X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

PCO

Oceń ten wątek:
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 31 grudnia 2013, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie to ja zaczelam przygode z plynem lugola na ovu, maz mi zwrocil na to uwage, wtedy zaczelam szperac i wyszukalam tyle wiadomosci ze glowa mala :) jak wpadlas na ten jod?

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 31 grudnia 2013, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teda wrote:
    Cześć dziewczyny!
    przedstawię się jako Nowa PCOwiczka, PCOS mam chyba od zawsze, ale tego wątku nie będę drążyć.. Jeśli mogę coś zasugerować, (może któraś z Was z tego skorzysta) to proponuję przyjrzeć się nieco jeszcze jednemu pierwiastkowi GODNEMU uzupełnienia - mam na myśli JOD. Rzetelnych informacji wprawdzie jest naprawdę niewiele. ale warto poszperać. Od kilku miesięcy testuję na sobie... i jestem przekonana, że jod + dieta mi pomogły.( w połowie sierpnia miałam chyba pierwszy normalny cykl )

    Zainteresowanych na początek odsyłam tu:

    http://kodczasu.pl/viewtopic.php?t=2310

    Teda mozesz wpasc do mnie na moj topik izoflawony sojowe...tam kilka stron wsrecz bardzo wlasnie kladlam nacisk na jod :) zapraszam!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Teda Znajoma
    Postów: 16 6

    Wysłany: 31 grudnia 2013, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o izoflawonach napewno poczytam! o jodzie zaczęłam szperać odnośnie niedoczynnośći tarczycy (przeciwciała ujemne)i nie mogam pojąć dlaczego przy niskim ft3i4 tsh było niskie (zaburzona oś przysadka-podwzgórze mi nie pasowały) przez przypadek trafiłam na forum ludzi zainteresowanych eksperymentami z jodem i tak się zaczęło. za plus przyjęłam objawy po pierwszych dawkach (bóle mieśni, tragiczne zmęczenie..itp.),po czym pojawiły się pozytywy -wzrost energi, było mi nawet ciepło i wróciła zdolność koncentracji tak x2 )

    waga mocno nie poleciała, generalnie nie miała mocno z czego, ale pozbyłam się obrzeków i brzuch mi się plaski zrobił

    co do ostatnich 2 - to spektakularne efekty dało mi wykluczenie glutenu i dieta oparta na diecie budwigowej (tu króluje olej lniany)

  • Teda Znajoma
    Postów: 16 6

    Wysłany: 31 grudnia 2013, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z kolei na rosyjskim googlu znalazłam gdzieś wzmiankę o korelacji między niedoborem jodu a powstawaniem torbieli na jajnikach, zmian dysplastycznych w gruczole sutkowym i zwiększynym ryzyku poronienia wczesnej ciąży,

  • anita Przyjaciółka
    Postów: 109 28

    Wysłany: 1 stycznia 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciazy,ktora poronilam mialam tsh 2,67 a hormon ft4 lub ft4 w normie.Lekarz zaznaczyl ze mialam troche za wysokie tsh i mowil ze lepiej by bylo jakbym miala ponizej 2,5.
    Wczoraj przetestowalam ten jod i powiem szczerze ze zniknal calkowicie tak gdzies po 8-9h.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) Widzę, że zaczęło się dziać coś ciekawego. Zainteresował mnie ten wasz chrom:)) może coś zrzucę i w końcu przestanę mieć chęć na słodycze. Bo mój dzień bez czegoś słodkiego po prostu nie istnieje;/ więc czy ten będzie odpowiedni?? http://allegro.pl/show_item.php?item=3799133143&msg=Obserwujesz+t%C4%99+ofert%C4%99.%3Cbr+%2F%3E%0ANie+przegap+jej+zako%C5%84czenia.+Ustaw+przypomnienie+w+zak%C5%82adce+%3Ci%3E%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E.&watched=1&msgtoken=2588db2f0d2284939d6df5b28ebc72fd553da4b654bb8a05ab6d91f2d6ed1ca0

    i jeśli możecie prześlijcie jakiś link do odpowiedniego jodu:)

  • Ashaya Koleżanka
    Postów: 85 17

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jod to tylko jak sie ma problemy z tarczyca tak? Jesli wyniki w normie to nie stosowac?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że nie zaszkodzi uzupełnić jego braki;) znalazlam cos takiego http://allegro.pl/chrom-plus-naturell-jod-100-tabl-odchudzanie-i3816151037.html tylko zastanawiam się czy ilość skladnikow wystarczy??? A to osobny http://allegro.pl/kelp-walmark-100-tabl-jod-naturalne-zrodlo-i3847245861.html tylko nie wiem czym sie rozni od tego http://allegro.pl/kelp-naturalny-jod-az-600mg-100tabl-tarczyca-i3831269892.html
    Myślę o tabletkach bo jakoś chyba nie wyobrażam sobie poradzenia z dawkowaniem tego plynu lugola. Weronika 86 a jak ty sobie z tym radzisz??

  • anita Przyjaciółka
    Postów: 109 28

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plyn lugola mozna stosowac zewnetrznie na skore i wtedy sie nie przedawkuje..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ponawiam pytanie:
    znalazlam cos takiego http://allegro.pl/chrom-plus-naturell-jod-100-tabl-odchudzanie-i3816151037.html tylko zastanawiam się czy ilość skladnikow wystarczy??? A to osobny http://allegro.pl/kelp-walmark-100-tabl-jod-naturalne-zrodlo-i3847245861.html tylko nie wiem czym sie rozni od tego http://allegro.pl/kelp-naturalny-jod-az-600mg-100tabl-tarczyca-i3831269892.html

  • Ashaya Koleżanka
    Postów: 85 17

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niski progesteron, wysoki testosteron, czyli owulacji nie było mimo CLO :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam słonecznie, chociaż dzisiaj wietrznie...

    Mam 29 lat, i zdiagnozowane PCOS w grudniu 2013, jestem zielona w tym temacie, więc sobie cichutko przykucnę i skupię się na czytaniu wątku.
    Chciałam się przywitać:-)
    Pozdrawiam

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi, czy macie jakieś sprawdzone leki (na receptę, z polecenia lekarza ) które wpływają na obniżenie poziomu LH ??



    Malenq - hej :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PCO-wiczki!

    Powiedzcie mi proszę, czy jest możliwość wystąpienia ŚLADOWYCH ilości śluzu wysoce płodnego (bj) w II fazie cyklu? Jestem w 5. dniu wyższych temperatur, przez tych kilka dni obserwowałam wyłącznie śluz niepłodny (biały, gęsty, lepki) i dziś nagle dostrzegłam śladowe ilości śluzu przezroczystego, ciągliwego, szklistego. Czy wiecie może, jak to interpretować? Czy warto w ogóle obserwować śluz w fazie wyższych temperatur? Czy to mogą być jakieś zawirowania hormonalne? Szczyt objawu śluzu pokrył się z pierwszym dniem wyższej temperatury.

    Czytałam gdzieś, że zdarza się, iż ciałko żółte produkuje więcej estrogenów niż progesteronu, stąd też śladowe ilości śluzu wysoce płodnego w II fazie cyklu. Czy może być to jednak objaw jakichś innych nieprawidłowości? Dodam, że nie staram się jeszcze o dziecko, a jedynie obserwuję swoje cykle. Mam zdiagnozowane PCOS, oczywiście. :)

    Proszę, oświećcie mnie! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2014, 22:25

    weronika86 lubi tę wiadomość

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    respondeca wrote:
    Powiedzcie mi, czy macie jakieś sprawdzone leki (na receptę, z polecenia lekarza ) które wpływają na obniżenie poziomu LH ??



    Malenq - hej :)

    dieta niskoweglowodanowa

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia_:) wrote:
    PCO-wiczki!

    Powiedzcie mi proszę, czy jest możliwość wystąpienia ŚLADOWYCH ilości śluzu wysoce płodnego (bj) w II fazie cyklu? Jestem w 5. dniu wyższych temperatur, przez tych kilka dni obserwowałam wyłącznie śluz niepłodny (biały, gęsty, lepki) i dziś nagle dostrzegłam śladowe ilości śluzu przezroczystego, ciągliwego, szklistego. Czy wiecie może, jak to interpretować? Czy warto w ogóle obserwować śluz w fazie wyższych temperatur? Czy to mogą być jakieś zawirowania hormonalne? Szczyt objawu śluzu pokrył się z pierwszym dniem wyższej temperatury.

    Czytałam gdzieś, że zdarza się, iż ciałko żółte produkuje więcej estrogenów niż progesteronu, stąd też śladowe ilości śluzu wysoce płodnego w II fazie cyklu. Czy może być to jednak objaw jakichś innych nieprawidłowości? Dodam, że nie staram się jeszcze o dziecko, a jedynie obserwuję swoje cykle. Mam zdiagnozowane PCOS, oczywiście. :)

    Proszę, oświećcie mnie! :)

    Zgadza sie ciałko żółte produkuje więcej estrogenów niż progesteronu, stąd też śladowe ilości śluzu wysoce płodnego w II fazie cyklu albo implantacja rowniez w chodzi w gre ale skoro sie nie staracie i nie ma mozliwosci ciazy to raczej to pierwsze!

    Andzia_:) lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Ashaya Koleżanka
    Postów: 85 17

    Wysłany: 11 stycznia 2014, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może jest tu ktoś kto przy PCO ma wysoki testosteron? Jeśli tak to czym go odbizalyscie? Pytam o leki nie o naturalne sposoby bo w takim stadium to nie dziala... Lekarz powiedzial mi ze nie moze dac mi lekow na obnizenie kiedy staram sie o dziecko. A przeciez testosteron blokuje owulacje i moze byc przyczyna poronienia... Pomijajac wszystkie inne rzeczy jakie powoduje:/ Znacie jakis lek ktory mozna brac podczas staran?

    weronika86, respondeca lubią tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 11 stycznia 2014, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prwie kazda z pcos :) herbata z lukrecji np, ale tez wiele innych naturalnych...przede wszystkim dieta niskoweglowodanowa z polaczeniem np z herbatka zbije testosteron.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie,

    nie wiem czy to już było na wątku, jeżeli ktoś rozumie włoski, to zapraszam do lektury leku:
    http://www.inofert.it/InofertCombi.aspx
    lek oczywiście dla wszystkich PCO-wiczek

    Pozdrawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlenko, to to samo co inofolic, choć inofolic ma 2000mg myo-inyzytolu, a w inofervie jest 550mg :) i ten inofert ma jeszcze jakąś substancję 13.8 mg , ale nie wiem co to :)

‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ