X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne prof. B Chazan - klauzula sumienia
Odpowiedz

prof. B Chazan - klauzula sumienia

Oceń ten wątek:
  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 19 lipca 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja nie mam nic przeciwko temu czyim zwolennikiem Ty jesteś. Nie krytykuje i nie komentuje Twoich postów. Właściwie nie krytykuje tutaj niczyjej wypowiedzi, która ma związek z tematem a nie moją osobą. Kilka osób tutaj łącznie z Tobą naskoczyly na mnie i na moje zdanie tutaj zupełnie niepotrzebnie.

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 19 lipca 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniafk wrote:

    Jestem przeciwnikiem aborcji w każdym jej przypadku
    To tak samo jak ja :) uważam że dziecko nie jest winne i nie powinno być skazywane na śmierć tylko dlatego że np. jego ojciec jest gwałcicielem albo ma jakąś wadę wrodzoną. Moim zdaniem to tak jakby dziecko które np. uległo nieszczęśliwemu wypadkowi i ma np. zmasakrowana twarz zabić bo już nie jest takie jak powinno być. Dla mnie to to samo, ale rozumiem że niektórzy maja inne zdanie.

    http://www.youtube.com/watch?v=3BBHCgZiWxc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2014, 22:56

    santoocha, aniafk, Hope2, mar, karmar, Ewosińska lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 20 lipca 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tygodnik Wprost opublikowal rozmowe z rodzicami dziecka, ktore urodzilo sie po decyzji prof Chazana. Mysle, ze kazdy powinien to przeczytac

    http://www.wprost.pl/ar/458746/Pacjentka-prof-Chazana-Pierwszy-widok-jest-trudny-do-przezycia/?pg=0

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • Hope2 Przyjaciółka
    Postów: 79 65

    Wysłany: 21 lipca 2014, 00:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja myślę, że każdy powinien też to przeczytać

    http://gosc.pl/doc/2086643.Nie-odloze-sumienia

    Dla mnie jest to nie do pojęcia. Rodzice poczuliby ulgę, gdyby usunięto ciążę... Na pewno było to dla nich straszne i bardzo współczuję, że dziecko na które czekali było chore. Nie rozumiem jednak tej całej nagonki na lekarza i szpital (5 kontroli) - przecież ta matka dziecka mogła pójść do innego lekarza skoro chciała wcześniej zakończyć ciążę, a z tego co czytałam to prof. Chazan nie był jej lekarzem prowadzącym. Poza tym jeśli jest taki wielki hałas o nieusunięcie ciąży, to dlaczego NFZ nie opublikuje publicznie placówek, w których można zabijać nienarodzone dzieci? Dlaczego nie są do odpowiedzialności pociągani lekarze, jeśli w wyniku ich zaniedbań mimo prawidłowej ciąży przy porodzie rodzą się dzieci z porażeniem mózgowym? (znam dwa takie przypadki)Dla mnie to wszystko jest bardzo niezrozumiałe i zawiłe...

    vanessa, karmar lubią tę wiadomość

    Hope
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2014, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://wiadomosci.onet.pl/prasa/juz-tylko-placz/3d70r

    olka30, Robotka1, Fedra, gosiunia, kapturnica, hajka lubią tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 23 lipca 2014, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie też miałam wkleić ten link, niech sobie przeczytają te którym "trudno zrozumieć" tych rodziców. Trzeba mieć totalną znieczulicę..

    gosiunia, Mimbla, kapturnica lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 23 lipca 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelabd wrote:
    http://wiadomosci.onet.pl/prasa/juz-tylko-placz/3d70r

    nie umiem nic powiedzieć łzy leją mi sie po policzkach mogę jedynie współczuć tym rodzicom...

    gosiunia, Mimbla, kapturnica lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 23 lipca 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    porazenie mózgowe nie jest wrodzone, niestety kazdy poród to ryzyko...;/ nawet jesli ciaza rozwija sie prawidłowo...
    nigdy nie ma gwarancji, że pójdzie wszystko idealnie na 100% :|
    mimo dobrej chęci, dobrej woli i dobrych umiejętności...

    nie wiem jak sie odniesc do tej kaluzuli sumienia. Rozumiem i lekarza i rozumiem tez matke, ktora moze nie chciec takiej ciazy... to ciezkie wybory, wybory etyczno-moralne no i dość kontrowersyjny temat jak na forum ;-)

    relge6yd309xm1zq.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 23 lipca 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ahh jak ja uwielbiam takie kontrowersyjne tematy poglądowe :D ja powiem tak - stanę rękami i nogami za prof. Chazanem ze względów prywatnych - jest to jedyny specjalista w Polsce, który skutecznie leczy endometriozę (operacja trwa 8 godzin, Chazan uczył się u najlepszego specjalisty w tej dziedzinie w USA), dużo mówiono nam o nim na studiach.
    Ta kobieta byłą podstawiona, to była czysta prowokacja. Nie wydaje się Wam dziwne, że kobieta zjawiła się 3 dni po podpisaniu przez Chazana deklaracji wiary? Dziecko było z in-vitro to napewno miała lekarza prowadzącego, który mógłby wykonać aborcję ale ni - ona poszła do najbardziej katolickiego szpitala w Warszawie, do najbardziej koserwatywnego lekarza i poprosiła o aborcję - WTF? to jakby pójść do zakonu i poprosić zakonnicę o lodzika...

    Osobiście próbuję dostać się do Chazana na konsultację, ponieważ miałam okazję porozmawiać z kobietami, które wyleczył i pomógł zajść w ciążę przy endometriozie IVstopnia.

    a tak swoją drogą to ja bym wolała urodzić to dziecko i tulić w ramionach spędzając z nim ostatnie minuty jego życia niż brutalnie powyrywać wszystkie nóżki i rączki.. co jest gorsze? czy wy sobie zdajecie sprawę z tego jak wygląda aborcja w 22 tygodniu ciąży? ja miałam okazję zobaczyć to na filmie na studiach.. trauma do konca życia.

    Złamał prawo i to jest fakt, tak nas lekarzy uczą, że trzeba wskazać innego lekarza, który wykonałby zabieg.. ale czy nie wydaje Wam się ta cała sytuacja podejrzana? jak dla mnie to on komuś zawadzał więc nasłali kobietkę bo wiedzieli, że postąpi zgodnie ze swoim sumieniem. Amen.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2014, 19:37

    Bluberry, vanessa, Kaśka, XxMoniaXx, Magnosia, santoocha, karmar, Ewosińska lubią tę wiadomość

  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 23 lipca 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a tak btw wg ustawy chyba aborcja jest dozwolona do 12 tygodnia. tez jestem przeciw raczej. jest to straszne :(

    relge6yd309xm1zq.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 23 lipca 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aborcja jest dowolona do 23 tygodnia w przypadku wad genetycznych,zagożenia życia płodu i matki.. ale to jest wtedy taka hardcore'owa aborcja, czasem polega na wyciągnięciu dziecka przez cesarkę i dziecko żyje..a co wtedy? odkładają na bok i czekają aż umrze albo mu coś wstrzykują, nie wiem czy bym zrobiła to mojemu dziecko, jakiekolwiek chore by nie było.

  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 23 lipca 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki wielkie :( to cos zmienilo sie w ustawie.... ;/ i to na niekorzyść...wole tego nie czytać! :( no do 25 tyg. zostawiaja, raczej nikłe szanse ma na przeżycie samodzielnie...

    relge6yd309xm1zq.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 23 lipca 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    takie wcześniaki w inkubatorach przeżywają.. jeśli dziecko jest duże i nie można go wyciągnąć przez pochwę (czyt. powyrywać nóżki, rączki i zgnieść główkę) to wtedy wyjmuje się je cesarką.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2014, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 12:58

    vanessa, santoocha lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2014, 01:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciezki temat...ale zastanawia mnie jedno pytanie skoro ta rodzina dostala odmowna decyzje czemu nie poszla do innego lekarza czemu aborcji nie wykonał lekarz prowadzący przeciez zajmowal sie nią specjalista tym bardziej ze 12 lat i wszystko próbowali to nie byl podrzędny lekarzyna ...nie jestem nie będę za zabijaniem dzieci aborcja itp ale to juz indywidualna decyzja ..o poglądach i gustach sie nie dyskutuje
    ...kiedys w pracy uslyszalam rozmowę ...chcialabym usunąć ciaze bo nie jestem gotowa na drugie na co mądry dr pow to niech Pani idzie i zabije to pierwsze dziecko ...przeciez nie zabilabym swojego dziecka ...ale będzie Pani miała czas i przygotowanie na nowe zdrowe tak samo jak by to zabić
    ...i nie rozumie tego ojca ...dzieci adoptowane to takie same dzieci jak wlasne do tego trzeba dorosnac mój mąż musial...skoro nie masz miłości na tyle zeby dać je dziecku które potrzebuje to jak dasz swojemu ...a życie jest ciężkie i to wszystko jest po cos...
    A nie wierze ze w tych czasach w dobie Internetu tej wiedzy ludzi i forum Państwo nie wiedziało ze można do określonego okresu ciaze rozwiązać...
    Sama straciłam Ciaze w 16 tyg ciąży musieli ja usunąć...teraz znieczulam takie zabiegi...ale kazdy ma prawo do własnego zdania własnych odczuć ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2014, 01:11

    santoocha lubi tę wiadomość

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 24 lipca 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do adopcji ja się nie zgodze przeczytałam dokładnie co było w artykule ten facet chciał adopcji ale kobieta nie chciała bo jak stwierdziła póki jest szansa na posiadanie swojego dziecka to ona chce spróbować...

    i nie prawdą jest ze "skoro nie masz miłości na tyle zeby dać je dziecku które potrzebuje to jak dasz swojemu .." - ja zawsze chciałam adoptowac dziecko nawet jak byłam mała dziewczynką zawsze mówiłam mojej mamie że będę mieć jedno swoje i jedno adoptowane moja mama wtedy zawsze była smutna nie wiedziałam dlaczego... po latach się dowiedziałam że człowiek który mnie wychowuje nie jest moim ojcem biologicznym... moja mam błagała bym ojca biologicznego nie szukała bo nie jest on tego wart... niechcąc jej ranić nie zrobiłam tego ale z tyłu głowy mimo 30 lat mam pytanie dlaczego mnie niechciał dlaczego niekochał?...

    po całej tej sytuacji emocje które były w moim życiu podopowiadają mi że lepiej będzie dla tego dziecka jeśli go nie adoptuje bo boje się że niemogłabym go kochać tak jak na to zasługuje...

    adopcja to bardzo trudny temat i trudna decyzja dla pary która o tym myśli ja bardzo podziwiam rodziców którzy zdecydowali się na adopcje podziwiam za siłe i miłość którą mają i za odwagę... to tyle...

    gosiunia, kapturnica lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • momo1009 Autorytet
    Postów: 1950 1887

    Wysłany: 24 lipca 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no proszę... od kiedy jestem na OF myślałam, że tu są same siostry, które się uwielbiają, wspierają i życie by za siebie oddały
    Dziewczyny tym wątkiem przywróciłyście mi wiarę w polskie kobity, które jak chcą to potrafią się nieźle pożreć :D

    kapturnica lubi tę wiadomość

    ********Gang 18+********
    Z każdym cyklem coraz bardziej jestem w ciąży...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego właśnie twierdze ze kazdy powinien robic wg własnego sumienia i o gustach sie nie dyskutuje...temat ciezki ....

    momo1009 lubi tę wiadomość

  • OvuFriend

    Wysłany: 31 lipca 2014, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomość wyedytowana przez administratora forum z powodu łamania zasad regulaminu.

  • OvuFriend

    Wysłany: 31 lipca 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomość wyedytowana przez administratora forum z powodu łamania zasad regulaminu.

‹‹ 18 19 20 21 22
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ