X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne #problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#
Odpowiedz

#problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toksoplazmozą w ciąży możesz zarazić się nie tylko od kota!

    Mówisz toksoplazmoza, myślisz kot. Tymczasem tą chorobą możesz zarazić się, nawet jeśli nigdy nie byłaś właścicielką puszystego Mruczka. Poznaj 9 sposobów, które pomogą ci się przed nią chronić w ciąży.

    Toksoplazmoza jest chorobą odzwierzęcą. Wywołuje ją pierwotniak Toxoplasma gondi, który występuje w kocich odchodach, ale nie tylko.

    Jak chronić się przed toksoplazmozą?
    1. Jedz tylko dobrze ugotowane lub upieczone mięso – zarazki toksoplazmozy mogą znajdować się w surowym mięsie (z niego przyrządza się np. tatara). Giną już po 10 minutach gotowania w temperaturze 60 stopni C. Największe ryzyko niesie zjedzenie surowej wieprzowiny, mniejsze – baraniny i wołowiny. Bez obaw możesz jeść drób (sprawdź też: Co jest dozwolone, a co nie w ciąży?)

    2. Unikaj mięsa grillowanego, wędzonego, wędlin (np. salami) – zjedzenie go niesie ryzyko zachorowania na toksoplazmozę w ciąży. Trudno mieć pewność, w jakiej temperaturze były poddawane podczas przygotowania. Dopisz je do listy produktów zakazanych w ciąży, która powinna obowiązywać wszystkie przyszłe mamy.

    3. Owoce i warzywa umyj przed zjedzeniem – ziemia, z którą miały kontakt lub w niej rosły mogła być zanieczyszczona zarazkami toksoplazmozy.

    4. Myj dokładnie noże i naczynia, których używałaś, przyrządzając surowe mięso.

    5. Chroń ręce rękawiczkami, gdy pracujesz w ogrodzie, koty lubią zagrzebywać odchody na grządkach. Nawet jeśli nie masz kota, może zrobić to zwierzę z sąsiedztwa.

    6. Pij tylko przegotowane mleko – surowe też niesie ryzyko zarażenia.

    7. Unikaj zabawy z dziećmi w piaskownicy, która nie jest zamykana, często bywa ona toaletą dla bezpańskich kotów.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie o to mi chodziło :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzix88 wrote:
    Ale toxo też można mieć od nie mytych owoców ja nie nam kotów A toxo przeslam


    No tak toxo nie tylko odchodami się zarażasz ale również od nieumytych owoców i nie tylko od kotów bo od wszystkich zwierząt tych domowych i dzikich.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra :P mniejsza o to :D

    Jak tam dziś samopoczucie?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku napisałam ci że nie tylko od kotów. Lepiej się zbadać i mieć pewność.

  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ok :) nawet jestem taka podbudowana :)

    Jadę dzisiaj na imieniny do Męża siostry

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak :P sorry w ogóle dziś jestem jakaś taka :P może dlatego, że nie spałam.... Nie wiem czy wolę ciążę czy jednak anomalie:P trochę się boje i jak mi ta temperatura tak rośnie... To chyba strach z nią też :P

    Dziewczyny na fb pisały, że przy dupku można nie czuć ani objawów na okres a też może przyjść i po 15 dniach... Tylko chyba nie jak ktoś ma w miarę regularne? Sama nie wiem. Zbadam proga w poniedziałek, z tą betą to chyba się wstrzymam jeszcze tydzień. Też boje się, że to ciąża a potem bach po ciąży... Bo mam wysokie tsh i z tą moją insuliną walczę ostatnio ;/

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to się na tym dupku nie znam do wczoraj nawet nie wiedziałam do czego on jest :)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jus@tyna wrote:
    Ja to się na tym dupku nie znam do wczoraj nawet nie wiedziałam do czego on jest :)

    Ehhh :) Przed owu miałam 36.30 tempkę a teraz wyrosło wręcz książkowo o 0.50. Mam mieszane uczucia...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale robiłaś test i wyszedł negatywnie

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jus@tyna wrote:
    Ale robiłaś test i wyszedł negatywnie

    Ta...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to za wcześnie na test i to dużo za wcześnie napisałaś ze Ty masz jakos tak jak ja testować. Więc na spokojnie jeszcze nie ma co na testy

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia gratuluję wstaw fotkę testu :)

    Tez nie robilam toxo będę musiała bo mam koty u rodziców :)

    Czekamy niestety nie zdradz która to ty :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jus@tyna wrote:
    Ale to za wcześnie na test i to dużo za wcześnie napisałaś ze Ty masz jakos tak jak ja testować. Więc na spokojnie jeszcze nie ma co na testy

    To w ekstremalnym przypadku jak się przesunie, miałam dwa razy pod rząd 29 dc, raz 26 :P huh. Powinnam najpóźniej dostać w czwartek, mam 27 dc... jutro 28... 29 poniedziałek, więc we wtorek powinien być okres. Mogłabym dostać i już ;/

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Czekamy Koleżanka
    Postów: 569 18

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polubilam komentarz ktory dalas Justynie pod wykresem.

    werni lubi tę wiadomość

    Czekamy...
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamy wrote:
    Polubilam komentarz ktory dalas Justynie pod wykresem.

    Ja nie widzę :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz patrze :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli to już nas jest 3 do testowania pod koniec miesiąca :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ja już bym chciała mieć to za sobą

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz widzę :) ale to z innej grupy podobnej nazwy :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ