X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Planujące starania na 2018 rok...
Odpowiedz

Planujące starania na 2018 rok...

Oceń ten wątek:
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 7 lutego 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wzięłam się za siebie i staram się zdrowiej odżywiać i chodzić na siłownię :) czekam do wiosny i idę do lekarza ...

    coś wątek umiera...dziewczyny co u was?

  • czarna_ma Ekspertka
    Postów: 163 244

    Wysłany: 9 lutego 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również biorę tylko kwas foliowy, mój lekarz stwierdził że to najlepsze i pomału się uda, narazie 4cykl i dupa więc staramy się dalej. Czemu tak jest ze wszystkie badania wyszły dobrze nie ma żadnych przeciwwskazań, a tu się nadal nie udaje hmm... Życzę miłego dnia Dziewczynki :)

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 9 lutego 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na razie nie biorę nic tylko zmieniam troszkę dietę z suplementami czekam na lekarza :) wczoraj nieco poszalałam z pączkami trzeba to będzie spalić na siłowni :)

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 19 lutego 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołaczam i Ja do Was. Zaczynamy starania o druga kruszynke od poczatku roku 2018.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 17 marca 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie. Od grudnia się nie odzywałam. Planowaliśmy rozpocząć starania od maja lub później. Wczoraj tydzień po terminie okresu zrobiłam test i mam dwie kreski. Jestem szczęśliwa ale i zaskoczona bo jednak się nie staraliśmy się.Po weekendzie będę zapisywałam się do giną, a Wam życzę równie szybkiego jak ja zobaczenia pozytywnego testu.

    Azzurra, Skarpeta lubią tę wiadomość

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 marca 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 17 marca 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    saga wrote:
    Hej. Nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie. Od grudnia się nie odzywałam. Planowaliśmy rozpocząć starania od maja lub później. Wczoraj tydzień po terminie okresu zrobiłam test i mam dwie kreski. Jestem szczęśliwa ale i zaskoczona bo jednak się nie staraliśmy się.Po weekendzie będę zapisywałam się do giną, a Wam życzę równie szybkiego jak ja zobaczenia pozytywnego testu.
    Super! to się nazywa Kinder-niespodzianka;)
    Spokojnej i nudnej ciąży życzę!

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 19 marca 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki i trzymam za Was kciuki

  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 31 marca 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    mam 29 lat, w październiku 2016 poroniłam pierwszą ciążę, później zmiana pracy i czekanie na odpowiednią umowę... Starania co prawda zaczniemy teraz od maja ale już teraz od 2 cykli robię testy owulacyjne i niestety wychodzą mi negatywne... Jednak czas pokaże, zobaczymy od maja gdy zaczniemy się starać :)
    Miło Was poznać!

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 31 marca 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zaczęliśmy starania we wrześniu ale złe wyniki cytologii je przerwały. Zaczynam od marca na nowo. Wszystkim zycze szybkich i owocnych starań.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2018, 21:14

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • MMT Koleżanka
    Postów: 53 20

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jeszcze ok.4 dni do terminu spodziewanej miesiączki, a 01.04 coś mnie tknęło i zrobiłam test ciążowy mimo wszystko ( miałam 2/3 dni wcześniej bardzo bolesne piersi jak nigdy ). Test wyszedł pozytywny. 2 i 3.04 tak samo. Wczoraj byłam dodatkowo na bhcg z krwi. Wynik 116. Jutro powtórzę badanie. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i @ nie przyjdzie, a hcg będzie rosło. Mój lekarz zapisał mnie na wizytę za 2 tyg.,wcześniej powiedział, że bez sensu.

  • MMT Koleżanka
    Postów: 53 20

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to 2 cykl starań ( przy używaniu testów owu i monitoringu u gine).

  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 5 kwietnia 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny też miałam plan rozpocząć starania od drugiej połowy roku. Chciałam się przebadać w grudniu 2017 czy wszystko jest ok. Wyszło że mam mięśniaka, hormony podwyższone jak na osobę która chce się starać. Chodziłam od lekarza do lekarza. Co jeden to lepszy. W końcu poszlam do jakiego profesora bo nie chciałam mieć operacji na macicy skoro jeszcze nie mam dziecka. A zgłębiając temat wszystko może się zdarzyć w trakcie zabiegu i może dojść do uszkodzenia i przyszłość z poczęciem dziecka może być kiepska. Zaczęliśmy się starać od diagnozy. Mija 3.5 m-ca. Oboje z moim D. Stwierdziliśmy że nie ma już na co czekać. A i tak póki co nic nie wskazuje że prędko nam się uda.. teraz pojawił się problem czy owulacja występuje.

    Dlaczego z głębi serca doradzam. Robienie dzieci nie jest tak proste jak się nam wydaje.

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 kwietnia 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej przeprowadzić monitoring :) A znalezienie dobrego ginekologa nie jest proste...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ;)
    Można dołączyć ?
    Jestem mama prawie 6miesiecznwgo chłopca . Starania zaczynamy w październiku jak malutki skończy roczek . Kciukam ;)

    Marza89 lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • MMT Koleżanka
    Postów: 53 20

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do mięśniaka - też miałam. Lekarz mówił o ew. problemach z ciążą itp. A że wtedy jeszcze używałam tabletek antykoncepcyjnych przepisał mi inne, które mają podobno w sobie składnik, który pomaga zmniejszyć/pozbyć się mięśniaka. W lipcu miałam operację wyrostka, przed samym zabiegiem musiałam przejść jeszcze konsultację gine. Zrobili usg i okazało się, że mięśniak zanikł, nie ma po nim śladu. Później po operacji kazali wstrzymać się z próbą poczęcia dziecka min. pół roku. Dodatkowo mam niedoczynność tarczycy. TSH zbijałam i teraz mam w okolicy 1-1,5,ft3/ft4 itp.w normie. Odkąd zaczęliśmy się starać o dziecko chodziłam do gine na monitoring. Okazało się, że dojść późno przechodzę owulację ( w okolicach 21 dnia cyklu ). 3 miesiąc starań okazał się chyba owocny. Okres spóźnia się kilka dni, bhcg ponad 3000. Teraz czekam na wizytę u swojego gine. Mam nadzieję,że będzie już widać coś na usg <3

  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Hej dziewczyny ;)
    Można dołączyć ?
    Jestem mama prawie 6miesiecznwgo chłopca . Starania zaczynamy w październiku jak malutki skończy roczek . Kciukam ;)

    Hej, Nam się marzy trójka a problem jest już z pierwszym...

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MMT wrote:
    Co do mięśniaka - też miałam. Lekarz mówił o ew. problemach z ciążą itp. A że wtedy jeszcze używałam tabletek antykoncepcyjnych przepisał mi inne, które mają podobno w sobie składnik, który pomaga zmniejszyć/pozbyć się mięśniaka. W lipcu miałam operację wyrostka, przed samym zabiegiem musiałam przejść jeszcze konsultację gine. Zrobili usg i okazało się, że mięśniak zanikł, nie ma po nim śladu. Później po operacji kazali wstrzymać się z próbą poczęcia dziecka min. pół roku. Dodatkowo mam niedoczynność tarczycy. TSH zbijałam i teraz mam w okolicy 1-1,5,ft3/ft4 itp.w normie. Odkąd zaczęliśmy się starać o dziecko chodziłam do gine na monitoring. Okazało się, że dojść późno przechodzę owulację ( w okolicach 21 dnia cyklu ). 3 miesiąc starań okazał się chyba owocny. Okres spóźnia się kilka dni, bhcg ponad 3000. Teraz czekam na wizytę u swojego gine. Mam nadzieję,że będzie już widać coś na usg <3


    na jakieś czary mamy że mięśniak zniknie nie liczę. Ale łudzę się że chociaż da mi upragnione baby.

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Ja rowniez planuje z Malzem starania o 3 dziecko. Poki co koncze ostatnie opakowanie tabsow,czekam na @ 4.05 i zaczynamy. Na 1 cs nie mam ciśnienia,bo bede po tabsach i wolalabym,zeby cykle sie unormowaly,po zazywaniu antykoncepcji. Chcialabym,zeby choc raz normalna @ wystapila a nie ta wywolana przez tabletki. Poki co od marca lykam zwykly kw. foliowy. Od maja 2017 bylam na diecie MŻ, musialam zrzucić dobrobyt po ostatniej ciazy. Teraz waga jest w normie to moge myslec, o ciazy. Kazdej zycze owocnych staran,abysmy sie spotkaly na fioletowej stronie mocy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2018, 13:11

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Babka wrote:
    na jakieś czary mamy że mięśniak zniknie nie liczę. Ale łudzę się że chociaż da mi upragnione baby.
    Moja sytuacja z mięśniakiem wygladala nastepujaco. W lutym 2015 odstawiłam tabsy i gin znalzl na usg mięśniaka, w 2cs w marcu zaszłam w druga ciaze i przy usg w 7tyg ciazy nagle mięśniak znikl ;) nie leczyłam,nic nie robiłam. Podejrzenie drugie,moze bardziej mozliwe,bylo takie,ze moglbyc to wtedy niepekniety pęcherzyk. No ale nie wiem czy gin by sie nie domyslil?

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
‹‹ 28 29 30 31 32
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ