X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • lovely Koleżanka
    Postów: 73 7

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlenka jeszcze nic nie wiadomo. Zrób test wtedy będzie pewność ;-) ja nadal trzymam kciuki że się uda. Buziaki

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlenka, jak tam? Pojawiła się @?

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie ma :) objawów też nie. Ani na jedno, ani na drugie.

    lilirose lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • zabcia2806 Ekspertka
    Postów: 238 134

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć , nie chcę zaśmiecać Waszego wątku, ale mogłybyście mi pomóc w wątku pól roku starań i nic. Będę bardzo wdzięczna.

    o1483e5etckudhmf.png

    3jgxvfxmqavtht7y.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlenka, to nic straconego, bądź dobrej myśli :)

    Zabcia, jakiej konkretnie pomocy oczekujesz?

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • zabcia2806 Ekspertka
    Postów: 238 134

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potrzebuję Waszej pomocy, w tym cyklu miałam po robić badania, i od następnego zgłosić się na monitoring cyklu. Niestety dziś w nocy, miałam wypadek w pracy, po parzyłam dłoń gorącym klejem:( mam silny lek przeciwbólowy, maść i jestem po zastrzyku z ketonalu. Powiedzcie mi czy jest sens wykonywać te badania: OH 17 progesteron, testosteron wolny i całkowity, androstendion.Wczoraj zdążyłam zrobić tsh i prolaktynę. Znowu pod górkę:(

    o1483e5etckudhmf.png

    3jgxvfxmqavtht7y.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zrobiłam test. Jedna kreska jak nic! :(

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2015, 12:48

  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieję mam, nawet nie jest mi smutno. A dwa cykle płakałam wcześniej. Jak nie dostanę @ to jutro rano zrobie. Ale mam przeczucie, że dostane bo już mnie plecy bolą.

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2015, 12:48

  • Asia08 Autorytet
    Postów: 1450 915

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie udzielam się tutaj w ogóle, ale cały czas czytam. Nie wiem, co mam robić. 26 grudnia miałam podany pregnyl a od 26 lekarz kazała brać luteinę do miesiączki. Dzisiaj jestem już w 34dc i nic. W zeszłym tygodniu zaczęly mnie boleć piersi (chyba od roku mnie nie bolały), zaczął się ból jak na @ i nadal nic. Żadnego plamienia, nic. Zrobiłam kilka testów w różnych dniach cyklu i jak byk jedna kreska. Nie mam pojęcia, czy odstawić luteinę i czekać na @? Czy lepiej skonsultować to z gin... Chyba dam sobie czas do czwartku i jak nic się nie wyjaśni, to umówię się na wizytę. Męczy mnie już to wtykanie lutki dowcipnej. :/

    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie."
    mhsvqps6knsjrcis.png
    06.04.2016 I iui :( 14.05.2016 II iui :( 21.06.2016 III iui :(
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia, ja niestety nie pomogę, nie mam takiej wiedzy, ale może dziewczyny podpowiedzą.

    Zabcia, wydaje mi się, że leki nie mają wpływu na hormony, ale mogę się mylić. Z prolaktyną nie ryzykowałabym, bo ona rośnie od stresu, ale z tymi które Ty wymieniłaś chyba nie byłoby problemu.
    Wracaj do zdrowia :*

    zabcia2806 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny rozpoczynam 4 cykl. Ale się nie smutam :)

    zabcia2806, lovely lubią tę wiadomość

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • zabcia2806 Ekspertka
    Postów: 238 134

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Asia, ja niestety nie pomogę, nie mam takiej wiedzy, ale może dziewczyny podpowiedzą.

    Zabcia, wydaje mi się, że leki nie mają wpływu na hormony, ale mogę się mylić. Z prolaktyną nie ryzykowałabym, bo ona rośnie od stresu, ale z tymi które Ty wymieniłaś chyba nie byłoby problemu.
    Wracaj do zdrowia :*

    Prolaktynę udało mi się zrobić rano przed wypadkiem. Smaruję tylko maścią bo źle czułam się bo tabletkach musujących przeciwbólowych, trochę boli ale da się wytrzymać. Chyba jednak zrobię te hormony, nie chce znowu tyle czekać. Dziękuję:)

    lilirose lubi tę wiadomość

    o1483e5etckudhmf.png

    3jgxvfxmqavtht7y.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlenka, przykro mi, ale trzeba patrzeć w przyszłość pozytywnie :) Dobrze, że masz takie podejście :)

    madlenka lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Asia08 Autorytet
    Postów: 1450 915

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Asia, ja niestety nie pomogę, nie mam takiej wiedzy, ale może dziewczyny podpowiedzą.

    Dzwonilam wczoraj do gin i kazała mi odstawić luteinę, ale wcześniej ze dwa razy mnie pytała czy na pewno nie jestem w ciąży. Dzisiaj już czuję @ i tak jak Madlenka zaczynamy od początku walczyć. I u nas to 4 cykl z clo. :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2015, 10:14

    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie."
    mhsvqps6knsjrcis.png
    06.04.2016 I iui :( 14.05.2016 II iui :( 21.06.2016 III iui :(
  • Ruda86 Znajoma
    Postów: 26 10

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, można dołączyć?
    Za 2 miesiące zaczynamy starania. Pod koniec zeszłego roku zrobiłam badania dla kobiet przygotowujących się o ciąże. Wszystko ok, hormony "książkowe". Wg gin. nie powinno być problemu z zajściem, ale same wiecie że różnie to bywa. Mam do Was 2 pytania z prośbą o info:
    1. Czy kwas foliowy przyjmowany przez dłuższy czas może zaszkodzić? (przyjmuje go ponad 2 lata)
    2. Jak należy mierzyć temperaturę? tzn czy skok temp jest w dniu owulacji czy już na pare dni przed?

  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Ruda86. A jakie miałaś robione te badania przed ciążowe i ile Cię kosztowały bo mnie to czeka w tą środę i dlaczego dopiero za dwa mies zaczynacie dopiero? Co do kwasu to nie wiem. Biorę krótko. A temp musisz mierzyć zawsze o tej samej godzinie, najlepiej bez wstawania z łóżka. Program sam Ci zaznaczy ovu ale ja dokładnie nie wiem jak z tym jest bo mi w poradni Pani tłumaczyła, że ovu jest w ostatni dzień niskich temaperatur a mi ovu zawsze zaznacza jeden lub dwa dni później. A w komórce mam jeszcze inny program i tam jest jeszcze inaczej :)

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • Ruda86 Znajoma
    Postów: 26 10

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madlenka dziękuje za odpowiedź. Z tego co pamiętam to cały pakiet badań kosztował ok 200 zł. (Hormony, morfologia, mocz, dodatkowo w kierunku różyczki, cytomegalii, itp.) Wyszło, że niby wszystko jest ok. Dlaczego za 2 miesiące? Na czerwiec mamy zaplanowany ślub, zdecydowaliśmy się, że zaczniemy troszkę wcześniej. Cykle mam 28 dniowe. Zazwyczaj 14 dnia pobolewają jajniki, ale chciałabym dodatkowo wspomagać się mierzeniem temp., bo na obserwację śluzu nie mam co liczyć:)

  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha no to wszystko rozumiem. Na początku też chciałam się starać przed ślubem, ale zaczełam głupio myśleć, że co będzie gdy na ślubie będę się źle czuć. W sumie musiałam brać ziołowe leki na ukojenie nerwów więc dobrze, że w ciąży nie byłam. Ślub był w sierpniu, we wrześniu podróż poślubna. Przed podróżą poszłam do lekarza bo zapalenie mi się zrobiło a miały być starania. Poza tym pojawiły się te zmiany jakieś. I teraz 4 cykl będziemy się starać więc fajnie, że masz takie plany.

    qdkk2n0ao2txirxa.png
‹‹ 304 305 306 307 308 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ