X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne prolaktyna-bromergon
Odpowiedz

prolaktyna-bromergon

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie pierwszy cyklu z bromkiem niestety nic dobrego nie przyniosl. Jeszcze nie trace nadzieji i wierze, ze moze drugi, trzeci bedzie tym szczesliwym...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982, może jeszcze się prolaktyna nie unormowała. Biorę bromek drugi cykl. Prl na razie jest w górnej granicy normy. Jestem ciekawa jak będzie wyglądał mój wykres teraz. W zeszłym roku po miesiącu bromka był książkowy. Nie trać nadziei. W końcu się uda :)

    joasia1982 lubi tę wiadomość

  • netka90 Ekspertka
    Postów: 166 107

    Wysłany: 19 listopada 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biała Azlia wrote:
    netka90, a masz owulacje? u mnie prl blokowała owulację,miałam nieregularne miesiączki. Niemożliwe było by zajście w ciążę z takim poziomem prl jaki miałam. Bez obciążenia pięciokrotnie podwyższony poziom w stosunku do normy. Może to ostatnie badanie zrobiłaś w nieodpowiednim momencie? Jeśli jest nieznacznie podwyższona to dziewczyny stosują niepokalanka na obniżenie. Bo bromergon to silny lek, i nie bez skutków ubocznych. Podobno szałwia też obniża prl. Może spróbuj coś lżejszego kalibru :)

    Nie miałam monitoringu owulacji ale wnioskując po wysokim wyniku progesteronu to można stwierdzić że owulacja występuje. W poprzednich miesiacach miałam prolaktynę 21, potem 26. Progesteron też zawsze był powyżej 20. Bromergon mi nie pomógł i to jest dziwne, po 2-miesięcznej kuracji pół tabletki na noc prolaktyna była na tym samym poziomie co przed leczeniem. Gin powiedział że pół tabletki to za mała dawka. No ok, mała, ale też nie mam jakiejś wysokiej tej prolaktyny żeby brać końskie dawki. Za 2 tyg mam wizytę, zobaczę co mi tym razem powie. Ale w razie czego powiem żeby dał mi Dostinex albo jakiś inny lek, nie chcę już bromergonu skoro mi nie pomógł. Chyba że mi powie znowu, że według niego prolaktyna nie jest do zbijania bo jest w normie.

    eikt3e3k8kc2vpya.png
    (*) 01.2016 9 tc- cp
    07.05.2017- II kreski <3
    18.05.2017 fasolka ns USG <3
    01.06.2017 bijące <3
    Matko Boża, miej nas w opiece.
  • netka90 Ekspertka
    Postów: 166 107

    Wysłany: 19 listopada 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A cykle mam bardzo regularne. Ogólnie nie ma się czego przyczepić. Biorę od 2 tygodni pabi-dexamethason, bo mam lekko podwyższone DHEAS. Na tym skupił się mój lekarz. Ogólnie biorąc bromergon miałam ładniejsze skoki tempki. W tym cyklu bez bromka skok był ale już nie tak wyraźny.

    eikt3e3k8kc2vpya.png
    (*) 01.2016 9 tc- cp
    07.05.2017- II kreski <3
    18.05.2017 fasolka ns USG <3
    01.06.2017 bijące <3
    Matko Boża, miej nas w opiece.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Netka, może rzeczywiście za mała dawka. Ja dostałam końską dawkę, żeby zbić, i dalej zbijam, pomimo że w normie, ale w górnej granicy. Pół dawki brałam rok temu, jak prl spadła do 8, żeby utrzymać. I wykresy w tym czasie były najładniejsze. Może właśnie na Dostinex lepiej zareagujesz. Ciśnij lekarza, jeśli czujesz że to jest to. Ja też wiedziałam, że mam problem z prl i jakby mi ten lekarz na pierwszej wizycie nie zapisał na to bromergonu to bym poszła do innego :) ale na szczęście zajął się tym. i czekam na efekty :) Zobaczymy co Ci powie za 2 tygodnie :)

  • netka90 Ekspertka
    Postów: 166 107

    Wysłany: 20 listopada 2016, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już nie wiem w czym problem u mnie, uczepiłam się tej prolaktyny ale po badaniu nasienia męża, wygląda na to że może po jego stronie jest coś nie tak, bo parametry nasienia takie sobie. Może nie ma tragedii, ale ruchliwość plemników ma poniżej normy i czas upłynnienia powyżej 60 min. Także też szału nie ma. LEkarz jeszcze nie widział jego wyników, zobaczymy co powie. Ja jestem po ciąży pozamacicznej, więc już raz się "udało". To mnie trzyma przy nadziei, że i drugi raz się uda. A tym samym mam obawę żeby sytuacja się nie powtórzyła. Nie wiem, w czym problem. LEkarz powiedział żeby dać sobie jeszcze trochę czasu, jeżeli nie zajdę w ciąże to zastanowimy się nad laparoskopią żeby obejrzeć jajowody.

    eikt3e3k8kc2vpya.png
    (*) 01.2016 9 tc- cp
    07.05.2017- II kreski <3
    18.05.2017 fasolka ns USG <3
    01.06.2017 bijące <3
    Matko Boża, miej nas w opiece.
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 20 listopada 2016, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie to coś wiecej niż podwyzszona prolaktyna, biore bromek już ponad rok i nic mi to nie dało. lecze się dalej. ale wiem, że wielu dziewiczynom pomógł więc głowa do góry.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja miałam dziś badanie na mikrogruczolaka. W środę wynik do odebrania. Proszę o kciuki, żeby było dobrze :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2016, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bedzie dobrze! Kciuki zacisniete!

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 21 listopada 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny ja bym na waszym miejscu prosila dostinex. kosztuje chyba troche w pl ale jest bez skutkow ubocznych, mozna przy nim wypic lampke wina, podczas gdy bromek niestety dobrze nie wplywa na samopoczucie

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowatorka ja w sumie dobrze sie czuje po bromku, nie chce mi sie tak spac i jesc, jak wczesniej. Mimo to mam wrazenie, ze troszke przytylam, jestem taka nalana na twarzy.

    A wiecie moze czy czy mozna zrobic badanie kontrolne biorac bromka? Bo ja mialam zrobic po 5tyg od rozpoaczecia kuracji i teraz nie wiem czy mam odstawic i dopiero zrobic badanie czy biorac robic badanie?

    I co jesli prolaktyna jest na dobrym poziomie? Tak po prostu odstawic?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2016, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia, nie odstawiaj bromka. Tylko lekarz może Ci kazać odstawić, bo jak sama nagle odstawisz to będzie efekt jojo. Bromka odstawia się stopniowo. Na badanie idź podczas kuracji. Tak jak mówiłam, jak odstawisz wynik będzie niemiarodajny, bo prl sobie może skoczyć.

    Ja tez się dobrze czuję po bromku. Pierwszy dzień miałam mdłości. A teraz jak gdyby nigdy nic. Tylko alkoholu nie można, ale jakoś mnie nie ciągnie ;)

    joasia1982 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2016, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dziekuje za informacje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2016, 18:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2016, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biala Azlia, rozmawialam z lekarzem w miedzy czasie i zabronil odstawiac, potwierdzil tez to co napisalas, zeby biorac isc na badanie. Potem chce zobaczyc wyniki badania i dopiero zdecydujemy co dalej. Narazie i tak laparo przede mna.

    Biała Azlia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) cieszę się, że mogłam podzielić się tym co wiem. Ja biorąc bromka czuję się bezpieczniej, bo wiem że prl będzie utrzymana w ryzach. Ostatnio lekarz coś wspominał, że można będzie odstawić, ale wolałabym na razie brać mniejsze dawki ale brać.
    Odebrałam wynik rtg - prawidłowy, ale zalecony rezonans. Także nie wiem, czy jest dobrze czy po prostu ten radiolog tak napisał, żeby dokładniejsze badanie wykonać, dla pewności. Ale póki co to się cieszę :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2016, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super! Mysle, ze badanie dla pewnosci, ciesz sie, ze tak dobrze i dokladnie chca wszystko badac. Nie zaszkodzi napewno, a lepiej dmuchac na zimne ;)
    Kiedy bedziesz miala rezonans?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to skomplikowana sprawa z tym rezonansem. Najpierw muszę pójść do gina po wyniki prl, z tym do rodzinnej, żeby na tej podstawie dała mi skierowanie do neurologa, i dopiero neurolog da mi skierowanie na rezonans. A na kiedy uda mi się zapisać to już ciężko powiedzieć hehe. Ale najwyżej poczekam. Właśnie lepiej sprawdzić co i jak :) A ty kiedy masz laparo?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2016, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedzialek ide do szpitala, we wtorek beda mnie ciac, a w srode do domu. A jak wyjdzie to zobaczymy ;)
    No tak w Pl to nie takie proste z tymi lekarzami ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2016, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia trzymam kciuki za laparo :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje :)

‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ