X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Powakacyjne niespodzianki, czyli wrześniowe testowanie 2016
Odpowiedz

Powakacyjne niespodzianki, czyli wrześniowe testowanie 2016

Oceń ten wątek:
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 4 września 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaFasola wrote:
    Kurcze, mam taka nadzieje ze sie w tym cyklu udalo. Pewnie to tez przez testy owu ze akurat strzelilismy dzien po pozytywnym a na drugi dzien byl jeszcze skok temp to juz wogole ho ho ;) ale z drugiej strony tak mysle... Ze moze juz było za pozno..

    Ja mialam pierwsza owulaCje od jakis 4-5 miesięcy.. I ladny progesteron 7po.. Więc też bardzo liczę na ten cykl.. Ale strasznie boję się rozczarowania

    SusannaDean lubi tę wiadomość

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 4 września 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka wrote:
    a jak było z zajściem w drugą ciążę? w którym cs?
    My o córkę staraliśmy się 3 lata a teraz 1-szy cs o drugie maleństwo i z jednej strony mam przeczucie że się udało ale z drugiej strony nie chce mi się wierzyć że to byłoby możliwe
    Za pierwszym cyklem :-)

    Pianistka lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 4 września 2016, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze wrócę do tematu karmienia piersią i ciąży..
    1. Prawda jest ze KP można zajść w kolejną ciążę ale są też kobiety które są nieplodne przez cały okres KP a czasami nawet kilka miesięcy po odstawieniu dziecka. To sprawa bardzo indywidualna i nie ma co generalizowac że jakaś kpbieta zaszła to można. Widocznie mój organizm potrzebuje więcej czasu.
    2. Nie jest prawdą że należy odstawić dziecko od piersi gdy jest się w ciąży. Nie jest prawdą że powoduje to poronienia. Jeśli ciąża jest zdrowa a matka dobrze się odżywia to można KP. Po glad że trzeba przestać pochodzi z czasów naszych mam i babć i lekarzowi który tak na to patrzy nie zaufalabym.

    blubka, zakocona, zFolwarku, Tygrysek lubią tę wiadomość

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 4 września 2016, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StyczniowaNadzieja wrote:
    Ja jeszcze wrócę do tematu karmienia piersią i ciąży..
    1. Prawda jest ze KP można zajść w kolejną ciążę ale są też kobiety które są nieplodne przez cały okres KP a czasami nawet kilka miesięcy po odstawieniu dziecka. To sprawa bardzo indywidualna i nie ma co generalizowac że jakaś kpbieta zaszła to można. Widocznie mój organizm potrzebuje więcej czasu.
    2. Nie jest prawdą że należy odstawić dziecko od piersi gdy jest się w ciąży. Nie jest prawdą że powoduje to poronienia. Jeśli ciąża jest zdrowa a matka dobrze się odżywia to można KP. Po glad że trzeba przestać pochodzi z czasów naszych mam i babć i lekarzowi który tak na to patrzy nie zaufalabym.
    Oj wiesz co byłam tez zdziwiona kiedy mi to koleżanka powiedziała ale ta lekarka to jedna z najlepszych specjalisek w poznaniu i wątpię by się mylila;) z ciekawości zapytam moja lekarke co o tym myśli i dam znać ;)

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 4 września 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, niektórym dziewczynom w 10 czy 11 dpo wychodzi blada kreska, ale to zależy od tego, kiedy doszło do zagnieżdżenia. Najpóźniej powinno to nastąpić w 12 dpo. Z kolei około 48 h po zagnieżdżeniu zaczyna być wytwarzane hcg czyli hormon, który wygrywają testy ciążowe :) Także najlepiej zrobić test 14 dpo ;)

    Susanna, pregnyl to gonadotropina kosmówkowa inaczej hcg czyli hormon ciążowy, który wygrywają testy. Ja dostałam 1000 j także miałam objawy ciążowe, w tym ten z bolącymi piersiami. Normalnie przez 10 dni byłam przekonana, że jestem w ciąży, a tu figa z makiem. Nie chcę, byś sobie zrobiła nadzieję, ale jeśli nigdy wcześniej tak nie miałaś, to może to jest dobry znak ;)

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • szatynka Autorytet
    Postów: 1505 639

    Wysłany: 4 września 2016, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    ja mam jutro 11dpo.
    po testowniu 9dpo i 10 dpo radzę poczekać grzecznie do terminu okresu.
    może coś wyjdzie.

    ja mam cykle 26 (czasami 25, 27) dziś jest 24dc - 12dpo i zrobiłam test o czułości 25 bo w żadnej aptece nie znalazłam 10 .... no i negatyw.
    @ przewidziana na 7go. I tak się zastanawiam czy jest jeszcze szansa aby w tym cyklu ujrzeć II

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2016, 18:43

    <3 zem3j48aw2uaagxd.png <3
    <3 zem3wn15b4i4bt7c.png <3

    18.06.2016r. [*] 6tc Aniołek - w mym sercu na zawsze <3
  • szatynka Autorytet
    Postów: 1505 639

    Wysłany: 4 września 2016, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaFasola wrote:
    Zobacze ile dam rade jeszcze wytrzymac, bo ja wiem ze najlepiej czekac... Ale sama wiesz jak z tym czekaniem jest najczesciej ;) tak sobie obiecywalam ze wytrzymam do 28 dc a coraz slabiej i slabiej mi to cos wychodzi ;p

    witaj w klubie.
    Ja sobie obiecywałam, że test ciążowy kupię dzień po spodziewanej @ coby mnie nie kusił. A kupiłam kilka dni temu i to 3 szt :) dziś jak rano podskoczyła tempka z 37.00 na 37.19 skusiłam się i osikałam test z nadzieją na pozytyw a tu nawet cień cienia ... ehh mam słabą silną wolę.

    <3 zem3j48aw2uaagxd.png <3
    <3 zem3wn15b4i4bt7c.png <3

    18.06.2016r. [*] 6tc Aniołek - w mym sercu na zawsze <3
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 4 września 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamyla, gratulacje!!! :D

    My już po obiedzie ze znajomymi, było miło :) jednak pierogi nie wyszły bo nie dostałam twarogu w Polskim sklepie :/ ale zrobiłam rosół, na drugie gołąbki a na deser WZ-kę :) bardzo im smakowały gołąbki :D
    No i jestem w szoku jak Emma pięknie bawiła się z ich 1,5 roczną córką! naprawdę cudnie! :)
    także miło spędzony dzień :) po gościach posprzątane, Emma śpi, można odpocząć :)

    straszliwie bolą mnie te jajniki :( okropnie! kłuje, rwie...
    ja z racji swojej głupoty i sikania na testy 7 i 9 dpo ^^ no dureń no, nie mam już testów :D
    więc jutro kupię i grzecznie czekam do środy! :D będzie 12 dpo...

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • kejtlin Nowa
    Postów: 4 11

    Wysłany: 4 września 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć wszystkim starającym się!jestem tu nowa,więc na razie czytam was i obserwuję...;)czekam na testowanie 13go.mam nadzieję ze mi się w końcu uda czego i wam zycze!

    Pianistka, melmarmis, cookiemonsterka, ZakreconaŻona, Mamuśka2017, Demsik, Morwa, VillemoVilo lubią tę wiadomość

  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 4 września 2016, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobas2015 lekarze często tak mówią żeby w razie czego nie było na nich że nie mówili nie ostrzegali. To takie zachowawcze z ich strony. Nie trafiłam i nie słyszałam o zadnych badaniach które by to potwierdziły, raczej w drugą sttronę. Ale póki co nie mysle o tym co ja bym zrobiła gdyby się udało zajść w ciąże. Prawda jest taka ze nawet najlepsi ginekolodzy nie do końca ogarniają ten czas powrotu płodnosci i kp, tak troche traktuja to jak nie ich działke...

    bobas2015 lubi tę wiadomość

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 4 września 2016, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy kp każda ma inaczej. Jednej wraca okres po połogu zaraz, innej po iluśtam miesiącach, a jeszcze innej dopiero jak dziecko (się) odstawi od kp.

    Ja okres dostałam po 9 mscu, miałam 2 cykle już. Nie wiem nawet czy owu miałam jakąś czy nie. Karmić zamierzam w ciąży i zamierzam też potem karmić w tandemie :)

    Lekarze to w większości g wiedzą, jeśli chodzi o kp, nachętniej większość to by mm każdemu dziecku NIESTETY wcisnęła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2016, 19:36

    zFolwarku, StyczniowaNadzieja, cookiemonsterka lubią tę wiadomość

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • kate88:) Autorytet
    Postów: 713 977

    Wysłany: 4 września 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejtlin witam i życzę Ci żeby się udało:)

    19.01.2018 nasz skarb Natalka <3 3230g 54cm <3
    l22n8u69xb9092j8.png
    Aniołeczek 5.12.16 (*)
  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 4 września 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejtlin, witaj) Który to Wasz cykl starań ?

    Pianistka, fajnie,że spotkanie się udało :) To testujesz dzień po mnie :) A mnie strasznie kusi, by zareagować jutro czyli 13 dpo, ale muszę być silna i wytrzymać ;)

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • zFolwarku Autorytet
    Postów: 988 641

    Wysłany: 4 września 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Absolutnie zgadzam sie z Toba zakocona! Ja tez dostalam okres po prawie 9 mc od porodu. Mysle ze owu jest tzn mam nadzieje, bo testy wychodza +. Zobaczymy ;)
    A lekarze nic nie wiedza o zywieniu bo od tego nie sa lekarze choc oni oczywiscie uwazaja, ze wiedza wszystko ;) Na studiach maja jedne zajecia z tego i tyle. Wiec, sorry gregory, ale od zywienia to sa od doradcow laktacyjnych po dietetykow i specjalistwo ds zywienia.

    zpbny2v462noyt78.png
    gg64krhmfrbcubj1.png
  • Skrzydlata Autorytet
    Postów: 853 318

    Wysłany: 4 września 2016, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę dziewczyny że u Was objawów różnych w brud i chcecie szybko testować :) u mnie akurat cykl zero objawów. Tylko jajniki czułam na owulację i pierwsz raz w życiu czuję wrażliwe sutki, czasem piersi i niestety mnie wypryszczyło :(. Poza tym nic, ale się nie martwię bo wyluzowałam ;)

    21cs - Kalina 25.09.2018 <3
    10cs - Florian 08.03.2021 <3
    Wreszcie ten świat ma barwy i smak :)

    wibs9x0h2j4mp6wk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka2017 wrote:
    Karola, niektórym dziewczynom w 10 czy 11 dpo wychodzi blada kreska, ale to zależy od tego, kiedy doszło do zagnieżdżenia. Najpóźniej powinno to nastąpić w 12 dpo. Z kolei około 48 h po zagnieżdżeniu zaczyna być wytwarzane hcg czyli hormon, który wygrywają testy ciążowe :) Także najlepiej zrobić test 14 dpo ;)

    Susanna, pregnyl to gonadotropina kosmówkowa inaczej hcg czyli hormon ciążowy, który wygrywają testy. Ja dostałam 1000 j także miałam objawy ciążowe, w tym ten z bolącymi piersiami. Normalnie przez 10 dni byłam przekonana, że jestem w ciąży, a tu figa z makiem. Nie chcę, byś sobie zrobiła nadzieję, ale jeśli nigdy wcześniej tak nie miałaś, to może to jest dobry znak ;)

    Hm, no tak, ale epizod piersi ustąpił i zaczął się ból przypominajacy nadchodzącą @ !!! Byłam w ikei i aż mnie to wkurzało ale zakupki zrobione, wychodząc z auta poczułam taki ucisk na jajniku ale zaraz przeszło, coś tam sie wyprawia w ciele ale nie wiem co , bo jak żyje 25 lat a miesiączkuję 13 t tak nie miałam bo bym dawno panikowała.....no i wrócił śluz kawowy.... delikatnie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zakocona wrote:
    Przy kp każda ma inaczej. Jednej wraca okres po połogu zaraz, innej po iluśtam miesiącach, a jeszcze innej dopiero jak dziecko (się) odstawi od kp.

    Ja okres dostałam po 9 mscu, miałam 2 cykle już. Nie wiem nawet czy owu miałam jakąś czy nie. Karmić zamierzam w ciąży i zamierzam też potem karmić w tandemie :)

    Lekarze to w większości g wiedzą, jeśli chodzi o kp, nachętniej większość to by mm każdemu dziecku NIESTETY wcisnęła.

    Patrzcie, myślicie, że kiedyś kobiety się przejmowały ? Karmiły piersią będąc w ciąży i jakoś nikomu to nie szkodziło,ani im ani dziecku, mit o niepłodności podczas kp jest podsycany a to g prawda ! Przecież się karmiło jakoś trzeba było wyżywić dzieci a kobiety w ciążach bywały rok po roku najczęściej...

  • zFolwarku Autorytet
    Postów: 988 641

    Wysłany: 4 września 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Patrzcie, myślicie, że kiedyś kobiety się przejmowały ? Karmiły piersią będąc w ciąży i jakoś nikomu to nie szkodziło,ani im ani dziecku, mit o niepłodności podczas kp jest podsycany a to g prawda ! Przecież się karmiło jakoś trzeba było wyżywić dzieci a kobiety w ciążach bywały rok po roku najczęściej...

    Co rok prorok ;)

    zpbny2v462noyt78.png
    gg64krhmfrbcubj1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zFolwarku wrote:
    Co rok prorok ;)
    Dokładnie :D Teraz jest dużo zaburzeń, ale nie nalezy zapominać, ze natura nas zaprojektowała jednak "po coś"

    Ej mam bóle @

  • Agula92 Ekspertka
    Postów: 174 118

    Wysłany: 4 września 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    Tylko, to jest taka bardzo specyficzna ochota, co nie?
    Tak siedzisz.. siedzisz.. i nagle to uczucie "jak nie zjem czekolady, to umrę ,albo będzie koniec świata" smileys-kaos-265515.gif

    Noo dokładnie! Mąż już niejednokrotnie leciał do nocnego o północy po czekoladę ;D

    zFolwarku lubi tę wiadomość


‹‹ 147 148 149 150 151 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ