X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Planowanie dzidzi w Anglii
Odpowiedz

Planowanie dzidzi w Anglii

Oceń ten wątek:
  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 11 lipca 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aprilka wrote:
    Już poczytałem i wiem co to to całe LH ...za tydzień w środę mam badania wiec będę cos wiedziała oczywiście trzeba bedzie nie wiadomo ile czekać na wyniki ale cóż.....ciekawe czy mogę GP poproście o wydrukowanie tych wyników dla mnie ...orientujecie sie czy tak mozna?


    A czy chociaż powiedzieli co będą badać ?

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • renia825 Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 11 lipca 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tez tak sobie pomyslalam ale w tym roku nie ma szans na wyjazd do polski wiec muszesie uzbroic w cierpliwosc zobaczymy co powie lekarz pod koniec lipca

    20060923650122.png
  • Aprilka Autorytet
    Postów: 288 445

    Wysłany: 11 lipca 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniafk wrote:
    A czy chociaż powiedzieli co będą badać ?
    Witaminę D ,tarczyce,progesteron ,ferritin to nie wiem co to jest.....oestriadol,ue+ gr, i calcium znasz te ostatnie?

    Aprilka
  • Aprilka Autorytet
    Postów: 288 445

    Wysłany: 11 lipca 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I cukier :)

    Aprilka
  • renia825 Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 11 lipca 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze ze wogule cos powiedzieli jak ja bylam to sie dowiedzialam ze badanie krwi na sprawdzenie czy to nadczynnosc czy niedoczynnosc tarczycy i tyle

    20060923650122.png
  • Aprilka Autorytet
    Postów: 288 445

    Wysłany: 11 lipca 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nerki chyba i wątrobę ,,,ale na LH nie mam tylko th i t4

    Aprilka
  • Aprilka Autorytet
    Postów: 288 445

    Wysłany: 11 lipca 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron robi sie chyba na początku cyklu wiec moze sie załapie.....oni tu nie przestrzegają kiedy powinno byc zrobione badanie tylko kiedy jest miejsce zeby je zrobic hehehe

    Aprilka
  • Aprilka Autorytet
    Postów: 288 445

    Wysłany: 11 lipca 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Polsce jednak łatwiej z tym wszystkim....no chyba ze ma sie tu dobrego prywatnego lekarza ale i tak grube pieniądze trzeba zapłacić......echhh

    Aprilka
  • renia825 Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 11 lipca 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak ja na pierwsza wizyte u lekarza czekalam 4 tygodnie a przed wizyta zadzwonili i przelozyli za kolejny tydzien

    20060923650122.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aprilka, progesteron się bada 7 dni po owulacji potwierdzonej monitoringiem lub testami owulacyjnymi.

    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja nigdy nie miałam takich przebojów z lekarzami w UK jak wy. A do polskiego lekarza w Anglii w życiu bym nie poszła.

  • renia825 Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 11 lipca 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwestia tego na kogo sie trafi

    ewelina90 lubi tę wiadomość

    20060923650122.png
  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 11 lipca 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aprilka wrote:
    Witaminę D ,tarczyce,progesteron ,ferritin to nie wiem co to jest.....oestriadol,ue+ gr, i calcium znasz te ostatnie?

    ferritin kojarzy mi się z żelazem, estriadol też badałam - to chyba żeby sprawdzić przebieg owulacji a tych ostatnich nie znam. Może jakieś pełne nazwy mają to byłoby łatwiej rozszyfrować.

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 11 lipca 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasturcja wrote:
    Aprilka, progesteron się bada 7 dni po owulacji potwierdzonej monitoringiem lub testami owulacyjnymi.

    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja nigdy nie miałam takich przebojów z lekarzami w UK jak wy. A do polskiego lekarza w Anglii w życiu bym nie poszła.

    Myślę, że gdybyś miała naprawdę poważny problem to byś poszła :)
    Pewnie wiesz, że tutaj ciąży przed 12 tygodniem nie ratują. Jeśli dostałabyś plamień czy krwawień nie próbowałabyś? Ja właśnie nie spróbowałam w mojej drugiej ciąży i skończyło się niestety nie szczęśliwie. Dwie pozostałe są podtrzymywane.

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 11 lipca 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aprilka wrote:
    Nerki chyba i wątrobę ,,,ale na LH nie mam tylko th i t4

    th i t4 to tarczyca. Progesteron faktycznie robi się po owulacji 6 do 8 dni i to chyba trzeba minimum dwa razy zbadać. Nie wiem, czy progesteron w pierwszej fazie będzie miał znaczenie.

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniafk wrote:
    Myślę, że gdybyś miała naprawdę poważny problem to byś poszła :)
    Pewnie wiesz, że tutaj ciąży przed 12 tygodniem nie ratują. Jeśli dostałabyś plamień czy krwawień nie próbowałabyś? Ja właśnie nie spróbowałam w mojej drugiej ciąży i skończyło się niestety nie szczęśliwie. Dwie pozostałe są podtrzymywane.
    Poszlabym, ale prywatnie. I nie do polskiego lekarza, ale angielskiego. Pozdrawiam :)

  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 11 lipca 2014, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasturcja wrote:
    Poszlabym, ale prywatnie. I nie do polskiego lekarza, ale angielskiego. Pozdrawiam :)

    ja mówię o prywatnych wizytach, w normalnej przychodni ciężko o polskiego lekarza. Myślisz, że prywatny angielski lekarz by ratował Twoja powiedzmy 10 tygodniowa ciążę? Oni wszyscy mają wpojone, że do 12 tygodnia natura decyduje.

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aprilka wrote:
    Witaminę D ,tarczyce,progesteron ,ferritin to nie wiem co to jest.....oestriadol,ue+ gr, i calcium znasz te ostatnie?
    Ferritin to badanie poziomu żelaza oraz anemii.
    UE - badanie moczu oraz elekrolitów z pobranej krwi.
    Gr, czyli granulocyty to poziom leukocytów oraz białych krwinek we krwi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniafk wrote:
    ja mówię o prywatnych wizytach, w normalnej przychodni ciężko o polskiego lekarza. Myślisz, że prywatny angielski lekarz by ratował Twoja powiedzmy 10 tygodniowa ciążę? Oni wszyscy mają wpojone, że do 12 tygodnia natura decyduje.
    Oczywiście, że by ratował. Nie znoszę wrzucania wszystkich do jednego wora. Przecież nie byłaś u każdego brytyjskiego lekarza, żeby wypowiadać się takim tonem o nich? To, że spotkałaś jednego, dwóch czy kilku frajerów, nie znaczy że każdy taki jest. Polscy lekarze też do najlepszych nie należą.

  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 11 lipca 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasturcja ja nie wrzucam wszystkich do jednego worka tylko mówię jaki system mają w Anglii. Tutaj do 12 tygodnia ciąży góruje selekcja naturalna i nie mam na myśli jednego czy dwóch GP ale całą masę lekarzy łącznie z każdym Brytyjskim szpitalem. Przed 12 tygodniem nikt się Tobą nie zajmie i wątpię, żeby prywatny angielski lekarz dał Ci cokolwiek na podtrzymanie ciąży bo to niezgodne z jego etyką lekarską!
    Może jednak zanim zajdziesz w ciążę dowiedz się czegoś więcej o tutejszej służbie zdrowia żebyś później nie musiała niepotrzebnie kasy wydawać na angielskich prywatnych lekarzy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2014, 11:53

    ewelina90 lubi tę wiadomość

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale skąd te nerwy? Moje znajome leczyły się u prywatnych lekarzy (tak tak, tych niedobrych Anglików) z zagrożoną ciąża przed 12 tygodniem i jakoś ginekolog nie mówił nic o "selekcji naturalnej" tylko ratował płód. I mam takich koleżanek nie jedną czy dwie, ale kilka. To, że w ciąży nie jestem nie znaczy, że nie mogę się wypowiadać. Zapewne nie korzystalas nigdy z pomocy prywatnego lekarza, oprócz Polaka? Skąd więc ten wszystko wiedzący ton wypowiedzi? Ja sobie będę chodzić prywatnie do lekarzy, których znam i szanuje,a Ty się lecz u Polonii w UK. Twój wybór. Ja Ci tylko napisałam o swoim punkcie widzenia, którego jakoś nie możesz zaakceptować :)
    O finanse się nie martw. Radzimy sobie :)

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ