X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne prolaktyna-bromergon
Odpowiedz

prolaktyna-bromergon

Oceń ten wątek:
  • Kocimietkaa Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 11 marca 2016, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, potrzebuję Waszej porady.

    Byłam dziś u gina i kazała mi brać Bromergon przy Prolaktynie 482 mU/l. Norma na wynikach to 127-637. Dodam, że kilka dni temu byłam prywatnie u innego i nie zwrócił na to uwagi. Co o tym sądzicie? Brać ten Bromergon, czy się wstrzymać? Od nowego cyklu mam brać też Clostilbegyt, więc może poczekać chociaż jeden cykl z tym Bromkiem? Jeszcze lekarka nastraszyła mnie, że po tym takie okropne skutki uboczne są. Nie wiem już, co robić. Doradźcie coś.

    1usaanli3c0r4nnw.png
    kjmnk6nlyx84ji9x.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 11 marca 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocimietkaa ja mam prolaktynę 820 mIU/l i mam przyjmować bromek 2 razy dziennie po jednej tabletce. I też nie wiem co robić, bo przepisał mi tylko jedno opakowanie i kazał powtórzyć badania w kolejnym cyklu w 15 dniu. I teraz nie wiem czy zacząć przyjmować od teraz i skończyć 25.03 a wyniki zrobić dopiero ok 18.04 bo wtedy mam 15dc. Chyba poczekam do nowego cyklu i wtedy zacznę go brać i jak tylko skończę w 15dc to pójdę na badania.

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2016, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam 46 przy normie 23 i brałam poł tabletki na noc, zeby nie czuć skutków ubocznych :) i dzięki temu jestem w 16 tc :)

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 15 marca 2016, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiunia gratulacje! Jak szybko udało Ci się zajść w upragnioną ciążę? Ja od przyszłego cyklu zaczynam brać bromergon- tylko mi lekarz kazał 2x 1 tabletkę

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje :)
    no 15 cykli z czego w 14 zbadałam prolaktyne :D a w 15 zaszłam z bromkiem :D
    ale Ty masz chyba bardziej podwyższoną dlatego 2x1:/ ale bierz go i módl się do św. Dominika :))ja jeszcze piłam inofolic i jadłam olej z wiesiołka, chyba wszystko na raz zadziałało :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2016, 13:10

    baranosia lubi tę wiadomość

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 18 marca 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiunia ja mam 820 przy normie 496. Piję inofem- to to samo co inofolic i chyba za Twoją radą też pomodlę się do Św. Dominika :)

    Bromek zacznę brać od 1dc ciekawe czy już w tym samym cyklu jest szansa...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2016, 21:42

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2016, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    życzę Ci tego z całego serca :))

    baranosia lubi tę wiadomość

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 22 marca 2016, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z Was przy wysokiej prolaktynie miała owulację? Drugi cykl z rzędu robię testy owulacyjne dwa razy pojawia się druga kreska ale nigdy nie jest tak mocna jak kontrolna

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2016, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo Was proszę o poradę - biorę bromka już od ponad miesiąca, lekarz kazał mi zrobić badania kontrolne po 2 miesiącach, tylko, że wtedy będę w 20 dc, a z tego co wiem badania na prolaktynę i tsh należy robić na początku cyklu. I teraz nie wiem, co zrobić a nie mogę się skontaktować z lekarzem :-(

  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 23 marca 2016, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaa badania zrób na początku cyklu - 3-5 dzień. pewnie chodziło mu o dwa cykle.

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 24 marca 2016, 01:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia a mi lekarz zapisał na zleceniu prolaktynę kontrolną z estradiolem na 15dc

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2016, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia, prolaktyne i TSH robi się bez względu na dzień cyklu. Ważne jest by przed badaniem nie połykać żadnych tabletek.

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 24 marca 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soja ja dostałam bromergon tylko na 15dni przyjmowania i zrozumiałam że mam brać właśnie do 15dc i wtedy zrobić badania

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to najlepiej by było zapytać lekarza o co mu chodziło. Ja brałm bromka pół roku na prolaktyne + Euthyrox na TSH. I endo powiedział,że ich poziom nie zmienia się w zależności od dnia cyklu. Byle by tabletke połykać po badaniu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz mi napisał w "instrukcji" przyjmowania leków - badania prolaktyny i tsh za 2 miesiące. Więc chyba 2 miesiące od rozpoczęcia leczenia. Mam wątpliwości, bo 1 badanie kazał mi zrobić między 3-5 dniem cyklu. Ale bardzo Wam dziękuję!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    udało mi się skontaktować z lekarzem i faktycznie przy tych badaniach - tsh i prolaktyna dzień cyklu nie ma znaczenia.

  • jednataka Ekspertka
    Postów: 207 87

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jeśli chce zrobić prolaktynę z obciążeniem na własną rękę to tę tabletkę dostanę w labolatorium, czy muszę kupić w aptece? Nie muszę mieć skierowania? Mi prl wyszła w górnej granicy normy, od miesiąca biorę castagnusa. Owulację miewam dopiero ok 18 dnia cyklu, ale dla gina wszystko jest ok....

    Córeczka 06.05.2014
    Synek 03.07.2017
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy wysokiej prl miałam ovu potwierdzona monitoringiem. Brałam bromka wraz z castagnusem. Teraz mi się tabletki pokonczyly to pewnie znów poszła w górę. Musze się zapisać do ginki.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • blue-eyed Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy którejś z Was spóźniała się miesiączka po bromergonie? Zaczełam brać w połowie cyklu początkowo 1/4 tabletki a następnie 1/2.

  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basiunia wrote:
    ja miałam 46 przy normie 23 i brałam poł tabletki na noc, zeby nie czuć skutków ubocznych :) i dzięki temu jestem w 16 tc :)

    Po jakim czasie brania Bromergonu udało się zobaczyć dwie kreseczki? :) Ja mam prolaktyne 51 i dzisiaj zaczynam brać Bromergon w takich dawkach jak Ty. Zastanawiam się ile czasu potrzeba na zmniejszenie tego hormonu.

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ