X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne POWSTANIA LISTOPADOWE - czyli lista testujacych w najbardziej jesiennym z miesiecy
Odpowiedz

POWSTANIA LISTOPADOWE - czyli lista testujacych w najbardziej jesiennym z miesiecy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.83 wrote:
    Kourtney, naprawdę miałas pozytywny test w 6dpo ? :)
    W 10dpo ;) ale bardzo bladziutka ta kreseczka byla wiec poszlam tego samego dnka na bete
    Moj wykres blednie mi wyznaczyl owulke :P

  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 29 października 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze wlasnie powinnam skorzystac z porady endokrynologa ...bo prolaktyna byla wysoka po dostinexie spadla ...
    Z lekarzami tak to jest to juz moj trzeci....i ten z kliniki nieplodnosci ...
    Tak sobie mysle ze dam sobie spokoj ze wszystkim do nowego roku,wlacze na luz,zero termometru,ovu itp ...reset ..a od stycznia sie zbiore...bo i tak bedzie szalony swiateczny czas i musze to ogarniac w pl...

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 29 października 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosolina wrote:
    Tak, miałam:
    TSH - 2,600
    FT3 - 3,34 (2,00-4,40)
    FT4 - 1,28 (0,93-1,70)

    obliczyłam teraz, że wyszło:
    FT4 45.45% [ wynik 1.28, norma (0.93 - 1.7)]
    FT3 55.83% [ wynik 3.34, norma (2 - 4.4)]
    nie mam pojęcia czy to dobrze. Podobno przy obnizaniu prl może spaść też TSH - nie wiem czy iść czy nie :/
    najlepiej zapytaj na wątku tarczycowym. TF4 mogłoby być trochę wyższe, na moje niewprawne oko, ale ogólnie wyniki masz niezłe :)
    masz jakieś niepokojące objawy, że chcesz się ponownie badać?

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 29 października 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoHanna wrote:
    A czy przypadkiem nie ma do tego jakiś określonych zasad, typu - dostarczyć w przeciągu pół godziny, w odpowiedni sposób? Gdzieś tak czytałam, ale pewna nie jestem.
    Trzeba się wyrobić w godzinkę. A i tak na pewno wcześniej się z nimi umawia i wiedzą, że takie badanie będą musieli uwzględnić w rozkładzie jazdy ;)
    http://badanie-nasienia.pl/o-badaniu-nasienia/oddanie-nasienia-w-domu/

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosolina wrote:
    Muszę się Was poradzić.... w środę byłam u endo z wynikami prl, dostałam bromergon, ale mam jeszcze podwyższone TSH - 2,6 wyszło w sierpniu, nikt nic z tym nie robił (inny endo i gin), bo powiedzieli, poczekajmy może się obniży :/ nowa endo wysłała mnie na badanie tsh jeszcze raz i że jak będzie ponad 2 to mam się zgłosić... problem w tym, że najbliższy termin w grudniu, więc nie wiem czy mam iść i zrobić badania teraz czy czekać do grudnia? :(

    Ja bym sobie chociaz samo tsh zrobiła teraz, bo za miesiac to troche długo. Ale wynik nie jest jakiś zły...także nie ma co sie martwic na zapas. W czasie starania o ciąże faktycznie nie powinno przekraczac 2, dziwi mnie ze lekarz czekał az samo spadnie...:/. Lek na tarczyce ma to do siebie, że jak zaczynasz brac, to juz bierzesz ciagle. Ja zaczełam w ciazy i biore do teraz.

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 29 października 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pepsunieczka wrote:
    Moze wlasnie powinnam skorzystac z porady endokrynologa ...bo prolaktyna byla wysoka po dostinexie spadla ...
    Z lekarzami tak to jest to juz moj trzeci....i ten z kliniki nieplodnosci ...
    Tak sobie mysle ze dam sobie spokoj ze wszystkim do nowego roku,wlacze na luz,zero termometru,ovu itp ...reset ..a od stycznia sie zbiore...bo i tak bedzie szalony swiateczny czas i musze to ogarniac w pl...

    pepsunieczka, nie wiem, jaki skład ma dostinex, ale endo powiedziała mi dzisiaj, że bromergon używany na obniżenie prolaktyny obniża rezerwę jajnikową. prl może też być podwyższona od tarczycy. zbadanie jej to zawsze dobry pomysł. w ciąży dziecko bierze hormony od matki, więc dobrze, żeby tarczyca była na to przygotowana :D

    a niepokalanka łykasz? też pomaga na prl :D

    pepsunieczka lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emaj wrote:
    Właśnie w pół godz. mogę nie dojechać, ale już rozważałam opcję, podjechania pod klinikę i...hmmm...w samochodzie? :D Nie no, trzeba to będzie po ludzku zrobić :) Na obecną chwilę mamy dosyć napiętą sytuację zawodową - moją i jego. Odczekam jeszcze chwilę, bez napięć (wiem, że za chwilę mi odwali i będę chciała wszytsko na gwałt, ale już się z moją schizofrenią zaczynam godzić)

    U nas powiedzieli ze w ciagu 45 minut mozna dostarczyć ;), więc dopytaj.

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 29 października 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Ali wrote:
    Ja bym sobie chociaz samo tsh zrobiła teraz, bo za miesiac to troche długo. Ale wynik nie jest jakiś zły...także nie ma co sie martwic na zapas. W czasie starania o ciąże faktycznie nie powinno przekraczac 2, dziwi mnie ze lekarz czekał az samo spadnie...:/. Lek na tarczyce ma to do siebie, że jak zaczynasz brac, to juz bierzesz ciagle. Ja zaczełam w ciazy i biore do teraz.
    Mamo Ali, TSH to hormon przysadki, nie tarczycy ;)
    żeby wiedzieć jak działa tarczyca bada się wolne hormony (powtarzam za mądrzejszymi).
    endo i tak chce bieżących wyników, więc jeśli wizyta nie będzie od razu, to lepiej zbadać się przed wizytą, żeby nie trzeba było powtarzać badania. pozdrawiam :)

    Rosolina lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratek wrote:
    Mama_Ali, super :) fajnie brzmi taki lekarz Skąd jesteś? :)

    Peps..., przecież można urodzić, a potem z jakiś przyczyn mogą się zatkać ;/ Jak ja lubię takie odkrywcze "diagnozy", dziwny lek. ;/

    Vesper - brzmi bomba :-D Fajnie, że czujesz zaufanie wobec lekarki :) Trzymam kciuki!!!!! :-*
    ""Zachodzenie w ciążę? Uwielbiam", podbiła moje serce" <- CUDNE :)))))

    emaj - to może mu chociaż zaproponować wersję taką, że ty zawieziesz nasienie? Jest stres z racji wyników, ale odpada cała otoczka typu: "Ojej, na pewno wszyscy się na mnie patrzą w poczekalni, że ja nie daję rady" ;)

    Bratku, ja jestem z Gdańska, więc jakby ktoś z tego rejonu potrzebował namiary do lekarza, albo o jakieś szczegóły chciał podpytac to niech pisze juz na priv. A jak będzie coś, co może okazać sie, ze będzie przydatne większemu gronu, to opiszę to tutaj ;)

  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 29 października 2015, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VESPER-a nie lykam niepokalanka...a mozna razem z lekiem...
    MAMAALI-jestem z Gdanska polecasz jakiegos lekarza gin lub endo...

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 29 października 2015, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pepsunieczka wrote:
    VESPER-a nie lykam niepokalanka...a mozna razem z lekiem...
    MAMAALI-jestem z Gdanska polecasz jakiegos lekarza gin lub endo...
    o ile wiem, lekarze nie widzą przeciwskazań. łagodny jest castagnus, mocniejszy ze Swansona. mnie prl spadła tylko po niepokalanku.

    pepsunieczka lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 29 października 2015, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze ja zaczne tego niepokalanka. Tylko slyszalam ze trzeba konskie dawki lykac.

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 29 października 2015, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka_ wrote:
    Moze ja zaczne tego niepokalanka. Tylko slyszalam ze trzeba konskie dawki lykac.
    zależy od organizmu, myślę, że warto, jak ze wszystkim, ostrożnie podejść do tematu, ale znam przypadek, kiedy końskie dawki szybko poskutkowały ciążą :D

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 29 października 2015, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ze Swansona, to chyba same z siebie robią się "końskie"? ;) Przynajmniej w porównaniu z Herbapolem. Jakie dawki przyjmujecie (przy jakiej PRL wyjściowej)? Castagnus nie obniża rezerwy?

    Czytam opinie, szukając jakiś lekarzy warszawskich.... Już mi głowa paruje.... ;((((((( RATUUUUUUUUUNKUUUUUUUUUUUUU......

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 29 października 2015, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przyjmowałam małe i na razie przy nich zostanę.
    nie wiem, czy castagnus nie obniża rezerwy :/ ale nie sadzę ;)

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 29 października 2015, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper wrote:
    najlepiej zapytaj na wątku tarczycowym. TF4 mogłoby być trochę wyższe, na moje niewprawne oko, ale ogólnie wyniki masz niezłe :)
    masz jakieś niepokojące objawy, że chcesz się ponownie badać?

    jestem początkująca w tych wszystkich hormonach, czytając objawy, to w zasadzie wszystko mi pasuje :D odkąd pamiętam to w zasadzie chyba szybciej się pociłam od wszystkich, ale nigdy nie brałam tego pod uwagę. Endo kazała mi powtórzyć badania, więc zrobię.

    Vesper lubi tę wiadomość

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 29 października 2015, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może endo chce mieć dwa wyniki, żeby zobaczyć jak się zmieniają? :)

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 29 października 2015, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noja mam w domu tableki agnus castus 1000mg. I na opakowaniu jest ze brac 2 tabletki dziennie.

    Bratek lubi tę wiadomość

  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 29 października 2015, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper wrote:
    Ja przyjmowałam małe i na razie przy nich zostanę.
    nie wiem, czy castagnus nie obniża rezerwy :/ ale nie sadzę ;)

    Oj to musze byc czujna bo moja jak obnizy ...to juz mega duuuupaaa... AMH 0.19 ...,wiec moze zrobie sobie najpierw wyniki badan przy okazji i wtedy ewentualnie zapodam...

    Vesper lubi tę wiadomość

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 29 października 2015, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak czytam o waszych przejściach z facetami, to mnie krew zalewa :P Jak facet może mówić, że badania / suplementy to ujma na jego honorze ?! No sorry, takie mamy czasy, że faceci mają słabą spermę i coś z tym trzeba robić, a nie czekać na lepsze czasy. My, babki, chodzimy po tych ginekologach i pokazujemy cipki dla zabawy ?!




    Na szczęście z moim nie było problemu i sam zaproponował badanie nasienia po 4 cyklu ;)

    Bratek lubi tę wiadomość

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
‹‹ 54 55 56 57 58 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ