X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne #problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#
Odpowiedz

#problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#

Oceń ten wątek:
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 11 marca 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multi gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!! super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) cieszymy się razem z Tobą! Fajnie, że Wam sie wreszcie udało! :)

    Adry, Multiwitamina lubią tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 12 marca 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    a kiedyś się tym interesowałam przy staraniach :) ależ Twoi lekarze powiedzieli wszystko zgodnie z prawdą że u "niektórych" kobiet i że "może" :) nikt nie powie, że napewno, bo nie ma na to dowodów, cieżko to zbadać :) każda kobieta, ktora ma podwyższone tsh i stara się zajść w ciążę raczej ma z automatu przepisywane leki na obizenie tsh, chyba mnie nie przeczytałaś ze zrozumieniem :(
    jest taka strona National Insitute For Health and Care Excellence, która publikuje różnego typu artykuły naukowe. I tam można poczytać o badaniach nad zależnościami o poziomie tsh a ciążą

    oczywiście nie chcę być gołosłowna i wstawię linka do artykułu, który znalazłam na szybko :)
    http://www.endokrynologia.net/tarczyca/niedoczynno%C5%9B%C4%87-tarczycy-w-ci%C4%85%C5%BCy
    "Niedoczynność tarczycy może skutkować zarówno zwiększeniem ryzyka powikłań ciążowych, jak i rzutować na stan zdrowia dziecka po porodzie, szczególnie jego rozwój intelektualny. Postępowanie w wielu przypadkach nie jest jednak jasno określone i do dzisiaj nie wyjaśniono niektórych kontrowersji."
    "Celowość leczenia można rozważyć (do decyzji lekarza) gdy stężenie TSH >2,5 mIU/l u kobiet z podwyższonym aTPO lub TSH przekracza normę dla ciąży u pacjentki z prawidłowym aTPO.

    Leczenie nie jest rekomendowane u kobiet z prawidłowym aTPO gdy stężenie TSH nie przekracza normy specyficznej dla ciąży, w przypadku braku takiej jeżeli nie przekracza 4 mIU/l."

    no i jeszcze jeden z ovu :)
    https://ovufriend.pl/artykul/niedoczynnosc-tarczycy-podczas-starania-o-ciaze,35.html
    "Brytyjscy badacze opublikowali nawet badania, według których wśród kobiet mających problem z zajściem w ciążę nie odnotowuje się zaburzeń pracy tarczycy częściej niż u reszty populacji. Zdecydowana większość ginekologów-endokrynologów jest jednak zgodna co do tego, że nie mieszczące się w normach wyniki badań stężeń hormonów tarczycy we krwi mogą być przyczyną problemów z zajściem w ciążę oraz jej utrzymaniem. Do niepłodności mogą prowadzić z pewnością ciężkie zaburzenia funkcjonowania tarczycy, a nasilona niedoczynność gruczołu powoduje zaburzenia miesiączkowania ograniczające płodność. Stwierdzono również, że niedoczynność tarczycy oraz silna nadczynność mogą być przyczynami nawykowych poronień"

    Oczywiście jak zawsze wspominam, nie jestem lekarzem i dzielę się z wami ta wiedza jaka posiadam, kazdy moze miec odmienne zdanie, ktore szanuję :)
    wczoraj pisałam taki długi esej i mi skasowało. A propo tego tsh to też podrzucę kilka linków
    http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/podwyzszone-tsh-a-starania-o-dziecko/105791/1/
    i tu jest fajnie krótko i na temat wytłumaczone w jakim mechanizmie tsh może przeszkadzać w zajściu w ciążę ;)
    inne linki:

    https://kobieta.wp.pl/starania-o-dziecko-a-niedoczynnosc-tarczycy-5982765939176577a

    https://portal.abczdrowie.pl/pytania/podwyzszony-poziom-tsh-a-szanse-na-zajscie-w-ciaze

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 12 marca 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tez nie wiem co mam myslec o tym tsh i czy cos z tym robic. Moje 3.08. Lekow na zbicie endo gin nie dala.

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 12 marca 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny:) chciałam was podpytać o badanie nasienia- czy macie jakies placówki do polecenia w Warszawie, czy orientujecie się czy lepsze są badania manualne czy komputerowe i o co chodzi z tą morgologią robioną wraz z badaniem? Mój maz szykuje się na takie badanie i chcemy wybrac najlepsza opcje a wiedzy w tym temacie nie mamy zbyt dużej...

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 12 marca 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    no mi te artykuły nadal nie wyjaśniły nic nowego :) bo tu znów jest napisane, że hormony tarczycy są istotne dla rozwoju płodu, że niedoczynność MOŻE utrudniac zajscie w ciaze(ale nie potwierdzają jednoznacznie np. w grupie 100 badanych kobiet 80 nie zaszlo w ciaze wlasnie przez tarczyce, może to przypuszczenie przynajmniej według mnie) , granica dla zajscia w ciaze to 2,5 a poza ciaza 4, że trzeba się badać.
    Kiedyś trafiłam na artykuł w którym dziewczyna pisała, że miala tsh około 5, po zastosowaniu leczenia zeszła do 3,5 i wtedy zaszła w ciąże, po kolejnych tygodniach przyjmowania leku zeszla do 1 z kawałkiem. dziecko urodziło się zdrowe. A dla innej kobiety 3,5 moze byc nadal za wysoko.
    Możemy się tak wymieniać tymi artykułami, ale przecież to nie o to chodzi. Zostańmy przy tym, że Ty uważasz, ze nadczynność utrudnia zajście w ciążę, a ja, że nie ma co do tego pewności. Może lekarz znajdzie jeszcze coś innego, co przeszkadza :) Ale dyskusja niezmiernie ciekawa :)

    Miłego dnia robaczki :)
    wiesz ja myslę, że tutaj po prostu trzeba mieć indywidualne podejście do tego. Jeśli ktoś jest zdrowy i nie zachodzi w ciążę, a wszystko jest ok prócz tarczycy, to wtedy trzeba spróbować unormować tarczycę do standardów. W jakiejs medycznej książce mojej ciotki czytałam ostatnio, że u kobiet takich jak my wiekowo tsh powinno miec mniej niz 2,5, a najlepiej mniej niż 2. I że to sa wytyczne lekarskie. NIe wiem, nie będę z tym dyskutować, nie jestem lekarzem, ale ktoś w jakimś celu tak wymyślił. Znam osoby, które właśnie przez tarczycę w ciążę nie zachodziły dłużej niż rok i dopiero po unormowaniu tarczycy się udało. A to nie była duża różnica co ciekawe tylko właśnie w takich granicach 2,8. Więc teoretycznie by sie wydawało ok, bo niewiele poza normę. A jednak dopiero po zejściu te osoby zaszły w ciążę. I to dwie niezależne od siebie koleżanki, więc najwidoczniej coś w tym musi być ;) a jak się w ciążę nie zachodzi to co komu szkodzi pobrać sobie eutyrox na jakiś czas, a nóż widelec się wtedy uda ;)

    Adry lubi tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • CubaLibre Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 12 marca 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka!
    Pisałam tutaj do Was wczoraj, polecilyscie zrobić mi betę. Wykonałam ją dziś i wynik to: <0,100 czyli zdaje sobie sprawę z tego, ze nic tam na chwile obecna nie ma. Jednak nie rozumiem jaka może byc przyczyna tak bolesnego biustu i znacząco wydłużonego cyklu... nie wiem czy mam ta betę zrobić znów za pare dni(bo od stosunku minęło 15 dni) czy szukać przyczyny gdzie indziej i umówić się do lekarza. Helpunku

    CubaLibre
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 12 marca 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrix_ wrote:
    Jak tez nie wiem co mam myslec o tym tsh i czy cos z tym robic. Moje 3.08. Lekow na zbicie endo gin nie dala.
    no widzisz, a ja mialam jedno 4, a drugie 2 tyg później 2,1 i dostałam mimo to ;) ale w sumie ja też mam objawy takie jak potworne zmeczenie, osłabienie, problemy z pamięcią i koncentracją - myślałam, że jestem przemęczona po prostu pracą, ale może jednak nie. Śpię po 8h dziennie, więc teoretycznie rewelacja. Co lekarz to inne zdanie, pewnie zależy kto ma jakie doświadczenie. Może ginekologa też spytaj jak widzi to Twoje tsh?

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 12 marca 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CubaLibre wrote:
    Hejka!
    Pisałam tutaj do Was wczoraj, polecilyscie zrobić mi betę. Wykonałam ją dziś i wynik to: <0,100 czyli zdaje sobie sprawę z tego, ze nic tam na chwile obecna nie ma. Jednak nie rozumiem jaka może byc przyczyna tak bolesnego biustu i znacząco wydłużonego cyklu... nie wiem czy mam ta betę zrobić znów za pare dni(bo od stosunku minęło 15 dni) czy szukać przyczyny gdzie indziej i umówić się do lekarza. Helpunku
    myślę, że tym lekiem co bierzesz rozregulowałas sobie cykl. Idź do ginekologa, niech CIę unormuje, tylko idź do jakiegoś innego. Może pójdź lepiej do kogoś poleconego?

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 12 marca 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia91! wrote:
    Hej Dziewczyny:) chciałam was podpytać o badanie nasienia- czy macie jakies placówki do polecenia w Warszawie, czy orientujecie się czy lepsze są badania manualne czy komputerowe i o co chodzi z tą morgologią robioną wraz z badaniem? Mój maz szykuje się na takie badanie i chcemy wybrac najlepsza opcje a wiedzy w tym temacie nie mamy zbyt dużej...
    placówki nie polecę, bo nie jestem z Warszawy. My robiliśmy komputerowe, mąż czytał, że w sumie to nie ma wiekszego znaczenia, że gdyby coś wyszło nie tak to wtedy się diagnozuje "głębiej". Zróbcie taki podstawowy pakiet, my jeszcze zrobiliśmy posiew (żeby sprawdzić czy jakaś bakteria nie grasuje :P)
    Mnie ginekolog mowił, że warto zrobić też wymaz na chlamydię (ale to jeśli chodzi o kobietę), bo to jest bakteria która grasuje i nie daje żadnych objawów, a często ona powoduje też problemy z zajściem w ciążę. Nagadał sie nagadał po czym wymazu mi nie zrobił :|

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 12 marca 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CubaLibre wrote:
    Hejka!
    Pisałam tutaj do Was wczoraj, polecilyscie zrobić mi betę. Wykonałam ją dziś i wynik to: <0,100 czyli zdaje sobie sprawę z tego, ze nic tam na chwile obecna nie ma. Jednak nie rozumiem jaka może byc przyczyna tak bolesnego biustu i znacząco wydłużonego cyklu... nie wiem czy mam ta betę zrobić znów za pare dni(bo od stosunku minęło 15 dni) czy szukać przyczyny gdzie indziej i umówić się do lekarza. Helpunku
    a minał już dzień planowanej miesiączki? Jeśli nie ma bety to nie ma nic, szkoda robić sobie nadzieję. Beta daje 100% pewność. Zawsze przed okresem piersi bolą i ustępują wraz z miesiączką. Nie wiem, co w tym dziwnego wg Ciebie?

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 12 marca 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    placówki nie polecę, bo nie jestem z Warszawy. My robiliśmy komputerowe, mąż czytał, że w sumie to nie ma wiekszego znaczenia, że gdyby coś wyszło nie tak to wtedy się diagnozuje "głębiej". Zróbcie taki podstawowy pakiet, my jeszcze zrobiliśmy posiew (żeby sprawdzić czy jakaś bakteria nie grasuje :P)
    Mnie ginekolog mowił, że warto zrobić też wymaz na chlamydię (ale to jeśli chodzi o kobietę), bo to jest bakteria która grasuje i nie daje żadnych objawów, a często ona powoduje też problemy z zajściem w ciążę. Nagadał sie nagadał po czym wymazu mi nie zrobił :|

    O dziekuje slicznie za info! Tak zauważyłam ze odchodzi się chyba powoli od tych manualnych i większość placówek ma ten komputerowy. A ten posiew robi się z tej samej próbki? I czy tez robiliście u meza od razu morfologię? To tez w ramach tej jednej próbki nasienia?

    Podpytam gin na następnym monitoringu o ten wymaz u mnie, to pewnie od razu na wizycie może być pobrana próbka?

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 12 marca 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia91! wrote:
    O dziekuje slicznie za info! Tak zauważyłam ze odchodzi się chyba powoli od tych manualnych i większość placówek ma ten komputerowy. A ten posiew robi się z tej samej próbki? I czy tez robiliście u meza od razu morfologię? To tez w ramach tej jednej próbki nasienia?

    Podpytam gin na następnym monitoringu o ten wymaz u mnie, to pewnie od razu na wizycie może być pobrana próbka?
    właśnie on musi miec specjalne probówki do tej chlamydii. Mój np nie miał ostatnio bo mu sie skończyły :/ pech chciał że byłam ostatnia :/
    co do faceta - posiew robi się z tej samej próbki, na jednej wizycie. Morfologię czego? Plemników? no to badanie nasienia to jest tam morfologia, ruchliwosć, aglutynacja, ile plemnikow jest żywych, ile martwych, gdzie sa zaburzenia itp. To wszystko w tym badaniu było. Myslałam, że to jest standard, ale musisz dopytac. No morfologia jest ważna, bo musicie wiedzieć ile mąż ma plemników. U mojego wyszło 5% prawidłowych plemników tylko :/ ale to nie tak źle, Andry zaszła mając u męża plemników tylko 2%, więc jest nadzieja :D

    Adry lubi tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 12 marca 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 25. 3
    W labo robili 2razy.
    Ginekolog w czwartek.
    Życie.

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Agusia_871 Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 12 marca 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_871 wrote:
    Witam od ponad półtorej roku staramy sie o dzidziusia niestety ciagle niepowodzenia. Moj endo kazał mi zrobic badania tsh, anty tpo, fsh, prolaktyne estradiol testosteron w trzecim dc i fsh i estradiol w 14 dc i progesteron w 21 dc.Dodam ze cykle mam 28 dniowe i raczej regularne.

    W 3 dc mialam
    fsh - 7,31 mlU/ml ( faza fol 3,50-12,50, faza owula 4,70-21,50 faza lut 1,70-7,70)
    Prolaktyne - 20,8 nh/ml ( norma 2,8-29,3)
    Tsh -1,87 mU/L ( 0,55- 4,78)
    Anty tpo 61,8U/ml ( <60)
    Estradiol 47,8 pg/ml ( faza fol 12,4-233 , faza owu 41-398 faza lutealna 22,3-341)
    Testosteron -0,44ng/ml (0,06-0,82)

    W 14 dc badałam tylko
    Fsh- 9,97 mlU/ml ( faza fol 3,50-12,50, faza owula 4,70-21,50 faza lut 1,70-7,70)
    Estradiol - 77,7 pg/ml ( faza fol 12,4-233 , faza owu 41-398 faza lutealna 22,3-341)

    Progesteron dopiero pojde badac za 5 dni bo w 21 dc. Dodam jeszcze ze w 13 dc miałam silne bole podbrzusza jajnikow nie wiem czy owulacja nie była w tym dniu a nie jak przewidywal lekarz ok 14-15 dc. Bardzo prosze moze ktoś miał podobne wyniki i coś mi doradzi bo zaczynam sie poważnie martwic :( a wizyta u lekarza dopiero za 2 tyg. Bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam :) pisze tutaj bo moze któraś z dziewczyn miała podobne wyniki i coś mi doradzi. DZIĘKUJE :)

    Cześć dziewczyny zrobiłam sobie ten progesteron w 21 dc i wynik jest nastepujacy :
    16,19 ng/ml
    Normy to faza foli 0,2-1,5
    Faza owulacyjna 0,8-3
    Faza lutealna 1,7- 27
    Po menopauzie 0,1-0,8

    Co o tym myślicie ??? Juz wariuje z powodu tych hormonów. Pozdrawiam :*

  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 12 marca 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2018, 09:55

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 12 marca 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    Beta 25. 3
    W labo robili 2razy.
    Ginekolog w czwartek.
    Życie.
    :((( Przykro mi bardzo. Zaczekaj do wizyty i nie nastawiaj sie negatywnie chociaz rozumiem... Mam mimo wszystko mam nadzieję ze wszystko będzie dobrze. Trzymaj sie kochana :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2018, 15:52

    Multiwitamina lubi tę wiadomość

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 12 marca 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2018, 09:55

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • KattQ Autorytet
    Postów: 252 139

    Wysłany: 12 marca 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multi tak mi przykro ciężko napisać coś co ci poprawi humor trzeba to sobie jakoś wytłumaczyć i iść dalej musimy być silne mimo wszystko, ale może to początek tego dobrego może teraz się wszystko uda tak myśl i pomyśl tak jak ja każdy cykl to kolejna nadzieja w końcu musi się udać ściskam cie mocno bądź silna kochana!

    W końcu się udało 🥰🤰🏼
    Ponad 3 lata starań
    cykle bezowulacyjne insulinoodporność

    w5wqio4pp41mn9qy.png

    15aecb5af8.png
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 12 marca 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2018, 09:55

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 12 marca 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2018, 09:55

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
‹‹ 160 161 162 163 164 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ