X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne POWSTANIA LISTOPADOWE - czyli lista testujacych w najbardziej jesiennym z miesiecy
Odpowiedz

POWSTANIA LISTOPADOWE - czyli lista testujacych w najbardziej jesiennym z miesiecy

Oceń ten wątek:
  • bar Ekspertka
    Postów: 187 147

    Wysłany: 16 listopada 2015, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Winne są temu estrogeny. Zbadaj w tym cyklu progesteron w 7-8dpo owu. Niski progesteron w drugiej FC = wysoki estriadol w pierwszej fazie cyklu stąd ból piersi nie zanikający przed bądź podczas Ridża.

    Edit: doczytałam ,że suplementujesz luteinę. W jakiej dawce ? Warto zbadać poziom progesteron i podczas brania luteiny aby sprawdzić właśnie czy dawka jest odpowiednia.

    Dziękuję Morwa :) Luteinę biorę w dawce 100 mg na dobę, dopochwowo. W poprzednim cyklu badałam progesteron w czasie suplementowania i wynik był 21, przy normach 1,7 - 27 ng/nmol. Myślisz, że powinnam teraz zbadać poziom estradiolu? Gdybym zbadała go jutro to byłby mój 5 dzień cyklu.

    c55f9jcgicjzuwup.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 16 listopada 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 11:58

    bar lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opóźniona wrote:
    A jak długie masz cykle?
    Ciężko cokolwiek powiedzieć o Twoim wykresie bez temperatur :P


    No własnie, miała być olewka, a zamiast tego teraz stres bo nie wiem co, gdzie kiedy ;)

    Cykle przeważnie 28-30 dni, choć ostatnio zdarzył się i 32 dniowy.

    No i co Ty na to?

  • Hurija Koleżanka
    Postów: 59 40

    Wysłany: 16 listopada 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje się z plamieniem, pewnie zaraz @ się rozkręci. A jeszcze taki piękny sen dziś miałam jak rodzę i potem jestem już z dzidziusiem w szpitalu. Ech...

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 16 listopada 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Ali wrote:
    No własnie, miała być olewka, a zamiast tego teraz stres bo nie wiem co, gdzie kiedy ;)

    Cykle przeważnie 28-30 dni, choć ostatnio zdarzył się i 32 dniowy.

    No i co Ty na to?
    To sikaj jutro.

    Mama_Ali lubi tę wiadomość


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 16 listopada 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,
    Właśnie wróciłam od mojej ginekolog. Analizowała wyniki mojej morfologii, TSH i toksoplazmozy. Stwierdziła że TSH 2,29 jest jak najbardziej w normie ale lekko można je obniżyć stosując witaminy z dużą zawartością jodu. Nie ma potrzeby nic mocniejszego.
    W morfologi stwierdziła, że te eozynfile 0,07 są troszke poniżej normy (norma od 0,1 - 0,5) ale jest to spowodowane osłabieniem po przeziębieniu, które przechodziłam na krótko przed badaniem i jest to totalnie nie ważne. Toksoplazmozy nie ma i wskaźniki dobre. Czekam jeszcze na wynik cytologii i moczu i dostałam skierowanie na USG piersi, bo i ja sama i ona wyczuła coś w lewej, ale może to tylko powiekszony gruczoł przed okresem. Z tym że w jednym miejscu mnie cholernie boli więc wole to sprawdzić.

    No nic. Dziś 10dpo, za 4 dni powinna być @, ale póki co nie czuje aby miala się pojawić....

    Co myślicie o tłumaczeniu tej doktorki ?

    ckaidqk34aroni5a.png
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 16 listopada 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na podstawie tych badań nie da się nic więcej powiedzieć.
    A przeciwciała tarczycowe i ft4 robiłaś?


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 16 listopada 2015, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie robiłam bo powiedziała, ze nie trzeba i żebym tak sie nie przejmowała bo to dopiero 3 cykl starań i po pół roku się bedziemy zastanawiać, jak nie wyjdzie.

    Sama nie wiem. Lubie ją ale może trzeba zmienić a innego gina

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 16 listopada 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym sama z siebie ft 3 i ft 4 zrobiła. I lh fsh. Tak do kompletu. Ale to trzeba na poczatku cyklu jakos.

    Z tym jodem to moze ma i racje. Tsh nie jest wysoko ponad normę dla staraczek. Więc faszerowanie sie lekami to moze byc przesada. Warto jednak je kontrolowac. Czy te witaminy dzialaja w dobra strone

  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 16 listopada 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Cytrynka i chyba tak zrobie. Tylko bez skierowania będę za to badanie musiala zapłacić. Możecie powiedzieć ile Was ono kosztowało ? a to badanie IH FSH to co to za badanko ? No z tym jodem to też mi się podoba, bo nie jest tak źle zeby wciskać w siebie mocne lekarstwa :)

    Ja korzystam z opieki medycznej w Luxmed, którą opłaca mi pracodawca męża

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2015, 12:03

    ckaidqk34aroni5a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2015, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak będziesz robiła ft3 i ft4 to od razu powtórz tsh. To się robi w komplecie. U mnie te badania kosztują około 24 zł za sztukę.

  • Elza :) Autorytet
    Postów: 311 263

    Wysłany: 16 listopada 2015, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamika23 wrote:
    Dzięki Cytrynka i chyba tak zrobie. Tylko bez skierowania będę za to badanie musiala zapłacić. Możecie powiedzieć ile Was ono kosztowało ? a to badanie IH FSH to co to za badanko ? No z tym jodem to też mi się podoba, bo nie jest tak źle zeby wciskać w siebie mocne lekarstwa :)

    Jeśli chodzi o ceny to w każdym labie są inne.
    Ja mieszkam w trojmiescie i przeszłam się po labach i ceny miały rozstrzygnięcie od 16 do 45 zł za jedno badanie.

    Warto szukać najtańszego labolatorium:)

  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 16 listopada 2015, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    okej ;) Dzieki kochane za odpowiedzi <3

    @ za 4 dni...Oby nie przyszła

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 16 listopada 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamika lh i fsh warto badac bo ich stosunek do siebie moze nam powiedzieć o przysadce jak pamietam i pcos (Morwo naprostuj jak pomieszalam). Najlepiej je badac w 3dc. Wiec spokojnie poczekaj z tym do poczatku cyklu (moze jednak nie będziesz musiała ich robić bo @ nie przyjdzie).

    No i tsh przy tym oczywiscie tez obowiazkowo. Ja za takie badania miesiac Temu zapłaciłam troche ponad 100 w diagnostyce.

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 16 listopada 2015, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilianka zmień mi termin testowania na 19.11 bo jak @ do tego czasu dalej nie przyjdzie to idę na bete i popołudniu będę miała wyniki

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie ! Dziewczyny, pierwszy raz od roku chyba, prawie nie mam plamień od owulacji przez resztę cyklu (coś się wczoraj na chwile pojawiło). Od 3dpo biore duphaston, czy podczas kuracji duphastonem wynik progesteronu będzie wiarygodny? Wiem, ze luiteina może go zaburzyć. Wybieram się na badanie w 7dpo, pół roku temu wynik w 8dpo był w okolicy 3,7... ciekawa jestem czy coś się zmieniło - a sądząc po objawach, chyba tak :)
    Jestem taka szczęśliwa, że nie mam tych plamień, sądzę, że pomógł mi castagnus (niepokalanek) w wyregulowaniu cyklu. To było takie uciążliwe.

  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 16 listopada 2015, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś mam 30 dc i zero plamień - zawsze coś już się pokazywało, może to po bromergonie?, nawet brzuch mnie boli, mam tylko wrażenie, że ciągle mi coś w gardle stoi i chce mi się spać - ale może to pogoda? :/ test zakupię dziś, z temperaturą nie wiem - bo budzę się w nocy często ostanio, nawet po termometr mi się nie chce sięgnąć - leń ze mnie :/

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.83 wrote:
    Witam serdecznie ! Dziewczyny, pierwszy raz od roku chyba, prawie nie mam plamień od owulacji przez resztę cyklu (coś się wczoraj na chwile pojawiło). Od 3dpo biore duphaston, czy podczas kuracji duphastonem wynik progesteronu będzie wiarygodny? Wiem, ze luiteina może go zaburzyć. Wybieram się na badanie w 7dpo, pół roku temu wynik w 8dpo był w okolicy 3,7... ciekawa jestem czy coś się zmieniło - a sądząc po objawach, chyba tak :)
    Jestem taka szczęśliwa, że nie mam tych plamień, sądzę, że pomógł mi castagnus (niepokalanek) w wyregulowaniu cyklu. To było takie uciążliwe.

    Z tego co wiem, to różnica między luteiną i duphastonem polega tylko na tym, ze jedno jest naturalne /luteina/ i podnosi podstawową temperature ciała, a drugie jest sztuczne i nie podnosi. Natomiast sam poziom progesteronu musi się podnosić w czasie jego brania, bo inaczej suplementacja tym lekiem po owulacji byłaby bez sensu, bo przeciez o to chodzi, zeby w razie niewydolności ciałka wyprodukować sztucznie progesteron i pomóc utrzymać się ciąży.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosolina wrote:
    Ja dziś mam 30 dc i zero plamień - zawsze coś już się pokazywało, może to po bromergonie?, nawet brzuch mnie boli, mam tylko wrażenie, że ciągle mi coś w gardle stoi i chce mi się spać - ale może to pogoda? :/ test zakupię dziś, z temperaturą nie wiem - bo budzę się w nocy często ostanio, nawet po termometr mi się nie chce sięgnąć - leń ze mnie :/

    Jesli <3 były czesciej niz wskazuje wykres to całkiem mozliwe ze doczekałas sie małego powstanca ;), trzymam kciuki!

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 16 listopada 2015, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale z tego co pamietam dupek nie ingeruje w wyniki. Nie wiem jak to tam dziala dokladnie... No i po dupku temp tez bedzie podwyzszona i moze dawac objawy typowo ciazowe (moj wykres 2 cykle temu jest tego przykladem).

‹‹ 139 140 141 142 143 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ