X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne #problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#
Odpowiedz

#problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#

Oceń ten wątek:
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamy wrote:
    Olcia prawdziwy ekspert z ciebie ;) A ja dzis umieram z boluu.. ;(
    hehe :) możesz łyknąć jakaś tabletkę najlepiej paracetamol . Niestety ibuprofen może powodować cykle bezowulacyjne :(

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Czekamy Koleżanka
    Postów: 569 18

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej to nie wiedzialam a ja zawsze biore ibuprom i to ten najsilniejszy bo tylko to mi pomaga.

    Czekamy...
  • sarina Koleżanka
    Postów: 111 14

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prawda z ibuprofenem mnie lekarz radził ketoprofen inaczej ketonal nie wpływa na zarodek tylko na samym początku ciąży

    w57vyx8dwmyikagn.png
    Styczeń 2007 synek ❤
    Październik 2010 córcia ❤
    Luty 2017 początek starań o 3 maluszka
    Listopad 2018 synek 💗
  • Czekamy Koleżanka
    Postów: 569 18

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze.. Dobrze ze tu jestescie. ;) ja tez ostatnimi czasy duzo zastrzykow przeciwbolowych bralam jakas miligame bo czesto mam rwe kulszowa. Od przeplukliny na kregoslupie.. Mysle ze to wszystko ma jakies znaczenie i wplyw na nasze starania.

    Czekamy...
  • Czekamy Koleżanka
    Postów: 569 18

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A teraz powiem wam najlepsze.. Nie moge tego pojac jakos. Wspominalam ze @ raz mam raz nie. Ale to jest nic. Nie wiem czy to siedzi w mojej psychice czy co ale chodzilam do szkoly to okresu nie mialam (rzadko), skonczylam szkole mialan regularnie przez rok pozniej zaczelam prace. Jak myslicie ? Znowu nie mialam, bylam na 3 miesiecznym chorobowym (kregoslup) mialam przez 3 miesiace normalnie teraz zmienilam prace 3 miesiace pracowalam to przez 2 nie mialam teraz nie przedluzyli mi umowy MAM ! nie wiem jak to rozumiec. Chyba nie moge pracowac. ;)

    Czekamy...
  • monikaa1990 Ekspertka
    Postów: 142 52

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam problemy tzn . plamienia i długie cykle jak miałam bardzo stresujący okres w moim życiu . Myślę , że właśnie to miało wpływ . Teraz powoli się to zmienia . Moje cykle trwają 28-30 dni .
    Może nie możesz pracować ;) Może też się stresujesz praca dlatego tak jest ...

    eikt9n73fxogpxgo.png
  • monikaa1990 Ekspertka
    Postów: 142 52

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze a mi lekarz odradzil ketonal... i bądź tu mądry :/

    eikt9n73fxogpxgo.png
  • Czekamy Koleżanka
    Postów: 569 18

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mysle ze to wlasnie jest przez stres. Bo innego wytlumaczenia nie widze.

    Czekamy...
  • sarina Koleżanka
    Postów: 111 14

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamy też mam problemy z kręgosłupem boli mnie non stop do tego nawracajaca rwa korzonki. Na RWE dostaje zastrzyki z witaminy b12 pomaga odrazu. A dziś poczytałem trochę o niej i podają że pomaga w zagnieżdżeniu albo w zapłodnieniu już sama nie wiem.
    Monika na niemieckiej ulotce od ketonal u podają że nie wpływa na zarodek i lekarz mówił że jak już muszę to lepiej ketonal niż ibuprofen

    w57vyx8dwmyikagn.png
    Styczeń 2007 synek ❤
    Październik 2010 córcia ❤
    Luty 2017 początek starań o 3 maluszka
    Listopad 2018 synek 💗
  • Czekamy Koleżanka
    Postów: 569 18

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm.. Tylko kochaj sie podczas ataku rwy ! Nierealne ! Bol jest niesamowity. Bynajmniej u mnie. ;(

    Czekamy...
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamy może tak Twój organizm reaguje na stres ?

    Sarnia -ketonal to tez z tego co wiem nie jest wskazany przy staraniach.
    A tu cytat :
    Leki przeciwzapalne a płodność Leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen i naproksen, mogą obniżać płodność a nawet zatrzymać owulację. Jeśli preparaty te są zażywane często i w dużych ilościach, ryzyko negatywnych konsekwencji jest spore. Częstym skutkiem stosowania leków z tej grupy jest zespół lutenizacji niepękniętego pęcherzyka, co może powodować niezdolność pęcherzyka do uwolnienia jajeczka oraz zmniejszać wydzielanie sprzyjającego poczęciu śluzu płodnego.



    Pod tym linkiem :

    http://www.jestemplodna.pl/leki-przeciwbolowe-moga-obnizac-plodnosc-2/

    Jest tabelka z lekami których unikać

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • sarina Koleżanka
    Postów: 111 14

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika na ulotce niemieck8ejnjest info że nie wpływa na zarodek na początku ciąży potem nie należy brać i można dopiero znów w 3 trymestrze. Myślę że lepiej nic nie brać ale czasem się nie da to lepsze zło ketonal bo ibuprofen jest całkiem zakazany w ciąży i wpływa negatywnie na płodność. Wcześniej też myślałam że to takie nic i łykałam na migrene czy ból miesiączkowy dopiero tu na forum przeczytałam że to syf

    w57vyx8dwmyikagn.png
    Styczeń 2007 synek ❤
    Październik 2010 córcia ❤
    Luty 2017 początek starań o 3 maluszka
    Listopad 2018 synek 💗
  • Czekamy Koleżanka
    Postów: 569 18

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia mysle ze tak wlasnie jest ale tak przeciez nie powinno byc i chyba mozna cos z tym zrobic ?

    Czekamy...
  • monikaa1990 Ekspertka
    Postów: 142 52

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sarina wrote:
    czekamy też mam problemy z kręgosłupem boli mnie non stop do tego nawracajaca rwa korzonki. Na RWE dostaje zastrzyki z witaminy b12 pomaga odrazu. A dziś poczytałem trochę o niej i podają że pomaga w zagnieżdżeniu albo w zapłodnieniu już sama nie wiem.
    Monika na niemieckiej ulotce od ketonal u podają że nie wpływa na zarodek i lekarz mówił że jak już muszę to lepiej ketonal niż ibuprofen
    No to ja już nie wiem , pytałam lekarza właśnie o ketonal . I powiedział , że lepiej ketonalu unikać ... hmm to niech się zdecydują .
    Ja mało leków biorę . Jedynie no spe czasem jak mam bardzo bolesne owulacje i jak @ dostaje to apap na ból głowy czy brzucha . ale na prawdę rzadko ... jak brałam tabletki anty to więcej tabletek brałam bo gorzej się czułam niż teraz

    eikt9n73fxogpxgo.png
  • sarina Koleżanka
    Postów: 111 14

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamy wrote:
    Hm.. Tylko kochaj sie podczas ataku rwy ! Nierealne ! Bol jest niesamowity. Bynajmniej u mnie. ;(
    współczuję Ci wiem co to znaczy ale pocieszenie cie ze ja mam tak bolące owulację że zwijam się z bólu podczas seksu i zero przyjemności wtedy mam. Sprzeczne to trochę z naturą bo jak tu dzieci robić jak tak boli ;)

    w57vyx8dwmyikagn.png
    Styczeń 2007 synek ❤
    Październik 2010 córcia ❤
    Luty 2017 początek starań o 3 maluszka
    Listopad 2018 synek 💗
  • Czekamy Koleżanka
    Postów: 569 18

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm mnie czesto boli brzuch podczas seksu. Ogolnie czasem mnie boli (czasem czuje sie jak dziewiczka) Nie wiem dlaczego.

    Czekamy...
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamy wrote:
    Olcia mysle ze tak wlasnie jest ale tak przeciez nie powinno byc i chyba mozna cos z tym zrobic ?
    Dlatego pytałam czy Badalas prolaktyne. Bo prolaktyna to tez hormon stresu. A jak wiadomo za wysoka prolaktyna to naturalna antykoncepcja.
    Teraz wiem ze zrobiłam błąd, bo ja kiedyś się zmagałam z wysoka prolaktyna i jak się unormowała (1 badanie) to przestałam kontrolować.Żaden lekarz tez nie kazał mi jej sprawdzać.. teraz po tych 2 latach zmagań wiem, ze powinnam badać prolaktyne każdego miesiąca. Nawet moj lekarz przepisując mi Bromergon (lek na obniżenie prolaktyny) stwierdził ze może niepotrzebnie brałam leki stymulujące owulacje, a wystarczyło zmniejszyć prolaktyne.

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Czekamy Koleżanka
    Postów: 569 18

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No badalam nie wiem jaka jest norma. Wies moze ? Cos mi sie kojarzy ale nie chce pomieszac.

    Czekamy...
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już was chyba nie nadrobię :)co do mierzenie te,peratury to tak ja zawsze mierze o tej samej porze czyli o 6 rano tak jak wstaję do pracy :) mam specjalny termometr owulacyjny czterocyfrowy który pokazuję dokładną temperaturę. Jest super.

    Jeżeli chodzi o tabletki przeciwbólowe to lekarz ginekolog powiedział żeby tylko apap brać lepiej wziąć 3 tabletki apapu w ciągu dnia niż ketanol itp

    ale ja i tak jeżeli chodzi o tabletki przeciwbólowe to biorę bardzo rzadko może raz na pół roku bo mnie nawet brzuch nie boli wtedy kiedy mam okres :)

    olciaa lubi tę wiadomość

  • sarina Koleżanka
    Postów: 111 14

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    Czekamy może tak Twój organizm reaguje na stres ?

    Sarnia -ketonal to tez z tego co wiem nie jest wskazany przy staraniach.
    A tu cytat :
    Leki przeciwzapalne a płodność Leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen i naproksen, mogą obniżać płodność a nawet zatrzymać owulację. Jeśli preparaty te są zażywane często i w dużych ilościach, ryzyko negatywnych konsekwencji jest spore. Częstym skutkiem stosowania leków z tej grupy jest zespół lutenizacji niepękniętego pęcherzyka, co może powodować niezdolność pęcherzyka do uwolnienia jajeczka oraz zmniejszać wydzielanie sprzyjającego poczęciu śluzu płodnego.



    Pod tym linkiem :

    http://www.jestemplodna.pl/leki-przeciwbolowe-moga-obnizac-plodnosc-2/

    Jest tabelka z lekami których unikać
    rzeczywiście ketonal też tam jest wymieniony :( ja to teraz tylko biorę na migrene jakieś jak już mnie taka mega dopadnie i też s8e boję że przez nie właśnie tak długo zajsc nie mogę:((((

    w57vyx8dwmyikagn.png
    Styczeń 2007 synek ❤
    Październik 2010 córcia ❤
    Luty 2017 początek starań o 3 maluszka
    Listopad 2018 synek 💗
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ