X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Planowanie ciąży po antykoncepcji hormonalnej
Odpowiedz

Planowanie ciąży po antykoncepcji hormonalnej

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie!
    Nie myślałam, że ten czas- czas w którym z pełną stanowczością stwierdzę TAK CHCĘ ZOSTAĆ MAMĄ nadejdzie tak z nienacka...
    Sądziłam, że będzie on poprzedzony wieloma miesiącami rozważań za i przeciw, strachem, niepewnością, nerwami lub po prostu zostanę mamą ot tak bez planowania tego...
    Jednak antykoncepcja hormonalna w moim przypadku sprawdziła się w 100% i jak do tej pory nie dorobiłam się potomstwa. Teraz mając 27 lat, męża i włąśny kąt zapragęłąm jak nigdy dotąd aby nasza rodzina powiększyła się o kochanego maluszka. Zawsze sądziłam, że jak tylko odstawię hormony to od razu zajdę w ciążę, jednak przeczytałam tyle wpisów na forach, że widzę iż jest różnie w tej kwestii...
    W skrócie moja sytuacja wygląda nastęująco: jak już napisałam wcześniej mam 27 lat, tabletki antykoncepcyjne pierwszy raz wzięłam w wieku 17 lat i od tamtej pory z kilkoma przerwami stosowałąm je aż do połowy marca 2013 roku. 18 marca czyli w połowie opakowania stwierdziłam, że koniec z tym i wyrzuciłam resztę. Po dwóch tygodniach dostałam miesiączkę, w tym czasie kochałam się z mężem tylko raz- dzień po @ i od tej pory nic więcejw tym temacie gdyż jestem obecnie przeziębiona i nie mam ochoty na to i owo ;-P Dziewczyny poradźcie mi proszę jakie badania powinnam zrobić by wiedzieć czy wszystko jest ok? Chciałabym jak najszybciej zajść w ciążę ale nawet nie wiem kiedy będę miałą dni płodne, okres- nic nie wiem bo przez te wszystkie lata poprostu to mnie nie obchodziło. Wiem, że tak z dnia na dzień nie da się nadrobić tych zaległości ale może z Waszą pomocą nie będę już taka "niedouczona" w tym temacie i szybko doczekam się upragnionego maluszka ;-)
    Wszystkie komentarze, rady i opinie będą dla mnie nieocenionym źródłem wiedzy więc prosze piszcie co powinnam wiedzieć i jak to wyglądało u Was? Interesuje mnie również czy tabletki mogą mieć wpływ na przyszłego dzidziusia?
    Pozdrawiam i czekam na informacje ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2013, 15:01

  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha- czytając twojego posta myślałam, że czytam o sobie! Wiek się zgadza i prawie w jednym czasie odstawiłyśmy tabletki :)
    Dziś byłam u ginekologa i dostałam całą listę badań do zrobienia!
    Oprócz cytologii, usg pierdsi mam zrobić badania z krwi- czyli: TSH, Różyczkę, Toksoplazmozę, Cytomegalię. Pani doktor kazała brać kwas foliowy(biorę od 3 tygodni) i jeśli wyniki będą ok to po pierwszej miesiączce zacząć się starać:)

    Przede wszystkim musisz poczekać na miesiączkę - bo teraz to miałaś tylko krwawienie z odstawienia. Obserwuj swój organizm, obserwuj śluz i zapisuj na wykresie.

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, ja tutaj tak optymistycznie. Moja koleżanka odstawiła tabletki, zrobiła sobie przerwę zgodnie z zaleceniami lekarza, zrobiła wszystkie badania i szczepienie. Nie czekała długo - zaszła w 3 lub 4 cyklu starań. Powodzenia

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • MomToBe Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha czasem lekarze zalecaja uwazac przez pierwsze 3 miesiace bo mozna sie dorobic blizniakow albo trojaczkow ! Hihi jajniki zaczynaja nadrabiac caly ten stracony czas i pracuja pelna para, ja osbiscie uwazalam 3 miesiace,ale zanim mi sie okres uregulowal to minelo pol roku,nie wiedzialam kiedy mam owuacje ani nic, jesli bedziesz prowadzila wykres to szybko sie nauczysz :) Musisz to robic regularnie i o tej samej porze :)
    Zrob te badania ktore ash Tobie podala i oczywiscie bierz coidzienie kwas foliowy :) Ja mialam pobierana krew zeby sprawdzic hormony :)

    atdci09k96uspmjm.png
    e790355cf3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ash ja robiłam badania krwi jakieś dwa tygodnie temu (TSH, Toksoplazmoza, poziom żelaza, cukru, OB, ogólny rozmaz krwi) na różyczkę i cytomegalię nie dostałam skierowania- czy to bardzo źle? Powinnam iść do lekarza raz jeszcze i się o to dopominać? Byłam również u ginekologa i powiedziałam mu o moich planach- zrobił mi cytologię, usg piersi i dopochwowe i stwierdził, że wszystko jest ok więć mam tylko odstawić tabletki, brać kwas foliowy (biorę witaminy, które mają go w swoim składzie) i za 2-3 miesiące według jego zdania mogę zachodzić w ciąże. Chciałąbym by tak było! A Ty kiedy odstawiłaś tabletki i ile lat je brałaś?
    Konwalia o jakim szczepieniu piszesz?
    MomToBe- bliźniaki lub trojaczki mówisz, byłoby zabawnie bo mój mąż zawsze twierdzi, że on to za pierwym razem "strzeli" dwóch chłopców ;-) Co do prowadzenia wykresu to faktycznie musze zacząć to robić, myślę, że od kolejnej miesiączki zacznę bo teraz to zapewne było z odstawienia tylko.
    Dziewczyny wielkie dzięki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2013, 19:00

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczepienie na Wirusowe Zapalenie Wątroby.

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za info. Tak się zastanawiam czy w podstawóce tego nie miałam... W sumie to było dawno temu i pewnie trzeba by było je powtórzyć? Jak będę u lekarza to zapytam o to. Konwalia można wiedzieć ile Ty się starsz o dzidzię?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie teraz biorę anty przez 3 miesiące żeby zajść!!! Fakt nigdy się nie zabezpieczałam a tu taka propozycja od gina!!!:-)
    Powodzenia dziewczynki!!!:-)

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha ja też miałam szczepienie, bo szłam do szpitala. Trzeba zrobić najpierw badanie na przeciwciała. Jeśli poziom jest poniżej od 100 należy wykonać ponowne szczepienie od początku. Ja staram się 12 cykli, 3 cykl na ovu.

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha, ja brałam tabletki przez 5 lat. Odstawiłam w marcu.
    Jutro idę zrobić wszystkie badania, które mam na skierowaniu.
    Cytomegalię obowiązkowo zrób!!!! Ja dostałam na różyczkę, bo nie pamiętam czy chorowałam/byłam szczepiona!
    Mam kilka koleżanek, które zaszły w ciążę od razu po odstawieniu tabletek.
    Żadna nie urodziła bliźniaków, ani trojaczków. Wszystkie dzieciaczki zdrowe, ciąże prawidłowe.
    Powodzenia dla nas wszystkich :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2013, 07:44

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po odstawieniu tabletek tez odczekałam przysłowiowe 3 miesiace i to był najwiekszy bład bo pózniej musiałam sie faszerowac znowu hormonami zeby w ciaze zajsc ;(tak wiec z tymi przerwami to różnie bywa a czytając nopinie dziewczyn tutaj duzo z nas bierze tableki anty żeby po ich odstawieniu odrazu sie starac i zeby sie udało czego oczywiscie wszytkim staraczka zycze:)

    event.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Waszych wypowiedzi wyłania się jeden wniosek- nie czekać tylko od razu zacząć działać :-D Może faktycznie od razu po odstawieniu tabletek (ja jestem około 3 tygodnie po odstawieniu) łatwiej zajść w ciążę... Choć zapewne to indywidualna sprawa.
    AGA 30 mam nadzieję, że jak tylko odstawisz anty to organizm tak się zmotywuje, że od razu się uda ;-)
    Konwalia czyli jednym słowem bez lekarza nie dowiem się czy szczepienie jest niezbędne ;-P
    Ash czy badania na cytomegalię można również zrobić w ciąży czy to już za późno będzie?
    Ann2244 niektózy gin radzą żeby poczekać, inni żeby znó zacząć brać bo później jest problem. A jak długo brałaś tabletki?

    AGA 30 lubi tę wiadomość

  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha wrote:
    Z Waszych wypowiedzi wyłania się jeden wniosek- nie czekać tylko od razu zacząć działać :-D Może faktycznie od razu po odstawieniu tabletek (ja jestem około 3 tygodnie po odstawieniu) łatwiej zajść w ciążę... Choć zapewne to indywidualna sprawa.
    AGA 30 mam nadzieję, że jak tylko odstawisz anty to organizm tak się zmotywuje, że od razu się uda ;-)
    Konwalia czyli jednym słowem bez lekarza nie dowiem się czy szczepienie jest niezbędne ;-P
    Ash czy badania na cytomegalię można również zrobić w ciąży czy to już za późno będzie?
    Ann2244 niektózy gin radzą żeby poczekać, inni żeby znó zacząć brać bo później jest problem. A jak długo brałaś tabletki?

    około 10 lat z przerwami coo kilka miesiecy i u mnie pózniej był problem

    event.png
  • sylwia1808 Przyjaciółka
    Postów: 86 26

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja byłam dzisiaj u gin i jestem w drugim cyklu po odstawieniu anty i powiedział, że nie ma żadnych przeciwskazań żeby odrazu próbowac naprawde wszytsko zalezy od lekaża.... Jak pytałam o badania to powiedział tylko że wszytsko zrobimy jak będe w ciąży kazał tylko brać femibion Natal 1 przeznaczony dla kobiet planujących ciążę i do końca 12 tygodnia ciąży. A jeżeli chodzi o anty u mnie to brałam ponad 5 lat tylko zawsze z przerwami najpierw 5 - 6 miesięcy brałąm później drugie tyle nie...

    sylwia1808
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann2244 to widzę, że obie brałyśmy tabletki 10 lat z przerwami...
    Sylwia1808 ten drugi cykl to liczy się po drugiej normalnej miesiączce czy po drugiej w ogóle czyli wliczjąc w to również tą pierwszą z odstawienia? Mój też powiedział, że badania zrobimy jak będę w ciąży (teraz robił mi tylko cytologię oraz usg dopochwowe i piersi) i kazał brać kwas foliowy.

    Jeszcze jedna sprawa- zauważyłam dzisiaj u siebie przezroczysty śluz... Czy to może znaczyć, że zbliżają się dni płodne? Czy to q ogóle możliwe jeśli 3 tygodnie temu odstawiłam anty a tydzień temu miałam @ ??? A może to nic nie znaczy? Hmmm...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2013, 16:48

  • sylwia1808 Przyjaciółka
    Postów: 86 26

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    drugi tzn po odstawieniu a po normalnej miesiączce pierwszy. Chyba lekarze wiedzą co robić:)tylko mój mnie zaskoczył z interpretacją dni owulacji troszke... mam pytanie bo mam mdłośći, częste zawroty głowy i mdłości drugi dzień już, czy na usg dzisiajszym było by widać, że jestem w ciąży? Chyba nie bardzo prawda? Tylko na moje dolegliwośći muszę brać poprawke jezli chodzi o mdłości bo miałam iedawno poblemy z żołądkiem....

    sylwia1808
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile dni minęło od ewentualnego zapłodnienia?

  • sylwia1808 Przyjaciółka
    Postów: 86 26

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    9 dni od owulacji... wiec chyba za wczesnie żoładek po prostu raczej żle coś znowu pracyje a zawroty głowy chyba od pogody. Wiesz ja się staram nie nastawiać. Tym bardziej że zmężem widujemy się tylko na weekendach a w ta owukacje ostsunku nie było tylko dzień przed....

    sylwia1808
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę wcześnie ale różnie bywa;-) Jeśli nadal będziesz miała objawy to zrób sobie test z rana. Faktycznie lepiej się nie nastawiać a mile zaskoczyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2013, 17:10

  • Kaja Autorytet
    Postów: 10995 15321

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ohhh ja też na hormonach ale od kilku miesięcy i bez zabezpieczenia i jak na razie cisza .....jak długo ??

    mhsvanlih0qhtdnx.png


    https://www.maluchy.pl/li-67859.png


1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ