X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2014, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja - a po co Ci clo? ;> przecież masz owulkę bez niego :O

  • Alicja92 Autorytet
    Postów: 897 596

    Wysłany: 13 listopada 2014, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz babeczko od napro przepisala. Moje jajniki na usg wygladaja jak policystyczne. Do tego lekarz ginekolog tez powiedzial ze nie pracuja tak jak powinny. Teraz do ginekologa innego pojde i zobacze co tamten mi powie.nie duzo mam jej brac bo po pol tabletki w 3, 4 i 5dc.

  • EP!C Autorytet
    Postów: 497 341

    Wysłany: 13 listopada 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzień dobry :) :) i miłego dnia :)

    16udskjo085vr1ot.png 82dogu1rybsnof6k.png
    20150530650113.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 13 listopada 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak na usg wygladaja policystyczne jajniki ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Alicja92 Autorytet
    Postów: 897 596

    Wysłany: 13 listopada 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sa takie w kropeczki. Nie sa gladkie. Jakby dziurawy ser. :p

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 13 listopada 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No prosze, nie przypuszczalam :I czlowiek cale zycie uczy sie czegos nowego

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Alicja92 Autorytet
    Postów: 897 596

    Wysłany: 13 listopada 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim najlepiej wpisz sobie w google :p

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja... Nie wystarczy obraz USG jajników do zdiagnozowania zespołu policystycznych jajników. Ty masz książkową owulację (można sprawdzić na monitoringu USG czy to nie LUF na wszelki wypadek), a klomifen to są silne leki mogące sporo namieszać w organizmie! Nie powinno się ich przepisywać "na wszelki wypadek". Najpierw trzeba mieć pewność, że pacjentka wymaga stymulacji, a od obrazu policystycznych jajników na USG do takiej pewności jeszcze jest daleka droga...

    p.s. Masz może poprzednie wykresy gdzieś w necie schomikowane? Taki wykres jak w tym cyklu masz bez brania hormonów? Widzę w nim 2 rzeczy: Późną owulację (która sama w sobie nie jest wielkim problemem, jeśli nie jest powiązana z innymi rzeczami) i słabą jakość śluzu. Absolutnie to nie jest wykres osoby z PCOS! Przy PCOS charakterystyczne są "góry i doliny" i wielokrotne podejścia do owulki. Zerknij tu: http://pcosdietcdn.pcosdietsupport.com/wp-content/uploads/2013/01/Bottom-Chart-1024x428.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2014, 15:08

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie do końca chodzi tylko o "dziury". Powinno być powyżej 12 obwodowo ułożonych drobnych pęcherzyków widocznych na USG, a sama objętość jajnika powinna być podwyższona. http://www.gynaeonline.com/images/pcos.jpg tu widać o co chodzi :)
    Tu jest 11 pęcherzyków, ale to tylko jeden z przekrojów jajnika, dodatkowych kilka pewnie nie załapało się na ten przekrój :)
    Bo takie normalne czarne pęcherzyki (kilka w całym jajniku) to każda z nas ma ;) To są małe pęcherzyki które przygotowują się na kolejne cykle :)
    np. to http://www.yourpelvicultrasound.com/normalovary.jpg nie jest policystyczny :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2014, 15:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogóle to cześć :DDD

  • Alicja92 Autorytet
    Postów: 897 596

    Wysłany: 13 listopada 2014, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha Sigma boski wyklad. Ja to przedstawilam tak Niemedytcznie. Ginekolog sam potwierdzil owulacje za pierwszym razem, pozniej byl pecherzyk a teraz znowu potwierdzona. Nie zmienia to faktu ze cos jest nie tak. Tak jak mi tlumaczyl to owulacja moze i jest ale chodzi tez o inne czynniki i mowil ze suplementacja jest potrzebna. Zdjecia usg z tego samego dnia zanioslam do Pani doktor napro i ona na ich podstawie i wywiadu oraz karty przepisala wlasnie clo, witamine d i selen oraz dupka i lutke plus zastrzynki z heparyna na wypadek ciazy. Do tego castagnus wiesiolek flavamed witamina b6 i magnez oraz metformina. Ciagle czekam na atpo zeby ewentualnie wdrazyc leki na tarczyce. Lekarz tez powiedzial ze wykresy bardzo ladne ALE niewiadomo czemu jajniki nie pracuja jak powinny. Spytalam czy mam pcos na co odrzekl ze mam 2 wyznaczniki a do diagnozy potrzebne sa 3.

  • Alicja92 Autorytet
    Postów: 897 596

    Wysłany: 13 listopada 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do wykresow to mam jeden poprzedni ale nie mierzylwm tempki tak zawziecie. Pozna owulacja bedzie bo sa dlugie cykle. Czasem zdaza sie 40 paro dniowy. (Przepraszam za bledy od 9 lat mieszkam w UK :P). Mam obserwacje sluzu ktora mimo wlaczenie lekow leci na leb na szyje. W maju odwiedze kolejnego ginekologa bo ten przestaje do mnie przemawiac.

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 13 listopada 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    Zaglądam do Was, ale siedzę cicho.
    Miałam dziś okropną wizytę u gina na nfz. Można bardzo się przeliczyć, jeśli sądzi się, że każdy gin bez mrugnięcia okiem wypisze obowiązkowe i przysługujące ciężarnej do 10 tyg. ciąży badania. No ale nie będę Wam tu psuć humorów.

    Napiszcie, co u Was. Któraś testuje na dniach? :)

    Ps. Mnie jajniki z PCOS kojarzą się z koralikami, tak przynajmniej często nazywają je lekarze.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja - suplementacja jak najbardziej, tylko Clo to nie jest suplement! To silny lek. Gdybym miała co miesiąc owulację, w życiu bym się nie zdecydowała. Spójrz na ulotkę, istnieje przy nim ryzyko hiperstymulacji i w skrajnym przypadku nawet zagrożenia życia! Ja nie zakładam, że coś pójdzie nie tak, ale skoro masz owulację, to po co Ci to... Nie lepiej wspomóc się suplementami, ziołami, być może jeśli one nie pomogą, zastanowić się nad wspomaganiem estrogenu i progesteronu tabletkami (w zależności od wyników badań), żeby poprawić jakość owulacji, a dopiero na samym końcu rozważyć Clo?

    Ta pani doktor napro to ginekolog? Czy jaka specjalizacja?

    Do diagnozy PCOS nie potrzeba 3 wskaźników... Jeśli lekarz nie wie, jak się diagnozuje PCOS, to już się zapala lampka kontrolna! Może trzeba potwierdzić jego "diagnozę" (czy raczej domysły) u innego lekarza?

    PCOS diagnozuje się w przypadku wystąpienia 2 z poniższych kryteriów:
    1) rzadkie owulacje lub brak owulacji
    2) objawy nadmiaru androgenów (kliniczne lub biochemiczne)
    3) torbielowate jajniki - co najmniej 12 powiększonych pęcherzyków w jajniku (stwierdzonych w ultrasonografii ginekologicznej) lub objętość jajników większa niż 10 cm3 oraz gdy inne przyczyny PCOS są wykluczone.

    Quote:
    przepisala wlasnie clo, witamine d i selen oraz dupka i lutke plus zastrzynki z heparyna na wypadek ciazy. Do tego castagnus wiesiolek flavamed witamina b6 i magnez oraz metformina.
    JEZU! Clo, metformina, heparyna, duphaston i luteina (oba leki to to samo!!!), do tego witamina d i b6, magnez, selen, castagnus, wiesiołek i... flavamed? Syrop przeciwkaszlowy? SERIO? Zmień tę panią, zanim przepisze Ci całą aptekę i kompletnie rozreguluje cykle. Nie mieszaj tak w hormonach, skoro masz ładne cykle owulacyjne, bo potem będziesz płakać, że w ogóle nie masz cyklu!

    Po czym lekarz wnioskuje, że jajniki "nie pracują tak, jak powinny"? Tzn. co powinny robić, oprócz owulowania? Mają jeszcze tańczyć?

  • Alicja92 Autorytet
    Postów: 897 596

    Wysłany: 13 listopada 2014, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dupek i lutka tylko w czasie ciazy. Rzecz w tym ze nie moge byc stymulowana czysty hormonami bo wtedy wystepuje ryzyko zakrzepow. Po tabletkach zostala mi pamiatka w postaci zakrzepicy.
    Do owulacji dochodzi ale jakosc owulacji nie jest zadowalajaca. Flavamed jest na sluz. Od 7dc do owulacji. Tak samo jak castagnus i wiesiolek. Wydaje mi sie ze jesli widziala i wykresy i karty gdzie jest owulacja ale widziala tez zdjecia usg to przepisanie clo nie jest nieuzasadnione. Chociaz jutro napisze jej maila dlaczego akurat to dostalam. Ja wiem ze zniszczylam sie tabletkami. 3 pokolenia w mojej rodzinie rodzily po 4 zdrowych dzieciakow. A czy clo nie wplynie na poziom progesteronu?

  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 14 listopada 2014, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, :) Jestem tutaj nowa :) na imię mi Weronika, i mam 28 lat, właśnie jestem w trakcie 2 cyklu starań, dziś (7dni od prawdopodobnej owulacji) zrobiłam test ciążowy, :( jedna krecha, coś czuje że i w tym cyklu będzie nic :(

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2014, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja :P tylko i lutka i duphaston to nieco inne formy leku, które działają dokładnie w ten sam sposób ;) podnoszą progesteron. Biorąc oba naraz jest dokładnie tak, jakbyś brała podwójną dawkę jednego. W życiu się nie spotkałam z przepisaniem jednocześnie obu leków... Jesteś pewna, że to nie jest lutka albo dupek?

    Clo nie wpływa na poziom progesteronu bezpośrednio. Jeśli poprawi jakość owulacji, to możesz mieć nieco wyższe stężenie progesteronu z nieco lepszej owulacji, ale to nie jest pewne. Natomiast z całą pewnością Clo negatywnie wpływa na endometrium i śluz.

    Syropy p-kaszlowe na śluz... To dość kontrowersyjny temat, spotkałam się z opinią, że rozrzedzają śluz, dlatego sprawiają wrażenie poprawy jakości. Pytanie tylko, czy masz zbyt gęsty, żeby go sztucznie rozrzedzać? Wiesiołek czy siemię lniane naturalnie poprawiają jakość śluzu.

    Widzę, że masz za sobą 6 cykli starań - a kiedy odstawiłaś tabletki? Jeśli tuż przed staraniami, to może organizm jeszcze musi sobie wszystko sam wyregulować po odstawieniu hormonów?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2014, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Lady Savage :)
    Nie sugeruj się zbytnio testem, w 7 dniu po owulacji ma święte prawo nic nie wyjść ;) poczekaj do terminu okresu :)

  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 14 listopada 2014, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma, tylko z moim okresem jest różnie :( mam nieregularne cykle raz są 25 dni raz 35 ;/

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2014, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To poczekaj do 12-16 dni po owulacji :) Wtedy standardowo wypada termin okresu :)

‹‹ 244 245 246 247 248 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ