X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 29 października 2014, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, dawno mnie było wpadam tylko na chwilkę pogratulować tym którym się udało i zapytać o jedną rzecz...

    ginekolog zapisał mi luteinę pod język mam ją brać w 16-26dc po co mi ona? co ona robi z ulotki nic jasno nie wynika jak dla mnie. Możecie pomóc? pozdrawiam

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 29 października 2014, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dodam że powiedział mi że jak wyjdzie m i test pozytywny to ją odstawić...

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luteina to progesteron, który daje się na wywołanie okresu albo na podtrzymanie ciąży.
    Moja koleżanka dostała to niby ma pomóc zarodkowi (jak dojdzie do zapłodnienia) przetrwać na samym początku ciąży np. jeśli organizm chciałby się jej pozbyć z powodu małej ilości progesteronu albo może " podreperować " Twoje hormony.

    Odstawić po zapłodnieniu? ? A to dziwneee...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2014, 13:12

  • Isana_23 Przyjaciółka
    Postów: 71 54

    Wysłany: 29 października 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buziulka wrote:
    faza lutealna to jest liczba dni od owulacji do ostatniego dnia cyklu . I ta ilość dni powinna być stała w każdym cyklu. Zwykle jest to 14 dni ale przedział jest od 10 do 16 dni.

    Czyli liczysz sobie dni od owulacji do dnia przed okresem i to jest faza lutealna i w ten sposób możesz sobie wyliczać kiedy przypadnie Ci @ w każdym nastepnym cyklu bo ta ilośc dni powinna byc taka sama :)

    np. przypuśćmy, że Twoja faza lutealna trwa 14 dni to w następnym cyklu od dnia owulacji dodajesz sobie 14 dni i ten dzień, który Ci wyjdzie jest to termin spodziewanej miesiączki .

    tu masz info:

    https://ovufriend.pl/baza-wiedzy/pytania-i-odpowiedzi/wykres-i-jego-funkcjonalnosci/co-to-jest-faza-lutealna,95.html

    ogromnie dziękuję za odpowiedź:** czyli jeszcze wszystko prze de mną:)

    Buziulka lubi tę wiadomość

    eiktpc0z997t3pzv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isana, spoko :D
    Też się uczę dopiero :D

  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 29 października 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buziulka wrote:
    Luteina to progesteron, który daje się na wywołanie okresu albo na podtrzymanie ciąży.
    Moja koleżanka dostała to niby ma pomóc zarodkowi (jak dojdzie do zapłodnienia) przetrwać na samym początku ciąży np. jeśli organizm chciałby się jej pozbyć z powodu małej ilości progesteronu albo może " podreperować " Twoje hormony.

    Odstawić po zapłodnieniu? ? A to dziwneee...
    on powiedział że pomoże mi to w drugiej fazie cyklu że brać 16-26dc czyli jak w 28dc nie dostanę okresu i zrobię test i wyjdzie pozytywny to umówić się po dwóch-trzech tygodniach do niego ale już luteiny nie brać. czyli mi to coś pomoże? o kurde to może się uda teraz:)

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 29 października 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha i jeszcze powiedział ze w razie braku ciąży to w nowym cyklu ból miesiączkowy będzie mniejszy przez to że luteine brałam w 2 fazie cyklu. Ja i tak nic nie kumam z tego co on mówił. Pytam bo słyszałam że bierze się ją na wywołanie okresu lub podtrzymanie ciąży a ja mam regularne miesiączki no i w ciąży też nie jestem

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 29 października 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boję się brać tabletek o których nie mam pojęcia bo do lekarzy mam ograniczone zaufanie. może Luteina przeszkodzi w zajściu w ciąże?

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia czemu każe odstawić.
    Moim zdaniem luteina nie ma właściwości wspomagających zajście w ciążę w samym sobie. jedynie pod katem hormonów albo jak dojdzie do zapłodnienia to podtrzyma ciąże czyli jak na mój gust gybys roniła wczesne ciąże. Ale moja wiedza jest dość wąska w tym temacie :D
    Myslę, że twój gin wie wiecej niż ja i wierzę, że może i tak musi byc
    aczkolwiek ja się nie spotkałam... :)

    Ja brałam w ciąży luteine i kiedy ciąża przestała się rozwijać na początku czerwca normalnie organizm zaczął by sam ją ronić, a że ja brałam luteine,to ona podtrzymywała mi ją i dopiero na USG pod koniec czerwca wyszło co wyszło.


    Niee, Luteina na pewno nie powinna przeszkodzić w zajście w ciąże :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2014, 13:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może znajdzie się ktoś mądrzejszy jeszcze w temacie :D
    Albo skonsultuj się jeszcze z innym ginem co do tej luteiny, jeśli masz wątpliwości.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2014, 13:26

  • Niunia2222 Przyjaciółka
    Postów: 106 24

    Wysłany: 29 października 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja braam luteine na podtrzymanie ciazy 1-tygodniowej, ale niestety krwawienie nie ustapilo. Od lipca caly czas sie staram i naraie nic. Ale dzis ide do ginekologa, mam 23dc, moze mnie czyms pocieszy. Wczoraj mialam okropny bol plecow, od kilku dni bolaly mnie piersi a dzis nic. Bardzo boje sie tej wizyty, tego co mi powie i wogole.

  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 29 października 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurde ja wcześnie nic nie brałam i poroniłam. Może zapobiegawczo mi ją przepisał. i mam brać jedną dziennie. Kurde nie wiem czy ją brać. nie lubie brac jakichkolwiek tabletek :/

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i może przez to poronienie dostałas zapobiegawczo :)
    aczkolwiek dziwne, że każe ją odstawić bo Luteiny chyba nie powinno się ot tak dostawiać w razie ciąży... Hmm...

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 29 października 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O nie... Monia, kurczę, oby to było tylko ciążowe plamienie :***

    Olusia, ja się nie znam, więc nie pomogę.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niech dziewczyny się jeszcze wypowiedzą na temat :)
    Albo zapytaj w październikówkach :)
    albo skonsultuj sie jeszcze z innym lekarzem :)

  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 29 października 2014, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurde chodzę już do dwóch ginekologów ten który mi ją przepisał to dobry chyba lekarz chodzę do niego już jakiś czas, dał skierowanie na laparoskopie i zawsze mnie dobrze bada. Niby nie mam podstaw mu nie ufać ale i tak nie ufam. znowu nowy lekarz powie co innego i np powie że nie mam jej brać to pójdę do następnego? bez sensu :) wezmę ją w tym cyklu zobaczymy co będzie. Tylko nie wiem co z tym odstawieniem w 26dc boję się że okres przyjdzie po odstawieniu. Dzięki Buziulka za pomoc:)
    Jakby się jeszcze jakaś dziewczyna wypowiedziała to byłabym wdzięczna:)

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • Niunia2222 Przyjaciółka
    Postów: 106 24

    Wysłany: 29 października 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie ginekologl jak poronilam i bylo juz po wszystkim kazal odstawic. Odczekalam miesiac i znowu zaczelam brac luteine sama i jak poszlam na wizyte i powiedzialam mu, ze biore luteine to az sie zdenerwowal i powiedzial, ze nie moge brac bo to jest na zatrzymanie miesiaczki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olusia, przeglądam wujka google i dziewczyny na innych forach, też tak biora luteine: od 16 dc do 26 albo 18 do 28dc i potem przychodzi @ i że wielu dziewczynom to pomógło zajść i reguluje cykl :)
    wiec moim zdaniem bierz ją. Zaszkodzić Ci nie zaszkodzi ani maluszkowi :)

    Smakuje jak kreda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2014, 13:58

  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 29 października 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buziulka wrote:
    Olusia, przeglądam wujka google i dziewczyny na innych forach, też tak biora luteine: od 16 dc do 26 albo 18 do 28dc i potem przychodzi @ i że wielu dziewczynom to pomógło zajść i reguluje cykl :)
    wiec moim zdaniem bierz ją. Zaszkodzić Ci nie zaszkodzi ani maluszkowi :)

    Smakuje jak kreda.

    Napisałam na październikowkach i w sumie jak mam progesteron ok to mogę odstawić to chyba będę ja brać. Ja to mogę nawet ocet pić byle w ciąże zajść i urodzić zdrowe dziecko :)

    a tak wg kiedy się robi badania progesteronu? w którym dniu cyklu?

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 29 października 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunia2222 wrote:
    Mnie ginekologl jak poronilam i bylo juz po wszystkim kazal odstawic. Odczekalam miesiac i znowu zaczelam brac luteine sama i jak poszlam na wizyte i powiedzialam mu, ze biore luteine to az sie zdenerwowal i powiedzial, ze nie moge brac bo to jest na zatrzymanie miesiaczki.
    na zatrzymanie miesiączki? ale to w ciązy się ją chyba bierzę jak sa plamienia itp. ale przed zajściem się ją chyba bierze i odstawia żeby miesiączka ewentualna przyszła jeśli nie doszło do zapłodnienia. Chyba zaczynam rozumieć jej działanie i cel jej brania

    w4sqdqk3shg1dimh.png
‹‹ 199 200 201 202 203 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ