X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne #problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#
Odpowiedz

#problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 10 lutego 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    masakra...dosłownie Cię okaleczyli :(

    5 cykli to jesteście na początku, ale z Twoimi problemami fajnie, że próbujecie już teraz, bo dajecie sobie większe szanse. My zaczeliśmy starania jak miałam 29 lat, a zaszłam w ciążę 2 tygodnie po 30 urodzinach.
    Jeśli masz jakieś podejrzenia to nie czekaj i badaj się, bo za rok będziesz naprawdę sfrustrowana, a czas leci mega szybko. Ja pamiętam jak robiłam test 2 października 2016 roku, a moje dziecko konczy dzisiaj 8 miesięcy..., a są tu takie dziewczyny, co zaczynały starać się ze mną i nadal w ciąży nie są :(

    Na początku? :) Tak, ale widzisz... Nie jestem zdrową kobietą, która może czekać rok. Która może żyć bez kontroli i badań lekarski. Do tej pory po operacji chodziłam 1 raz w miesiącu, potem raz na 2 miesiące, a potem obowiązkowo co pół roku. Po przeprowadzce też było dwa razy do roku, a tak raz rok odpuściłam i poszukałam tu gina... Żałuję ;/ bo nie ma dobrego. I nie jestem sfrustrowana brakiem dziecka a brakiem normalnego życia. Bo jestem chora, tak... Żyć w bólu nie jest fajnie. Nie wyobrażam sobie mieć diagnozę, znać swoją chorobę i problemy i nie badać tego, nie dbać o to. O dziecko mogę się starać i w ogóle jak będę pewna, że mam chorobę pod kontrolą. Obecnie jej nie mam. Mam 8 lat doświadczenia i różnych perypetii. Nie jestem młodą siksą co była u gina 2 razy w życiu i nie wie jakie są badania i problemy.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 10 lutego 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2018, 09:44

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 10 lutego 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety... Jeden jest, ufam mu ale przyjmuje 500 km stąd ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 10 lutego 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    dlatego mówię, że fajnie, że masz świadomość problemów i starasz się je rozwiązywać, a nie czekasz nie wiadomo na co. wiesz ile ludzi bagatelizuje objawy, a potem jest płacz i dramat, że można było coś zrobić wcześniej. ja nie mam takich problemów, więc nawet nie mogę mówić, że rozumiem przez co przechodzisz, bo nie rozumiem, nie rozumiem co znaczy ból, ciągłe wizyty u lekarzy, branie leków, niepewność itd... ale bardzo Cię podziwiam, że mimo przeciwności walczysz o siebie :)

    Mialam wybor, depresja i lozko albo starac sie zyc... I nie rozumiem czekania rok. Jesli ktos ma zrobione monitoringi, badania ok, niech czeka, ale jak nie ma zadnych badan i wszystko jest w ciemno to strata czasu.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 10 lutego 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2018, 09:45

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 10 lutego 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy na zakupach :) wróciliśmy, kawusia i leniuchowanie teraz.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 10 lutego 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wyszliśmy mimo smogu... Ale czuć go okropnie ;/

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 10 lutego 2018, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    na chwilę to myślę, że nie ma problemu, ale tak na dłuższy spacer to nie warto. szkoda zdrowia, a niektórzy biegają (widzialam przez okno), więcej szkody niż pożytku :/

    jak mają maski :P to można, ja noszę, ale dziś wychodząc zapomniałam. Byliśmy tylko w galerii więc niby nic.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 10 lutego 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2018, 09:45

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 10 lutego 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My serial oglądamy. A maseczkę kupił mi mąż w wearmedicine z dragona.
    Mieszkam na dolnym śląsku... już dusiłam się w październiku :P A z pracy do domu i odwrotnie miałam normalnie czarny nos...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 10 lutego 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    Najgorsze jest to, że sami sobie to robimy...z oszczędności

    niestety... A potem choroby itp.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 10 lutego 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh... Wiesz, chodzi też o hormony, bo te o toskoplazmozie, różyczce itp. to też dostałam, ale co z tego? Komplet tarczycy też zrobiłam. Ba... Na własną rękę zrobiłam rezerwę jajnikową, inhibinę b, morfologię zwykłą... Nie mam zrobionych zwykłych hormonów, chciałam by ktoś mnie poinstruował kiedy dokładnie je zrobić...
    Wiesz, ja nie rozumiem jak lekarz może w ogóle powiedzieć, że badania są nie potrzebne... Jeśli ktoś jest chory... :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 11 lutego 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2018, 09:45

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 lutego 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    Jak tam kochanie Panie przy niedzieli? Chyba błogo bo żadna nie pisze ;)
    Ja ma taką filozofię że jak coś się dzieje trzeba działać. Nawet na własną rękę poszukać odpowiedzi porobić badania, ale też posłuchać lekarza

    Ale jak zaufać? :P jak trafia się lekarz... idiota. Mi dermatolog kiedyś kazała się myć tylko w wodzie mineralnej. A na kamienie nerkowe podobno trzeba pić dużo piwa - a to już ciemnogród... :P :)

    Zrobiłam ciasto, jesteśmy po śniadanku i jedziemy dziś do teściów na obiad :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 11 lutego 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2018, 09:45

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 lutego 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My sprzątnęliśmy wczoraj, teraz mamy luzik :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 11 lutego 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo dokładnie i w sedno.

    Adry lubi tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 12 lutego 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie ostra faza badań, mąż już po nasieniu, jutro odbierze wynik, u mnie wyniki z wymazu w czwartek, w czwartek też idę powtorzyć tsh, tf3 i ft4 i zrobić anty TPO, anty TG i anty Tsh. Już do endokrynologa jestem umówniona (miesiąc się czeka prywatnie!!!!!!). Masakra jakaś... :/

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 12 lutego 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2018, 09:45

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 12 lutego 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    To ładnie. Ja czekam jutro mam pierwsze usg w monitoringu. I pierwszy raz idę z założeniem że nie ma pęcherzyka.. zawsze jak szłam to się nakręcałam. Teraz no niby czułam jajniki, trochę biust ale na chłodno. Chyba tak najlepiej. I tak jutro czwartek sobotę i niedzielę. Może owu zrobi niespodziankę
    no ciekawe czy ja w tym miesiącu będę miała owu. Mnie ten cykl teraz też przepadnie kurde :( w zeszłym nie miałam owu, a ten pewnie też będzie bezowocny bo to tsh za duże, o ile w ogóle łaskawie pęknie pęcherzyk :/ a wizyta u endokrynologa dopiero 9tego :/ czyli kolejne dwa cykle przepadną, zanim wdrożymy leczenie :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2018, 22:33

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
‹‹ 142 143 144 145 146 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ