X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne PODLASKIE - łączmy nasze siły tutaj
Odpowiedz

PODLASKIE - łączmy nasze siły tutaj

Oceń ten wątek:
  • mrulinka Przyjaciółka
    Postów: 96 43

    Wysłany: 3 lutego 2015, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, poradźcie jakie badania robić i w którym dniu cyklu, bo ostatnio gin i mi powiedział, że to bez znaczenia w którym, a czytałam, że ma i to duże.

    mrulinka
  • słodka Przyjaciółka
    Postów: 109 159

    Wysłany: 5 lutego 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mrulinka wrote:
    Dziewczyny, poradźcie jakie badania robić i w którym dniu cyklu, bo ostatnio gin i mi powiedział, że to bez znaczenia w którym, a czytałam, że ma i to duże.

    Mi lekarz kazał robić badania w 4-5 dc. Jednak spotkałam się z informacjami że miedzy 3 a 5 dc.

  • słodka Przyjaciółka
    Postów: 109 159

    Wysłany: 5 lutego 2015, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dawno otrzymałam u męża w pracy pakiet medyczny i chciałabym to wykorzystać i jestem ograniczona trochę w przychodniach. Dr. Świątecka niby w jednej przyjmuje wiec będę starała do niej umówić. O dr. Młodzianowskiej poszukam info, dzięki :) A może znacie opinie o klinikach niepłodności w Białymstoku?

  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 7 lutego 2015, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    http://m.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/badania-hormonow-plciowych-normy-kiedy-wykonac-badania-hormonalne_34323.html

    https://parenting.pl/portal/badanie-hormonow-plciowych

    "Badania hormonalne to badania krwi. Najczęściej oznacza się w nim hormony przysadkowe: FSH, LH, prolaktynę, a także hormony produkowane przez jajniki: estradiol i progesteron. 
    Poziom FSH i LH (tzw. gonadotropiny) powinno się oznaczać w 2-5 dniu cyklu miesiączkowego. Niektóre źródła wskazują, iż lepiej te badania wykonać do 4 dc.
    Badanie stężenia prolaktyny musisz przeprowadzić, gdy masz zaburzenia miesiączkowania, zdiagnozowano u ciebie gruczolaki przysadki lub istnieje podejrzenie, że cierpisz na niepłodność. Stężenie prolaktyny zmienia się nieznacznie w przebiegu cyklu miesiączkowego, najczęściej oznacza się ją w drugiej połowie cyklu (około 21 dnia cyklu).
    Stężenie estradiolu zmienia się w przebiegu cyklu miesiączkowego i osiąga szczyt w okresie przedowulacyjnym. Oznaczenie estradiolu możesz zrobić razem z FSH i LH".

    Z czego badanie progesteronu najlepiej wykonać ok.7-8 dnia po owulacji.
    Tsh, t3, t4 - tu nie ma zaleceń i można wykonywać w każdym dniu cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2015, 18:32

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 7 lutego 2015, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słodka wrote:
    Nie dawno otrzymałam u męża w pracy pakiet medyczny i chciałabym to wykorzystać i jestem ograniczona trochę w przychodniach. Dr. Świątecka niby w jednej przyjmuje wiec będę starała do niej umówić. O dr. Młodzianowskiej poszukam info, dzięki :) A może znacie opinie o klinikach niepłodności w Białymstoku?
    Ja chodzę do Artemidy i mogę polecić zarówno dr Zbrocha, jak i Domitrza (chodzę do niego, bo ma dodatkowo specjalizację z endokrynologii). W Bocianie też ponoć jest ok.
    Jedyny minus, to dość wysokie koszty wizyt i badań, ale w pakiecie już trochę lepiej. Musisz się nastawić na wydatki minimum 350 zł miesięcznie (monitoring wraz zbadaniami hormonów). Koszt jednej wizyty od 100 zł w górę.
    Uważam że cena nie jest wygórowana, tym bardziej, że czuję się "dopieszczona", lekarze odpowiadają na pytania, można do nich dzwonić i są naprawdę do dyspozycji klientek i nie zwlekają z badaniami. Diagnoza jest dosyć krótko. U mnie są to poronienia nawykowe, więc nie było ani razu namawiania na inseminację czy in vitro. Lekarz przedstawił mi swój plan i teraz go realizujemy.
    Powodzenia.

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • słodka Przyjaciółka
    Postów: 109 159

    Wysłany: 8 lutego 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Ja chodzę do Artemidy i mogę polecić zarówno dr Zbrocha, jak i Domitrza (chodzę do niego, bo ma dodatkowo specjalizację z endokrynologii). W Bocianie też ponoć jest ok.
    Jedyny minus, to dość wysokie koszty wizyt i badań, ale w pakiecie już trochę lepiej. Musisz się nastawić na wydatki minimum 350 zł miesięcznie (monitoring wraz zbadaniami hormonów). Koszt jednej wizyty od 100 zł w górę.
    Uważam że cena nie jest wygórowana, tym bardziej, że czuję się "dopieszczona", lekarze odpowiadają na pytania, można do nich dzwonić i są naprawdę do dyspozycji klientek i nie zwlekają z badaniami. Diagnoza jest dosyć krótko. U mnie są to poronienia nawykowe, więc nie było ani razu namawiania na inseminację czy in vitro. Lekarz przedstawił mi swój plan i teraz go realizujemy.
    Powodzenia.

    Jestem bardziej nastawiona właśnie na Artemidę. Również mi polecano tych samych lekarzy :) moreni mogłabyś mi dokładniej opisać jak to wszystko wygląda? Lubie wiedzieć co mnie czeka :) Ile jest np. wizyt w miesiącu? Jak długo czeka się na wizytę?

  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 10 lutego 2015, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słodka wrote:
    Jestem bardziej nastawiona właśnie na Artemidę. Również mi polecano tych samych lekarzy :) moreni mogłabyś mi dokładniej opisać jak to wszystko wygląda? Lubie wiedzieć co mnie czeka :) Ile jest np. wizyt w miesiącu? Jak długo czeka się na wizytę?
    Zajrzyj do nich na stronę - tam jest poradnik :-) pierwsza wizyta jest po miesiączce. Ja zadzwoniłam pierwszego dnia i umówiłam się na 9 dc. Przyniosłam wszystkie dotychczasowe wyniki badań i ustaliliśmy plan na kolejny cykl. Miałam wtedy monitoring. W zależności od długości cyklu masz wyznaczone wizyty (czasami codziennie lub co drugi dzień). Badane są też na bieżąco poziomy hormonów. Wszystko jest wliczone w cenę monitoringu - płacisz przy ostatniej wizycie. Jeżeli nie masz monitoringu, to płacisz za samą wizytę.
    I nie czekasz z terminami wizyt. Po wyjściu z gabinetu pielęgniarki mają już informację o zaleceniach dla Ciebie więc tylko uściślają termin, który Tobie pasuje. Co ciekawsze, to w niedzielę też wyznaczają wizyty.
    Jedyne co mi się nie podoba to parking ;) mało miejsca :-)

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • mrulinka Przyjaciółka
    Postów: 96 43

    Wysłany: 10 lutego 2015, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gigsa dzięki za info jakie hormony w którym dniu się robi. Na prawdę mi to pomogło.

    gigsa lubi tę wiadomość

    mrulinka
  • słodka Przyjaciółka
    Postów: 109 159

    Wysłany: 10 lutego 2015, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Zajrzyj do nich na stronę - tam jest poradnik :-) pierwsza wizyta jest po miesiączce. Ja zadzwoniłam pierwszego dnia i umówiłam się na 9 dc. Przyniosłam wszystkie dotychczasowe wyniki badań i ustaliliśmy plan na kolejny cykl. Miałam wtedy monitoring. W zależności od długości cyklu masz wyznaczone wizyty (czasami codziennie lub co drugi dzień). Badane są też na bieżąco poziomy hormonów. Wszystko jest wliczone w cenę monitoringu - płacisz przy ostatniej wizycie. Jeżeli nie masz monitoringu, to płacisz za samą wizytę.
    I nie czekasz z terminami wizyt. Po wyjściu z gabinetu pielęgniarki mają już informację o zaleceniach dla Ciebie więc tylko uściślają termin, który Tobie pasuje. Co ciekawsze, to w niedzielę też wyznaczają wizyty.
    Jedyne co mi się nie podoba to parking ;) mało miejsca :-)

    Na ich stronie byłam już z milion razy :) Powiedz mi jeszcze jak jest z ceną za monitoring. Na stronie koszt to 350 zł, rozumiem że to cena tylko za monitoring i zapewne góra za 3 wizyty? A jaki jest koszt badania hormonów? Wiem że w Bocianie 35 zł a w Diagnostyce 20 zł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2015, 10:05

  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słodka wrote:
    Na ich stronie byłam już z milion razy :) Powiedz mi jeszcze jak jest z ceną za monitoring. Na stronie koszt to 350 zł, rozumiem że to cena tylko za monitoring i zapewne góra za 3 wizyty? A jaki jest koszt badania hormonów? Wiem że w Bocianie 35 zł a w Diagnostyce 20 zł.
    W monitoring masz wliczone badanie hormonów - estradiolu i progesteronu w fazie lutealnej. Ja dzisiaj zaczynam monitoring i byłam na badaniu estradiolu, a pózniej lece jajka podglądać ;)
    Wizyt jest tyle, ile trzeba - u mnie były trzy, ale tylko z tego względu, że wyjeżdżałam. Kończą się zazwyczaj w 7-8 dpo.

    słodka lubi tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 10 lutego 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słodka wrote:
    Na ich stronie byłam już z milion razy :) Powiedz mi jeszcze jak jest z ceną za monitoring. Na stronie koszt to 350 zł, rozumiem że to cena tylko za monitoring i zapewne góra za 3 wizyty? A jaki jest koszt badania hormonów? Wiem że w Bocianie 35 zł a w Diagnostyce 20 zł.

    też korzystałam z pakietu monitoringu w Artemidzie i za te 350 zł masz tyle wizyt ile wymaga dany cykl, raz miałam tak że musiałam pojawić się 8 razy, a cena ta sama :) i chyba estradiol jest w cenie :)

    nie pamiętam dokładnie cen badań hormonów, ale pamiętam że za betę płaciłam 25zł a za progesteron 20zł, generalnie ceny są przystępne

    moremi lubi tę wiadomość

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 10 lutego 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i mogę polecić dr Zbrocha z Artemidy, bo to właśnie dzięki jego wiedzy lekarskiej udało nam się zajść w ciąże <3

    słodka lubi tę wiadomość

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • słodka Przyjaciółka
    Postów: 109 159

    Wysłany: 10 lutego 2015, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie jest tragicznie z taką ceną :) Dzięki dziewczyny za odp. julita gratuluje :* Po przejrzeniu netu najbardziej mi odpowiada właśnie dr. Zbroch jednak pewna osoba poleca mi dr. Wołczyńskiego. Sorry ale to trochę głupie pytanie ale rozumiem że te 350 zł płaci się za jeden cykl monitoringu?

    julita, Gosiacu, moremi lubią tę wiadomość

  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 10 lutego 2015, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak za cały 1 cykl monitoringu :)

    ja zazwyczaj musiałam pojawić się na pierwszej wizycie w 5dc aby sprawdzić czy po poprzednim cyklu nie ma żadnych torbielek i ogólnie czy wszystko jest w porządku, następnie tak około 12-14dc aby sprawdzić jak rośnie pęcherzyk, po jakichś 3-4 dniach kolejny monitoring i jeśli pęcherzyk osiągał odpowiednie wymiary, to pani pielęgniarka podawała mi zastrzyk na pęknięcie (Otrivella 80zł), na kolejny monitoring przychodziłam po dwóch dniach aby potwierdzić pęknięcie, 7dp sprawdzałam progesteron za 20zł (jeśli wynik był powyżej 10 to już nie wchodziłam do gabinetu przyjmując, że hormon jest ok, a jeśli poniżej 10 to wchodziłam na wizytę aby zaciągnąć porady) :)


    o dr Wołczyńskim też słyszałam bardzo dobre opinie, aczkolwiek Zbrocha nie zamieniłabym na innego gina :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2015, 14:39

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słodka wrote:
    To nie jest tragicznie z taką ceną :) Dzięki dziewczyny za odp. julita gratuluje :* Po przejrzeniu netu najbardziej mi odpowiada właśnie dr. Zbroch jednak pewna osoba poleca mi dr. Wołczyńskiego. Sorry ale to trochę głupie pytanie ale rozumiem że te 350 zł płaci się za jeden cykl monitoringu?
    Ja osobiście Wołczyńskiego nie polecam. Moje odczucia po wizycie w Artemidzie opisałam tu https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/kliniki-nieplodnosci,42,5.html

  • słodka Przyjaciółka
    Postów: 109 159

    Wysłany: 10 lutego 2015, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy jakim wyniku progesteronu nie dochodzi do owulacji? W sobotę robiłam go i czekam na @ żeby zrobić resztę hormonów wiec trochę czasu minie zanim udam się do lekarza a zastanawia mnie czy miałam owu czy jednak nie :/

  • mrulinka Przyjaciółka
    Postów: 96 43

    Wysłany: 10 lutego 2015, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie. Dobre pytanie z tym progesteronem. Ja miałam poprzednio 9,5 i lekarz powiedział że ok, ale dziewczyny na forach piszą że to za mało aby utrzymać ewentualną ciążę.

    mrulinka
  • antea Koleżanka
    Postów: 55 47

    Wysłany: 10 lutego 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej witajcie Podlasianki :)
    Ja leczę się u dr Kucia (poliklinika Arciszewscy) i jestem pod wrażeniem.
    Nie dość , że lekarz jest kompetentny (dużo tłumaczy i robi wszelkie badania i odp na wszystkie pytania bez pośpiechu) jest też ciepłym i miłym człowiekiem. Czuję się u niego bezpiecznie. Jestem bardzo zadowolona. Nawet mój mąż bardzo go polubił. :-)

    eef9ea829bfa98ddca7184863e2ba221.png
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 10 lutego 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antea wrote:
    Hej witajcie Podlasianki :)
    Ja leczę się u dr Kucia (poliklinika Arciszewscy) i jestem pod wrażeniem.
    Nie dość , że lekarz jest kompetentny (dużo tłumaczy i robi wszelkie badania i odp na wszystkie pytania bez pośpiechu) jest też ciepłym i miłym człowiekiem. Czuję się u niego bezpiecznie. Jestem bardzo zadowolona. Nawet mój mąż bardzo go polubił. :-)


    a jak sobie radzisz z terminami wizyt? chodzi mi o to, że przyjmuje tylko we wtorki u Arciszewskich :/
    na samym początku chodziłam do niego ale po 2 miesiącach stwierdziłam że monitoring u niego nie ma sensu skoro jest dostępny raz w tygodniu... było to irytujące bo jest on podpisany na stronie jako lekarz zajmujący się monitoringiem czyli teoretycznie powinna być możliwość częstszego dostępu, bo wiadomo np. pęcherzyk który sobie rośnie niekoniecznie będzie czekał do wtorku aby podjąć decyzje czy już coś dajemy na pęknięcie - taki przykład. Do teraz nie ogarniam jak to jest możliwe przy jednym dniu dostępności ;)

    ale co do samej osoby pana dr Kuć to zgodzę się z tobą w 100% - pozytywny gość :)

    moremi, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 11 lutego 2015, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiacu wrote:
    Ja osobiście Wołczyńskiego nie polecam. Moje odczucia po wizycie w Artemidzie opisałam tu https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/kliniki-nieplodnosci,42,5.html
    Gosia, ale ja nie bardzo rozumiem - nie pytałaś go o nic? Tak od razu on mówi co będziemy robić i Ty się zgadzasz? Tovja się nie dziwię, że nie jesteś zadowolona. Prawdopodobnie noie będziesz zadowolona z żadnego lekarza, który przedstawi Ci plan działania. Masz prawo zaoponować, być asertywna, zapytać o możliwość innego postępowania. Masz też prawo zmienić lekarza jeżeli dotychczasowy Ci nie odpowiada.

    Malibu, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ