X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne #problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#
Odpowiedz

#problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My urlop dopiero w czerwcu jak co roku w Tatry po schroniskach z plecakami. Ja mam przerwę z badaniach do marca mam wtedy przyjść z moimi hormonami i męża badaniami nasienia do mojego gina bo wtedy będzie trzy miesiące po zabiegu. Wtedy pewnie zapisze mi lekarz CLO i będziemy kilka miesięcy naturalnie próbować

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odliczam tylko :) Jak nigdy chciałabym by luty i marzec już minął. Cholernie się boje jak będę czuć się po tej distreptazie i czy pomoże. Bo jak nie to pewnie czeka mnie decyzja o laparoskopii.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez się marzą narty! Ale mojego meza trochę pogięło i uważa ze ja nie powinnam juz jeździć na nartach skoro staramy się o dziecko bo co jak się przewroce, a okaże się ze byłam w ciazy to przecież coś może się stać dziecku! Haha, nie żartuje! To tak apropo absurdalnych sytuacji! I nawet nie przemawia do niego ze możemy pojechać zaraz po @ jeszcze przed owulacja gdzie nie ma szans na ciąże! On swoje wie i nie będzie ryzykował:D

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • Czekamy Koleżanka
    Postów: 569 18

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna widze ze Ty rozumiesz to.. Tak bylam mloda i glupia. I jak napisalam ze nie czulam parcia na dziecko. Dopiero teraz zaczynam naprawde go chciec. Do pewnych rzeczy trzeba dorosnac. Wszyscy dziwili sie ze biore slub w wieku 20 lat a nie jestem w ciazy. Dla mnie to nic dziwnego i nadzwyczajnego. Biore slub bo kocham i jestem tego pewna. A z dzieckiem mowilam ze jak bedzie to bedzie. Chcielismy najpierw wyremontowac mieszkanie mielismy wiele przeszkod ale nikt tego nie zrozumie. I naprawde nie myslalam o tym zeby sie badac czy cos. Tak jak Justyna powiedziala ze czesto idzie sie do lekarza jak cos dolega. Ja jestem tego przykladem. I mozecie mowic o mnie co chcecie. Mam to w nosie. Bo nie jest mi latwo o tym mowic. Ale co tam.. Kazdy niech zajmie sie soba.

    Czekamy...
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia91! wrote:
    Mi tez się marzą narty! Ale mojego meza trochę pogięło i uważa ze ja nie powinnam juz jeździć na nartach skoro staramy się o dziecko bo co jak się przewroce, a okaże się ze byłam w ciazy to przecież coś może się stać dziecku! Haha, nie żartuje! To tak apropo absurdalnych sytuacji! I nawet nie przemawia do niego ze możemy pojechać zaraz po @ jeszcze przed owulacja gdzie nie ma szans na ciąże! On swoje wie i nie będzie ryzykował:D

    O matko :) To co będzie jak będziesz w ciąży? :)
    Ja chcę na siłownie, regularnie zacząć bardziej chodzić i odwiedzić chociaż basen :) Bo brakuje mi wakacji.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej siłownia też bym chciała iść ale ja po pracy jestem tak zmęczona że nie mam siły dosłowni. Kończę o 16,15 o 17:00 dojeżdżam do szkoły odbieram małą ze szkoły a później do sklepu i do domu czyli wychodzę o 7 rano z domu a wracam około 18 i już później nic mi się nie chcę.

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia 91, ja mam 10 minut do wyciągu narciarskiego, ale ten sezon sobie odpuszczam....raz, że nie ma ani grama śniegu a dwa, że narty to bardzo niebezpieczny, urazowy sport, ludzie nie zdają sobie sprawy narażając życie i zdrowie z powodu swojej głupoty. Zjazdowe lepiej teraz zamienić na biegówki :)

  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamy wrote:
    Justyna widze ze Ty rozumiesz to.. Tak bylam mloda i glupia. I jak napisalam ze nie czulam parcia na dziecko. Dopiero teraz zaczynam naprawde go chciec. Do pewnych rzeczy trzeba dorosnac. Wszyscy dziwili sie ze biore slub w wieku 20 lat a nie jestem w ciazy. Dla mnie to nic dziwnego i nadzwyczajnego. Biore slub bo kocham i jestem tego pewna. A z dzieckiem mowilam ze jak bedzie to bedzie. Chcielismy najpierw wyremontowac mieszkanie mielismy wiele przeszkod ale nikt tego nie zrozumie. I naprawde nie myslalam o tym zeby sie badac czy cos. Tak jak Justyna powiedziala ze czesto idzie sie do lekarza jak cos dolega. Ja jestem tego przykladem. I mozecie mowic o mnie co chcecie. Mam to w nosie. Bo nie jest mi latwo o tym mowic. Ale co tam.. Kazdy niech zajmie sie soba.


    Rozumiem cię bo wiem jaka byłam kiedy miałam 21 lat i jak się dowiedziałam że jestem w ciąży wtedy chyba pierwszy raz poszłam do ginekologa to był dla mnie ogromny stres. Ja nie wierzę że każda kobieta która zaczyna współżyć leci do ginekologa każda z nas miałam po 17/20 czy 21 lat i która myślała o tym by iść na cytologię do ginekologa. Nie wliczam w to osób które od zawsze maja problemy ale nastolatce czy już kobiecie w wieku 21 lat nie myślały żeby iść do lekarza. Oczywiście to błąd bo ja sama pierwszy raz u gina wylądowałam jak zaszłam w ciążę. Więc nie wierzę że koleżanka Czekamy starała się na tyle w tym wieku o dziecko żeby biegać po lekarzach. No ale ogólnie to moje zdanie :).


    No ja się bardzo cieszę że na narty jadę dawno nigdzie nie byliśmy a bynajmniej chociaż na chwilę nie będę myślała o staraniach i ciąży i o tym wszystkim :)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jus@tyna wrote:
    Ojej siłownia też bym chciała iść ale ja po pracy jestem tak zmęczona że nie mam siły dosłowni. Kończę o 16,15 o 17:00 dojeżdżam do szkoły odbieram małą ze szkoły a później do sklepu i do domu czyli wychodzę o 7 rano z domu a wracam około 18 i już później nic mi się nie chcę.

    Nie dziwię się, ja ogólnie kończę pracę 13.20 i z zakupami najpóźniej jestem 14.30 :P ale też mam we wtorek i poniedziałek inną robotę i wtedy wracam o 18. Więc u mnie nie ma większych problemów z tym.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a jeszcze teraz tak szybko się ciemno robi i to tak dodatkowo człowieka przytłacza

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas było przedwczoraj trochę nadziei, a wczoraj i dziś po prostu mega mgła i deszcz :P a jeszcze ciśnienie okropne.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja, to za leniwa jestem, żeby gdzieś chodzić, w lecie to się ruszam koło domu i w ogródku a w zimie nic :)
    Jedyne miejsce gdzie bym poszła to basen, bo lubie pływać i przynajmniej się człowiek nie poci :) ale po każdym basenie infekcja, no to po co sie narażać :)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    ja, to za leniwa jestem, żeby gdzieś chodzić, w lecie to się ruszam koło domu i w ogródku a w zimie nic :)
    Jedyne miejsce gdzie bym poszła to basen, bo lubie pływać i przynajmniej się człowiek nie poci :) ale po każdym basenie infekcja, no to po co sie narażać :)

    ja rezykuje :P bo mam uczulenie na chlor :P ale mam ogromną ochotę :)

    a siłkę lubię, lubię na saunie posiedzieć.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sauna odpada - trądzik różowaty
    Jedyny sport, który uwielbiam i aktywnie uprawiam to narciarstwo - mam nawet instruktora zrobionego- nieskromnie się chwaląc :)
    ze względu na trądzik obsmarowana grubą warstwą kremu i maską na twarzy ostro jeżdze :)
    no ale jak wspomniałam teraz sniegu nie ma, żaden wyciąg nie jeździ a zanim się zima zacznie to mam nadzieje, że już będę mieć zakaz jeżdzenia :)

  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzix88 wrote:
    Dokładnie Seli ja męża na pierwsza wizytę do androloga wysłałam z kompletem badań za prawie 200 zł bo szkoda mi było cZasu i płacenia potem kolejnego 140 zł za wizytę druga A tak wykluczył problemy hormonalne zrobił usg i było wiadomo co jest
    a jakie badania robiłaś mężowi prócz nasienia?

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zima to się zaraz skończy :P
    Tak mi się wydaje :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jus@tyna wrote:
    Przy przeziębieniu w pochwie zawsze będzie wyższa temperatura.
    przy przeziębieniu wszędzie będzie wyższa temperatura. Ja jak byłam przeziębiona lekko to od razu skoczyło powyzej 37, a temp mierze zawsze pod językiem ;)

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    a jakie badania robiłaś mężowi prócz nasienia?

    Nasienie miał już zrobione miesiąc wczesniej przy przygotowaniu do inseminacji (tragiczne nasienie nas wykluczyło)wiec tego do tych 200 zł nie licze.
    Dodatkowo badał CRP, Glukoze, TSH, TESTOSTERON i TESTOSTERON WOLNY, LH, FSH, ESTRADIOL, PROLAKTYNA

  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamy wrote:
    Justyna widze ze Ty rozumiesz to.. Tak bylam mloda i glupia. I jak napisalam ze nie czulam parcia na dziecko. Dopiero teraz zaczynam naprawde go chciec. Do pewnych rzeczy trzeba dorosnac. Wszyscy dziwili sie ze biore slub w wieku 20 lat a nie jestem w ciazy. Dla mnie to nic dziwnego i nadzwyczajnego. Biore slub bo kocham i jestem tego pewna. A z dzieckiem mowilam ze jak bedzie to bedzie. Chcielismy najpierw wyremontowac mieszkanie mielismy wiele przeszkod ale nikt tego nie zrozumie. I naprawde nie myslalam o tym zeby sie badac czy cos. Tak jak Justyna powiedziala ze czesto idzie sie do lekarza jak cos dolega. Ja jestem tego przykladem. I mozecie mowic o mnie co chcecie. Mam to w nosie. Bo nie jest mi latwo o tym mowic. Ale co tam.. Kazdy niech zajmie sie soba.
    najważniejsze, że teraz działasz ;) trzymamy kciuki! :) powodzenia w leczeniu ;) swoją drogą daj znać jak wygląda takie leczenie w klinice niepłodności jak już będziesz po, jakie badania robią, czy wszystko na miejscu czy musisz w takiej klinice się położyć itp. Pytam z czystej ciekawosci w końcu nigdy nie wiadomo co mnie kiedyś spotka.

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    przy przeziębieniu wszędzie będzie wyższa temperatura. Ja jak byłam przeziębiona lekko to od razu skoczyło powyzej 37, a temp mierze zawsze pod językiem ;)


    No tak ale tam była mowa o temperaturze w pochwie. Ja jak miałam gorączkę i byłam chora to nawet nie mierzyłam.

‹‹ 56 57 58 59 60 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ