X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne #problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#
Odpowiedz

#problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#

Oceń ten wątek:
  • sarina Koleżanka
    Postów: 111 14

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamy wrote:
    Sarina a co to za masc ? Mi lekarka przepisala Dexak sl do rozpuszczania i to w 5 min juz zaczyna dzialac na mnie.
    nie znam tego a można to brać gdy się stara albo w ciąży? ja mam cinie mogę je brać do pozytywnego testu

    w57vyx8dwmyikagn.png
    Styczeń 2007 synek ❤
    Październik 2010 córcia ❤
    Luty 2017 początek starań o 3 maluszka
    Listopad 2018 synek 💗
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monikaa1990 wrote:
    Różnie to bywa . Staramy się kochać co 2 czasem co 3 dni . Zależy ile wolnego mamy . Najgorzej jak wiem ,ze owu się zbliża a my do 22 w pracy jesteśmy . Wtedy wiem , że może być ciężko . Staram się nie tracić nadzieji.
    Ale dzisiaj dziwnie się czuje . jestem juz 5 dpo a nadal mam płodny śluz i brzuch mnie bolał , dziwnie tak . Inaczej niż zawsze ... sama sobie wmawiam, że coś jest nie tak :p
    a nóż widelec ;) trzymam kciuki! :)

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sarina wrote:
    nie znam tego a można to brać gdy się stara albo w ciąży? ja mam cinie mogę je brać do pozytywnego testu
    dexak jest z tej samej grupy leków co ketonal. O ketonalu było mówione wcześniej. Pewnie jak się człowiek stara to luz, ale w ciązy to już raczej nie. Ale nie znam się, trzeba by jakiegoś doktora spytać :P

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Czekamy Koleżanka
    Postów: 569 18

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No lekarka pytala czy jestem w ciazy jak mi zapisywala ten lek mowilam ze nie. Ale pytala czy planuje mowilam ze tak wiec gdyby bylo by to nie odpowiednie to pewnie by nie przepisala tego.

    Czekamy...
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zajadam się witaminami szczególnie wiesiołkiem bo muszę zwiększyć ilość swojego śluzu mam nadzieję że cos mi to da :) słyszałam wiele dobrych opinii więc może i ja coś zauważę :)

    Ja leki przeciwbólowe bardzo rzadko jem więc nie mogę się wypowiedzieć mnie dzisiaj tylko zmartwił dzisiaj ten ból jajnika aż mi się czarno przed oczami zrobiło mam nadzieję że to nic złego.



  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Mi po operacji, a zrosty widać przy dobrym aparacie usg, taki z dopplerem :) Do tej pory nikt nic nie widział, ale tam miały prawo, to jednak była duża operacja u mnie. W sensie, że musiałam mieć nacięcie jak na cc a nie małe dziurki jak się robi na laparoskopię.


    Jak pójdę teraz do ginekologa 15 stycznia to jej podsunę pomysł żeby sprawdzić czy nie mam jakiś zrostów ja też miałam ciężki poród fakt że to było 8 lat temu ale różnie bywa.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby nie było to nasze organizmy się zmieniają :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sarina wrote:
    może w aptece spytać o maść na skronie na ból głowy ja mam tą
    https://www.magiczne-indie.pl/masci-i-olejki/1827-masc-tygrysia-czerwona-tiger-balm-red-18g-.html

    kurcze 16 zł a ja 12 euro dałam


    Maść zamówiona u mnie się przyda w domu bo mnie często zatoki bolą a przeczytałam że jest dobra na wszelkie bóle głowy więc super kupiłam od razu dwie :)

    sarina lubi tę wiadomość

  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Jakby nie było to nasze organizmy się zmieniają :)


    Właśnie i nigdy nie wiadomo co tam nowego się pokaże :)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jus@tyna wrote:
    Maść zamówiona u mnie się przyda w domu bo mnie często zatoki bolą a przeczytałam że jest dobra na wszelkie bóle głowy więc super kupiłam od razu dwie :)

    Moja mama miała taki olejek tygrysi i jest super :P widziałam gdzieś reklamę go ostatnio i też miałam kupić na ból głowy i zatok

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • monikaa1990 Ekspertka
    Postów: 142 52

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie miałam pytać jakie witaminy bierzecie i co polecacie . Ja tylko kwas foliowy , czytałam coś o innych witaminach ale sama nie wiem co mam sobie kupić.
    Ale mam pytanie , może będziecie coś wiedziały na ten temat ... tak więc:
    14 i 15 dc wyszły mi testy owu pozytywnie , w tych dniach spadła mi również temperatura do 35.9. śluz również wskazywał na owulacje . Potem temperatura zaczęła rosnąć do 36.6.Testy owu już negatywne .
    Dzisiaj mam 21 dc . Temperatura spadła do 36.3 , śluz płodny jak nigdy i do tego test owu znowu pozytywny ... Jeszcze tak nie miałam ,żeby po tygodniu znowu objawy owulacji się pokazały. Dziwne...

    eikt9n73fxogpxgo.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monikaa1990 wrote:
    Właśnie miałam pytać jakie witaminy bierzecie i co polecacie . Ja tylko kwas foliowy , czytałam coś o innych witaminach ale sama nie wiem co mam sobie kupić.
    Ale mam pytanie , może będziecie coś wiedziały na ten temat ... tak więc:
    14 i 15 dc wyszły mi testy owu pozytywnie , w tych dniach spadła mi również temperatura do 35.9. śluz również wskazywał na owulacje . Potem temperatura zaczęła rosnąć do 36.6.Testy owu już negatywne .
    Dzisiaj mam 21 dc . Temperatura spadła do 36.3 , śluz płodny jak nigdy i do tego test owu znowu pozytywny ... Jeszcze tak nie miałam ,żeby po tygodniu znowu objawy owulacji się pokazały. Dziwne...

    podobno nie ma co drugi raz robić testu, a jak szyjka? Bo tylko ona jest wysoko na owulkę :) Ja mam bardzo ją wysoką, aż ciężko dotknąć, więc widzę tak różnicę :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie sprawdź szyjkę czy jest wysoko. Ja wam powiem że kiedyś robiłam te testy owulacyjne ale nie wiem miałam wrażenie że mnie oszukują bo pozytywny test miałam 2 dni po @ a to raczej nie możliwe żeby była owulacja 2 dni po @. Więc przestałam je robić 2 cykle próbowałam i przy dwóch cyklach tak samo mi pokazały a że u mnie śluzu nie wiać więc też nie wiem kiedy jest owulacja więc muszę sprawdzać szyjkę.

  • monikaa1990 Ekspertka
    Postów: 142 52

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalnie bym tego testu nie zrobiła ale jak zobaczyłam śluz to bardzo się zdziwiłam . Wcześniej zdarzyło mi się robić testy po tyg i zawsze negatywne ( tak tylko z ciekawości :P ) Może owulacja mi się przesunęła ... dla mnie dziwne .
    Szyjka średnio , nie jest nisko , nie jest też wysoko. Tak samo jak tydzień temu

    eikt9n73fxogpxgo.png
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmmm trudno powiedzieć bo ja nigdy tak nie miałam u mnie w ogóle owulacja to jakiś kosmos. Może faktycznie ci się przesunęła ale w jednym cyklu chyba nie może wystąpić dwa razy owulacja.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha ! :P A ja miałam w 6dc teraz, a okres w 4dc się skończył :P śluz płodny zaczął się już wieczorem 4dc, i mnie to zastanowiło bo podczas seksu szyjka była baaaaaaardzo wysoko, a zawsze po okresie czułam ją podczas seksu, w sensie jeszcze wrażliwa taka była. Teraz mam średnio, a bardzo nisko mam przed i w trakcie okresu.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Czekamy Koleżanka
    Postów: 569 18

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny teraz cos calkiem z innej beczki ;) 13 stycznia ide na roczek do chrzesnicy i nie wiem co kupic. Pomozcie ;)

    Czekamy...
  • monikaa1990 Ekspertka
    Postów: 142 52

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko powiedzieć , jeszcze mi się to nie zdarzyło.
    Owulacja chyba nie może wystąpić 2 razy ale skąd drugi raz takie same objawy w ciągu tygodnia . Dostane na głowę z tym wszystkim :P

    eikt9n73fxogpxgo.png
  • sarina Koleżanka
    Postów: 111 14

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika może wcześniej nie doszło do owulacji testy wykazują tylko że zbliża się że organizm się szykuje do owulacji. Nie potwierdzają że do niej dochodzi na 100% to może dopiero teraz doszło. za 2 tygodnie będziesz wiedziała albo i nie jeśli @ nie przyjdzie czego ci życzę

    w57vyx8dwmyikagn.png
    Styczeń 2007 synek ❤
    Październik 2010 córcia ❤
    Luty 2017 początek starań o 3 maluszka
    Listopad 2018 synek 💗
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia, nie mam wśród znajomych dzieci....

    Ale podobno pluszowy Jezus jest na topie :D :D :D (żartuje:P)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ