X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakocona, dzięki za info.
    Sprawdzałam na Allegro i rzeczywiście jest cała masa takich testów w niskich cenach.

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, u mnie słabo dziś :( w środę mam gina i będzie wymrażanko także starania przekładamy na marzec ehh

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlenka, trzymaj się ciepło, jakoś to będzie... :)

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś musi być :) Miałam wielkie nadzieje związane z lutym. Miałam przeczucie, że teraz się uda. Jednak trzeba te zmiany wymrozić. Może przez to nie zaszłam w ciąże jeszcze?

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EP!C wrote:
    lilirose, melduję się ! :) ostatnio coś mi jeszcze mdłości dały popalić, ale już jest OK :) :) czekam na wizytę 28.01 żeby potwierdzić płeć :) juz nie moge się doczekać :) :)

    No nareszcie :D ja mam 28 połówkowe :D zdrówka!

    Sigma, gdzie się podziewasz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2015, 20:35

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • gabus Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Tez chce sie do was przylaczyc... ja mam 3 cykle za soba bezskutecznie. . Ale jestem dobrej mysli. Zaczynam dni plodne i biore sie do roboty . Zobaczymy co z tego wyniknie;). Pozdrawiam

    Nadzieja
  • apple Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny!
    u nas końcówka cyklu, w przyszły tygodniu powinien być okres. Coś czuję, że pierwszy cykl nie będzie skuteczny. Sama nie wiem dlaczego. Zastanawiam się czy kupić test ale chyba nie ma sensu. Od nowego cyklu biorę się ostro za mierzenie temperatury.
    Zastanawiam się czy nie zrobić tych badań hormonalnych. Byłam 8 stycznia u gina i niby nie zlecił mi żadnych badań. sama nie wiem. Skierowanie daje ginekolog czy można wziąć od rodzinnego?

    c72538a0f30f3eb9d1b70c77a218fdeb.png
  • EP!C Autorytet
    Postów: 497 341

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny :)

    i witam nowe staraczki :) :)

    wysyłam duuuużo ciążowych wirusków &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& ;)

    16udskjo085vr1ot.png 82dogu1rybsnof6k.png
    20150530650113.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    apple wrote:
    cześć dziewczyny!
    u nas końcówka cyklu, w przyszły tygodniu powinien być okres. Coś czuję, że pierwszy cykl nie będzie skuteczny. Sama nie wiem dlaczego. Zastanawiam się czy kupić test ale chyba nie ma sensu. Od nowego cyklu biorę się ostro za mierzenie temperatury.
    Zastanawiam się czy nie zrobić tych badań hormonalnych. Byłam 8 stycznia u gina i niby nie zlecił mi żadnych badań. sama nie wiem. Skierowanie daje ginekolog czy można wziąć od rodzinnego?

    Jak byłam przed ciążą (w czerwcu) u swojej ówczesnej ginki to popatrzyła się na mnie jak na kretynkę, że w ogóle chcę się przebadać. Nie było mowy o skierowaniu, bo jej nikt za to nie zapłaci, a chciałam tylko na mocz, morfologię, TSH, czyli podstawę. Wyszło w końcu, że wszystkie badania (te co wyżej + inne zalecane przed ciążą) na własną rękę robiłam. Lekarze generalnie mają w d., czy jesteśmy zdrowe. Tylko, że to nie oni później płaczą, jak zarodek umrze, bo ma się np. wirusa toksoplazmozy albo niedoczynność tarczycy. A wszystko można przed leczyć i potem donosić zdrową ciążę.

    Reasumując: przejdź się do rodzinnego, poproś o podstawowe badania (w tych TSH i ft4). Powinien dać bez problemu.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • apple Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki lilisore :* ja chodzę prywatnie do gina i w zasadzie pytałam czy jest wszystko ok jak robiła usg. Później jak zapisywała sobie obserwacje w mojej karcie to też pytałam czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania to powiedziała, że nie ma potrzeby. Chyba będę musiała się przejść do rodzinnego i dla świętego spokoju zrobię te badania.

    c72538a0f30f3eb9d1b70c77a218fdeb.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobiłam podstawowe krew+tsh i mocz. Tyle.
    Poprosiłam o zlecenie badań zwykłego interniste, wszystkie badania miałam w pakiecie medycznym z firmy mojego L.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 01:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli macie kota lub częsty kontakt z kotami to polecam zrobić toksoplazmozę. Niestety jest bezobjawowa a zarodek w momencie zarażenia matki nie przeżyje.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Anka83 Autorytet
    Postów: 1111 187

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was kobietki:-) Ja co prawda mam już czteroletnia córcię:-) ale jeśli chodzi o o te wszystkie pomiary i obserwacje, to jestem początkująca:-> Więc również do Was dołączam i pozdrawiam:-)

    km5sdf9hy0ig5cgk.png
    mhsv3e5eyxpv2hl6.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja uważam, że tokso to nie od kotów się zaraza i mam nadzieję, że wreszcie lekarze przestaną szerzyć te dyrdymaly. Tokso w większości ludzie zarazaja się jedząc surowe mięso i/lub niemyte owoce i warzywa! Od kota trzeba by się wyjątkowo wysilić, żeby się zarazić. Kot poza tym też musi być najpierw zarażony, żeby tosko przekazać a zarażenie się od kota to np wzięcie jego kupy w ręce, nie umycie ich i zrobienie sobie kanapki, którą się zje. Trochę mało realistyczny scenariusz ;)
    Co nie znaczy, że przeciwciał na tokso nie powinno się robić. Powinno, ale każdy, nie tylko stykający się z kotami ;)

    Anka, powodzenia!

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Jestem właśnie po wizycie u gina. Zrobiłam krew, jutro albo pojutrze będę miała wyniki. Miałam mieć ten zabieg wymrażania, ale gin stwierdziła, że najpierw przed tym zabiegiem mi pobierze wycinek do badania histopatologicznego. Miałam w październiku robione badania na hpv i nic nie wykazały. Powiedziała, że czasami w komórkach nic nie wychodzi, a w wycinku wszystko wyjdzie czarno na białym. Nie wiem czy mnie naciąga na kasę bo tanio nie było i dlaczego nie zrobiła wycinka za pierwszym razem, ale przekonuje mnie jej podejście, że woli mieć pewność co to jest, żeby wiedzieć jak się za to odpowiednio zabrać. Miałam znieczulenie, trochę bolało. Mam dziś urlop więc posiedzę w domu bo po każdym siusiu muszę się podmywać, krew mi leci o ogólnie nie chcę tam zaglądać. Także narazie odkładamy starania o dzidziusia, w najlepszym przypadku o dwa cykle. :(

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • apple Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlenka mam nadzieję, że szybko dojdziesz do siebie :) no i aby za te dwa cykle już było wszystko ok. ja czekam na okres w przyszłym tygodniu.

    c72538a0f30f3eb9d1b70c77a218fdeb.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki apple. Też mam taką nadzieje. A ty dlaczego czekasz na @. Trzeba zawsze czekać na dwie kreski :)

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zakocona wrote:
    A ja uważam, że tokso to nie od kotów się zaraza i mam nadzieję, że wreszcie lekarze przestaną szerzyć te dyrdymaly. Tokso w większości ludzie zarazaja się jedząc surowe mięso i/lub niemyte owoce i warzywa! Od kota trzeba by się wyjątkowo wysilić, żeby się zarazić. Kot poza tym też musi być najpierw zarażony, żeby tosko przekazać a zarażenie się od kota to np wzięcie jego kupy w ręce, nie umycie ich i zrobienie sobie kanapki, którą się zje. Trochę mało realistyczny scenariusz ;)
    Co nie znaczy, że przeciwciał na tokso nie powinno się robić. Powinno, ale każdy, nie tylko stykający się z kotami ;)

    Anka, powodzenia!

    Ja też czytałam na ten temat, zdania są oczywiście podzielone, ale generalnie coraz więcej głosów jest za tym, że od kota zarazimy się toksoplazmozą w mega skrajnych sytuacjach (o tym właśnie pisze Zakocona).
    Ja troche nie mam zdania na ten temat, pewnie trzeba uważać na wszystko i zachować zdrowy rozsądek...

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 01:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakocona, ale ja nigdzie nie napisałam, że to tylko i wyłącznie od kotów. Sama jestem tego przykładem - całe dzieciństwo z kotami i nie mam przeciwciał.

    Chodziło mi po prostu, że to bardzo możliwe źródło zakażenia. Sama znam dwie osoby, które straciły ciążę przez toksoplazmozę, obie miały koty (młode, niedawno adoptowane).

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 01:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I te koty miały potwierdzoną tokso?

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
‹‹ 306 307 308 309 310 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ