X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 14 listopada 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam plan nie mówić do 12 tyg. minimum, ale w końcu po rozmowie z mężem stwierdziliśmy, że co ma być to będzie. Z najbliższymi mamy czasem codzienny kontakt, więc ciężko byłoby ukryć, że coś jest nie tak. Poza tym stać się może coś nawet po minięciu teoretycznie najgroźniejszego momentu. Dla mnie zielonym światłem była beta i po odebraniu wyniku pochwaliliśmy się.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wie kilkoro przyjaciół którym ufamy. Rodzina nic nie wie, i dowie się dopiero po fakcie, chociaż chciałabym bardzo móc otwarcie pogadać z mamą... Brakuje mi tego, ale z drugiej strony wiem, że jak powiem, to zaraz będzie to główny temat w rodzinie, mama puści parę z ust i informacja obiegnie pół kraju... :P

    lilirose, Maczek lubią tę wiadomość

  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 14 listopada 2014, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma wiem coś o tym :D U mnie by było to samo.

    Lili w sumie masz rację. Zanim zajdę w tą ciąze jeszcze zdarzy mi sie pozmieniać
    :) A jak Wy się czujecie ? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2014, 14:59

    20140607580117.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 14 listopada 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma wrote:
    U nas wie kilkoro przyjaciół którym ufamy. Rodzina nic nie wie, i dowie się dopiero po fakcie, chociaż chciałabym bardzo móc otwarcie pogadać z mamą... Brakuje mi tego, ale z drugiej strony wiem, że jak powiem, to zaraz będzie to główny temat w rodzinie, mama puści parę z ust i informacja obiegnie pół kraju... :P
    Ja nie zdążyłam powiedzieć, żeby rodzice się nie chwalili, a tato już obdzwonił dziadków i się pochwalił, że sam dziadkiem będzie (co święta życzył sobie wnuczka, doczekać się nie mógł, mimo, że jest młody i daleko mu do typowego dziadzia) ;) A nie chciałam, żeby wiedzieli tak szybko, bo mam z nimi słaby kontakt i więź rodzinną. Dowiedziała się też siostra ojca i pewnie reszta rodziny też. Ehh, jutro się z nimi będę widzieć na imprezie rodzinnej i już mi się nie chce iść. Wiecie jak to z tymi relacjami w rodzinie.

    A gdyby wiedzieli na etapie starań to byłabym wkurzona, bo to nasza osobista sprawa.


    Monia, dziękuję, dziś dobrze :), choć przygaszona jestem tą pogodą listopadową - zimno, ponuro, wiatr wieje. Nawet kurtkę zimową i kozaki wyciągnęłam ;)
    Od wczoraj pobolewa mnie na dole brzuch. Ginka, u której wczoraj byłam (ta kretynka...) stwierdziła, że to... wzdęcia lub zaparcie, choć ja tego tak nie czuję, bo rytm wypróżnień ma nadal dobry. Myślę bardziej, że to ćmienie spowodowane terminem kolejnej @, podobno tak się zdarza, że pobolewa w terminie @. Staram się nie stresować, leżę, odpoczywam.

    A jak Ty się czujesz, jak atmosfera starankowa, bo widzę, że pięknie działacie :) Partner staje na wysokości zadania, nie jest zmęczony? :)

    Myślę, że po zajściu trochę się zmienia. Z jednej strony jest mega obawa (jak szłam na pierwsze USG to miałam takie ciśnienie...) a z drugiej radość i ciężko tym szczęściem nie podzielić się z najbliższymi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2014, 15:10

    monia91 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 14 listopada 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u Nas wszyscy wiedzą :) moja rodzina jego rodzina, nasi znajomi :) i w sumie to nikt nie porusza tematu oprócz mamy ale u niej to z życzliwości a niektóre koleżanki to mnie wkurzają bo im się za pierwszym razem udało (wpadka) a jedna się tak stara że zażywa coś na prolaktynę i piję przy tym morze alkoholu a jej mąż nie chce po 2 latach starań zrobić podstawowych badań. Więc gadanie akurat ich najbardziej mnie wkurza :[

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 14 listopada 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jak widać daje rade :D Ostatnio mi trochę zatoki doskwierały, ale już jest ok :) Cieszę się, ze u Was wszystko ok :) Nawet nie wiesz jak się buzia uśmiecha jak się słyszy same dobre wieści :).

    No ja dziś byłam na zakupach po jakas kurteczkę i w rossmanie bo promocja jest na kosmetyki do makijażu 1+1 :)

    20140607580117.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlaśnie, jak to jest z tą promocją w rossmannie? Kolorówka 1+1 tzn. że do droższego produktu dostaję tańszy gratis, czy jak to wygląda w praktyce? :D

  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 14 listopada 2014, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma w praktyce jest tak jak piszesz, tańszy dostajesz gratis :)
    Kupujesz dwie rzeczy płacisz za jedną :)

    Sigma lubi tę wiadomość

    20140607580117.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tylko dzisiaj jeszcze? :D czy jutro też się załapię? :P

  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 14 listopada 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do 19.11 więc jeszcze się załapiesz :P

    Sigma lubi tę wiadomość

    20140607580117.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O super :D dzięki! Właśnie muszę kupić tusz i korektor, więc przyda się rabacik :D

  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 14 listopada 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupowałam tusz i podkład i lakiery do paznokci :D

    20140607580117.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki tusz polecasz? :P ostatnio eksperymentowałam i średnio na tym wyszłam :P

  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 14 listopada 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam z Rimmela na gwiazdke w zeszłym roku i taki średni był, teraz kupiłam z Max factora i jest fajny :D Polecam :D

    20140607580117.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 14 listopada 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam L'Oreal So Couture, jest mega ❤

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to jest tak że np wybieram tusz z loreala a drugi kosmetyk wybieram też sama i to może być z innej firmy i coś innego np lakier do paznokci i to będzie gratis?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2014, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie... Ja przez długi czas kupowałam loreala volume million lashes, byłam bardzo zadowolona, ale cena bez promocji jednak jest dość wysoka, więc eksperymentowałam z czymś z niższej półki (tak do 30-40 zł), ale nic ciekawego nie znalazłam :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po USG i mam dobre wieści :) owulka jednak była, to co ostatnio wzięto za przerośnięty pęcherzyk było ciałkiem żółtym wypełnionym krwią. Krew troszkę zeszła i ciałko zmalało, ma 25 mm, nieregularne obrysy i bardzo wyraźne unaczynienie widoczne na dopplerze. Gdyby to była cysta, nie miałaby unaczynienia :) Endometrium 13 mm (o 1 mm mniej niż ostatnio, w granicach błędu pomiaru) typowe dla fazy poowulacyjnej.

    truskavvkowa, EP!C lubią tę wiadomość

  • Alicja92 Autorytet
    Postów: 897 596

    Wysłany: 15 listopada 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma super wiesci! Tylko co to znaczy ze byla krew w cialku zoltym? Skad ona tam?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, czasami (rzadko normalnie, po Clo częściej) robi się cysta lutealna - to znaczy, że owulacja była, ale pęcherzyk wypuścił jajo i zasklepił się z powrotem, zachowując w sobie płyn albo wypełniając się krwią (która może towarzyszyć owulacji, ale zwykle wypływa na zewnątrz, kiedy pęcherzyk pęka). W środku cysty normalnie tworzy się ciałko żółte, jeśli jest krew, to nazywane jest to ciałkiem żółtym krwotocznym, jeśli nie ma krwi tylko płyn, to po prostu cystą lutealną. Nie jest to groźne, ani nie wpływa na jakość owulacji, możliwość zagnieżdżenia czy wczesną ciążę. Łatwo taką cystę pomylić na USG ze zwykłą cystą powstałą z niepękniętego przerośniętego pęcherzyka. W zasadzie odróżnić je od siebie można na 100% tylko na usg power doppler - ono pokazuje przepływy w naczyniach krwionośnych. Zwykła cysta nie jest unaczyniona, natomiast ciałko żółte ma funkcję wydzielniczą, stąd wokół jego obwodu jest spore unaczynienie, co widać na power dopplerze :)

‹‹ 247 248 249 250 251 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ