaje mi się że badania najlepiej rano .

    My zawsze działaliśmy ok 3-4 razy w tygodniu i nadal działamy tylko wtedy gdy mamy na to ochotę, a mimo to mam jakiś kryzys ostatnio... Aura starań chyba mi się udziela, wydaje mi się że kiedyś czerpałam z tego większą przyjemność, a teraz tak jakby nie mogę się wyluzować, mimo że się do tego nie zmuszam. Czasem myślę że dobrze by mi zrobiło gdybyśmy odpuścili na jakiś czas, ale z drugiej strony szkoda marnować tyle czasu...lepiej działać :)

    7v8rugpjtdvu3riq.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 20 października 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym cyklu tylko raz nas wstrzymałam ;) Jakoś tak chcieliśmy we wtorek, dwa dni po ostatnim <3, ale też dwa dni przed wyjazdem. Stwierdziłam, że lepiej spróbować dzień później - plemniki będą dojrzałe po 3 dniach, będizemy się starać w sumie niecałe 12 godzin przed moim wyjazdem :) No i efekt wiadomy :D

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 20 października 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Ja w tym cyklu tylko raz nas wstrzymałam ;) Jakoś tak chcieliśmy we wtorek, dwa dni po ostatnim <3, ale też dwa dni przed wyjazdem. Stwierdziłam, że lepiej spróbować dzień później - plemniki będą dojrzałe po 3 dniach, będizemy się starać w sumie niecałe 12 godzin przed moim wyjazdem :) No i efekt wiadomy :D

    Efekt cudowny !! :) Ja nie ukrywam, że my się czasami zmuszamy, bo serio jak po 12 h pracy ma nam się chciec:(? Nie ma szansy. Jak są jakieś wyjazdy, urlopy to zawsze codziennie...ale jak rutyna, praca to nie. My teraz co 2 dzień, a w okolicach niby owu to codziennie, badz co 2 dzien. Może za duzo haha, wiem wiem nie ma reguły.. 6 dni do @, oby nie przyszła, jeszcze nadzieje mam :p :p
    A testów owu już nie będę robiła w tym cyklu, wiem już o co chodzi w nich, więc od kolejnego, jak bedzie trzeba, to zaczne profesjonalnie haha :D

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • kashanti Autorytet
    Postów: 372 323

    Wysłany: 20 października 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boje sie uhhh tego, ze moze to byc ciaza biochemiczna... a to wcale takie rzadkie nie jest :(

    Ale mam klka "patentow" z ktorych sama korzystalam, - moze sie komus przydadza:

    1. Orgazm - jesli masz ograzm w tym samym czasie co partner albo chwilke po to skorcze, ktore towarzysza Ci podczas orgazmu pomagaja "wepchnac" jego nasienie glebiej w szyjke macicy ( ile w tym prawdy - nie mam zielonego pojecia )
    2. Po serduszkowaniu lezalam pol h z "towarem" w srodku. 15 min z plecach z poduszka pod biodrami a potem obrot i 15 min na brzuchu tez z poduszka pod biodrami
    3. jadlam witaminy dla kobiet ciezarnych od 2 miesiecy przed staraniem sie i tak samo faszerowalam witaminami dla mezczyzn mojego M.
    4.bylam nastawiona na conajmniej 6 cykli staran ( przedtem czytalam statystyki i w sumie bardzo chcialam, zeby wydarzylo sie to w pierwszym cyklu ale wiedzialam, ze to raczej maloprawdopodobne) - wiec w sumie byla chec ale nie bylo presji moze tym smamym blokady?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2017, 10:42

    Helenka_mała lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Faktycznie przed staraniami to <3 było zawsze takie na luzie.
    Teraz człowiek ciągle wykres kontroluje, patrzy , notuje.. Liczy kiedy trzeba.. :)

    A ja po prostu 3 dzień umieram, tam mnie boli dół brzucha że masakra..
    W owu był ból lewego jajnika, który się teraz rozlał po prostu na cały dół brzucha.. :(

    5045815c998a72d40f487f126a84bbf6.png

  • anyzratak Autorytet
    Postów: 333 113

    Wysłany: 20 października 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie się wydaje że jak ktoś jest płody i zdrowy i trafi w dni kiedy może sie pojawić owulacja to musi zaskoczyć.. a jak ktoś ma problemy zdrowotne to choćby nie wiem Co robił musi się dłużej starać.. a można zapytać ile masz lat?

    w57ve6hhjly3ikxq.png

    f2wlsg18eqe4k6w0.png

    01.01.2021 nasz aniołek 8tc
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 20 października 2017, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mnie pytanie ?:) 27 lat :)
    Też tak uważam, dlatego od przyszłego cyklu wchodzą testy bo może my nie celujemy w owu, chociaż nie wiem kiedy by musiała być...
    A jeśli dostanę @ to zrobię sobie prywatnie te wyniki hormonów, to będzie pierwszy krok w kierunku badań .W sumie wcześnie, ale chce mieć pewność że podstawowe badania są okej :)

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • anyzratak Autorytet
    Postów: 333 113

    Wysłany: 20 października 2017, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację ja żałuję że przed staraniami nie zrobiłam żadnych badań ale myślałam że już w 1cs mi się uda oooo naiwna byłam.. ja też mam 27lat to czekamy razem ja trochę dłużej bo jeszcze ponad tydzień za Ciebie trzymam kciuki żeby to był ten cykl szczęśliwy

    Paulinaaa lubi tę wiadomość

    w57ve6hhjly3ikxq.png

    f2wlsg18eqe4k6w0.png

    01.01.2021 nasz aniołek 8tc
  • WNK Przyjaciółka
    Postów: 61 63

    Wysłany: 20 października 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kashanti Co do 1 punktu, to ja zauważyłam u mnie, że jeśli mamy orgazm w tym samym czasie, to nasienie tak szybko ze mnie nie wypływa :D Więc być może coś w tym jest, że wchodzi głębiej :)

    kashanti lubi tę wiadomość

    7v8rugpjtdvu3riq.png
  • anyzratak Autorytet
    Postów: 333 113

    Wysłany: 20 października 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z tym nasieniem tez jest tak że w dni płodne wyplywa mniej niż w te nieplodne ja taka zależność zauważyłam

    w57ve6hhjly3ikxq.png

    f2wlsg18eqe4k6w0.png

    01.01.2021 nasz aniołek 8tc
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 20 października 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anyzratak wrote:
    A z tym nasieniem tez jest tak że w dni płodne wyplywa mniej niż w te nieplodne ja taka zależność zauważyłam


    Ja też ;p

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • anyzratak Autorytet
    Postów: 333 113

    Wysłany: 20 października 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas najlepiej sprawdza się pozycja od tylu wtedy najwięcej zostaje :)))

    w57ve6hhjly3ikxq.png

    f2wlsg18eqe4k6w0.png

    01.01.2021 nasz aniołek 8tc
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 20 października 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anyzratak i Paulinaaaa ja też mam 27 lat, 10 cs i od 2 miesięcy monitoruje cykl , ja myślałam do pół roku że się uda ... eh no cóż trzeba próbować dalej ;)

    anyzratak, Paulinaaa lubią tę wiadomość

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • moniśka... Autorytet
    Postów: 950 1084

    Wysłany: 20 października 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anyzratak wrote:
    Mnie się wydaje że jak ktoś jest płody i zdrowy i trafi w dni kiedy może sie pojawić owulacja to musi zaskoczyć.. a jak ktoś ma problemy zdrowotne to choćby nie wiem Co robił musi się dłużej starać.. a można zapytać ile masz lat?
    Kiedys trafilam na fajny artykul na temat staran i statystyk, to jesli 2 osoby sa zdrowe to jest 25% szans ze sie uda, wiec wyobrazcie sobie co jesli jakies wyniki sa nie tak

    mi88 lubi tę wiadomość

  • anyzratak Autorytet
    Postów: 333 113

    Wysłany: 20 października 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniśka... wrote:
    Kiedys trafilam na fajny artykul na temat staran i statystyk, to jesli 2 osoby sa zdrowe to jest 25% szans ze sie uda, wiec wyobrazcie sobie co jesli jakies wyniki sa nie tak
    Wolę nie myśleć :(

    w57ve6hhjly3ikxq.png

    f2wlsg18eqe4k6w0.png

    01.01.2021 nasz aniołek 8tc
  • Martusia9 Przyjaciółka
    Postów: 264 25

    Wysłany: 20 października 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostalam@ chuba juz odpuszczam mierzenie temperatury sluzu... niby to dopiero 3 cykl wtedy udalo sie w 4 ale jakos mam takie parcie teraz ze nie umiem sie wyluzowac:( 01.06 2019 bierzemy slub wiec musze najpozniej do czerwca zajsc bo pozniej dzidzia bedzie za mala zeby ja zostawic na caly dzien i cala noc samą

    9cs o 1 dzidziusia
    22.10.2016 7 tyg[*]puste jajo
    24lata
    Tsh 1.13
    1 cykl z CLO-luty
    Wkoncu nam sie uda
    Marzec bez wspomagaczy.. co ma byc to bedzie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniśka... wrote:
    Kiedys trafilam na fajny artykul na temat staran i statystyk, to jesli 2 osoby sa zdrowe to jest 25% szans ze sie uda, wiec wyobrazcie sobie co jesli jakies wyniki sa nie tak

    to przerażające...

  • WNK Przyjaciółka
    Postów: 61 63

    Wysłany: 20 października 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniśka... wrote:
    Kiedys trafilam na fajny artykul na temat staran i statystyk, to jesli 2 osoby sa zdrowe to jest 25% szans ze sie uda, wiec wyobrazcie sobie co jesli jakies wyniki sa nie tak

    Dokładnie, też o tym czytałam że zdrowa para ma ok 25% szans w każdym cyklu, więc te statystyki są przerażające... Dowiedziałam się o tym dopiero jak się zaczęliśmy starać. Wcześniej do głowy mi to nie przyszło, myślałam że każde serduszkowanie w dni płodne kończy się ciążą.

    anyzratak, Magda - mbc, Helenka_mała lubią tę wiadomość

    7v8rugpjtdvu3riq.png
  • anyzratak Autorytet
    Postów: 333 113

    Wysłany: 20 października 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasze babcie nie miały takiego problemu, rodziły 5 dzieci i wszystko było dobrze.. Nasze pokolenie ma pod górkę, bo nawet spotykam dziewczyny mające 20 lat i nie mogą zajść w ciąże, więc to nie kwestia wieku..

    Niestety tak płacimy za postęp cywilizacyjny..

    Tylko zawsze mnie zastanawiało skąd rodzi sie tyle dzieci w patologiach , nadużywających alko czy narkotyków, myślę że na pewno nie wiedzą co to jest suplement wspomagający płodność. chyba po prostu życie jest niesprawiedliwe.

    w57ve6hhjly3ikxq.png

    f2wlsg18eqe4k6w0.png

    01.01.2021 nasz aniołek 8tc
‹‹ 75 76 77 78 79 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ