X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne POWSTANIA LISTOPADOWE - czyli lista testujacych w najbardziej jesiennym z miesiecy
Odpowiedz

POWSTANIA LISTOPADOWE - czyli lista testujacych w najbardziej jesiennym z miesiecy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2015, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to, ze podnosi temp, to spoko, chodzi mi o sam wynik badania... do lekarza nie ma wolnych miejsc, a 7dpo już pojutrze, więc zrobię to badanie tak czy inaczej
    A objawy ciążowe to już przywykłam, że mam co miesiąc ;) sama się sobie dziwię, że jeszcze nie urodziłam ;)

    Dagers lubi tę wiadomość

  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 16 listopada 2015, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Ali wrote:
    Jesli <3 były czesciej niz wskazuje wykres to całkiem mozliwe ze doczekałas sie małego powstanca ;), trzymam kciuki!
    Bardzo był chciała żeby <3 było więcej, ale akurat wtedy co trzebabylo, ale małż miał masę pracy i stresu, wiec na sile nie było działania. Dziś szyjka jest wysoko, nie wiem czy to dobrze, przed @ chyba powinna zejść w dół ...

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 16 listopada 2015, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosolina a moze zloty strzal?

    Marta.83 lubi tę wiadomość

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 16 listopada 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.83 wrote:
    to, ze podnosi temp, to spoko, chodzi mi o sam wynik badania... do lekarza nie ma wolnych miejsc, a 7dpo już pojutrze, więc zrobię to badanie tak czy inaczej
    A objawy ciążowe to już przywykłam, że mam co miesiąc ;) sama się sobie dziwię, że jeszcze nie urodziłam ;)
    Dupek nie wpływa na wynik badania. Jest to pochodna progesteronu i działa jak progesteron, ale nie jest wychwytywana we krwi.

    Stosunek lh do fsh cytat:
    W przypadku prawidłowego cyklu stosunek LH:FSH jest bliski 1, w niewydolności przysadki ulega zmniejszeniu poniżej 0,6, a w zespole policystycznych jajników (PCOS) wzrasta powyżej 1,5.

    Marta.83 lubi tę wiadomość


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • emaj Autorytet
    Postów: 1667 1750

    Wysłany: 16 listopada 2015, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2017, 19:11

  • zonaboba Autorytet
    Postów: 624 202

    Wysłany: 16 listopada 2015, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka_ wrote:
    Ale z tego co pamietam dupek nie ingeruje w wyniki. Nie wiem jak to tam dziala dokladnie... No i po dupku temp tez bedzie podwyzszona i moze dawac objawy typowo ciazowe (moj wykres 2 cykle temu jest tego przykladem).
    masz racje dupek nie ingeruje w wynik progesteronu ale tez nie podnosi temp stosowalam bardzo dlugo i moja temp jak miala byc niska to byla niska to nie luteina ona oszukuje temperature po dupku jest wiarygodna

    To nasz 50 cs +10 na luzie <3 Na OVU od 04.2014r.
    26 lat, nieplodnosc idiopatyczna... 17.08-1 IUI :(

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 16 listopada 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zonaboba wrote:
    masz racje dupek nie ingeruje w wynik progesteronu ale tez nie podnosi temp stosowalam bardzo dlugo i moja temp jak miala byc niska to byla niska to nie luteina ona oszukuje temperature po dupku jest wiarygodna

    To pewnie tez od czlowieka zalezy. U mnie na dupku byla wysoka tempka. No chyba ze moje tempki takie sa z natury ;)

  • emaj Autorytet
    Postów: 1667 1750

    Wysłany: 16 listopada 2015, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2017, 19:11

    zonaboba lubi tę wiadomość

  • zonaboba Autorytet
    Postów: 624 202

    Wysłany: 16 listopada 2015, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka a od ilu cykli robisz obserwacje??

    To nasz 50 cs +10 na luzie <3 Na OVU od 04.2014r.
    26 lat, nieplodnosc idiopatyczna... 17.08-1 IUI :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opóźniona wrote:
    Dupek nie wpływa na wynik badania. Jest to pochodna progesteronu i działa jak progesteron, ale nie jest wychwytywana we krwi.

    Stosunek lh do fsh cytat:
    W przypadku prawidłowego cyklu stosunek LH:FSH jest bliski 1, w niewydolności przysadki ulega zmniejszeniu poniżej 0,6, a w zespole policystycznych jajników (PCOS) wzrasta powyżej 1,5.

    Jesteś pewna? Mnie lekarz który zajmuje się m.in leczeniem niepłodnosci powiedział ze nie ma sensu robienie progesteronu jak sie bierze dupka bo zaburzy wynik...
    A poza tym podobno jest wydzielany w takich pikach ze tylko drastycznie niskie lub wysokie wyniki maja znaczenie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jeszcze jedno. Po duphastonie nie miałam podwyższonej temperatury, po luteinie była od 2dnia po owulacji powyzej 37.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosolina wrote:
    Bardzo był chciała żeby <3 było więcej, ale akurat wtedy co trzebabylo, ale małż miał masę pracy i stresu, wiec na sile nie było działania. Dziś szyjka jest wysoko, nie wiem czy to dobrze, przed @ chyba powinna zejść w dół ...

    No to nie ma innego wyjscia jak złoty strzał ;)
    To że szyjka wysoko to dobrze, u mnie juz nisko, dzis sobie sprawdziłam ;), co sie pokrywa z bólami miesiączkowymi, wiec nie wiem czy test jutro ma sens.

    A takie piekne założenia były, test 21.11!!!!!!! Proszę wszystkie rozsadne dziewczyny o przywołanie mnie do porządku!!!!!

    Rosolina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2015, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ciekawosci zajrzałam tez na wykresy ciazowe które maja zaznaczony progesteron. I nawet jest pare przykładów ze mimo luteiny ta temperatura nie jest szałowa ;), wiec chyba faktycznie wszystko zalezy od organizmu.

  • zonaboba Autorytet
    Postów: 624 202

    Wysłany: 16 listopada 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    logiczne ze jakis sen ma robienie badania progesterony w trakcie brania dupka chociazby zobaczenia czy spelnia swoja role w nasym organizmie i porownac jaki jest poziom przy zazywaniu i bez. mi gin mowil ze nie wplywa i z tego co pamietam ale nie chce klamac jest napisane w ulotce zaraz przeczytam nawet.

    To nasz 50 cs +10 na luzie <3 Na OVU od 04.2014r.
    26 lat, nieplodnosc idiopatyczna... 17.08-1 IUI :(

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 16 listopada 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luteina podnosi wyniki progesteronu we krwi, bo to progesteron.
    Duphaston to dydrogesteron. Preparat zawiera dydrogesteron, syntetyczny hormon sterydowy o wielokierunkowym działaniu. Dydrogesteron jest progestagenem, wykazuje działanie podobne do naturalnego progesteronu.


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 16 listopada 2015, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie 2 dzien plamienia 17dc...

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 16 listopada 2015, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pepsunieczka wrote:
    A u mnie 2 dzien plamienia 17dc...
    Dziwna sprawa...


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • zonaboba Autorytet
    Postów: 624 202

    Wysłany: 16 listopada 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ulotke przelecialam i jednak nie w niej to przeczytalam ale ale nie raz to slyszalam od lekarza i od dziewczyn na tym forum i innym ale mniejsza z tym :)

    To nasz 50 cs +10 na luzie <3 Na OVU od 04.2014r.
    26 lat, nieplodnosc idiopatyczna... 17.08-1 IUI :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pepsunieczka wrote:
    A u mnie 2 dzien plamienia 17dc...

    A możliwe że dopiero teraz masz owulacje?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2015, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Ali wrote:
    Z ciekawosci zajrzałam tez na wykresy ciazowe które maja zaznaczony progesteron. I nawet jest pare przykładów ze mimo luteiny ta temperatura nie jest szałowa ;), wiec chyba faktycznie wszystko zalezy od organizmu.
    ja ani na luteinie ani na dupku nie mam nigdy temp > 37 (no, może zahacza o równe 37)...
    raz tylko jak mi si nie zagnieździło dobrze i beta wyszła 5,0 to miałam temp 37,11
    a tak normalnie to oscyluje 36,75-36,9 w 2 fazie, może to nienormalne?

    pepsunieczka, może Ty też powinnaś zbadać progesteron w tym cyklu? Mi własnie z powodu plamień od opwulacji aż do @ zaświeciła się czerwona lampka - jeszcze nie starałam się wtedy o ciążę, ale dostałam dupka do przyjmowania w 2 fazie cyklu 16-25dc ze względu na bardzo niski progesteron.

‹‹ 140 141 142 143 144 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ