Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • madlenka Autorytet

Wysłany: 5 stycznia 2015, 16:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem. Ja w tym cyklu też mam taki plan, że jak w poniedziałek nie dostane @ to dopiero wracając z pracy kupie test. Mam nadzieję, że wytrzymam w tym postanowieniu. I mam nadzieje, że temperatura będzie rosła i będę mogła pochwalić się zieloną kropką.

monika_89 lubi tę wiadomość

qdkk2n0ao2txirxa.png
  • lilirose Autorytet

Wysłany: 5 stycznia 2015, 16:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicity wrote:
    lilirose a Ty jak długo się starałaś z niedoczynnością?
    teraz jak już jesteś w ciąży to pewnie musisz zwiększać dawkę euthyroxu?
    Dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa :)

U mnie to było tak, że zanim zaczęliśmy się starać to postanowiłam zrobić wszystkie podstawowe badania, w tym TSH. No i wyszła niedoczynność (TSH 4,7). Lekarze dali zakaz starań, bo przy takim wyniku poronienie było wysoko prawdopodobne. Leczyłam się od czerwca i we wrześniu, gdy wynik wskazał 2,1 postanowiłam więcej nie czekać i zaszłam praktycznie od razu. Pierwszy cykl bez zabezpieczenia stracony, bo kochaliśmy się dwa razy (ciężko nazwać to staraniami ;)), a w drugim zaszłam.

Jakie masz teraz TSH? Mnie z 2,1 wzrosło w pierwszych tygodniach na 3,3 i lekarz mocno się zmartwił. Dawki praktycznie rosły z wizyty na wizytę. Teraz mam 75 mg x 5 dni i 50 mg x 2 dni i możliwe, że dawka może nawet spaść, bo dziecko ma już swoją tarczycę i samo zaczyna produkować tyroksynę. Moja endokrynolog powiedziała, że nie chce żebym z niedoczynności wpadła w nadczynność, dlatego co miesiąc się badam i mam zmienianą dawkę wg wyniku TSH w danym momencie.

Epic, hej, wreszcie się pojawiłaś :D ja byłam na imprezie, potańczyłam, popiłam soczku i o 3 do domku.

Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • oleczkaa Koleżanka

Wysłany: 5 stycznia 2015, 17:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie postarajmy się wytrzymać w naszych postanowieniach i testujemy za około tydzień, no chyba że @ przyjdzie wcześniej :<

madlenka lubi tę wiadomość

f2w3hqvkyl5xc8tn.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 5 stycznia 2015, 22:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! :)

Dawno mnie nie było, u mnie wszystko dobrze :) jestem po pierwszym USG i serduszko już bije (widać je, choć jeszcze nie słychać) :) wszystko w jak najlepszym porządku :)

lilirose lubi tę wiadomość

• lilirose Autorytet

Wysłany: 6 stycznia 2015, 00:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma, super wieści, właśnie myślałam co u Was :)
    Mój lekarz mówił, że na początku lepiej nie odsłuchiwać bicia, że wystarczy samo miganie na ekranie, bo używanie Dopplera niby nie jest korzystne dla dziecka w pierwszych tygodniach. My w każdym razie usłyszeliśmy na badaniu prenatalnym dopiero :)

p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 6 stycznia 2015, 00:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, też to słyszałam, chociaż nie wiem czemu dopplerowskie fale sa niekorzystne.
    My dzisiaj nawet nie szukaliśmy dopplerem dźwięku, bo nie było sensu tak wcześnie - zwykle serduszko zaczyna bić w 21 dniu po owulacji, dopiero potem je widać, a po kilku dodatkowych dniach słychać, u mnie dziś 24 dpo - więc i tak dość wcześnie było widać :) Myślę, że to zasługa dobrego sprzętu USG, bo na niektórych USG nawet nie byłoby nic widać - pęcherzyk 8,8 mm, dzieciątko CRL 1,6 mm :) MEGA malutkie :) (ale to dobre rozmiary na 5t1d :-))

Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2015, 00:34

lilirose, Maczek lubią tę wiadomość

• madlenka Autorytet

Wysłany: 6 stycznia 2015, 10:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) kreseczka w górę, zawsze to coś :)

oleczkaa lubi tę wiadomość

qdkk2n0ao2txirxa.png
  • tygrys73 Autorytet

Wysłany: 6 stycznia 2015, 17:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wyniki badań no i przynajmniej wiem już, że w ciąży raczej nie jestem...Moje tsh znowu wzrosło do 3,80, a na euthyroxie wcześniej spadło tak ładnie do 1,90..Czy może ten letrox już nie działa? Z wizytą muszę poczekać dopiero do 20 i nie wiem czy sama zwiększyć sobie dawkę do 50. Oczywiście od tego prolaktyna w kosmos- ponad 700... (norma do 500)
    Porgesteron jedynie ładny jak na 7 dpo- 18,87. Estradiol bardzo duży jak na 7dpo - 216 (norma do 211) i nie wiem co to oznacza. Mam dość.

Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • oleczkaa Koleżanka

Wysłany: 6 stycznia 2015, 19:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mogę w to uwierzyć!

http://www.iv.pl/images/36331247451743113955.jpg

Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2015, 19:22

lilirose, KochamMisia, futuremama, Maczek, sowa28, Sigma lubią tę wiadomość

f2w3hqvkyl5xc8tn.png
  • madlenka Autorytet

Wysłany: 6 stycznia 2015, 19:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczkaa mówiłam Ci żebyś testowała. Wiedziałam. Superowe, ogromne gratulacje dla Ciebie!!! A jednak nie wytrzumałaś w naszym postanowieniu :)

qdkk2n0ao2txirxa.png
  • lilirose Autorytet

Wysłany: 6 stycznia 2015, 19:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka, ogromne gratulacje! Rośnijcie zdrowo :)

p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • tygrys73 Autorytet

Wysłany: 6 stycznia 2015, 19:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka ale pięknie...

Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • oleczkaa Koleżanka

Wysłany: 6 stycznia 2015, 19:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlenka przepraszam kochanie :* ale byłam w aptece, bo jakieś przeziębienie mnie złapało, kupiłam kwas foliowy i jakoś odruchowo test. Wróciłam do domu i nie mogłam się powstrzymać, a byłam pewna na 100%, że będzie negatywny :)

f2w3hqvkyl5xc8tn.png
  • madlenka Autorytet

Wysłany: 6 stycznia 2015, 20:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko, nie mam żalu. Cieszę się bardzo, że się udało. Po tylu ♡ nie mogło się nie udać.

qdkk2n0ao2txirxa.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 6 stycznia 2015, 21:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2015, 12:46

• lilirose Autorytet

Wysłany: 6 stycznia 2015, 23:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicity wrote:
    Na początku grudnia mialam wynik 4,40. Przez pierwsze 10dni brałam 25mg, poźniej już całe 50mg euthyroxu. W piątek idę po wyniki ponownych badań tsh.
    Nie chcę Cię straszyć, ale to wysokie TSH. Nie chcesz poczekać ze staraniami aż spadnie do minimum 2? Przy takim wyniku jest spore ryzyko :(

p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • EP!C Autorytet

Wysłany: 7 stycznia 2015, 08:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny w mroźny poranek! u mnie dzisiaj -15 termometr o 7 pokazał ... masakra!! :D

16udskjo085vr1ot.png 82dogu1rybsnof6k.png
    20150530650113.png
  • lovely Koleżanka

Wysłany: 7 stycznia 2015, 10:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny! Gratuluje wszystkim, którym się udało w ostatnim Czasie :-) u mnie też być może ten cykl okaże się być tym szczęśliwym. @ powinna być 2 dni temu a jak narazie jeszcze mnie nie nawiedziła :-) mam nadzieje ze juz nie przyjdzie. Z testem jednak planuje jeszcze poczekać do końca tygodnia. Pozdrawiam

• lilirose Autorytet

Wysłany: 7 stycznia 2015, 13:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lovely, trzymam kciuki za 2 kreski :)

p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • EP!C Autorytet

Wysłany: 7 stycznia 2015, 13:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lovely, także trzymam kciuki :) :)

16udskjo085vr1ot.png 82dogu1rybsnof6k.png
    20150530650113.png
‹‹ 302 303 304 305 306 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego