X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne pół roku starań i nic
Odpowiedz

pół roku starań i nic

Oceń ten wątek:
  • patrycja87 Autorytet
    Postów: 364 107

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja najpierw byłam u ginekologa i od razu dał mi dostinex i eutyrox 50, ale od razu zaznaczył,żebym poszła do endokrynologa, bo w przypadku ciąży będę pod jego stałą opieką, bo ginekolog w ciąży już Ci nie przepisze.

    Trzymam kciuki żeby u każdej z nas zabiło maleńkie serduszko :)
    oar8skjoxel36ri5.png
    [ur
    km5sdf9hq6q185b9.png

  • patrycja87 Autorytet
    Postów: 364 107

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A prolaktynę można robić w dowolnym dniu cyklu, tak mi mówił lekarz.

    Trzymam kciuki żeby u każdej z nas zabiło maleńkie serduszko :)
    oar8skjoxel36ri5.png
    [ur
    km5sdf9hq6q185b9.png

  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patrycja87 wrote:
    Ja najpierw byłam u ginekologa i od razu dał mi dostinex i eutyrox 50, ale od razu zaznaczył,żebym poszła do endokrynologa, bo w przypadku ciąży będę pod jego stałą opieką, bo ginekolog w ciąży już Ci nie przepisze.
    Kurcze, dzięki. W takim razie jak będę miała wynki z prolaktyny to pędzę do ginekologa, a do endokrynologa pójdę swoją drogą. Bo czekać teraz miesiąc na wizytę, żeby przepisał mi leki to porażka jakaś, a tak zacznę już leczenie.

    20140621580114.png
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koalka wrote:
    ale po co Ci skierowanie skoro i tak chodzisz do gina prywatnie?
    TSH i prolaktynę sama możesz sobie zbadać.

    Mój zakład pracy oferuje możliwość wykupienia sobie pakietu medycznego w LuxMed, ja taki pakiet mam i jeżeli chcę zrobić tam badania to muszę mieć skierowanie od lekarza tam pracującego i wtedy nie muszę za to płacić. Inaczej oczywiście mogę na własną rękę zrobić badania i zapłacić, ale po co skoro teoretycznie powinnam mieć to w pakiecie.

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • patrycja87 Autorytet
    Postów: 364 107

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dokładnie ja tak zrobiłam, gin bez problemu dał receptę i jak za 3 tyg miałam wizytę u endo, zrobiłam świeże wyniki i miałam 2,13 i od razu mówiła,że gin idealnie dobrał mi dawkę:) więc szybko Ci spadnie,ja mam na dwóch testach pozytywny wynik, po 3 miesiącach więc Tobie życzę po miesiącu. Mi się udało ,że nie musiałam mieć przerwy w staraniach bo szybko spadło :)Będzie ok!!!

    Trzymam kciuki żeby u każdej z nas zabiło maleńkie serduszko :)
    oar8skjoxel36ri5.png
    [ur
    km5sdf9hq6q185b9.png

  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patrycja87 wrote:
    Tak dokładnie ja tak zrobiłam, gin bez problemu dał receptę i jak za 3 tyg miałam wizytę u endo, zrobiłam świeże wyniki i miałam 2,13 i od razu mówiła,że gin idealnie dobrał mi dawkę:) więc szybko Ci spadnie,ja mam na dwóch testach pozytywny wynik, po 3 miesiącach więc Tobie życzę po miesiącu. Mi się udało ,że nie musiałam mieć przerwy w staraniach bo szybko spadło :)Będzie ok!!!
    Dajesz mi dużą nadzieję :) bardzo się cieszę Twoim szczęściem :). W poniedziałek zrobię lh, fsh i prolaktynę i we wtorek idę do gina.
    A te leki drogie są ?

    20140621580114.png
  • patrycja87 Autorytet
    Postów: 364 107

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostinex hmmm 30zł jedna tableta , ale starcza na 4 tygodnie, bo się bierze 1/4 tabletki na tydzień, a eutyrox opakowanie to 6 zł, więc jest spoko.

    Trzymam kciuki żeby u każdej z nas zabiło maleńkie serduszko :)
    oar8skjoxel36ri5.png
    [ur
    km5sdf9hq6q185b9.png

  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze, że nie są to kosmicznie drogie leki. Bo i tak te badania tyle kosztuja, ze mozna zbankrutowac.

    patrycja87 lubi tę wiadomość

    20140621580114.png
  • patrycja87 Autorytet
    Postów: 364 107

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak , ale co zrobić trzeba, na szczeście dostinex się odstawia jak się zajdzie w ciążę, a eutyrox cały czas , ale cena spoko. I kochana, ja też się stresowałam jak Ty, a teraz już mogę cfaniakować :D Ty też zaraz będziesz tak jak ja :D

    Trzymam kciuki żeby u każdej z nas zabiło maleńkie serduszko :)
    oar8skjoxel36ri5.png
    [ur
    km5sdf9hq6q185b9.png

  • patrycja87 Autorytet
    Postów: 364 107

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaa właśnie jak robisz te badania to zrób też anty tpo be endo mnie na to wysłała, no i usg tarczycy w gabinecie u mnie drogo bierze, więc idę gdzie taniej, ale na bank to będzie chciała lub chciał :)

    Trzymam kciuki żeby u każdej z nas zabiło maleńkie serduszko :)
    oar8skjoxel36ri5.png
    [ur
    km5sdf9hq6q185b9.png

  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patrycja87 wrote:
    Tak , ale co zrobić trzeba, na szczeście dostinex się odstawia jak się zajdzie w ciążę, a eutyrox cały czas , ale cena spoko. I kochana, ja też się stresowałam jak Ty, a teraz już mogę cfaniakować :D Ty też zaraz będziesz tak jak ja :D
    Zrobię wszystko, żeby zajść :)
    Mam nadzieję, że będzie tak jaku Ciebie :)

    20140621580114.png
  • patrycja87 Autorytet
    Postów: 364 107

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana , a ja Ci życzę ,żeby było szybciej niż u mnie !!! Najważniejsze znać przyczynę, na szczęście mamy taką ,że wystarczą leki, ja mam jeszcze torbiela na jajniku i tylko jeden jajnik aktywny i zobacz mam dwu letnią córkę i najprawdopodobniej kolejne w drodze ;)

    Trzymam kciuki żeby u każdej z nas zabiło maleńkie serduszko :)
    oar8skjoxel36ri5.png
    [ur
    km5sdf9hq6q185b9.png

  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wspaniałe, że jesteś w ciąży i życzę Ci dużo zdrówka i teraz zero stresu :) ja jeszcze póki się wszystko nie wyjaśni będę niestety żyła w stresie... Msm nadzieję, że tylko tsh będzie moim problemem

    20140621580114.png
  • patrycja87 Autorytet
    Postów: 364 107

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze zobaczysz!!!

    Trzymam kciuki żeby u każdej z nas zabiło maleńkie serduszko :)
    oar8skjoxel36ri5.png
    [ur
    km5sdf9hq6q185b9.png

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez sie ciesze, ze jestem w goracej wodzie kapana ;) ja w 4cs zaczelam robic badania, ktore wlasciwie robie caly czas ;) mojemu mezowi wyszly nieciekawe wyniki nasienia, mi za wysokie tsh,prolaktyna,androstendion ;) dzisiaj maz byl zrobic dodatkowo posiew, ja musze sie wybrac na usg piersi i powtorzyc badanie tsh i prolaktyny. Zbiera sie tego z czasem ;) w naszym przypadku rok bylby stracony gdybysmy czekali jak zalecaja lekarze...

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Tez sie ciesze, ze jestem w goracej wodzie kapana ;) ja w 4cs zaczelam robic badania, ktore wlasciwie robie caly czas ;) mojemu mezowi wyszly nieciekawe wyniki nasienia, mi za wysokie tsh,prolaktyna,androstendion ;) dzisiaj maz byl zrobic dodatkowo posiew, ja musze sie wybrac na usg piersi i powtorzyc badanie tsh i prolaktyny. Zbiera sie tego z czasem ;) w naszym przypadku rok bylby stracony gdybysmy czekali jak zalecaja lekarze...
    chyba jak w większości par, które czekają rok..bo moim zdaniem jeżeli po kilku msc starań się nie udaje to jakaś przyczyna jest tego..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patrycja87 wrote:
    Kochana , a ja Ci życzę ,żeby było szybciej niż u mnie !!! Najważniejsze znać przyczynę, na szczęście mamy taką ,że wystarczą leki, ja mam jeszcze torbiela na jajniku i tylko jeden jajnik aktywny i zobacz mam dwu letnią córkę i najprawdopodobniej kolejne w drodze ;)

    GRATULACJE!!!
    Całkiem szybko postaraliście się o rodzeństwo dla małej ;) Nie chciałaś dłużej sobie odpocząć?
    Jaką miałaś dawkę na tarczycę?
    I jak wysoką miałaś prolaktynę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2015, 23:08

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolka89 wrote:
    To dobrze, że nie są to kosmicznie drogie leki. Bo i tak te badania tyle kosztuja, ze mozna zbankrutowac.
    jeżeli chcesz tańszy lek na zbicie prolaktyny to poproś bromergon, 30 tab. kosztuje niecałe 20zł. A wbrew opinią, których się naczytałam w internecie o skutkach ubocznych ja nie mam żadnych, a prolaktyna spadła od razu nawet aż za bardzo. Jak pracujesz i boisz się na początku skutków ubocznych to najlepiej brać przed spaniem :)
    a dostinex kupiłam za 70 zł za 4 tabletki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2015, 23:05

  • Niecierpliwa Pola Ekspertka
    Postów: 418 67

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, też się wypowiem :) Mój lekarz na szczęście działa od razu i nie czeka nie wiadomo na co. W 4cs zrobił mi HSG i kazał zbadać nasienie. Okazało się, że jeden jajowód był niedrożny - udrożnił się podczas zabiegu. Badanie nasienia robiliśmy w 5cs (wcześniej mąż był chory) i wyniki wyszły średnie. Od 6cs zaczęłam stymulację owulacji, a mąż zażywa suplementy na poprawę ruchliwości plemników. Gdybyśmy czekali 12 miesięcy to byłby to zmarnowany czas. Obecnie czekam na @ i mam nadzieję, że nie przyjdzie, ale jeśli tak, to jeszcze 2-3 cykle z clo. Jeśli nadal bez powodzenia to w 9-10cs inseminacja - szybciej niż wiele par zaczyna robić jakiekolwiek badania...

    agnes175 lubi tę wiadomość

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa Pola a jakie twoj maz bierze suplementy ? U mojego tez srednio z wynikami. Jesli moge sie spytacile masz lat :) ?dzisiaj musialam upuscic z siebie troche lez, pogorszyly mi sie wyniki androstendionu :( az boje sie powtorzyc tsh i prolaktyne :/

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ