X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda86 wrote:
    Cześć dziewczyny, można dołączyć?
    Za 2 miesiące zaczynamy starania. Pod koniec zeszłego roku zrobiłam badania dla kobiet przygotowujących się o ciąże. Wszystko ok, hormony "książkowe". Wg gin. nie powinno być problemu z zajściem, ale same wiecie że różnie to bywa. Mam do Was 2 pytania z prośbą o info:
    1. Czy kwas foliowy przyjmowany przez dłuższy czas może zaszkodzić? (przyjmuje go ponad 2 lata)
    2. Jak należy mierzyć temperaturę? tzn czy skok temp jest w dniu owulacji czy już na pare dni przed?

    Ruda, zrobiłaś hormony tarczycy, przynajmniej TSH?

    Kwas foliowy nie zaszkodzi, kobiety w ogóle powinny go przyjmować, nie tylko te starające się. Ja brałam 3 miesiące przed ciążą i do końca I trymestru.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Ruda86 Znajoma
    Postów: 26 10

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose - tak oczywiście, TSH było robione. Wynik dobry, ale wg gin powinnam dodatkowo spożywać produkty zawierające sporo jodu. Kupiłam sobie Femibion 1 dla staraczek, więc powoli zaczynam uzupełniać to czego jest mało.

    madlenka - zdaje sobie sprawę z tego, że mogę się źle czuć, ale jednak zaryzykuje:) Robię to z pełną świadomością:) Jeśli udałoby mi się za pierwszym razem (w co wątpię) w dniu ślubu byłabym ok 15 tc. Bardziej się martwię czy nie będę miała bardzo dużego brzuszka.

    Dziewczyny, już się nie mogę doczekać:)

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda86 wrote:
    lilirose - tak oczywiście, TSH było robione. Wynik dobry, ale wg gin powinnam dodatkowo spożywać produkty zawierające sporo jodu. Kupiłam sobie Femibion 1 dla staraczek, więc powoli zaczynam uzupełniać to czego jest mało.

    madlenka - zdaje sobie sprawę z tego, że mogę się źle czuć, ale jednak zaryzykuje:) Robię to z pełną świadomością:) Jeśli udałoby mi się za pierwszym razem (w co wątpię) w dniu ślubu byłabym ok 15 tc. Bardziej się martwię czy nie będę miała bardzo dużego brzuszka.

    Dziewczyny, już się nie mogę doczekać:)

    Ruda, dobry tzn. w okolicach 1? Dopytuję, bo często dla lekarza ważne są normy, które dla staraczek są inne niż te z laboratorium dla ogółu społeczeństwa.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)

    Lili gratuluję synka ! Super :)

    20140607580117.png
  • Ruda86 Znajoma
    Postów: 26 10

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose sprawdzę wieczorem i napiszę dokładnie jaki wynik:)

  • Ruda86 Znajoma
    Postów: 26 10

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH 2,49 mU/I norma 0,27-4,4
    FT4 18,46 pmol/I norma 12-22
    FT3 5,55 pmol/I norma 3,1-6,8

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monia91 wrote:
    Cześć :)

    Lili gratuluję synka ! Super :)

    Monia, dziękuję ślicznie :* :)
    Ruda86 wrote:
    TSH 2,49 mU/I norma 0,27-4,4
    FT4 18,46 pmol/I norma 12-22
    FT3 5,55 pmol/I norma 3,1-6,8

    Ruda, TSH troszkę za wysokie. Przy takim zajście jest raczej bezproblemowe, ale mogłabyś zbić, najlepiej do 1-1,5, bo w ciąży dodatkowo rośnie, a wysokie TSH (wysokie w ciąży = powyżej 2) zagraża dziecku, ponieważ nie ma jeszcze swojej tarczycy i jeśli u Ciebie są braki tyroksyny to ono też nie ma skąd czerpać. W wątku o TSH (na głównej liście znajdziesz) sporo o tym informacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2015, 14:29

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Ruda86 Znajoma
    Postów: 26 10

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lili nie ukrywam, że troszkę mnie zmartwiłaś tym tsh. Hmm chociaż moja gin jest również endokrynologiem i wiedziała, że badania były zrobione ze względu na planowaną ciążę. Każdy wynik analizowała, tłumaczyła. Nic nie mówiła, że tsh jest za wysokie jak na staraczkę:( Wspominała jedynie o jodzie... ;/

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, jod dobrze brać w ciąży, ja w każdym razie mam przepisany jod i wit D. od endo + lek na tarczycę. Twoje TSH nie jest bardzo złe, ale też nie idealne. Niestety większość lekarzy sugeruje się ogólną normą, która nie dotyczy staraczek. Zawsze możesz to skonsultować z innym endo.
    Napisz jeszcze w wątku o TSH i dziewczyny też się wypowiedzą :)


    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2015, 21:24

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Ruda86 Znajoma
    Postów: 26 10

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose - napisałam. Dziękuje bardzo:)
    Zobaczymy co będzie. Też powinnam brać wit D, ale po lekach na receptę baaardzo źle się czuję, a po tych z mniejszą dawkę nie było różnicy w wynikach. Jakby mój organizm w ogóle jej nie wchłaniał.

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 01:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda86 wrote:
    lilirose - napisałam. Dziękuje bardzo:)
    Zobaczymy co będzie. Też powinnam brać wit D, ale po lekach na receptę baaardzo źle się czuję, a po tych z mniejszą dawkę nie było różnicy w wynikach. Jakby mój organizm w ogóle jej nie wchłaniał.

    Ruda, moja endo mówi, że te suplementy to o kant pupy rozbić, bo one właśnie się nie wchłaniają, co sama potwierdzasz. Ja kupiłam 3 opakowania wit. D i odstawiłam, teraz zalegają. Ona zapisała mi od początku ciąży 2 tys. jednostek (niektóre kobiety biorą nawet 7 tys) i wyniki są super. Niech przepisze Ci Vigantoletten, może podpasują Ci. Poza tym Jodid warto też łykać w ciąży.

    Dziewczyny powinny odpisać szybko, jak nie zauważą pytania to się przypomnij, bo czasem giną w gąszczu jakiejś dyskusji :)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Ruda86 Znajoma
    Postów: 26 10

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie po Vigantoletten tak fatalnie się czułam. Nudności, wrażenie że zaraz zemdleje i przyspieszone bicie serca, jakby miało zaraz wyskoczyć:) dlatego odstawiłam.
    Lili przepraszam, że dopiero teraz ale z całego serducha gratuluję synka:)

  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tygrys zaglądasz do nas czasami? Co u Ciebie?

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 01:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, na pewno jest jakiś zamiennik. Może w V. jest laktoza? Po niej możesz mieć takie nieprzyjemności.

    Dziękuję ślicznie :*

    Sigma, Epic, gdzie się podziewacie, co u Was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2015, 01:52

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny :) ja też nowa staraczka od tego msc jestem.

    dzięki lilirose za wpis o poziomie tsh. Aż sprawdziłam swój dokładnie przed chwilą. Na szczęście mam niski :)

    Od ponad godziny nie mogę usunąć. Tak się kręciłam w łóżku, że aż mnie zaczęło to denerwować :/

    lilirose lubi tę wiadomość

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zakocona wrote:
    Hey dziewczyny :) ja też nowa staraczka od tego msc jestem.

    dzięki lilirose za wpis o poziomie tsh. Aż sprawdziłam swój dokładnie przed chwilą. Na szczęście mam niski :)

    Od ponad godziny nie mogę usunąć. Tak się kręciłam w łóżku, że aż mnie zaczęło to denerwować :/

    Hej hej, witamy i wiruski wysyłamy :) Powodzenia!

    Napisz coś o sobie, jak długo się staracie, czy masz jakieś problemy ze zdrowiem itp. :)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już piszę :)

    Dopiero zaczęliśmy w tym miesiącu, także niezbyt na niego liczę. Na razie tylko robiłam testy owu. Od przyszłego cyklu (choć mam nadzieję cichą, że może @ nie nadejdzie) zamierzam już z mierzeniem temperatury działać.

    Ja mam 26 lat, L ma 31. Nie mogę się doczekać bycia mamą i boję się, że za bardzo chcę i za bardzo o tym myślę, i nie będę mogła przez to zajść :(

    Badania krwi i moczu mieliśmy idealne. Jakichś innych hormonalnych nie robiłam, na rzie spróbujemy czy nam się uda.
    Cykle mam 24,27,29 dni, więc generalnie nie wiem nigdy kiedy wypadnie mi @. Średni (z pół roku) mi wychodzi 26,6 dni.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, może to nie pytanie na ten wątek, ale odnośnie testów owulacyjnych jakie stosujecie ? Wiem ,że te testy powinno się robić kilka dni jeżeli wynik jest negatywny...?

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • EP!C Autorytet
    Postów: 497 341

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose, melduję się ! :) ostatnio coś mi jeszcze mdłości dały popalić, ale już jest OK :) :) czekam na wizytę 28.01 żeby potwierdzić płeć :) juz nie moge się doczekać :) :)

    16udskjo085vr1ot.png 82dogu1rybsnof6k.png
    20150530650113.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokaina,
    ja używałam w tym cyklu z apteki Domowego Laboratorium, ale finansowo to się kompletnie nie opłaca, więc mam na kolejne cykle pakiety z allegro testów.
    Ja zaczynam testować w dzień, kiedy mi kalendarzyk pokazuje, że mam dni płodne i testuje do momentu aż mam dwie wyraźne krechy i potem też będę dopóki znowu nie będą negatywne. W tym tak nie mogłam (po dodatnim teście), bo nie miałam kompletnie czasu..

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
‹‹ 305 306 307 308 309 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ