X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne prof. B Chazan - klauzula sumienia
Odpowiedz

prof. B Chazan - klauzula sumienia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dużo się słyszy o prof Chazanie, jak każdej wiadomo, odmówił przeprowadzenia aborcji. Co myślicie o tej sprawie ???

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 lipca 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiem jedno..jesli lekarz nie ma sumienia przeprawdzac aborcji ze wzl na stan zdrowia i ratowania zycia to albo niech zmieni fach albo niech daje namiary na innego lekarza.. ;/

    dwa skoro tak sie szczyca klauzula sumienia to powienien powstac spis takich lekarzy zeby wiadomo z kim mamy do czynienia..

    trzy skłądali równiez przyciege po pierwsze nie szkodzic.a szkodza wiec niech najpierw od siebie zaczna to sumienien egzekwować.

    CLOnówka22, momo1009, lulu_ovufriend, Libra, diamonds, kapturnica, Arienna, Lucy, gosiunia, Ciapulinka, Mimbla, Betty Boop, Fedra, Tamka, Kati86, Gwiazdeczka27, mizzelka, Anoolka, Natka88, lys lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Pera Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 4 lipca 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania84 - istnieje taka lista lekarzy. Musiałabym poszukać linku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, ja jestem tego samego zdania! Choć do tego zalatuje mi to jeszcze polityczną zagrywką. Za dużo o tym mówią. Ale znam opinie że postąpił słusznie bo uratował życie jakie by ono nie było...

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 lipca 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi mi o liste w kazdej przychodni i szpitalu publicznym..powinna byc taka udostepniona.. ogolna ok wiem ze jest ..ale wchodzac doszpitala czy przychodni powinna byc taka informacja.. bo po co mam tracic czas na lekarza ktory wiem ze mi nie pmoze... i nie chodzi tu tylko o aborcje.. ale o badania prenetarne, in vitro..itp..

    CLOnówka22, diamonds, gosiunia, Fedra lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 lipca 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozatym kazdy z nas ma sumienie.. i nie jest w rekach lekarzy jego egzekwowanie.. nie jestem za aborcjaj kiedy wszytsko jest ok.. a kobieta chce sobie ja zorbic od tak. ale jesli sa wskazania medyczne w celu ratownia zycia pacjentki.. no to niesety ale to nie ma nic wspolnego z leczeniem..

    lulu_ovufriend, gosiunia, Ciapulinka, Fedra, Tamka lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czytałam że Chazan przeprowadzał zabieg aborcji więc według mnie chciał po prostu zrobić trochę szumu wokół siebie... teraz się będzie odwoływał.. Ja też nie popieram w żaden sposób aborcji.. wręcz przeciwnie.
    Ja przed zabiegiem łyżeczkowania miałam podany cytotec na poronienie i miałam to na sumieniu, choć wiedziałam że moje dziecko nie żyje ale było t według mnie niemoralne...

    lulu_ovufriend, momo1009, Anulka26 lubią tę wiadomość

  • amelia04072006 Autorytet
    Postów: 13507 8224

    Wysłany: 4 lipca 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jako matka nie wiem jak decyzje bym podjęła- urodzić czy usunąć, ale on miał prawo i obowiązek, albo udzielić informacji, ze taki zabieg jest możliwy - ale nie u niego (i skoro sam się tego nie podjął to powinien wysłać do innego lekarza) ,albo zrobić to co nakazuje mu prawo , czyli wykonać zabieg. jeden z profesorów powiedział o Chazanie, ze skoro są tabletki wczesno- poronne, ze jest prawna aborcja ze wskazaniem, prawo do opieki i informacji a on wyskakuje z sumieniem to albo powinien się przekwalifikować, albo sortować jabłka. w całości się pod tym podpisuję

    lulu_ovufriend, diamonds, Ciapulinka, Fedra, lys lubią tę wiadomość

    zus1znh.png

    iv09krhm2hgmouw3.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chazan sam powiedzial w wywiadzie z Pienkowska ze usuwal plody za czasow PRL-u. Natomiast pozniej mu sie odmienilo..bo juz starosc nie radosc i jak trwoga to do Boga. Natomiast prawnie mial obowiazek wskazac inny szpitl a tego nie zrobil i powinien zostac odwolonay ze stanowiska.

    CLOnówka22, lulu_ovufriend, llallka, kapturnica, gosiunia, aga.just, shimmer_lip, Fedra, Tamka lubią tę wiadomość

  • amelia04072006 Autorytet
    Postów: 13507 8224

    Wysłany: 4 lipca 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiedy robil aborcja za czasow prlu to bylo podziemie i za to bral ciezka kase. wtedy skur...... nie mial sumienia a teraz nie zarobi na tym kasy wiec po co ma sie brudzic. sumienie to tylko taka wymowka. ciekawe co robi w prywatnym gabinecie?

    CLOnówka22, momo1009, aszka, aszka, lulu_ovufriend, Libra, Lucy, gosiunia, Fedra, Katarzyna87 lubią tę wiadomość

    zus1znh.png

    iv09krhm2hgmouw3.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    Chazan sam powiedzial w wywiadzie z Pienkowska ze usuwal plody za czasow PRL-u. Natomiast pozniej mu sie odmienilo..bo juz starosc nie radosc i jak trwoga to do Boga. Natomiast prawnie mial obowiazek wskazac inny szpitl a tego nie zrobil i powinien zostac odwolonay ze stanowiska.
    O TO TO TO!!! ;)

  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 4 lipca 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wstrzasajaca sprawa, ktora pokazuje tylko, kto ma w naszym kraju wladze i kto moze decydowac o losie kobiet - mezczyzna, lekarz. Kobieta jest ubezwlasnowolniona, nawet obowiazujace prawo dotyczace przerywania ciazy jej nie chroni. Nie mozna skorzystac z legalnej procedury medycznej! Widac w tym kraju lekarze maja wladze, aby rzadzic naszymi sumieniami i decydowac, co jest dla nas dobre. Pokrzywdzona pacjentka przezywa teraz koszmar, w ogole nie jestem w stanie sobie wyobrazic tego, co ona czuje. Kazda decyzja o aborcji to tragedia matki ale pamietajmy - JEJ decyzja. A przynajmniej w zalozeniu jej...
    Obawiam sie tylko, ze ewentualna dymisja prof. Chazana zaostrzy spor wokol aborcji i przez dlugie lata nie bedziemy miec szansy na rzeczowa debate w tej sprawie a sam Chazan stanie sie meczennikiem i "obronca zycia". Dodam jeszcze, ze widzialam fragment rozmowy z lekarzem, ktory widzial to chore dziecko na USG i to jest dramat - brak kosci czaszki, oko poza obrebem glowy...

    CLOnówka22, momo1009, Katarzyna87, Elfik, Tamka lubią tę wiadomość

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 4 lipca 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EDIT: Porod juz nastapil. Prof. Romuald Debski tak opisuje stan dziecka:
    - To jest dziecko, które nie ma połowy głowy, ma mózg na wierzchu, ma wiszącą gałkę oczną, ma rozszczep całej twarzy, nie ma mózgu w środku i będzie umierało przez najbliższy miesiąc albo dwa, bo ma zdrowe serce i zdrowe płuca, aż umrze w końcu z powodu jakiegoś zakażenia. A kobieta, która urodziła to dziecko musiała mieć zrobione cięcie cesarskie. To jest sukces profesora Chazana - mówił. 

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 lipca 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prof. Dębski opisał stan dziecka – nie ma ono części głowy, nie ma też powiek, a połowa mózgu jest na wierzchu. Kolejny problem to rozszczep całej twarzy. Według słów specjalisty, dziecko będzie umierało kilka lub kilkanaście tygodni.
    ja czytałąm to ..
    no ji kur*** powiedzcie mi ze to jest ratowanie zycia.. katowanie dziecka przez kilka tygodni :(
    a juz nie mowie o traumie rodzicow :(
    porazka Polski

    lulu_ovufriend, momo1009, gosiunia, Mimbla, Fedra, Katarzyna87, Tamka lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh kobieta urodziła w 35 tyg :( Może nie zabrzmi to dobrze ale jeśli dziecko ma zdrowe serduszko i płuca rodzice powinni zgodzić się na przeszczep, przynajmniej jakaś część ich dziecka będzie mogła żyć. Ale zapomniałam że w Polsce krzywo patrzy się na eutanazje..Lepiej żeby dziecko konało w męczarniach.. ;/

    lulu_ovufriend lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2014, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oglądałam kiedyś ROZMOWY W TOKU i była rozmowa na temat eutanazji.. Pewna kobieta miała syna który długo chorował, pewnego dnia gdy chłopiec czuł że umiera poprosił matkę zeby za nic w świeci nie podłączali go do respiratora, jest gotowy na odejście. Kobieta uszanowała decyzje chłopca, po czym została okrzyknięta zabójczynią... sama nie co gorsze, patrząc na umierające w bólu dziecko czy pogodzić się z jego śmiercią...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2014, 22:36

    lulu_ovufriend lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amelia04072006 wrote:
    kiedy robil aborcja za czasow prlu to bylo podziemie i za to bral ciezka kase. wtedy skur...... nie mial sumienia a teraz nie zarobi na tym kasy wiec po co ma sie brudzic. sumienie to tylko taka wymowka. ciekawe co robi w prywatnym gabinecie?
    nie masz racji - w PRL-U aborcja była zdecydowanie bardziej dostępna, także jeśli chodzi o rozwiązania prawne, a przy okazji był też gorszy sprzęt diagnostyczny i mniejsza świadomość, że to jednak życie, dlatego lekarze w szpitalach "chętniej" takie zabiegi przeprowadzali. Dopiero później się pozmieniało, świadomość wzrosła i dlatego tyle tego typu "nawróceń" w czasach późniejszych. Nie zgadzam się też z tezą dotyczącą "ubezwłasnowolnienia" kobiet
    - dziecko nie jest własnością.

    Hope2, aga.just, Anulka26, Tamka, karmar lubią tę wiadomość

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 lipca 2014, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amelia04072006 wrote:
    kiedy robil aborcja za czasow prlu to bylo podziemie i za to bral ciezka kase. wtedy skur...... nie mial sumienia a teraz nie zarobi na tym kasy wiec po co ma sie brudzic. sumienie to tylko taka wymowka. ciekawe co robi w prywatnym gabinecie?

    za PRLu to kochana aborcja byla legalna i nie tylko ze wzgl zdrowotnych ale powolujac sie na tzw wzgledny spoleczne rowniez(warunki finansowe , rodzinne)Kobieta dostawala skierowanie do szpitala i szla na zabieg..Tyle w temacie skrobania za komuny.....Wiec po co mialby robic to w podziemiu???Dopiero po dojsciu do wladzy solidarnosci zostal zmieniony zapis jesli sie nie myle w 1994roku..Ale caly PRL mozna bylo usunac ciaze kiedy sie chcialo...

    A co do goscia...No przeciez nic tak nie jest popularne jak isc pod prad ..A skoro aborcja to taka sliska sprawa to zyska wsparcie setek nawiedzonych moherow plus innych obroncow zycia..OK jesli dziecko ma byc usuwane ot tak bo sie trafilo nie popieram..Chociaz to tak naprawde decyzja powinna nalezec do kazdej kobietyy To jej brzuch jej cialo i uwazam , ze ma prawo do decydowania czy chce czy nie chce urodzic...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2014, 00:08

    amelia04072006, aga.just lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Arienna Autorytet
    Postów: 2898 2605

    Wysłany: 5 lipca 2014, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie, ja Wam powiem jeszcze inaczej...... pracowałam 10 lat z niepełnosprawnymi. Przy okazji poznałam trochę podopiecznych, którzy żyją jak roślinki, nie potrafią się ruszać i praktycznie nie kontaktują. Są w 100 % skazani na łaskę lub niełaskę innych i żyją w dwóch opcjach, albo nie kontaktują nic ( i to jest dla nich lepsze wyjście) albo kontaktują wszystko (i tym właśnie niezwykle współczuję życia, bo nie wyobrażam sobie nie móc się ruszyć i patrzeć na wszystko czego nigdy w życiu nie będzie mogło się mieć). Naprawdę w takim przypadku lepiej aby takie dzieci się nie rodziły. Ja nie mówię do niepełnosprawnościach z którymi można całkiem szczęśliwie funkcjonować, ale o roślinach skazanych na wieloletnie czekanie na śmierć.
    A przypadek kiedy lekarz każe urodzić kobiecie dziecko, które i tak umrze za tydzień, może miesiąc i kazać patrzeć jej na zdeformowane dzieciątko, które nie ma szans, to barbarzyństwo i powinno być sądzone jak znęcanie się nad człowiekiem.

    kapturnica, momo1009, lulu_ovufriend, gosiunia, Katarzyna87, Tamka, Kati86, Gwiazdeczka27 lubią tę wiadomość

    Aniołek 11.10.2014 (5tc) ***Gang 18+***
    ewebii4.png
    klz9tv73qklgbi72.png - 7 kg
  • amelia04072006 Autorytet
    Postów: 13507 8224

    Wysłany: 5 lipca 2014, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zgodzę się, ze teraz Chazan powinien osobiście i z własnej kieszeni zapłacić za to co zrobił- nie jego szpital czy my jako podatnicy.
    jednak ja tez jestem osoba niepełnosprawna- funkcjonuje samodzielnie tzn musiałam się dostosować do tego co mi życie przyniosło, ale również miałam do czynienie z dziećmi niepełnosprawnymi i to głęboko upośledzonymi. to nam się wydaje, ze ich życie jest niemożliwe, inaczej jest z ludźmi, którzy bardzo cierpią. one nie znają naszego życia. one się cieszą, ze widza znajoma buzie, czy słyszą znajomy głos. jestem za eutanazja jeśli, ktoś taka wybierze , czy za aborcja jeśli ktoś woli ten wybór - ogólnie jestem za tym żeby, każdy decydował za siebie a nie, żeby ktoś inny za nas to robił. każdy wie ile straci a ile zyska tą czy inną decyzja.

    lulu_ovufriend, Kati86, gosiunia lubią tę wiadomość

    zus1znh.png

    iv09krhm2hgmouw3.png

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ